شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> تیغ اره

خرید انواع تیغ اره + بهترین قیمت بازار

فیلتر تخصصی

معرفی تیغ اره

تیغ اره چیست؟ تیغ اره ابزاریست که وظیفه برش اجسام و قطعات های مختلف را دارد و به همراه اره و دستگاه های مختلف برش ، استفاده می شود. به طور کل بدون کمان اره و یا دستگاه مختلف برش مانند اره عمود بر ، اره افقی بر ، پروفیل بر امکان برش به تنهایی با تیغ اره وجود ندارد.

امروزه شاهد فروش انواع تیغ اره با برندهای مختلف در بازار هستیم و هر کدام از تیغ اره ها برای دستگاهی خاص ساخته شده اند. فروشگاه ابزار میهن نمایندگی فروش انواع تیغ اره شما همراهان گرامی را با انواع تیغه اره ، کاربرد تیغ اره و ویژگی های تیغ اره بیشتر آشنا می کند بنابراین تا آخرین مطالب با ما همراه باشید.

تیغ اره چیست؟

تیغ اره چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفته شود تیغ اره ابزار اصلی دستگاه های برش مانند عمود بر ، فارسی بر ، پروفیل بر محسوب می شود و برای کمان اره های دستی نیز تیغ اره های مخصوص کمان اره ساخته شده است و هر کدام برای دستگاهی خاص کاربرد دارند. برای مثال از تیغ اره عمود بر نمی توان برای تیغه کمان اره های دستی استفاده نمود حتی شکل و ظاهر تیغ اره ها نیز با یکدیگر متفاوتند. تنها ویژگی مشترک همه تیغ اره ها در این است که وظیفه برش قطعات را به عهده دارند.

به دلیل تولید انواع تیغ اره های مختلف در بازار باید ابتدا مطمعن شوید که قصد برش چه نوع قطعه ای را دارید و جستجو کنید که ایا تیغ اره مورد نظرتان قابل استفاده برای دستگاهاتان هست یا خیر؟ سپس اقدام به خرید تیغ اره مورد مورد نظرتان کنید.

انواع تیغ اره

انواع تیغ اره برای برش قطعات های مختلف تولید شده اند که نیاز کاربر را برای برش قطعات های سخت و نرم فراهم نموده است. با آشنایی بیشتر درباره انواع تیغ اره دستگاه ها ، بهترین تیغ اره را برای برش اجسام خریداری کنید. به طور کل تیغ اره ها به دو دو دسته تقسیم بندی می شوند:

 • تیغ اره عمودبر 
 • تیغ اره آهن بر

معرفی تیغ اره عمودبر

تیغ اره عمود بر کاربردی ترین انواع تیغ اره هایی است که روی دستگاه اره عمود بر نصب می شود و  به چند دسته از نظر جنس و کارایی تقسیم بندی می شوند برای مثال تیغ اره عمود بر hcs ، جنس فولاد کربنی دارد و برای برش چوب های نرم ، پلاستیک های نرم استفاده می شود. تیغ اره عمودبر چوب بوش اصلی یکی از بهترین تیغ اره عمود بر است که مناسب برای برش چوب های نرم می باشد.ادامه مطالب این صفحه درباره جنس تیغ اره عمودبر توضیحات کامل تری شرح داده شده است.

انواع تیغ اره عمودبر بر اساس جنس

جنس تیغ اره به چهارگروه تقسیم بندی می شود که به شرح ذیل می باشد :

 • تیغ اره عمودبر hcs

تیغ اره hcs  که مخفف کلمه high carbon steel  است از جنس فولاد کربن ساخته شده و برای قطعات نرم مانند چوب نرم ، پلاستیک ، لمینت ، تخته چوب فیبری استفاده می شود.

 • تیغ اره عمودبر hss

تیغ اره HSS  از فولاد سخت کاری شده ساخته شده و مخفف کلمه high speed steel  می باشد . از این نوع تیغ اره برای برش مواد سخت تر مانند آلومینیوم ، مس ، پریلکس ، فلز به جز آهن مورد استفاده قرار می گیرد . از نظر طول عمر در مقایسه با تیغ اره hcs  ، طول عمر بیشتری دارد و به دلیل داشتن دوام بالا و دندانه های ساینده مواد را با سرعت بالایی برش می دهد.

تیغ اره عمود بر بوش t118a اصلی در ضمره  تیغ اره عمود برهای باکیفیت و خوش قیمت بازار می باشد.

 • تیغ اره عمودبر bim
تیغ اره BIM  ، مخفف کلمه Bi-metal blades است و به نوعی از ترکیب تیغ اره hss و hcs ساخته شده و برای برش چوب سخت ، پلاستیک سخت ، فلزهای آهنی و غیر آهنی مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل انعطاف پذیری ریسک شکستن این نوع تیغ اره بسیار کم است .
از نظر طول عمر ، تیغ اره BIM  نسبت به تیغ اره hss و hcs  طول عمر بالاتری دارد.
 • تیغ اره tc یا hm

یغ اره tc  یا hm  از تنگستن کاربید ساخته می شوند و برای برش بر روی فایبرگلاس ، پلاستیک سخت ، ورقه های فیبری تقویت شده با بتن و فولاد ضد زنگ استفاده می گردد . اگر تیغه اره با دندانه تنگستن کابید پوشش داده شده باشد برای برش سرامیک نیز می توان از آن استفاده نمود .

 • تیغ اره فورج شده

تیغ اره عمودبر فورج شده miled  ، تیزی کمتری دارد که باعث حرکت سایشی می شود و برش سریع تر اما ناهموارتر را ایجاد می کند ،  طول عمر تیغ اره فورج شده بالا بوده و برای کار با مواد چگالی مناسب است.

 • تیغ اره مستقیم
تیغ اره مستقیم همان طور که از اسمش مشخص است دندانه های مستقیم با لبه های تیز دارد و برای برش های صاف بر روی مواد نرم مناسب است .
 

رنگ بسته بندی تیغ اره عمودبر

در هربسته بندی معمولا 5 عدد تیغ اره در یک برگ مقوایی قرار دارد که مشخصات فنی ، کد محصول و حتی دستگاه هایی که مناسب برای این نوع تیغ اره ها باشند بر روی بسته بندی ذکر شده است. تیغ اره عمودبر رنگ بندی های متنوعی دارد و این رنگ بندی ها نشانه استفاده برای چه قطعه ای می باشد است برای مثال تیغ اره خاکستری برای قطعه ای مانند چوب ، آبی برای فلز ، سفید برای چوب و فلز و مشکی برای برش سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین برای خرید تیغ اره ، ابتدا باید به نوع قطعه توجه نمود .

معرفی تیغ اره آهن بر دستی

تیغ اره آهن بر دستی از دیگر انواع تیغ اره است و برخلاف تیغ اره های عمود بر روی ابزارآلات دستی کمان اره نصب می شود. تیغ اره آهن بر همانطور که از نامش مشخص است برای برش آهن ، آلومینیوم ، قطعات برنجی استفاده می شود. تیغ کمان اره زرد برزیلی استارت starret ، بهترین تیغ اره آهن بر از جنس فولاد hss است که انعطاف پذیری بالایی دارد و در برابر شکسته شدن مقاوم است.
به طور کل شما باید بدانید اره ای که استفاده می کنید چه نوع تیغ اره قابلیت نصب روی دستگاه و برش را دارد

کاربرد تیغ اره

به طور کلی کاربرد تیغ اره ، برای برش قطعات است. از تیغ اره ها در مشاغل های مختلفی همچون کارگاه ها نجاری ، مبلمان سازی ، هنری و صنعتی استفاده می شود. امروز با تولید انواع تیغ اره ، تیغ اره های مخصوص برش چوب ، برش فلزات و برش قطعات سخت تر تولید شده و هر کدام برای قطعه ای خاص کاربرد دارد. برای مثال در کارگاه های نجاری مانند مبلمان سازی نمی توان از تیغ اره مخصوص برش فلزات استفاده نمود. بنابراین برای خرید تیغ اره به نوع تیغ اره و کاربرد تیغ اره دقت لازم را داشته باشید.

راهنمای خرید بهترین تیغ اره

برای خرید تیغ اره اولین نکته ای که باید دقت کنید قطعه ای است که قصد برش آن را دارید چرا که برخی از تیغ اره ها مناسب برای برش چوب های نرم ، برخی برای برش چوب و فلزات سخت تر ساخته شده اند ، همچنین نوع دستگاه برش برای نصب تیغ اره نیز مهم است بنابراین برای خرید بهترین تیغ اره به نوع کاربرد تیغ اره و این که برای چه دستگاهی مناسب است توجه کنید.

 • جنس تیغ اره

جنس تیغ اره باید از باکیفیت ترین فولاد ساخته شود که تیغه را در برابر شکسته شدن مقاوم کند.


 • ابعاد و سایز تیغ اره

قبل از خرید تیغ اره حتما به سایز طول و عرض تیغ اره توجه کنید و سایز مناسب دستگاه خود را برای نصب تیغ اره انتخاب کنید.


 • بهترین مارک تیغ اره

امروزه برای تولید تیغ اره برندهای مختلفی در بازار قابل مشاهده است و برخی از برندهای متفرقه باعث زودتر شکسته شدن تیغه اره می شود و گاهی ممکن است به دستگاه شما نیز آسیب برساند بنابراین بهترین مارک تیغ اره را برای خرید انواع تیغ اره انتخاب کنید.


 • گام دندانه تیغه اره

اگر قصد خرید تیغه اره مویی را دارید به گام دندانه تیغ اره توجه کنید. شاید برایتان سوال باشد گام دندانه تیغ اره چیست؟ گام دندانه تیغ اره فاصله دندانه تیغ اره با فاصله دندانه بعدی تیغ اره است که بر حسب نوع و جنس کار متفاوت می باشد. تیغه اره ها دندانه های ریز و درشتی دارند که برای برش قطعات های مختلف کاربردهایشان متفاوت است.

چه نوع تیغ اره ای را باید تعویض کنیم؟

در صورت کند شدن دندانه های تیغه ، شکسته شدن و یا کج شدن تیغه ، جایگزینی تیغه دیگر بر اساس نوع کار باید تیغ اره را تعویض نمود .
تشخیص تفاوت تیغ اره ها با یکدیگر از طریق شناخت موارد ذیل :
 • جنس تیغه
 • ارتفاع دندانه تیغه
 • شکل دندانه تیغه
 • عرض تیغه
 • ضخامت تیغه
 • زاویه دندانه
 • طول تیغه
 • نوع چپ و راست دندانه
 • گام دندانه

فروش تیغ اره

فروش تیغ اره با برندهای شناخته شده در ابزار میهن به صورت عمده و تکی با تضمین اصالت کالا به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود. ابزار میهن انواع تیغ اره اصل را با مناسب ترین قیمت بازار به مشتریان عزیز معرفی می کند و با خرید اینترنتی تیغ اره از فروشگاه ابزار میهن می توانید محصول را با ارسال فوری در کم ترین زمان بدون هزینه اضافه دریافت نمایید.

فروش انواع تیغ اره به صورت عمده و تکی به قیمت فروش عمده در ابزار میهن 

قیمت تیغ اره

قیمت تیغ اره به عوامل های مختلفی مانند نوع تیغ اره ، جنس تیغ اره ، برند تیغ اره بستگی دارد. برای مثال قیمت تیغ اره آهن بر با قیمت تیغ اره فارسی بر و یا عمود بر متفاوت است. فروشگاه ابزار میهن برای فراهم نمودن دسترسی کاربران به قیمت تیغ اره و سهولت در انتخاب خرید تیغ اره ، به روز ترین قیمت تیغ اره را در صفحه اینترنتی ابزار میهن قرار داده و کاربران می توانند با مشاهده قیمت عمده و تکی تیغ اره و مشخصات کامل تیغ اره ، محصول مورد نظر خود رابه صورت آنلاین به ثبت برسانند. البته این فروشگاه خرید و فروش تیغ اره را به صورت حضوری نیز انجام می دهد.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح