شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> جک درب

انواع آرام بند + قیمت مناسب

فیلتر تخصصی

جک آرام بند چیست؟

جک درب و یا همان ارام بند درب کاربردی ترین ابزار برای آرام باز و بسته شدن انواع درب می باشد. باز و بسته شدن درب های ورودی با سر و صدای زیاد قطعا باعث از بین رفتن آرامش شما می شود در این بین آرام بندهایی تولید و به بازار عرضه شدند ، علاوه بر این که مانع محکم  بسته شدن درب ورودی می شوند بلکه از ورود افراد متفرقه به داخل جلوگیری می کند ، چرا که بسیاری از افراد به دلیل سهل انگاری درب ورودی را نمی بندند. در این جا با نصب جک درب پارکینگ و بسته شدن اتومات درب ، مانع ورود افراد متفرقه به داخل می شوید.

به طور کل آرام بندها برای بستن درب های بازویی دستی کاربرد دارند و شدت بستن آن را کنترل می کنند . این آرام بندها می توانند بر روی انواع درب ها اعم از چوبی ، یو پی وی سی و فلزی به کار گرفته شوند. آرام بندهابی هیدرولیکی با تعدیل نیرو ، میزان فشار بسته شدن درب را کنترل می کنند .یک درب زمانی که باز و بسته می شود نیروی وارد شده خود را دریافت می کند ،  سپس آن را فشرده و به آرام بند انتقال می دهد .


جک های هیدرولیکی درب ، در واقع وسیله ای مکانیکی هستند که جهت آسان بسته شدن درب ها به کار گرفته می شوند همچنین انواع قفل ها را می توان همراه آن نیز به کار برد .

بهتر است آرام بند را متخصصین حرفه ای نصب کنند ، اما با آموزش درست در منزل و با توجه به علائم و توضیحات روی آن می توان بدون حضور متخصصین نیز نصب کرد .
جنس درب ، وزن درب ، محل قرار گرفته شدن درب و همچنین نوع قفلی که روی درب ها به کار گرفته شده از عوامل بسیار مهمی هستند که روی کار کردن صحیح آرام بند تاثیر زیادی دارند .

اگر بخواهیم دیگر ویژگی های آرام بند را مورد بررسی قرار دهیم می توان به افزایش طول عمر درب اشاره نمود. نصب آرام بند درب  ، از باز و بسته شدن درب با شدت زیاد جلوگیری می کند و این ویژگی طول عمر چهار چوب درب را افزایش می دهد. فروشگاه ابزار میهن در ادامه مطالب مزایا آرام بند و یا همان فنر درب بند را بیشتر مورد بررسی قرار داده است تا کاربران با کسب اطلاعات کافی بهترین آرام بند درب را خریداری نمایند. توصیه می شود قبل از اقدام به خرید جک آرام بند تا آخرین مطالب با ما همراه باشید.

ویژگی های آرام بند

یکی از مزایای جک ارام بند این است که از بسته شدن درب با شدت و سرعت بالا جلوگیری می کند و این ویژگی برای افراد سال خورده و یا کودکان بسیار کاربرد دارد چرا که سهولت عبور سالمندان و کودکان را فراهم می کند. از دیگر ویژگی های آرام بند موارد ذیل می باشد:

 • آرام بند ها برای جلوگیری از محکم باز و بسته شدن هنگام وزش باد و یا جلوگیری از صدمه به افرادی که نزدیک آن ها می باشند و تخریب شیشه های به کار رفته در درب ها بسیار کاربرد دارد.
 • با نصب جک درب ، از ایجاد سرو صدای زیاد برای باز و بسته شدن درب جلوگیری می شود.
 • فنر درب بند ، باعث افزایش طول عمر چهار چوب درب می شود.
 • جک درب حیاط ، مانع ورود افراد متفرقه به داخل میشود چرا که به صورت اتومات بسته می شود و این ویژگی برای کسانی که فراموشی بستن درب را دارند مناسب است.
 • جک درب آرام بند ، ایمنی محیط را افزایش می دهد
 • کاهش مصرف انرژی 
 • آرام بند ها ، متناسب با درب های مختلف ساخته می شوند و هرکدام توانایی تحمل وزنی را دارند ، برای مثال آرام بند می تواند از 15 تا 30 و یا از 60 تا 85 کیلوگرم را کنترل نماید و فقط باید وزن درب ها را بدانید تا بتوانید استفاده مناسبی داشته باشید.
 • جک ها در مواقع اضطراری باید عملکرد درست و به موقعی داشته باشند برای مثال هنگام آتش سوزی نباید آسیب پذیر باشند تا امکان دسترسی به بیرون سریع و آسان صورت گیرد ، البته لازم به ذکر است که این قفل ها باید ضد ضربه و محکم  ساخته شوند که با فشار شدید آسیب نبینند 
 • شکل ظاهری آرام بند ها از ابتدا تا به الان ، تغییرات زیادی داشته و بسیار پیشرفت کرده اند ، برای مثال سیستم ضد حریق و ضد ضربه بعد از کار کردن ، توسط مشتریان و براساس نیاز آن ها اضافه شده و علاوه بر آن نصب آن ها بر روی انواع درب با جنس های مختلف ،و نصب بر روی درب های برقی و سیستم های قفل برقی نیز دارند . این امر برای آسان استفاده نمودن از ریموت ها مناسب بوده و در استفاده و تردد ، زیاد ما را به مشکل مواجه نخواهد کرد لازم به ذکر است جک ها از افتادگی درب ها بعد از کار طولانی مدت جلوگیری می کند.

ساختار داخلی ارام بند

ساختار داخلی آرام بند بستگی به انواع آرام بند هایی که تولید شده اند دارد انواع آرام بند بر اساس ساخت و شکل ظاهری به دو دسته آرام بند بازویی و آرام بند ریلی تقسیم بندی می شوند که به شرح ذیل می باشد:

آرام بند بازویی دارای پیچ تنظیم سرعت ، بازو ، پاشنه و ساعد پاشنه ای می باشد و برای استفاده به عنوان آرام بند درب ورودی ساختمان کاربرد دارد. اما آرام بند ریلی بر خلاف ارام بند بازویی از پیچ تنظیم سرعت و ریل ساخته شده که برای نصب درب های سبک ، کمد و کشو استفاده می شود و استقامت کم تری نسبت به ارام بند بازویی دارد.

انواع آرام بند بر اساس سرعت و قدرت

برای خرید بهترین جک آرام بند با انواع آرام بند بر اساس سرعت و قدرت بیشتر آشنا شوید. جک آرام بند درب به سه دسته تک سرعته ، دو سرعته و سه سرعته تقسیم بندی می شوند که هر کدام برای نصب درب هایی با وزن خاص طراحی شده اند. آرام بندها ، متناسب با درب های مختلف ساخته می شوند و هرکدام توانایی تحمل وزنی را دارند ، برای مثال آرام بند می تواند از 15 تا 30 و یا از 60 تا 85 کیلوگرم را کنترل نماید و فقط باید وزن درب ها را بدانید تا بتوانید استفاده مناسبی داشته باشید.

معمولا درب ها به دو دسته تقسیم می شوند ، که هر کدام از آن ها به جک آرام بند مخصوص خودش نیاز دارد :
 1. درب های ورودی سنگین آهنی و مجهز به قفل برقی
 2. درب های سبک داخل واحد و درب ضد سرقت
درب های گروه اول علاوه بر وزن بیشتر از 80 کیلوگرم ، به علت داشتن قفل برقی ، به جک آرام بند قوی و سه سرعته نیاز دارد تا جک آرام بند ، بتواند درب سنگین را حرکت داده و بعد سرعت سوم آن به نیروی فنر قفل برقی غلبه کند وسپس درب را ببندد . البته سیستم های دو سرعته اگر قدرت کافی داشته باشند ، می توانند به راحتی این درب ها را ببندد .
درب های گروه دوم سبک تر و از وزن کم تر از 60 کیلوگرم برخوردار است و فنر قفل آن ها زیاد مقاوم نیست ، بنابراین استفاده ازآرام بندهای دو سرعته سایز 1 تا 3 برای این درب ها مناسب است .
 • آرام بند تک سرعته

آرام بند تک سرعته تقریبا فقط برای باز و بسته شدن درب ساخته شده و کاربرد کم تری نسبت به سایر جک درب های دیگر دارد به همین دلیل فروش این مدل آرام بند به دلیل تقاضای کم ، زیاد نیست و نسبت به جک درب های دیگر از قیمت ارزان تری نیز برخوردار است.

 • آرام بند دو سرعته

آرام بند دو سرعته که به آرام بند دو زمانه معروف است با دو حرکت باعث بسته شدن درب می شود این مدا جک آرام بند دو زمانه ، از یک پیچ تنظیم ساخته شده که کاربر می تواند میزان سرعت باز و بسته شدن درب را با استفاده از پیچ تنظیم جک درب ، به راحتی تنطیم کند.

 • آرام بند سه سرعته

آرام بند سه زمانه و یا همان آرام بند سه سرعته یکی از بهترین آرام بند درب است که طرفداران خاص خود را دارد این مدل ارام بند درب همانند ارام بند دو زمانه عمل می کند با این تفاوت که برای بسته شدن درب دارای قفل برقی نیز می باشد و برای درب های با قفل برقی بهترین انتخاب خرید آرام بند سه زمانه می باشد.

هر کدام از ارام بندها قدرت های متفاوتی برای تحمل وزن درب ها را دارند اندازه ، شماره و فنر تعیین کننده قدرت جک درب است.

 1.  سایز شماره یک برای درب های سبک و کم تر از 20 کیلوگرم 
 2. برای درب های 20 تا 45 کیلوگرم سایز شماره 2 جک درب مناسب است
 3. سایز شماره 3 برای درب هایی با وزن 45 تا 60 کیلوگرم 
 4. سایز شماره چهار مناسب برای درب هایی با وزن 60 تا 80کیلو گرم
 5. سایز شماره پنج مناسب برای درب های 80 تا 100 کیلوگرم
 6. سایز شماره شش مناسب برای درب های 100 تا 120 کیلوگرم
 7. سایز شماره 7 برای درب های خیلی سنگین 120 کیلوگرم به بالا

علت سفت باز شدن آرام بند

سرعت ارام بند درب بستگی به روغن آرام بند دارد و یکی از شایع ترین علت سفت باز شدن آرام بند و یا خرابی آرام بند سفت و انقباض شدن روغن ارام بند در فواصل مختلف است که در سرعت جک آرام بند بسیار تاثیر گذار می باشد. برای رفع کند شدن سرعت آرام بند روغن ارام بند را بررسی کنید و با پیچ تنظیم سرعت جک آرام بند را تنطیم نمایید البته ممکن است علت کند شدن بسته شدن درب توسط جک درب ، خرابی بازویی جک درب نیز می باشد بهتر است در مواقع هایی که جک ارام بند نیاز به تعمیرات اساسی دارد برای تعمیر آرام بند درب ، آرام بند را به تعمیرکاران متخصص بسپارید.

اصلی ترین علت خرابی جک آرام بند

استفاده نادرست می تواند از دلایل خرابی آرام بندها باشد . زمانی که بر روی یک درب ،جک آرام بند نصب می شود نباید با فشار و نیروی زیاد باز شود و در هنگام بسته شدن باید درب را رها کنید  تا به صورت اتومات خودش بسته شود . فشار و نیروی زیاد باعث خرابی آرام بند و نشت روغن اورینگ می گردد ، علاوه بر آن اگر پیچ های تنظیم آرام بند با نیروی زیاد محکم شوند به بدنه داخلی فشار آمده و ممکن است پوسته دستگاه سوراخ و روغن آن به بیرون بریزد .
 تعمیر آرام بند خراب
اگر یکی از علائم زیر را مشاهده نمودید احتمال این که جک شما خراب باشد زیاد است .
 1. پیچ تنظیم آن عمل نمی کند و درب با سرعت کوبیده می شود
 2. روغن دستگاه بیرون ریخته و بدنه دستگاه چرب می شود .

بهترین مارک آرام بند

یکی از بهترین آرام بند درب که با قیمت مناسب به بازار عرضه می شود جک درب ریوبی ژاپن است و به عنوان بهترین مارک آرام بند در بازار شناخته شده است. جک درب ریوبی انواع مختلفی از جمله جک درب ریوبی سه سرعته d2550 ، جک آرام بند ریوبی 8803 می باشد.

قیمت آرام بند درب

قیمت آرام بند درب به عواملی همچون نوع جک درب ، برند و جنس آرام بند بستگی دارد. فروشگاه ابزارمیهن فروشنده بهترین مارک جک درب با مناسب ترین قیمت در بازار می باشد و انواع جک آرام بند درب را با تضمین کیفیت به سراسر کشور ارسال می نماید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح