شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> رولپلاک ساده

رولپلاک ساده

فیلتر تخصصی

رولپلاک چیست و چه کاربردی دارد؟

رولپلاک ابزاریست ساده و کوچک با کاربردهایی منحصر که در هر خانه و کیف ابزار لازم و ضروری می باشد. پیچ و رولپلاک می تواند نصب کابینت ، قاب عکس ، آیینه و.. بر روی دیوار را با استحکام بالایی اتصال دهد. امروزه با پیشرفت علم و نیاز روز افزون مردم ، تولیدکنندگان اقدام به تولید انواع رولپلاک در سایزهای مختلف نموده اند که هر کدام برای کاری خاص طراحی شده اند.
زمانی که پیچ تحمل وزن یک قطعه ای را نداشته باشد با استفاده از رولپلاک از ترک خوردگی روی دیوار جلوگیری می شود.
رولپلاک چیست و چه کاربردی دارد؟
 اگر بخواهیم معنی رولپلاک چیست؟ را به طور واضح با مثال توضیح دهیم می توان گفت در مواقعی که می خواهیم یک اتصال محکم بر روی دیوار توسط پیچ داشته باشیم از رولپلاک استفاده می کنیم که هیچ آسیبی به قطعه وارد نمی کند. برای نصب لوستر ، تابلو های دکوری استفاده از رولپلاک باعث محکم نگه داشتن آن ها بر روی سقف و یا دیوار می شوند. dowel کلمه رولپلاک به انگلیسی است این ابزار به دلیل کاربردهای مختلفش برای مصارف گوناگون استفاده می شود. انواع رول پلاک برای استفاده در کاری خاص ساخته شده اند اما برای نصب پیچ برای کارهای مختلف از چه نوع رولپلاک باید استفاده کنیم؟
فروشگاه ابزار میهن در این صفحه کاربران گرامی را با انواع رولپلاک ، بهترین پیچ و رولپلاک و نحوه استفاده از رولپلاک بیشتر آشنا می کند. اگر از آن دسته افراد کنجکاو درباره کاربرد انواع ابزارآلات از جمله کاربرد پیچ ورولپلاک هستید پیشنهاد می شود تا آخرین مطالب با ما همراه باشید.

 

تاریخچه رولپلاک

تاریخچه رولپلاک به زمانی برمی گردد که برای متصل کردن لوازم الکتریکی به دیوار اولین رولپلاک ساخته شد و برای متصل کردن پیچ به دیوار باید به چوب متصل می کردند. این کار به سازه های دیوار آسیب زیادی وارد می کرد به همین دلیل با پیشرفت علم و گذشت زمان رولپلاک قوی و استاندارد تولید شدند که نه تنها به دیوار هیچ آسیبی وارد نمی کند بلکه باعث ثابت نگه داشتن اجسام روی دیوار می شوند.

انواع رولپلاک

همانطور که در مطالب قبل توضیح داده شد انواع رولپلاک برای کاربردی خاص ساخته شده اند که به شرح ذیل می باشد:

 • رولپلاک ساده

رولپلاک ساده ، مصرفی ترین نوع رولپلاک است که بدون لبه و شاخک می باشد و به صورت دو یا چهار بر تولید می شوند. از رولپلاک ساده برای هر کاری مانند نصب قاب عکس ، آیینه و... روی دیوار با استحکام اتصال بالا استفاده کنید و برای این کار کافیست سایز مته برای رولپلاک را جهت اتصال پیچ و رولپلاک آماده سازی نمایید.

رولپلاک ساده یکی از انواع رولپلاک و پر کاربرد ترین رولپلاک در بازار می باشد.

رولپلاک یاسر ، بهترین نوع رولپلاک برای اتصال پیچ هایی که قدرت نگهداری ندارند می باشد که در دو نوع رولپلاک ساده و رولپلاک لبه دار در سایزهای مختلف تولید می شوند.

 • رولپلاک پروانه ای

رولپلاک پروانه ای چیست؟ رولپلاک پروانه ای از جنس پلاستیک و فلز است که بر روی بدنه خود دارای دو بال می باشد و با باز و بسته شدن آن در پشت نما گیر کرده و سپس جای خود را ثابت می کنند. رولپلاک پروانه ای بهترین رولپلاک برای افزایش استحکام سنگ نماهایی که در پشت آن از رابیتس استفاده شده می باشد. رولپلاک پروانه ای در دو نوع فلزی و پلاستیکی ساخته شده اند.

رولپلاک پروانه ای چیست و چه کاربردی دارد؟


 • رولپلاک فیشر

رولپلاک فیشر ، از با کیفیت ترین پلاستیک ساخته شده و برای نصب این نوع رولپلاک ها سوراخ های بزرگ تری نسبت به رولپلاک های دیگر ایجاد می شود رولپلاک فیشر برای دیوارهای سیمانی و سنگی مناسب و کاربردی است. این مدل رولپلاک مخصوص بتن نیز می باشد.

رولپلاک فیشر چیست؟


 • رولپلاک فلزی

رولپلاک فلزی ، یک رولپلاک قوی از جنس فلز با کیفیت است و برای دیوارهای قطور و سنگین می توان از پیچ و رولپلاک فلزی استفاده کرد چرا که رولپلاک فلزی ، پس از نصب محکم به دیوار می چسبد. اگر از پیچ های بزرگ برای اتصال قطعات استفاده می کنید انتخاب انواع رولپلاک فلزی انتخاب ایده آلی می باشد.

رولپلاک فلزی از جنس فلز با کیفیت ساخته شده است


 • رولپلاک لبه دار

رولپلاک لبه دار از نظر شکل ظاهری شباهت بسیار زیادی به رولپلاک ساده دارد و معمولا از پلاستیک و فیبر ساخته می شوند. رولپلاک لبه دار بر خلاف رولپلاک ساده دارای دو لبه است و پس از نصب پیچ بر روی دیوار و نما قرار میگیرد.

رولپلاک لبه دار از نظر شکل ظاهری شبیه به رولپلاک ساده است


رولپلاک شاخک دار دارای لبه و شاخک هایی است که به طور کامل داخل حفره فرو نمی رود و لبه رولپلاک بر روی قطعه کار گیر می کند و با قرار دادن پیچ رولپلاک ثابت در جای خود قرار می گیرد. رولپلاک شاخک دار قابلیت استفاده روی مصالح های بتنی را دارد.

رولپلاک شاخک دار دارای لبه و شاخک هایی است که به طور کامل داخل حفره فرو نمیرود


 • رولپلاک hud

یکی از بهترین انواع رولپلاک ، رولپلاک HUD  است که قیمت بالاتری نسبت به رولپلاک های دیگر دارد این نوع رولپلاک برای همه افراد توصیه نمی شود و فقط برای کسانی که نمای آن ها نیاز به دریل هیلتی داشته باشد باید از رولپلاک hud استفاده کند . رولپلاک hud در اندازه 4 و یا 5 سانتی متری هستند و به راحتی وارد دیوار می شوند این نوع رولپلاک بر خلاف رولپلاک های لبه دار ، بدون لبه می باشند.


 • رولپلاک کناف

رولپلاک کناف یکی دیگر از انواع رولپلاک های کاربردی می باشد که قابلیت استفاده بر روی دیوار های گچی ، آجری و سفالی را دارد و نوع قرار گیری آن بدین صورت است که رولپلاک به دور پیچ پیچیده می شود و مانند پرچ در پشت صفحات جمع می شود.

کاربرد انواع رولپلاک

از کاربرد های رولپلاک می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. از رولپلاک می توان برای نصب نمای ساختمانی نصب سنگ با استحکام بالا استفاده نمود.
 2. رولپلاک به عنوان مصارف خانگی برای نصب آیینه روی دیوار استفاده می شود.
 3. بهترین ابزار برای نصب لوستر به سقف
 4. آویز کردن انواع تابلو 
 5. انواع پیچ و رولپلاک در مشاغل هایی همچون کابینت سازی نیز کاربرد دارد.

کاربرد رولپلاک برای نصب پبچ به دیوار

ویژگی رولپلاک

 1. در دیوارهای گچی و سفالی استفاده از رولپلاک بهترین گزینه می باشد.
 2. قابلیت استفاده برای انواع سقف های کاذب بدون ایجاد آسیب به سقف
 3. مناسب برای انواع سطح با پشت خالی

انتخاب سایز مته برای رولپلاک

در انجام نماکاری های ساختمان و نصب سنگ از پیچ و رولپلاک های مختلفی استفاده می شود و برای نصب پیچ و رولپلاک نیز نیاز به یک ابزار دریل و مته مناسب است. انتخاب سایز مته و رولپلاک در نماکاری های ساختمان نقش بسیار مهمی دارد به طوری که اگر درانتخاب سایز مته برای رولپلاک دچار اشتباه شوید ، شاهد  شکستگی مته در حین کار و یا سقوط سنگ ها پس از نصب می شوید. برای جلوگیری از بروز چنین حوادث هایی ابتدا باید درباره انواع مته و کاربردهایشان اطلاعات کامل تری کسب نمایید و با کسب اطلاعات کافی بهترین سایز مته برای رولپلاک را انتخاب کنید.

انتخاب سایز مته برای رولپلاک

روش نصب رولپلاک چگونه است؟

برای نصب پیچ و رولپلاک باید نحوه استفاده از رولپلاک را بدانید. انجام این کار بسیار آسان است و فقط کافیست سطح مورد نظر را با دریل و مته سایز مناسب رولپلاک سوراخکاری کنید و رولپلاک را داخل سوراخ روی سطح قرار دهید ، سپس پیچ مناسب را داخل رولپلاک قرار دهید و برای محکم شدن کامل چند ضربه چکش روی پیچ و رولپلاک بزنید.

راهنمای خرید رولپلاک

برای خرید رولپلاک حتما با انواع رولپلاک آشنایی کامل داشته باشید چرا که هر رولپلاکی برای کاری خاص طراحی شده اند و باید بدانید که چه نوع رولپلاکی برای کار شما مناسب تر است. پس از تشخیص رولپلاک بهترین سایز رولپلاک را برای انجام کار انتخاب کنید و از کیفیت ساخت آن اطمینان حاصل نمایید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح