شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> پیچ گوشتی ستاره ای

پیچ گوشتی ستاره ای در همه سایز ها با کیفیت ترین برندهای بازار

فیلتر تخصصی

پیچ گوشتی ستاره ای

برخی از وسایل الکترونیکی دارای پیچ‌هایی هستند که اگر شما بخواهید با انواع چهارسو و یا ۶ سو معمولی آن‌ها را باز کنید، به مشکل برخواهید خورد. یک پیچ‌ گوشتی ستاره‌ ای می‌تواند انتخابی درست برای چنین شرایطی باشد. طراحی منحصربه‌ فرد پیچ گوشتی ستاره ای دارای یک‌ شکل ستاره شش پر در نوک است. این نوک دقیقاً در یک سرپیچ با اندازه مشابه قرار می‌گیرد. این نوع پیچ‌ گوشتی توسط شرکت Textron اختراع شد.
پیچ گوشتی ستاره ای چیست؟
پیچ‌ گوشتی ستاره‌ای در ابتدا برای کارهای دقیق روی تجهیزات کامپیوتری و کنترل‌های حساس اویونیک ساخته شد به‌ عنوان‌ مثال  می‌توان از آنها به‌ عنوان پیچ‌ گوشتی پلی‌ استیشن یا  پیچ‌ گوشتی  ps4 و ps5 استفاده کرد. سپس در صنایع خودروسازی و ساختمان‌ سازی نیز رواج یافت. نسخه‌های مقاوم در برابر دست‌ کاری این سبک از هد نیز برای ارائه سطح امنیتی اضافی در برخی از دستگاه‌ها به دلیل دشواری در دستیابی به درایور تطبیق خاص موجود است.
انواع پیچ گوشتی ستاره ای در مدل های مختلف مانند پیچ گوشتی آلنی نیز موجودند که کاربردهای خاصی در صنایع های مختلف دارند.

پیچ گوشتی ستاره ای چیست

Torx یک علامت تجاری در نوک پیچ گوشتی است که توسط camcar Textron  در سال 1967 ساخته شد. نوک این پیچ گوشتی شبیه به یک الگوی ستاره شکل و 6 ضلعی می باشد و معمولا به پیچ گوشتی ستاره ای معروف هستند. پیچ گوشتی ستاره ای مخصوص اتومبیل برای باز و بسته کردن انواع پیچ های اتومبیل کاربرد دارد ، البته انواع پیچ گوشتی ستاره ای برای باز و بسته کردن پیچ های دوچرخه ها ، قطعات کامپیوتری و لوازم الکترونیکی نیز استفاده می شود. پیچ گوشتی ستاره ای و یا همان پیچ گوشتی خورشیدی مخصوص باز و بسته کردن پیچ های ستاره ای می باشد.
پیچ گوشتی ستاره ای موبایلی یکی از انواع پیچ گوشتی های ستاره ای محسوب می شود که به عنوان پیچ گوشتی موبایلی برای تعمیرات موبایل و باز و بسته کردن پیچ های ریز و درشت موبایل استفاده می شود.
پیچ گوشتی ستاره ای با نوک ستاره ای شکل امکان انتقال گشتاور بیشتر برای محکم بسته کردن پیچ ها را برای کاربر فراهم می کند. طراحی منحصر به فردی که در پیچ گوشتی های torx  ویا همان پیچ گوشتی ستاره ای استفاده شده به گونه ای است که میزان آسیب به پیچ گوشتی در حین کار به حداقل می رسد و معمولا برای نوک پیچ گوشتی ستاره ای از با کیفیت ترین آلیاژ کروم وانادیوم استفاده می شود. فولاد کروم وانادیوم چیست؟ این آلیاژ پیچ گوشتی ستاره ای را در برابر خوردگی و سایش محافظت می کند و به نوعی از پیچ گوشتی های ساده دوام بیشتری دارد.
پیچ گوشتی های ستاره ای در سایز و مدل های مختلفی عرضه می شوند و نکته مهمی که در سایز پیچ گوشتی باید رعایت شود این است که سایز پیچ گوشتی ستاره ای باید با سایز پیچ مطابقت داشته باشد برای مثال اگر با پیچ t20 کار می کنید باید از پیچ گوشتی ستاره ای t20  نیز استفاده کنید.
بسیاری از کسانی که با انواع پیچ های ستاره ای سر و کار دارند ست پیچ گوشتی ستاره ای در سایزهای مختلف را برای خرید ترجیح می دهند چرا که ست پیچ گوشتی ستاره ای یک پک کامل از پیچ گوشتی های ستاره ای در سایزهای مختلف می باشد و نسبت به پیچ گوشتی ستاره ای تکی قیمت مقرون به صرفه تری دارد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پیچ گوشتی ها مقاله پیچ گوشتی چیست؟ را مطالعه نمایید.

پیچ گوشتی ستاره ای سوراخ دار

پیچ گوشتی ستاره ای سوراخ دار
ممکن است در هنگام تعمیرکردن یک شی دیجیتالی ، نوعی خاص از پیچ‌ها را دیده باشید که به‌ عنوان پیچ امنیتی تورکس شناخته شده‌ اند. این پیچ‌ها برای جلوگیری از دستیاری شدن اشیا توسط افراد مختلف ساخته شده است. پیچ‌ گوشتی ستاره‌ای سوراخ‌ دار نوع خاصی از پیچ‌ گوشتی‌های ستاره‌ای است که در یک سری ستاره‌ ای با یک پین یا سوراخ در وسط آن است و مناسب پیچ‌های امنیتی تورکس است.

سایز پیچ گوشتی ستاره ای

پیچ های ستاره ای اندازه های مختلفی دارند به همین دلیل برای باز و بسته کردن این پیچ ها نیاز به پیچ گوشتی ستاره ای در سایزهای مختلف می باشد. چگونه سایز پیچ گوشتی ستاره ای را با سایر پیچگوشتی ها تشخیص دهیم؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که سایز پیچ گوشتی ستاره ای با حرف t  و عددی که کنار حروف قرار می گیرد تعیین می کند و به شرح ذیل می باشد:
پیچ گوشتی سایز t5  تا t11  ستاره ای سوراخ دار
سایز این پیچ گوشتی ستاره ای کوچک است و معمولا در تعمیرگاه های الکترونیکی از این سایز برای دستگاه های ظریف مانند لپ تاپ ، تلفن ، گوشی های موبایل و... استفاده می شود.
پیچ گوشتی سایز t6  تا t10  ستاره ای
اندازه پیچ گوشتی t6 تا t10 در ضمره متوسط و میان رده قرار دارد و پیچ های این سایز در لوازم الکترونیکی و دوربین ، کنسول های بازی دیده می شود. برای باز و بسته کردن این لوازم باید از سایز پیچ گوشتی t6  تا t10  استفاده شود.
پیچ گوشتی سایز t15  تا t20 ستاره ای
این اندازه کمی بزرگتر از سایز پیچ گوشتی ستاره هایی که در موارد بالا گفته شد ، می باشد و برای لوازم های بزرگتر مانند اتومبیل ، موتورسیکلت ، ماشین لباسشویی ، مارکروویو کاربرد دارد.
پیچ گوشتی سایز t25  تا t30  ستاره ای
این سایز پیچ گوشتی ستاره ای معمولا در کارهای صنعتی مانند قطعات خودرویی ، ماشین آلات های صنعتی کاربرد دارد.
پیچ گوشتی سایز t40  و بالاتر
 این سایز دیگر کاربردی برای لوازم های الکترونیکی کوچک مانند لب تاپ و غیره را ندارد این پیچ گوشتی ستاره ای برای کارهای سنگین و قطعات های صنعتی مانند ماشین آلات های سنگین ، لوازم های ساختمانی استفاده می شود.
سایزهای پیچ گوشتی ستاره ای به ترتیب شرح داده شد تا افراد بتوانند استفاده صحیحی از آن ها داشته باشند چرا که استفاده نادرست می تواند به پیچ و یا ابزارهای دیگر آسیب جدی وارد کند.

پیچ گوشتی ستاره ای لپ تاپ

پیچ گوشتی ستاره ای لپ تاپ در ضمره پیچ گوشتی ستاره ای ریز قرار دارد که برای باز و بسته کردن پیچ های ریز لپ تاپ در تعمیرگاه ها استفاده می شود. اگر قصد خرید این مدل پیچ گوشتی ستاره ای لپ تاپ را دارید سایز t5  تا t11  این پیچ گوشتی ستاره ای توصیه می شود. پیچ گوشتی t5 ستاره ای سوراخ دارتا پیچ گوشتی t11  ستاره ای سوراخ دار اندازه و سایز کوچکی دارند و با قرار گیری روی پیچ های لوازم های الکترونیکی مانند لپ تاپ به راحتی می توانند عمل باز و بسته شدن پیچ را انجام دهند.

موارد استفاده پیچ گوشتی ستاره ای

پیچ گوشتی ستاره ای در بسیاری از مشاغل ها و صنعت ها گوناگون کاربرد دارد که در اینجا مهم ترین موارد استفاده پیچ گوشتی را شرح داده ایم :
  • استفاده در کارهای برقی و الکترونیکی
پیچ گوشتی ستاره ای در صنایع الکترونیکی و افرادی که با لوازم های الکترونیکی سر و کار دارند بسیار کاربرد دارد. برای باز و بسته کردن و نصب قطعات لوازم های الکترونیکی و برقی مانند لپ تاپ ، تلفن همراه ، کنسول های بازی از پیچ گوشتی ستاره ای در سایز مشخص بسیاری استفاده می شود.
  • استفاده در تعمیرات خودرو
تولید کنندگان خودرو از پیچ ستاره ای در اجزاهای مختلف خودرو مانند روکش موتور ، پنل های داخلی و داشبورد استفاده می کنند از این رو به یک پیچ گوشتی ستاره ای با کیفیت نیاز دارند. خودروسواران نیز با داشتن یک پیچ گوشتی ستاره ای در خودرو می توانند برای تعمیرات جزئی از آن استفاده کنند.
  • استفاده در لوازم های خانگی
برای تولید لوازم های خانگی مانند لباسشویی ، یخچال ، مایکروویو از پیچ های ستاره ای با سایز بزرگ استفاده می شود بنابراین پیچ گوشتی ستاره علاوه بر این که در صنعت تولید لوازم خانگی کاربرد دارد بلکه تعمیرکاران این لوازم نیز برای تعمیر ، نیاز به یک پیچ گوشتی ستاره ای خواهند داشت.
  • استفاده در مونتاز مبلمان
معمولا تولید کنندگان مبلمان برای مونتاژ مبلمان از پیچ گوشتی ستاره ای به دلیل انتقال گشتاور مناسب استفاده می کنند. بنابراین یک پیچ گوشتی ستاره ای در خانه می تواند برای تعمیرات جزیی مبلمان به شما کمک کند.

خرید پیچ گوشتی ستاره ای

برای خرید پیچ گوشتی ستاره ای حتما به سایز پیچ و پیچ گوشتی توجه کنید این یکی از مهم ترین بخشی است که در خرید پیچ گوشتی ستاره ای باید رعایت شود برای مثال با خرید پیچ گوشتی ستاره ای t9 فقط می توانید پیچ ستاره ای t9 را باز و بسته کنید.

فروشگاه ابزار میهن انواع پیچ گوشتی ستاره ای در سایزهای مختلف را موجود دارد و با تضمین کیفیت به صورت حضوری و آنلاین به فروش می رساند. مشتریان گرامی می توانند با خرید اینترنتی پیچ گوشتی ستاره ای از فروشگاه اینترنتی ابزار میهن ، پیچ گوشتی ستاره ای را با ارسال فوری درب منزل و یا کارگاه تحویل بگیرند مزیت خرید پیچ گوشتی ستاره ای به صورت اینترنتی صرفه جویی در هزینه های اضافه و زمان می باشد.

ابزار میهن علاوه بر فروش پیچ گوشتی ستاره ای ، انواع پیچ گوشتی مانند پیچ گوشتی بکسی را نیز با مناسب ترین قیمت موجود دارد.

قیمت پیچ گوشتی ستاره ای

قیمت پیچ گوشتی ستاره ای تکی با قیمت ست پیچ گوشتی ستاره ای متفاوت است. اما سوال اینجاست ، خرید کدام پیچ گوشتی ستاره ای از نظر قیمت مقرون به صرفه تر می باشد؟ اگر در کاری فعالیت دارید که انواع پیچ گوشتی ستاره ای باید در دسترستان باشد ،  قطعا خرید ست پیچ گوشتی ستاره ای از نظر قیمت مقرون به صرفه تر می باشد.

برای دریافت قیمت پیچ گوشتی ستاره ای و راهنمایی بیشتر درباره این محصول می توانید از طریق چت واتساپ با همکاران آنلاین ابزار میهن در ارتباط باشد. کارشناسان ابزار میهن بهترین پیچ گوشتی ستاره ای را به قیمت مناسب با توجه به نیازتان معرفی می نمایند.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح