شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> پیچ گوشتی ساعتی

خرید پیچ گوشتی ساعتی + کاملترین مجموعه

فیلتر تخصصی

پیچ گوشتی ساعتی

پیچ گوشتی ساعتی دسته‌ ای از پیچ‌ گوشتی‌ها که برای کارکردن با ابزار ظریف ساخته شده است. اگر وسیله‌ ای که در حال تعمیرکردن آن هستید پیچ‌های بسیار ریزی دارد، پیچ‌ گوشتی ساعتی  می‌تواند به کمک شما بیاید.

پیچ گوشتی ساعتی چیست؟

نوعی از پیچ‌ گوشتی‌ها به نام پیچ‌ گوشتی جواهرسازی بسیار کوچک هستند. این ابزارهای تخصصی در درجه اول در سیستم‌های بادقت بالا یا بسیار کوچک مانند ساعت‌ها یا عینک‌ها استفاده می‌شوند. این پیچ‌ گوشتی‌ها همیشه مکانیکی هستند؛ یعنی به جای نیروی برق از دست برای چرخاندن آنها استفاده می‌شود.در پیچ‌ گوشتی‌های ساعتی نوک پیچ‌ گوشتی به‌ صورت جدا از میله و دسته می‌ تواند بچرخد. همین خصوصیت باعث شده است که زمانی که شما پیچ‌ گوشتی را در کف دست قرار داده‌اید، سری به‌ تنهایی بچرخد و کار سفت یا شل کردن پیچ را انجام دهد.

رایج‌ ترین نوع پیچ‌ گوشتی جواهرسازی ، تیغه‌های تخت به سبک کابینتی هستند. این ابزارها بسیار کوچک‌ تر از یک پیچ‌ گوشتی معمولی هستند و دارای یک دسته تخصصی برای کمک به استفاده از آنها هستند. بالای دسته پیچ‌گوشتی جواهرسازی دارای یک دیسک چرخان است که در کف دست کاربر قرار دارد. این به کاربر اجازه می‌دهد تا پیچ‌ گوشتی را با نوک انگشتان خود بدون برداشتن تیغه از روی پیچ بچرخاند.

پیچ گوشتی ساعتی

پیچ گوشتی ساعتی از دیگر زیر مجموعه های پیچ گوشتی می باشد و همان طور که از نام این ابزار دستی مشخص است ، پیچ گوشتی ساعتی برای تعمیرات ساعت ضروری ترین ابزار محسوب می شود. پیچ گوشتی ساعتی نسبت به پیچ گوشتی های معمولی از سایز کوچک تری برخوردار است و کار با این نوع پیچ گوشتی دقت و تمرکز بالایی می خواهد. پیچ گوشتی ساعتی در مشاغل هایی همچون تعمیرات موبایل ، تعمیرات لب تاپ ، تعمیرات ساعت استفاده می شود.

از این نوع پیچ گوشتی ساعتی به عنوان پیچ گوشتی ریز برای عینک استفاده می شود.

پیچ گوشتی ساعتی چیست؟ پیچ گوشتی ساعتی برای تعمیرات ساعت و موبایل

توجه داشته باشید که از پیچ گوشتی های ساعتی به غیر از مواردی که کاربرد پیچ گوشتی ساعتی محسوب می شود استفاده دیگری نداشته باشید چرا که این مدل پیچ گوشتی ها همانطور که در مطالب بالا توضیح داده شد ظریف و بسیار حساس هستند و با انجام کارهای غیر مرتبط باعث شکستگی و یا خوردگی نوک پیچ گوشتی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیچ گوشتی ها وارد لینک ذیل شوید:

کاربرد پیچ گوشتی

انواع پیچ گوشتی ساعتی

امروزه با تولید انواع پیچ گوشتی ساعتی ( پیچ گوشتی ساعتی ستاره ای ، پیچ گوشتی ساعتی تکی و... ) نیاز بسیاری از تعمیرکاران برای باز و بسته کردن انواع پیچ های ریز تامین شده است. با تولید ست پیچ گوشتی ساعتی درچند سایز مختلف و قرار گیری آن در جعبه ای خاص به طور منظم این امکان را برای کاربر فراهم نموده که انواع پیچ گوشتی ساعتی در سایزهای مختلف را در یک مجموعه کامل ست پیچ گوشتی داشته باشد و این ویژگی از خرید پیچ گوشتی ساعتی به صورت تکی جلوگیری می کند چرا که خرید ست پیچ گوشتی ساعتی بسیار مقرون به صرفه تر از خرید پیچ گوشتی ساعتی به صورت تکی می باشد.

برای باز و بسته کردن پیچ های آلنی که مقطع آن شش ضلعی می باشد استفاده از پیچ گوشتی آلن بهترین گزینه می باشد و برای باز کردن پیچ های شش ضلعی در نقاط غیر قابل دسترس می توانید از پیچ گوشتی بکسی استفاده کنید.

انواع پیچ گوشتی ساعتی برای تعمیرات ساعت ، لب تاپ

تشخیص سایز پیچ گوشتی ساعتی

تشخیص اندازه پیچ گوشتی ساعتی کار بسیار آسانی است. اگر دقت به انتهای پیچ گوشتی ساعتی کرده باشید ، رنگ هایی در انتهای پیچ گوشتی ساعتی قابل مشاهده است که این رنگ ها جهانی هستند و هر کدام از رنگ ها سایز پیچ گوشتی ساعتی را مشخص می کند. جدول ذیل رنگ و سایز پیچ گوشتی ساعتی را به میلیمتر نشان می دهد:

جدول تشخیص سایز پیچ گوشتی ساعتی بر اساس رنگ

سفید زرد مشکی قرمز خاکستری سبز رنگ
60 80 100 120 140 200  سایز پیچ گوشتی ساعتی به میلیمتر

 

مزایا و معایب پیچ گوشتی ساعتی

مزیت پیچ گوشتی ساعتی  اندازه کوچک آنها است و برای وسایل ظریف کوچک طراحی شده‌اند. هرگز به اشیا آسیب نمی‌رساند و به‌ راحتی در بازار می‌توان آن‌ها را پیدا کرد.
مزیت سایز کوچک پیچ گوشتی ساعتی می تواند معایبی نیز داشته باشد چرا که پیچ‌ گوشتی‌های جواهرات بسیار کوچک هستند ؛ بنابراین احتمال گم‌ شدنشان بیشتر است. همچنین نیروی اضافی می‌تواند منجر به شکستگی پیچ‌ گوشتی شود.

نکات کلیدی هنگام استفاده از پیچ گوشتی ساعتی

اگر یک تعمیرکار موبایل و یا تعمیرکار ساعت هستید حتما هنگام استفاده از پیچ گوشتی ساعتی به نکات ذیل توجه کنید :

  1. به هیچ وجه برای تعمیر قطعات با استفاده از پیچ گوشتی های ریز همچون پیچ گوشتی ساعتی ، قطعه را در دست نگیرید این کار باعث لغزش دست و در نهایت ممکن است پیچ گوشتی ساعتی از دست شما سر بخورد و نوک پیچ گوشتی به دست آسیب وارد نماید.
  2. برای خرید پیچ گوشتی ساعتی ، حتما مدلی را انتخاب کنید که دسته پیچ گوشتی عایق دار باشد و از برق گرفتگی در حین کار جلوگیری کند.
  3. از دسته پیچ گوشتی برای ضربه زدن به قطعه استفاده نکنید ظرافت و حساسیت بالای این نوع پیچ گوشتی ها ممکن است با ایجاد ضربه باعث شکسته شدن دسته پیچ گوشتی شود.
  4. از پیچ گوشتی ساعتی هایی که از آلیاژ کروم وانادیوم ساخته شده اند استفاده کنید چرا که طول عمر بالاتری نسبت به سایر پیچ گوشتی ساعتی ها دارد و بهترین پیچ گوشتی ساعتی محسوب می شوند. فولاد کروم وانادیوم چیست؟

نکات کلیدی استفاده از پیچ گوشتی ساعتی

خرید پیچ گوشتی ساعتی

برای خرید پیچ گوشتی ساعتی در جستجوی پیچ گوشتی ساعتی ارزان قیمت با مارک های متفرقه نباشید چرا که طول عمر کم تری دارند و از استانداردهای معتبر نیز برخوردار نیستند. اولویت اول برای خرید پیچ گوشتی ساعتی ، کیفیت پیچ گوشتی ساعتی و برند معتبر آن می باشد و پیشنهاد می شود پیچ گوشتی ساعتی با آلیاژ کروم وانادیوم خریداری نمایید که بهترین پیچ گوشتی ساعتی محسوب می شوند.

قیمت پیچ گوشتی ساعتی

قیمت پیچ گوشتی ساعتی به عوامل زیادی مانند برند پیچ گوشتی ساعتی ، کیفیت پیچ گوشتی ، تعداد پیچ گوشتی ساعتی بستگی دارد به همین دلیل انواع پیچ گوشتی ساعتی در بازار با قیمت هایی متفاوت به فروش می رسند.

جدیدترین قیمت پیچ گوشتی ساعتی با برندهای شناخته شده بازار را در فروشگاه اینترنتی ابزار میهن مشاهده نمایید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح