خرید اسپری زینک گالوانیزه مات و براق با عالی ترین قیمت و ارسال فوری

فیلتر تخصصی

اسپری زینک گالوانیزه

اسپری زینک گالوانیزه ، اسپری پوشش زینک گالوانیزه سرد می باشد که جهت جلوگیری از اکسیداسیون فلز بر روی آن اسپری میشود و به آن اسپری زینک اکساید نیز می گویند. اسپری های زینک در انواع مختلفی با غلظت و مواد اولیه های متفاوتی تولید می شوند و در محل های متفاوتی مصرف می شوند.

اسپری زینک یکی از از کامل ترین طیف گالوانیزه های سرد موجود در بازار است. زینک حاوی پودر روی و بر پایه رزین اکرلیک است و وجود آن ها باعث مقاومت بیشتر فلزات و جلوگیری از زنگ زدگی فلزات می شود. زینک های 98 درصد که انواع آن به صورت براق و مات در بازار وجود دارند کاملا قابل رنگ امیزی هستند و فلزاتی که در معرض اب و هوا و نور خورشید قرار دارند با زینک 98 درصد مانع زنگ زدگی آن ها می شود.

اسپری زینک گالوانیزه سرد جهت جلوگیری از اکسیداسیون فلزات

اسپری زینک چیست؟

چرا به اسپری زینک گالوانیزه ، اسپری زینک اکساید نیز می گویند؟ اسپری زینک یک پوشش محافظی است که از زنگ زدگی و سایش فلزات محافظت می کند.به طور کل زمانی که گالوانیزه کردن فلزات از طریق اسپری زینک انجام می شود یک لایه از ذرات تمیز شده روی به صورت یکنواخت بر سطح فلز پاشیده می شود و با اسپری نمودن ، سطح فلز درتماس با هوای محیط اکسید می شود.این لایه ، فلز را از زنگ زدگی بر اثر عوامل محیطی مانند آب ، باد ، سرما و گرما محافظت می کند.

اسپری زینک گالوانیزه از زنگ زدگی و خوردگی فلزات محافظت می کند.

انواع اسپری زینک گالوانیزه

اسپری زینک گالوانیزه ، فلزات و فولاد را از خوردگی و سایش محافظت می کند. این محصول به دو نوع اسپری زینک گالوانیزه مات و اسپری زینک گالوانیزه براق تقسیم بندی می شود و بهترین ترکیب استفاده از اسپری زینک برای محافظت از فلزات روی و آلومینیوم می باشد.شرکت های مختلفی انواع اسپری زینک گالوانیزه را تولید و به بازار عرضه می کنند و یکی از بهترین اسپری زینک که از قیمت مناسب و کیفیت مطلوبی برخوردار است اسپری زینک گل پخش و اسپری زینک زتکس می باشد.

انواع اسپری زینک

کاربرد اسپری زینک گالوانیزه

اسپری زینک گالوانیزه  شبیه به اسپری رنگ معمولی است که برای ایجاد پوشش گالوانیزه روی سطح مختلف استفاده می شود . از کاربرد اسپری زینک می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • برای پوشش و محافظت از اتصالات جوش داده شده، لبه‌های فلزی و سوراخ‌های ایجاد شده روی فلزات و به‌عنوان لایه میانی رسانا برای جوشکاری نقطه‌ای، از اسپری زینک استفاده می‌کنیم
  • گالوانیزه قطعات در صنایع خودروسازی
  • اسپری زینک اکساید ، محافظ عالی برای جلوگیری از زنگ زدگی وخوردگی سطوح فلزی می باشد.
  • قابلیت خشک شدن سریع

جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی سطح فلزات از کاربرد اسپری زینک به شمار می رود

ویژگی اسپری زینک گالوانیزه

یکی از بهترین محصولات برای پوشش گالوانیزه سطوح فولادی و آهنی، اسپری زینک است که در دسته اسپری صنعتی قرار دارد. این محصول بر سطح فلز لایه‌ ای تشکیل می‌دهد که بلافاصله اکسید شده و آستر محافظی برای آن می‌سازد. آماده‌ سازی سطح تحت پوشش قبل از اسپری زینک باعث ایجاد بیشترین حفاظت کاتدی به‌ وسیله روی بر سطح فلز می‌شود. از ویژگی های اسپری زینک می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • با دوام در برابر دمای زیاد
  • مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی فلزات
  • قابلیت رنگ آمیزی

ویژگی اسپری زینک

مزایای استفاده اسپری زینک ( گالوانیزه سرد )

1-عدم نیاز به رساندن فلز گالوانیزه به دمای ذوب
2-مناسب برای تمامی اندازه‌های قطعات فلزی
3-امکان رنگ‌ آمیزی سطح گالوانیزه با اسپری زینک
4-مقاومت مناسب اسپری زینک در شرایط قلیایی و دمای بالا
5-امکان پوشش فلزی در محل بدون نیاز به جابجایی
6-حفاظت طولانی‌مدت از سازه
7-ضخامت انتخابی پوشش با تعیین نوع اسپری زینک متناسب با سطح تحت پوشش
مزایا استفاده از اسپری زینک

مواد سازنده اسپری زینک گالوانیزه

ماده انعقاد: این ماده باعث یکپارچگی محتوای اسپری زینک گالوانیزه می‌شود. با هم زدن محصول، ماده انعقاد به همگن شدن محتوا کمک می‌کند. این ماده معمولاً از رزین‌های مصنوعی است.
 حلال: حلال مواد فلزی را به‌صورت محلول در خود نگه می‌دارد. وجود این ماده باعث می‌شود تا اسپری زینک قابلیت اسپری ذرات فلزی را به سطح خارجی داشته باشد.
 روان‌سازهای جامد: این مواد از پودر روی یا آلومینیوم تشکیل شده‌اند. این روان‌سازها ماده اصلی اسپری زینک هستند که با نسبت مناسبی در ترکیب اضافه می‌شوند.
رنگ: برای تولید اسپری زینک گالوانیزه مات ممکن است از رنگ‌های مخصوص در ترکیبات آن استفاده کنند.
شما می توانید از ورق گالوانیزه نیز به عنوان پوشش محافظ روی سطح فولادی و فلز استفاده کنید و از زنگ زدگی قطعه جلوگیری نمایید.

نحوه استفاده اسپری زینک

باید توجه کنیم که اسپری زینک زیان‌آور و قابل اشتعال است و استنشاق بخارهای آن یا تماس این ماده با پوست ممکن است باعث حساسیت شود. لذا برای کار با اسپری زینک، ضمن اطمینان از تهویه مناسب محیط باید از پوشش مناسب استفاده کنیم. پس از انتخاب اسپری زینک مناسب با توجه به سطح تحت پوشش و میزان ضخامت در واحد سطح، برای پوشش فلز باید مراحل زیر را انجام دهیم.
نحوه استفاده اسپری زینک
ظروف آئروسل یا اسپری را نباید در زیر نور مستقیم خورشید یا نزدیک به منابع گرما نگهداری کرد. برای جزئیات بیشتر به برگ راهنمای محصول مراجعه کنید.
ظرف اسپری زینک را دست‌کم به مدت10 ثانیه به‌خوبی تکان دهید تا مواد داخل آن کاملاً مخلوط شوند.
قبل از پوشش، تمام سطوح باید آماده شوند؛ یعنی عاری از رطوبت، زنگ‌زدگی، گرد و غبار، روغن و گریس باشند.
به‌ آرامی اسپری کنید و نازل را موازی با سطح تحت پوشش نگه دارید. پوشش را به‌ آهستگی پیش ببرید تا سطح را کاملاً بپوشاند. از انباشته اسپری زینک و ضخیم شدن برخی قسمت‌های سطح جلوگیری کنید.
برای به دست آوردن ضخامت مورد نظرتان با روش فوق چندین لایه اِعمال کنید. ضخامت معمول بین 80 تا 300 میکرون است اما در صورت نیاز می‌توانیم ضخامت اسپری زینک را تا 500 میکرون نیز افزایش دهیم.
حین کار، ظرف را هر از گاهی تکان دهید تا توزیع یکنواخت محتویات حفظ شود و پس از استفاده، قوطی را برعکس کنید و به مدت کوتاهی اسپری کنید تا دریچه قبل از ذخیره‌سازی پاک شود.
اسپری زینک را به یک‌ باره بر روی سطوح حساس به کار نبرید. اگر تردید دارید، قبل از استفاده ناحیه کوچکی از سطح را به آن آغشته کرده و نتیجه را بررسی کنید.
برای جلوگیری از تجمع رنگ سفید، سطح پوشش داده شده را با لایه‌ ای رنگ می‌پوشانیم. این لایه به‌عنوان محافظی جداگانه از سطح فلز عمل می‌کند.

آماده‌سازی سطح فلز برای گالوانیزه اسپری زینک

آماده‌سازی سطح فلز برای اسپری زینک را معمولاً با استفاده از مواد ساینده دستی یا برقی انجام می‌دهیم. ساینده بودن این مواد باعث می‌شود که سطح فلز، روی یا آلومینیوم را در خود نگهدارد و از جاری شدن آن در سطوح عمودی جلوگیری شود. تمیزکاری سطح فلز باید به‌گونه‌ای انجام شود که هیچ‌گونه ناخالصی ازجمله براده، آلودگی، زنگ‌زدگی یا رنگ بر روی آن باقی نماند. حفاظت کاتدی اسپری زینک با وجود چنین ناخالصی‌هایی بر سطح فلز افت کرده و باعث اختلال در کارکرد اصلی آن می‌شود. آماده‌سازی مناسب سطح برای به دست آمدن سطحی صاف پس از رنگ‌ آمیزی بسیار مهم است.

چگونه سطح فلز را برای گالوانیزه اسپری زینک آماده کنیم؟

برای آماده سازی سطح فلز با اسپری زینک توسط موادساینده دستی و یا برقی انجام می شود. ساینده بودن این مواد باعث می‌شود که سطح فلز، روی یا آلومینیوم را در خود نگهدارد و از جاری شدن آن در سطوح عمودی جلوگیری شود. تمیزکاری سطح فلز باید به‌گونه‌ ای انجام شود که هیچ‌گونه ناخالصی ازجمله براده، آلودگی، زنگ‌ زدگی یا رنگ بر روی آن باقی نماند. آماده‌سازی مناسب سطح برای به دست آمدن سطحی صاف پس از رنگ‌آمیزی بسیار مهم است.

برای اماده سازی سطح فلز با اسپری زینک توسط مواد ساینده دستی و یا برقی انجام شود.

خرید اسپری زینک گالوانیزه

فروشگاه ابزار میهن خرید اسپری زینک گالوانیزه را به کسانی که به یک محافظ عالی برای جلوگیری از زنگ زدگی فلزات نیاز دارند پیشنهاد می کند. این فروشگاه انواع اسپری زینک با قیمت مناسب و کیفیت عالی به صورت آنلاین و حضوری به فروش می رساند.

خرید اسپری زینک گالوانیزه

فروش اسپری زینک گالوانیزه

فروش اسپری زینک گالوانیزه با تضمین کیفیت و قیمت مناسب در فروشگاه ابزار میهن به صورت عمده و تکی انجام می شود. فروشگاه ابزار میهن علاوه بر فروش اسپری زینک گالوانیزه ، اسپری wd40 اصلی را که به عنوان اسپری زنگ بر نیز استفاده می کنند به صورت عمده و تکی به فروش می رساند.

قیمت اسپری زینک

قیمت اسپری زینک بر اساس حجم اسپری زینک گالوانیزه ، برند اسپری زینک و کیفیت آن متفاوت است . فروشگاه ابزار میهن بهترین اسپری زینک را به قیمت عمده با ارسال فوری به صورت اینترنتی و حضوری به فروش می رساند ، هدف این فروشگاه از خرید اسپری زینک کسب رضایت مشتریان می باشد.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح