چت در تلگرام
شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> چسب دوقلو

خرید چسب دوقلو در تمامی برند های بازار به قیمت عمده و ارسال رایگان

چسب دوقلو نوعی چسب ترکیبی دو جزیی قدرتمند است که به آن چسب اپوکسی نیز می گویند . این چسب ، از دو تیوپ (جزء) جداگانه ساخته شده که تیوپ اول حاوی رزین و تیوپ دوم دارای مواد کاتالیزر می باشد که با ترکیب این دو ، قدرت چسب برای چسباندن سطوح بالا می رود .
زمانی که این دو با یکدیگر ترکیب می شوند واکنش مولکول های کوچک به یکدیگر پیوند خورده و این عمل باعث به وجود آمدن رزین های پلیمری می شود.
چسب دوقلو چیست؟ چسب دوقلو  تشکیل شده از دو جزء می باشدکه به آن چسب اپوکسی می گویند
به طور کل چسب‌ها از پرکاربردترین مواد شیمیایی هستند که هم در صنعت و هم در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از انواع چسب‌ها، چسب دوقلو است که به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، مصارف زیادی دارد. در این صفحه  ویژگی‌های چسب دوقلو و کاربردهای آن‌ها را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.
خرید چسب دوقلو در تمامی برند های بازار به قیمت عمده و ارسال رایگان در ابزار میهن.

 

چسب دوقلو چیست؟

چسب دوقلو یکی از کاربردی‌ ترین وسایلی است که هم در سطوح صنعتی و هم در زندگی روزمره کاربرد زیادی دارد. چسب‌های دوقلو که به چسب‌های اپوکسی (Epoxy glue) نیز شهرت دارند از دو قسمت تشکیل شده‌اند. هر یک از این قسمت‌ها در دو تیوب جداگانه قرار دارد و به همین دلیل به چسب دوقلو معروف هستند. یکی از تیوب‌ها حاوی رزین است و تیوب دیگر حاوی کاتالیزگر است. رزین  درواقع ماده اصلی چسب است و نقش اصلی را در استحکام و سایر خواص چسب ایفا می‌کند. کاتالیزگر درواقع ترکیبی است که به رزین اضافه می‌شود و باعث می‌شود چسب استحکام پیدا کند و یا به‌اصطلاح عامیانه خشک شود. هر چقدر میزان کاتالیزگر بیشتر باشد چسب در مدت زمان کمتری خشک می‌شود.

چسب دوقلو چیست؟ چسب دوقلو چه کاربردی دارد

کاربردهای چسب دوقلو

چسب دوقلو، با عملکرد عالی بهترین چسب برای چسباندن سطوح فلزی ، شیشه ای ، پلاستیکی و... به شمار می رود و می توان در کارهای دانش آموزی نیز از این چسب استفاده نمود. چسب دوقلو کاربرد فراوانی دارد. در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ ترین کاربردهای چسب دوقلو می‌پردازیم.
  • کاربرد چسب دوقلو برای پلاستیک
یکی از مهم‌ ترین کاربردهای چسب دوقلو استفاده از آن‌ها برای پلاستیک‌ها است. پلاستیک یکی از کاربردی‌ ترین موادی است که در بسیاری از قطعات صنعتی و خانگی از آن استفاده می‌شود. اغلب قطعات پلاستیکی ارزشمند و پرهزینه است و در صورت آسیب دیدن تهیه مجدد آن‌ها می‌تواند پرهزینه باشد. برای همین استفاده از چسب دوقلو برای ترمیم این قبیل قطعات می‌تواند بسیار مناسب باشد. چسب دوقلو را می‌توان برای تعمیر لوله‌های پلاستیکی آب، اسباب‌بازی‌های شکسته کودکان بالای پنج سال و به طور کلی هر قطعه پلاستیکی شکسته شده استفاده کرد.
کاربرد چسب دوقلو ، کاربرد چسب دوقلو برای پلاستیک
  • کاربرد چسب دوقلو برای فلزات
اتصال دائمی دو قطعه فلز به یکدیگر اغلب نیاز به وسایل بخصوصی مانند دستگاه جوشکاری و یا لحیم‌کاری است. این قبیل دستگاه‌ها معمولاً در همه جا موجود نیستند، ضمن اینکه برای استفاده از آن‌ها باید مهارت و تجربه کافی داشت. علاوه بر این باید تجهیزات حفاظتی و همچنین فضای مناسبی را نیز برای جوشکاری و لحیم‌ کاری قطعات فلزی در اختیار داشته باشید.
خوشبختانه چسب دوقلو این قابلیت را دارد که دو قطعه فلزی را نیز به صورت کاملاً پایدار و محکم به یکدیگر اتصال دهد. چسب دوقلو با خاصیت چسبندگی و استحکام بسیار بالایی که دارد می‌تواند دو قطعه فلز را به صورت دائم و همیشگی به یکدیگر متصل کند. به همین دلیل استفاده از چسب دوقلو در مواردی مانند شکستگی لوله‌های فلزی، شکستگی پایه‌های فلزی میز یا صندلی و مشکلاتی از این قبیل می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. چسب دوقلو رازی ، ازدسته چسب هاییست که برای چسباندن قطعات فلزی و غیر فلزی به غیر از pp و pe استفاده می شود.
  • کاربرد چسب دوقلو برای چوب
یکی دیگر از کاربردهای چسب دوقلو استفاده از آن برای متصل کردن سطوح چوبی به یکدیگر است. اگر قفسه کتابخانه چوبی اتاق شما شکسته است، می‌توانید به کمک چسب دوقلو این دو سطح چوبی را به یکدیگر متصل کنید و مطمئن باشید که از استحکام خوبی برخوردار خواهد بود.
 
  • کاربرد چسب دوقلو برای سطوح سیمانی و بتونی
بتن و سیمان را هم می‌توان به کمک چسب دوقلو به همدیگر متصل کرد. در صورتی که سنگ‌ فرش یا آب نمای بتنی خانه و منزل شما شکسته شده باشد می‌توانید به سادگی و به کمک چسب دوقلو این قبیل قطعات را مجدداً در جای خود مستحکم کنید.  برای چسباندن سطوح سیمانی و بتونی چسب دوقلو اوهو مقاوم ترین چسب در بازار شناخته شده است.
 
کاربرد چسب دوقلو تنها به محدود به موارد بالا نیست. از چسب­های دوقلو می‌توان برای رفع ترک‌ها و شکستگی‌های بدنه قایق‌ها نیز استفاده کرد. چسب‌های دوقلو در مقابل اکسید شدن به‌خوبی مقاوم هستند. به همین دلیل استفاده از آن‌ها در فضاهای بازی که در معرض هوای آزاد هستند هیچ مشکلی ندارد. چسب دوقلو در موارد متعدد دیگری مانند موارد زیر نیز به طور فراوان استفاده می‌شود.
  1. فناوری پزشکی
  2. چسب‌های مونتاژ
  3. قطعات الکترونیکی
  4. اتصال سرامیک و شیشه

چسب میل پوکس نیز نمونه دیگری از چسب های دوقلو خمیری می باشد که بر پایه اپوکسی ساخته شده و برای پر کردن منافذ و آب بندی استفاده می شود.

کاربردهای چسب دوقلو در صنایع مختلف و چسباندن قطعات

 

مشخصات چسب دوقلو

مقاومت بالا در برابر حرارت ( مخصوصا چسب دوقلو معمولی نسبت به نوع شفاف دوام بیشتری دربرابر حرارت دارد )
قابلیت خشک شدن سریع چسب
قابلیت رنگ پذیری
مقاوم در برابر حلال ها و عوامل محیطی

ویژگی چسب دوقلو

چسب دوقلو یکی از کاربردی‌ ترین موادی است که به منظور اتصال سطوح مختلف به یکدیگر و همچنین ترمیم شکستگی و یا ترک سطوح، به طور گسترده استفاده می‌شود. چسب دوقلو از دو جز تشکیل شده است، یک جز شامل رزین است که ترکیب اصلی چسب است و جزء دوم ماده است که به چسب افزوده شده و موجب می‌شود چسب اصطلاحاً سفت و محکم شود. چسب دوقلو به سهولت قابل استفاده است و نیاز به آموزش و مهارت خاصی ندارد.
یکی دیگر از چسب هایی که به عنوان چسب همه کاره در بازار می شناسند چسب صنعتی همه کاره هنکل پاتکس 700 میلی می باشد که برای چسباندن انواع سطوح استفاده می شود.

نحوه کار با چسب دوقلو

در این صفحه می خواهیم طرز استفاده از چسب دوقلو را به صورت خلاصه بیان کنیم. چگونه  دوقطعه را با چسب دوقلو بچسبانیم ؟
نحوه کار چسب دوقلو به این ترتیب است که برای استفاده از چسب دوقلو قبل از هر کاری می‌بایست سطح مورد نظر را کاملاً تمیز کرده و در صورت نیاز آن را با کمک سمباده زبر کنید تا سطوح تماس بیشتری برای اتصال بهتر برقرار شود. بسته وسعت منطقه‌ای که نیاز به چسب کاری دارد، ترکیب دو تیوب را با یکدیگر مخلوط کنید. در حین ترکیب کردن این دو جز واکنش شیمیایی صورت می‌گیرد و در نتیجه این واکنش ترکیب رزین پلیمر پایداری ایجاد می‌شود که بسیار مستحکم و پایدار است. 
چسب دوقلو بسته به میزان استفاده از جزء دوم (کاتالیزگر) در دمای 25 درجه محیط، در مدت زمانی در حدود 10 دقیقه خود را می‌گیرد و بعد از حدود دو ساعت کاملاً خشک و مستحکم می‌شود. ترکیب نهایی چسب کاملاً مستحکم بوده و قابلیت سوهان‌ کاری و حتی تراشکاری را نیز دارد. علاوه بر این نسبت به ترکیبات شیمیایی نیز به‌خوبی مقاوم است.
به طور خلاصه ابتدا باید از هر دو جزء  چسب دو قلو به مقدار مساوی ترکیب کرده سپس سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی و چربی پاک کنید چرا که گرد و غبار روی سطوح ، خاصیت چسبندگی چسب را به مقدار زیادی کاهش می دهد . هر دو سطح مورد نظر را آغشته چسب کنید تا چسبندگی بهتری حاصل شود . پس از آغشته کردن چسب روی سطوح ، دو قطعه را به مدت 3 الی 4 دقیقه بر روی هم فشار دهید و ثابت نگه دارید به طوری که چسب کامل خشک شود .
توجه : اگر پس از استفاده چسب دو قلو ، چسب به جاهای دیگر سطح نیز آغشته شد با یک ابزار برنده پس از خشک شدن اضافه چسب را برش دهید.
چسب خشک نشده را می توان با حلال مناسب از روی سطوح پاک کرد .
چسب دوقلو چسب غفاری و چسب دوقلو زیپر از شناخته شده ترین برندهایی هستند که علاوه بر کیفیت عالی قیمت مقرون به صرفه ای دارد و مناسب کسانی که به دنبال چسب دوقلو ارزان و باکیفیت هستند می باشد.
نحوه کار با چسب دوقلو چگونه است؟

چسب دوقلو مقاوم در برابر حرارت

آیا چسب دوقلو در برابر حرارت مقاوم است؟چسب دوقلو در برابر حرات دوام بسیار زیادی دارد و نوع چسب دو قلو ساده نسبت به چسب دوقلو شفاف در برابر حرارت مقاوم تر است .چسب دوقلو مقاوم در برابر حرارت باعث شده تا تعمیرکاران مکانیکی ، برای چسباندن قطعات موتور اتومبیل نیز از چسب دو قلو استفاده کنند. برای مثال مقاومت حرارتی چسب دوقلو چسب غفاری زیر80 درجه سانتی گراد است و مقاومت حرارتی آن با چسب های دوقلو دیگر مانند چسب دوقلو فولاد زیپر متفاوت است .

تفاوت چسب دوقلو شفاف با چسب دوقلو ساده

چسب دو قلو شفاف ، علاوه بر بی رنگ بودن شیشه را با قدرت بالایی می چسباند و اما از نظر قیمت نسبت به چسب دوقلو ساده قیمت بالاتری دارد .
چسب دوقلو معمولی ، در برابر حرارت نسبت به چسب دوقلو شفاف دوام بیشتری دارد . درجه حرارت محیط در گیرایی چسب تاثیر به سزایی دارد . هرچه محیط گرم تر باشد چسب دوقلو سریع تر خشک می شود و اگر دمای محیط خنک تر باشد باید زمان بیشتری برای خشک شدن چسب صرف نمایید .
اگر چسب در دمای 70 درجه سانتی گراد خشک شود قطعا قدرت چسب بالاتر خواهد رفت .

توصیه ایمنی قبل استفاده از چسب دوقلو

هنگام استفاده از چسب دوقلو از دستکش استفاده نمایید . توصیه می شود چسب دوقلو دور از مواد اشتعال زا نگهداری شود. چسب را دور از دسترس کودکان قرار دهید .
قبل از خرید چسب دوقلو ، به اصل بودن برند چسب حتما توجه کنید چرا که در صورت تقلبی بودن محصول ، موجب آسیب پذیری قطعه می شود .

خرید چسب دوقلو

چسب دوقلو با برندهای مختلفی در بازار چسب وجود دارد. در فروشگاه ابزار میهن می توانید انواع مختلف چسب دوقلو را مشاهده و با بهترین قیمت به صورت آنلاین خرید کنید و در سریع ترین زمان تحویل بگیرید .

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
ارسال قیمت
خرید تا سقف قیمت
 
تضمین اصالت کالا
کالای اصل و معتبر
 
ضمانت بازگشت
تا 7 روز پس از خرید
 
تضمین قیمت
تضمین مناسب ترین قیمت
 
خدمات پس از فروش
پاسخگویی 24 ساعته
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار

فروشگاه اینترنتی چسب و ابزار میهن یک فروشگاه فعال در ضمینه خرده و عمده فروشی چسب و ابزار الات میباشد که انواع برند های معتبر ابزار از قبیل نووا ، رونیکس ، متابو و ... و انواع برند های چسب از قبیل چسب رازی ، چسب هنکل و چسب غفاری را با نازلترین قیمت عرضه میکند .

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح