شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> قلاویز

خرید قلاویز ماشینی و دستی با قیمت عالی + 19 مدل قلاویز

قلاویز چیست ؟

قلاویز ابزاری برای دنده کردن و ایجاد رزوه داخل مهره ها می باشد و با تراشیدن و ایجاد رزوه باعث دنده شدن قسمت های داخلی سطوح مختلف از جمله پلاستیک ، چوب و فلز می گردد و با تراشیدن با قلاویز به اصطلاح عمل قلاویزکاری می گویند. معمولا قلاویزپیچ ازجنس فولاد hss و یا فولاد کربنی می باشند. نوع جنس آلیاژ به کار برده شده در ساخت ابزاری مانند قلاویز بسیار مهم است چرا که انواع قلاویز ( قلاویز ماشینی ، قلاویز دستی ) باید در برابر فشار و خوردگی دوام زیادی داشته باشند از این رو اغلب تولید کنندگان قلاویز ، از فولاد hss و یا فولاد کربنی جهت استحکام و طول عمر بالاتر استفاده می کنند. مجموعه ابزار میهن همواره در تلاش است که بهترین مارک قلاویز و حدیده که جنس آلیاژ بهتری داشته باشد را شارژ نماید.

حدیده برای رزوه زنی سطوح بیرونی کاربرد دارد و انواع مختلفی دارد که از جمله آن می توان به رزوه زن دستی اشاره کرد. شکل ظاهری قلاویز از 4 عدد دندانه های شیار دار تشکیل شده که عمل براده برداری را انجام می دهد و در بین هر دندانه فاصله هایی برای خروج براده ها در حین رزوه زنی وجود دارد.

یکی از پر کاربرد ترین قلاویزها ، جعبه حدیده قلاویز می باشد که انواع قلاویز ها در سایز های مختلفی در درون آن قرار دارد و به راحتی در همه جا قابل استفاده است.

اگر درکاری اشتغال دارید که نیاز به رزوه کاری دارد ابزاری به نام قلاویز و حدیده مورد نیاز کارشما خواهد بود. قلاویز و حدیده معمولا در تولیدات مصنوعات فلزی ، خودروسازی و تعمیرات ناوگان های حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد.

در کارهایی همچون حدیده کردن لوله های برق ساختمانی نیز نیاز به یک حدیده لوله می باشد.

قلاویز چیست؟ کاربرد قلاویز برای رزوه کاری

مشخصات قلاویز

قلاویز که گاهی افراد به اشتباه آن را قل اویز یا غلاویز می دانند شکل اشتباهی از کلمه قلاویز می باشد. مشخصات قلاویز ها بسته به نوع ، تعداد ، کارایی هایی که دارند متفاوت است. اما معمولا این محصول در بسته بندی های چند عددی آماده می شود.

قلاویزها در دو نوع ماشینی و دستی تولید می شوند. شکل ظاهری هرکدام در حالت کلی شبیه به هم و در جزییات متفاوت است. قلاویز ها در استاندارد های مشخص (ISO) تولید می شوند. این استاندارد ها قطر ، زاویه دنده ، گام ، دنباله و ظرفیت تحمل قلاویز را شامل می شود.

فروش قلاویز

همان طور که تاکنون بیان شد قلاویزها انواع مختلفی دارند که هر کدام قیمت های متفاوتی دارد. ما در مجموعه ی ابزار میهن به فروش قلاویز در انواع مدل ها و انواع قیمت های می پردازیم. شما می توانید برای خرید این محصول می توانید همین حالا اقدام نمایید تا با ارسال فوری در کوتاه ترین زمان ممکن این محصول را دریافت نمایید.

قلاویز چیست و چه کاربردی دارد ؟

در این صفحه توضیحاتی درباره قلاویز چیست ؟ داده شد و می خواهیم در ادامه کاربرد قلاویز را مورد بررسی قرار دهیم. کاربرد قلاویز در صنایع مختلف برای تراشکاری به وفور دیده می شود این ابزار برای تراشیدن دنده های پیچ روی چوب ، فلز ، پلاستیک در صنعت های مختلف بسیار استفاده می شود و تراشکاران از قلاویز به عنوان یک ابزار اصلی برای تراشیدن دنده های پیچ استفاده می کنند.

کاربرد قلاویز برای دنده کردن سطوح داخلی می باشد. امروزه با تولید دستگاه قلاویز زن دستی و قلاویز ماشینی سهولت کاربر برای ایجاد رزوه داخلی فراهم شده است.

قلاویز و حدیده چیست؟

اگر شما بنا به نوع حرفه خود نیاز به رزوه کاری داشته باشید برای انجام این کار باید از قلاویز حدیده استفاده کنید. حدیده و قلاویز بر خلاف ابزارآلات دیگر برای استفاده های عمومی و منازل مناسب نمی باشد بلکه قلاویز و حدیده در کارهای صنعتی بزرگ مانند ساخت و سازهای صنعتی ، خودرو سازی ، تعمیرات ناوگان کاربرد دارد.

قلاویز ابزاریست که برای ایجاد رزوه در قطعات ماده یعنی سطوح داخلی قطعات مانند مهره استفاده می شود و در نهایت ایجاد رزوه باعث دنده شدن قطعات داخلی پلاستیک ، فلز و... می شود و در فرایند ایجاد رزوه در سطح داخلی قطعات قلاویز کاری می گویند.

حدیده بر خلاف قلاویز برای ایجاد رزوه در قسمت خارجی سطح پیچ استفاده می شود و به این فرایند رزوه تراشی و یا پیچ تراشی نیز می گویند. قلاویز و حدیده کاربردی ترین ابزار در صنایع های مختلف به شمار می روند. قیمت قلاویز و حدیده دستی نیز همانند سایر ابزارالات بر اساس نوع و کیفیتشان متغیر می باشد.

انواع قلاویز

امروزه با توجه به پیشرفت در تولید ابزارآلات ، قلاویز را نیز می توان به دو بخش قلاویز دستی و قلاویز ماشینی تقسیم بندی کرد. تنوع در تولید انواع قلاویز بسیار زیاد است و انتخاب آن به نیاز و نوع فعالیت کاربر بستگی دارد. بنابراین با تولید انواع قلاویز ماشینی و ست قلاویز دستی باید درباره هر کدام از این نوع قلاویزها اطلاعات کاملی را کسب کنید تا بتوانید بهترین مارک قلاویز مورد نیاز خود را خریداری کنید.

انواع قلاویز دستی وقلاویز ماشینی

قلاویز دستی

یکی از انواع قلاویزها که بسیاری از افراد از آن برای ایجاد رزوه استفاده می کنند قلاویز دستی و یا همان قلاویز زن دستی می باشد
برای استفاده از قلاویز دستی ابتدا باید با یک دریل سوراخ مورد نظر را روی سطح ایجاد کرده و سپس از قلاویز برای ایجاد رزوه داخل سوراخ استفاده نمایید و برای جدا شدن براده ها از سطح کار ابتدا باید قلاویز را تا 180 درجه به سمت راست و سپس یک نیم دور هم به سمت چپ بچرخانید و برای کامل شدن رزوه کاری ، این کار تا چند مرحله باید اجرا شود.در انتهای قلاویز دستی یک قسمت به صورت چهارگوش وجود دارد که حرکت دورانی را برای کاربر آسان تر می کند و به صورت سه تایی موجودند که در مراحل قلاویزکاری مورد استفاده قرار می گیرند و این سه قلاویز به نام های پیش رو ، میان رو و پس رو شناخته شده اند و با استفاده از سه نوع قلاویز براده کاری به نحو عالی انجام می شود.

قلاویز پیش رو تقریبا 50 درصد رزوه کاری را انجام می دهد چرا که از شیب بیشتری برخوردار است و قلاویز میان رو 30 درصد کار را انجام می دهد و قلاویز پس رو در انجام قلاویز کاری 20 درصد تاثیر دارد.

آچار قلاویز

برای قلاویز کاری به صورت دستی نیاز به آچار قلاویز و یا  دسته قلاویز می باشد. با استفاده از آچار قلاویز ، قلاویز دستی داخل سوراخ قرار می گیرد و قلاویز کاری با دقت و سرعت بالاتری انجام می شود. دسته قلاویز معمولا از فولاد ساخته می شوند تا مقاومت بالایی در حین کار داشته باشند و در مدل های مختلف با توجه به انواع قلاویز تولید می شوند.

قیمت دستگاه قلاویز دستی با توجه به نوع و کاربردی که دارد متفاوت است برای مثال قیمت قلاویز دستی تکی ، ست قلاویز دستی و کیفیت آن در بازار متفاوت است. بهترین مارک قلاویز را برای خرید قلاویز دستی انتخاب نمایید.


برای چه کارهایی از سه قلاویز استفاده می شود؟

برای قلاویزکاری سوراخ های ته بسته ، از سه نوع قلاویز باید استفاده شود تا نتیجه مطلوب به دست آید اما برای سوراخ های باز فقط از قلاویز پیش رو و میان رو استفاده می شود.
استفاده از قلاویز ماشینی نسبت به قلاویز دستی بسیار آسان تر می باشد . قلاویز ماشینی به صورت تکی و یا سری دوتایی ساخته می شوند و بر خلاف قلاویز دستی همه کارها با یک قلاویز و یک مرحله انجام می گردد و سرعت کار با قلاویز ماشینی بیشتر است .
قلاویز دستی چیست و چه کاربردی دارد؟

خرید قلاویز دستی

قلاویز دستی نیز در سایزهای مختلفی مانند قلاویز دستی سایزm3 ، قلاویز دستی سایزm4 ، قلاویز دستی سایزm5 ، قلاویز دستی سایزm6 ، قلاویز دستی سایزm10 تولید و به عرضه بازار می شوند . اما برای خرید بهترین قلاویز دستی علاوه بر توجه به کیفیت قلاویز حتما به سایز قلاویز دستی توجه کنید چراکه هر سایز قلاویز برای کاری خاص ساخته شده اند. جعبه حدیده قلاویز یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی است که به یک مجموعه استاندارد برای قلاویز کاری و حدیده کردن نیاز دارند .

ابزارمیهن عرضه کننده انواع قلاویز دستی با کیفیت و با مناسب ترین قیمت می باشد و بهترین قلاویز دستی را در سایزهای مختلف به کاربران گرامی معرفی می کند. برای خرید قلاویز دستی می توانید با شماره دفتر فروشگاه تماس گرفته و از به روزترین قیمت قلاویز دستی مطلع شوید.

 

قلاویز ماشینی

قلاویز ماشینی نمونه پیشرفته تر قلاویز دستی می باشد و امروزه اکثر افراد از قلاویز ماشینی برای رزوه کردن مهره ها استفاده می کنند چرا که با قلاویز دستی قلاویز کاری در سه مرحله باید انجام شود و این کار موجب اتلاف بیهوده زمان می شود اما با استفاده از قلاویزماشینی ، دیگر نیاز به چند مرحله رزوه کردن نمی باشد و تنها با یک مرحله عمل قلاویز کاری به خوبی انجام می شود.
قلاویز ماشینی سرعت بالاتری در قلاویزکاری نسبت به قلاویز دستی دارد و به صورت تکی می باشد و نیازی به سه قلاویز متفاوت نیست و این یکی از مهم ترین تفاوت قلاویز دستی و ماشینی است و قلاویزهای ماشینی به راحتی روی دستگاه های مختلف مانند دریل و دستگاه تراش بسته می شود و به راحتی می توانید سوراخ مورد نظر را قلاویز کاری نمایید.
قلاویز ماشینی نمونه پیشرفته تر قلاویز دستی
 
قلاویز ماشینی در برابر حرارت بسیار با دوام هستند و برای قلاویز کاری استیل و فولاد مناسب می باشند.
کار با قلاویز کاری ماشینی بسیار ساده است و اگر روش استفاده از قلاویز ماشینی را بدانید با سرعت بالا می توانید عمل قلاویزکاری را با یکی از انواع قلاویز ماشینی پرطرفدار انجام دهید.
ابتدا قلاویز ماشینی روی دستگاه تراش بسته می شود سپس با روشن کردن دستگاه قلاویز ماشینی به داخل سوراخ برای رزوه زنی حرکت داده می شود.می توانید برای کم تر شدن حرارت از روغن های مخصوص نیز استفاده کنید.

خرید قلاویز ماشینی

برای خرید قلاویز ماشینی باید به نوع جنس قلاویز و سایز قلاویز توجه کنید چرا که قلاویزها در سایزهای مختلف مانند قلاویز ماشینی سایزm6 ، قلاویز ماشینی سایزm8 ، قلاویز ماشینی سایزm10 ، قلاویز ماشینی سایزm12 و.... تولید می شوند و براساس نیاز کار باید قلاویز مناسب را خریداری نمایید.
 
ابزارمیهن انواع قلاویز با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را به مصرف کنندگان قلاویز ماشینی معرفی می کند و برای خرید انواع قلاویز و استعلام لیست قیمت قلاویز ماشینی می توانید با دفتر فروشگاه تماس حاصل نمایید.

تفاوت قلاویز دستی و ماشینی

چه چیزی باعث تفاوت قلاویز دستی و ماشینی شده است ؟ و کدام یک از انواع قلاویزها طرفداران بیشتری برای رزوه کاری دارند؟ فروشگاه ابزار میهن با کامل ترین توضیحات درباره تفاوت قلاویز دستی و ماشینی شما را در انتخاب بهترین قلاویز کمک شایانی می کند.

قلاویز ماشینی سرعت بالاتری در قلاویزکاری نسبت به قلاویز دستی دارد و به صورت تکی می باشد و نیازی به سه قلاویز متفاوت نیست و این یکی از مهم ترین تفاوت قلاویز ماشینی با قلاویز دستی است و قلاویزهای ماشینی به راحتی روی دستگاه های مختلف مانند دریل و دستگاه تراش بسته می شود و به راحتی می توانید سوراخ مورد نظر را قلاویز کاری نمایید.

تفاوت قلاویز دستی با قلاویز ماشینی

فرق قلاویز و حدیده

مهم ترین تفاوت قلاویز و حدیده این است که قلاویز برای رزوه کاری داخل مهره ها مورد استفاده قرارمیگیرد اما حدیده برای رزوه کاری روی سطوح خارجی پیچ استفاده می شود. در واقع زمانی که حدیده برای رزوه کاری روی سطوح خارجی پیچ و مهره استفاده می شود به آن کار رزوه تراشی و یا پیچ تراشی نیز می گویند.

تفاوت قلاویز با حدیده

خرید قلاویز

برای خرید قلاویز ابتدا باید اطلاعات کافی در زمینه انواع قلاویز کسب کرده باشید تا با آشنایی کامل درباره انواع قلاویز ماشینی و انواع قلاویز دستی بتوانید بهترین قلاویز را با توجه به نوع کارتان خریداری کنید. در فروشگاه اینترنتی ابزار میهن می توانید مشخصات قلاویز همراه با درج قیمت را مشاهده نموده و با مقایسه با سایر قلاویزها اقدام به خرید قلاویز مورد نظر نمایید.

قیمت قلاویز

قیمت انواع قلاویز با برندهای شناخته شده و با کیفیت عالی در فروشگاه اینترنتی ابزار میهن موجود می باشد. شما می توانید برای مشاهده لیست قیمت قلاویز از جمله قیمت انواع قلاویز دستی و قیمت قلاویز ماشینی وارد صفحه ابزار میهن شوید و در دسته بندی ها گزینه قلاویز را انتخاب کنید تا انواع قلاویز ماشینی و دستی با درج قیمت و مشخصات کامل به نمایش داده شود.

قلاویز قیمت متفاوتی با توجه به سایز و برند و کیفیتش دارد از این رو قیمت دستگاه قلاویز زن دستی با نوع ماشینی آن متفاوت است. مشتریان گرامی می توانند قلاویز ارزان و با کیفیت را در فروشگاه اینترنتی ابزار میهن خریداری کنند و از داشتن یک قلاویز با کیفیت لذت ببرند.

ابزار میهن بهترین مارک قلاویز و حدیده را به مشتریان گرامی معرفی می کند و با تضمین اصالت کالا محصولاتش را به صورت اینترنتی و حضوری به فروش می رساند.

خرید قلاویز ماشینی و قلاویز دستی

برای خرید قلاویز ابتدا باید به نوع قلاویز دقت کنید یعنی آیا به قلاویز دستی نیاز دارید یا به قلاویز ماشینی ؟ قلاویزهای ماشینی در سایزهای مختلف مانند قلاویز ماشینی سایز m3 ، قلاویز ماشینی سایز m4 ، قلاویز ماشینی سایز m5 و... به فروش می رسند . همچنین قلاویز دستی نیز همانند قلاویز ماشینی در سایزهای مختلف مانند قلاویز دستی سایزm4 ، قلاویز دستی سایزm5 ، قلاویز دستی سایزm6 و... به فروش می رسند و حتما باید به سایز قلاویزی که نیاز دارید دقت نمایید.

خرید انواع قلاویز دستی و قلاویز ماشینی

ابزارمیهن انواع قلاویز ماشینی و قلاویز دستی را با قیمت مناسب به مصرف کنندگان قلاویز معرفی می کند و برای خرید قلاویز و استعلام لیست قیمت قلاویز با دفتر فروشگاه تماس گرفته و یا از طریق واتساپ مکاتبه نمایید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن علاوه بر فروش انواع ابزارآلات به صورت اینترنتی با ارائه مجموعه ای کامل از انواع چسب های کاربردی ، یک فروشگاه اینترنتی چسب در قلب بازار تهران نیز می باشد و به عنوان فروشگاه تخصصی چسب تهران در زمینه فروش انواع چسب های مصرفی و صنعتی مانند چسب سیلیکون ، چسب 123 ، چسب چوب ، چسب سنگ ، چسب ساختمانی ، اسپری رنگ ، چسب نواری ، چسب آکواریوم و هزاران چسب های مصرفی دیگر فعالیت دارد. چسب فروشی از طریق فروشگاه اینترنتی چسب این امکان را برای کاربر فراهم نموده تا در هر نقاط کشور ایران که هستید به صورت اینترنتی چسب عمده و تکی را خریداری کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.
 اگر در جستجو کامل ترین مجموعه چسب فروشی تهران هستید ابزار میهن یکی از فروشگاه چسب تهران می باشد و انواع مختلف چسب مورد نیاز مشتریان را با کم ترین قیمت به فروش می رساند.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح