مزایا و معایب استفاده از اسپری رنگ

امروزه روش های مختلفی برای رنگ آمیزی سطوح سقف و دیوار وجود دارد.اما اگر خودتان قصد رنگ آمیزی را دارید و سرعت کار برایتان خیلی مهم است استفاده از اسپری رنگ کار شما را آسان تر می کند. اسپری رنگ مزایای زیادی دارد که باعث شده برای رنگ کردن سطوح مختلف از آن به جای قلم مو و غلطک ها استفاده شود.

رنگ اسپری ها در قوطی های فشرده و در اندازه های مختلف تولید می شوند که درون این قوطی ها از رنگ های مختلف مانند رنگ فلورسنت ، رنگ آکرلیک ، رنگ گرانیت و... وجود دارد که هر کدام برای رنگ آمیزی سطح خاص استفاده می شود. اسپری رنگ ها طی گذشت زمان به دلیل سهولت استفاده جایگزین عالی برای قلم مو ها شدند و استاد کاران و نقاشانی که در عرصه هنر و رنگ فعالیت دارند خرید اسپری رنگ را به جای قلم مو ترجیح داده اند.

در این مقاله شما را با ویژگی های اسپری رنگ و یا همان پاشنده دستی و مزایا و معایب اسپری رنگ بیشتر آشنا می کنیم تا با کسب اطلاعات کافی رنگ آمیزی دقیق و سریع تری را انجام دهید.

مزایای اسپری رنگ برای رنگ آمیزی

مزایای اسپری رنگ برای رنگ آمیزی در حال حاضر بیشتر از معایب استفاده از آن می باشد ، به همین دلیل یکی از گزینه های آسان برای رنگ آمیزی یکدست و یکنواخت استفاده از اسپری رنگ های مختلف است.
مزایا اسپری رنگ برای رنگ آمیزی

مزایا اسپری رنگ به شرح ذیل می باشد:

 1. سرعت ، یکی از مزایای مهم اسپری رنگ می باشد. چرا که با استفاده از اسپری رنگ می توانید در مدت زمان بسیار کمی دیوار بزرگی را رنگ آمیزی کنید و در مقایسه با ابزاررنگ های سنتی مانند قلم مو رنگ نقاشی ، که بسیار وقت گیر است از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند.
 2. پاشش رنگ با استفاده از اسپری رنگ ، باعث می شود رنگ آمیزی یکنواختی ایجاد شود  زیرا با استفاده از اسپری رنگ ، پاشش رنگ به صورت یکنواخت است و رنگ های تیره و روشن در قسمت های رنگ شده به جا نمی گذارد. البته برای پاشش یکنواخت اسپری رنگ ، باید نحوه استفاده از اسپری رنگ را آموزش دیده باشید.
 3. اسپری رنگ می تواند فضای بسیار بزرگی را با هر بار پاشش اسپری ، رنگ کند و حتما باید در حین اسپری کردن فاصله اسپری رنگ با دیوار را رعایت نمائید .
 4. از دیگر ویژگی های مهم رنگ اسپری این است که نسبت به سایر رنگ ها ، قابلیت خشک شدن سریع را دارد و همین ویژگی از اتلاف وقت کاربر جلوگیری می کند. البته زمان خشک شدن اسپری رنگ نیز با توجه به نوع اسپری رنگ متفاوت است اما به طور کل مدت زمان خشک شدن رنگ اسپری نسبت به رنگ های قوطی کم تر است.
 5. استفاده از اسپری رنگ برای فلز نیز از زنگ زدگی فلزات جلوگیری می کند و جلای بیشتری روی سطح فلز می بخشد. اسپری دوپلی کالر 3028 و اسپری دوپلی کالر 3020 از پرفروش ترین اسپری رنگ فلز هستند که برای رنگ آمیزی انواع سطوح استفاده می شود.
 6. با استفاده از اسپری رنگ دیگر کثیف کاری هایی که با غلطک و یا قلم مو انجام می شد را ندارید و فقط کافیست روزنامه ای روی زمین انداخته تا رنگی که بر اثر پاشش رنگ می ریزد محدوده را کثیف نکند و دیگر نیازی نیست تمام کف خانه را تمیز کنید.
 7. اسپری رنگ می تواند نقاط هایی که به آن دسترسی نیست را  بدون نیاز به قلم مو رنگ آمیزی کند.
 8. در ساختمان ها برای نمای خارجی ساختمان و فضای داخلی ساختمان از اسپری رنگ به دلیل سرعت در کار ، کیفیت رنگ بالا و زمان خشک شدن سریع بسیار استفاده می شود.

اسپری رنگ های مختلفی با برندهایی متفاوت مانند اسپری رنگ دوپلی کالر ، اسپری رنگ کاسپین و... در بازار به فروش می رسند که از نظر کیفیتی نیز متفاوت اند . البته لازم به ذکر است علاوه بر مزایایی که اسپری رنگ ها دارند , دارای معایب هایی نیز می باشند که در ادامه مطالب به معایب اسپری رنگ برای رنگ آمیزی نیز می پردازیم.

انواع اسپری رنگ ، با کیفیت ترین اسپری رنگ در بازار

معایب اسپری رنگ برای رنگ آمیزی

معایب اسپری رنگ در مقایسه با مزایا اسپری رنگ بسیار کم است اما برای کسب اطلاعات کافی ابزار میهن نمایندگی فروش اسپری رنگ شما را با معایب اسپری رنگ برای رنگ آمیزی بیشتر آشنا می کند.

معایب اسپری رنگ موارد ذیل می باشد:

 • در مقایسه با رنگ های لاتکس ، اسپری رنگ ها ترکیب رنگ کم تری دارند ، بنابراین انتخاب در تنوع رنگ برای کاربر کمتر است.البته شرکت دوپلی کالر بیشترین تنوع رنگ در تولید اسپری رنگ دارد و با مراجعه به کاتالوگ رنگ اسپری دوپلی کالر ، متنوع ترین رنگ های کاربردی را مشاهده خواهید کرد.

کاتالوگ رنگ اسپری دوپلی کالر

 1. از نظر قیمت اسپری رنگ نسبت به قوطی رنگ ها قیمت بالاتری دارد و برای رنگ آمیزی یک دیوار باید از چند اسپری رنگ استفاده نمود. بنابراین استفاده از اسپره رنگ برای رنگ آمیزی دیوارها مقرون به صرفه نمی باشد.
 2.  اسپری رنگ ها معمولا روغنی هستند ، به همین دلیل اگر به دستتان بپاشد از بین بردن رنگ از روی دستتان کار سختی می شود و باید از محلول های پاک کننده قوی استفاده نمائید.
 3. معمولا اسپری رنگ ها سمی می باشند و بهتر است در حین استفاده از اسپری رنگ ، از یک ماسک تنفسی استفاده نمائید .
شاید برای شما رنگ آمیزی با اسپری رنگ کار ساده و آسانی به نظر بیاید اما اینطور نیست اگر از اسپری رنگ به صورت صحیح استفاده نکنید و فاصله اسپری با دیوار را رعایت نکنید رنگ های پاشیده شده بر روی دیوار ممکن است به صورت یکنواخت در نیاید .
برای رنگ آمیزی با اسپری رنگ باید دستگاه مخصوص اسپری رنگ را به همراه داشته باشید و بدون آن کارتان سخت خواهد شد.
معایب استفاده اسپری رنگ برای رنگ آمیزی
امروزه شاهد فروش انواع اسپری رنگ در بازار هستیم که هر کدام بر اساس کیفشتان قیمت های متفاوتی دارند اسپری رنگ گلریزان ، اسپری رنگ قیمت مناسب و با کیفیت است و به کسانی که سرعت کار برایشان مهم است پیشنهاد می شود.

نحوه استفاده از اسپری رنگ

نحوه استفاده از اسپری رنگ یکی از مهم ترین بخش های رنگ آمیزی محسوب می شود که اگر به درستی انجام نشود رنگ یکدست و یکنواخت به دست نمی آید. همچنین استفاده صحیح از اسپری رنگ برای رنگ آمیزی در مدت زمان خشک شدن رنگ اسپری نیز تاثیر به سزایی دارد. بنابراین روش سریع خشک شدن رنگ اسپری ، به نحوه اجرا رنگ امیزی بستگی دارد.
فروشگاه ابزار میهن شما را با نحوه استفاده از اسپری رنگ برای رنگ آمیزی بیشتر آشنا می کند.
 • ابتدا اسپری رنگ را چند بار تکان دهید تا مواد داخل اسپری به طور کامل ترکیب شود.
 • حتما فاصله بین سطح و اسپری رنگ را رعایت کنید و معمولا این فاصله باید تا 17 سانتی متر باشد و حتما فاصله را در حین رنگ آمیزی کم و زیاد کنید .
 • هر سطحی را دوبار اسپری کنید برای دو بار اسپری زدن حتما اجازه دهید رنگ اولیه کامل خشک شود و سپس شروع به اسپری کردن مجدد نمائید. بنابراین نیازی نیست همان اول کار به یک نقطه متمرکز شوید رنگ اولیه را باریک بزنید تا رنگ یکنواختی دربیاید .
 • کیفیت و جنس رنگ برای رنگ آمیزی بسیار اهمیت دارد بنابراین رنگی را انتخاب کنید که از نظر کیفیتی و برند قابل اطمینان باشد دوپلی کالر از برندهای شناخته شده ایست که با کیفیت ترین اسپری رنگ با پوشش دهی علی را تولید می کند.
 • برای رنگ آمیزی حتما از یک ماسک استفاده کنید چرا که اسپری رنگ ها در هوا پخش می شوند و ممکن است بوی آن شما را دچار مسمویت کند .
 • قوطی رنگ ها را در مکان هایی که  حرارت زیادی دارند قرار ندهید و در فضاهای خشک و خارج از فضای خانه نگهداری نمائید .

نحوه استفاده اسپری رنگ برای رنگ آمیزی دیوار

ارسال نظر / پرسش در مورد مزایا و معایب استفاده از اسپری رنگ
CAPTCHA
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن علاوه بر فروش انواع ابزارآلات به صورت اینترنتی با ارائه مجموعه ای کامل از انواع چسب های کاربردی ، یک فروشگاه اینترنتی چسب در قلب بازار تهران نیز می باشد و به عنوان فروشگاه تخصصی چسب تهران در زمینه فروش انواع چسب های مصرفی و صنعتی مانند چسب سیلیکون ، چسب 123 ، چسب چوب ، چسب سنگ ، چسب ساختمانی ، اسپری رنگ ، چسب نواری ، چسب آکواریوم و هزاران چسب های مصرفی دیگر فعالیت دارد. چسب فروشی از طریق فروشگاه اینترنتی چسب این امکان را برای کاربر فراهم نموده تا در هر نقاط کشور ایران که هستید به صورت اینترنتی چسب عمده و تکی را خریداری کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.
 اگر در جستجو کامل ترین مجموعه چسب فروشی تهران هستید ابزار میهن یکی از فروشگاه چسب تهران می باشد و انواع مختلف چسب مورد نیاز مشتریان را با کم ترین قیمت به فروش می رساند.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح