چت در تلگرام
شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> قلاویز

خرید قلاویز ماشینی و دستی با قیمت عالی + 19 مدل قلاویز

قلاویز و انواع قلاویز

اگر درکاری اشتغال دارید که نیاز به رزوه کاری دارد ابزاری به نام قلاویز و حدیده مورد نیاز کارشما خواهد بود. قلاویز و حدیده به عنوان ابزارآلات خانگی کتر کاربرد دارند  و معمولا در تولیدات مصنوعات فلزی ، خودروسازی و تعمیرات ناوگان های حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد.

قلاویز چیست؟ کاربرد قلاویز برای رزوه کاری

کاربرد قلاویز چسیت؟

قلاویز ابزاریست برای دنده کردن و ایجاد رزوه داخل مهره ها می باشد و با تراشیدن و ایجاد رزوه باعث دنده شدن قسمت های داخلی سطوح مختلف از جمله پلاستیک ، چوب و فلز می گردد و با تراشیدن با قلاویز به اصطلاح عمل قلاویزکاری می گویند.

انواع قلاویز

قلاویزها به دونوع قلاویز دستی و قلاویز ماشینی تقسیم بندی می شوند. برای استفاده از قلاویز دستی ابتدا باید با یک دریل سوراخ مورد نظر را روی سطح ایجاد کرده و سپس از قلاویز برای ایجاد رزوه داخل سوراخ استفاده نمایید و برای جدا شدن براده ها از سطح کار ابتدا باید قلاویز را تا 180 درجه به سمت راست و سپس یک نیم دور هم به سمت چپ بچرخانید و برای کامل شدن رزوه کاری ، این کار تا چند مرحله باید اجرا شود. در انتهای قلاویز دستی یک قسمت به صورت چهارگوش وجود دارد که حرکت دورانی را برای کاربر آسان تر می کند و به صورت سه تایی موجودند که در مراحل قلاویزکاری مورد استفاده قرار می گیرند و این سه قلاویز به نام های پیش رو ، میان رو و پس رو شناخته شده اند و با استفاده از سه نوع قلاویز براده کاری به نحو عالی انجام می شود.

انواع قلاویز دستی وقلاویز ماشینی

قلاویز پیش رو تقریبا 50 درصد رزوه کاری را انجام می دهد چرا که از شیب بیشتری برخوردار است و قلاویز میان رو 30 درصد کار را انجام می دهد و قلاویز پس رو در انجام قلاویز کاری 20 درصد تاثیر دارد.

برای چه کارهایی از سه قلاویز استفاده می شود؟

برای قلاویزکاری سوراخ های ته بسته ، از سه نوع قلاویز باید استفاده شود تا نتیجه مطلوب به دست آید اما برای سوراخ های باز فقط از قلاویز پیش رو و میان رو استفاده می شود.

استفاده از قلاویز ماشینی نسبت به قلاویز دستی بسیار آسان تر می باشد . قلاویز ماشینی به صورت تکی و یا سری دوتایی ساخته می شوند و بر خلاف قلاویز دستی همه کارها با یک قلاویز و یک مرحله انجام می گردد و سرعت کار با قلاویز ماشینی بیشتر است .

قلاویز دستی

برای استفاده از قلاویز دستی ابتدا باید با یک دریل سوراخ مورد نظر را روی سطح ایجاد کرده و سپس از قلاویز برای ایجاد رزوه داخل سوراخ استفاده نمایید و برای جدا شدن براده ها از سطح کار ابتدا باید قلاویز را تا 180 درجه به سمت راست و سپس یک نیم دور هم به سمت چپ بچرخانید و برای کامل شدن رزوه کاری ، این کار تا چند مرحله باید اجرا شود.در انتهای قلاویز دستی یک قسمت به صورت چهارگوش وجود دارد که حرکت دورانی را برای کاربر آسان تر می کند و به صورت سه تایی موجودند که در مراحل قلاویزکاری مورد استفاده قرار می گیرند و این سه قلاویز به نام های پیش رو ، میان رو و پس رو شناخته شده اند و با استفاده از سه نوع قلاویز براده کاری به نحو عالی انجام می شود.
قلاویز پیش رو تقریبا 50 درصد رزوه کاری را انجام می دهد چرا که از شیب بیشتری برخوردار است و قلاویز میان رو 30 درصد کار را انجام می دهد و قلاویز پس رو در انجام قلاویز کاری 20 درصد تاثیر دارد.
قلاویز دستی چیست و چه کاربردی دارد؟

خرید قلاویز دستی

قلاویز دستی نیز در سایزهای مختلفی مانند قلاویز دستی سایزm3 ، قلاویز دستی سایزm4 ، قلاویز دستی سایزm5 ، قلاویز دستی سایزm6 ، قلاویز دستی سایزm10 تولید و به عرضه بازار می شوند . اما برای خرید بهترین قلاویز دستی علاوه بر توجه به کیفیت قلاویز حتما به سایز قلاویز دستی توجه کنید چراکه هر سایز قلاویز برای کاری خاص ساخته شده اند. جعبه حدیده قلاویز یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی است که به یک مجموعه استاندارد برای قلاویز کاری و حدیده کردن نیاز دارند .

ابزارمیهن عرضه کننده انواع قلاویز دستی با کیفیت و با مناسب ترین قیمت می باشد و بهترین قلاویز دستی را در سایزهای مختلف به کاربران گرامی معرفی می کند. برای خرید قلاویز دستی می توانید با شماره دفتر فروشگاه تماس گرفته و از به روزترین قیمت قلاویز دستی مطلع شوید.

 

قلاویز ماشینی

قلاویز ماشینی نمونه پیشرفته تر قلاویز دستی می باشد و امروزه اکثر افراد از قلاویز ماشینی برای رزوه کردن مهره ها استفاده می کنند چرا که با قلاویز دستی قلاویز کاری در سه مرحله باید انجام شود و این کار موجب اتلاف بیهوده زمان می شود اما با استفاده از قلاویزماشینی ، دیگر نیاز به چند مرحله رزوه کردن نمی باشد و تنها با یک مرحله عمل قلاویز کاری به خوبی انجام می شود.
قلاویز ماشینی سرعت بالاتری در قلاویزکاری نسبت به قلاویز دستی دارد و به صورت تکی می باشد و نیازی به سه قلاویز متفاوت نیست و این یکی از مهم ترین تفاوت قلاویز ماشینی با قلاویز دستی است و قلاویزهای ماشینی به راحتی روی دستگاه های مختلف مانند دریل و دستگاه تراش بسته می شود و به راحتی می توانید سوراخ مورد نظر را قلاویز کاری نمایید.
قلاویز ماشینی نمونه پیشرفته تر قلاویز دستی
 
قلاویز ماشینی در برابر حرارت بسیار با دوام هستند و برای قلاویز کاری استیل و فولاد مناسب می باشند.

خرید قلاویز ماشینی

برای خرید قلاویز ماشینی باید به نوع جنس قلاویز و سایز قلاویز توجه کنید چرا که قلاویزها در سایزهای مختلف مانند قلاویز ماشینی سایزm6 ، قلاویز ماشینی سایزm8 ، قلاویز ماشینی سایزm10 ، قلاویز ماشینی سایزm12 و.... تولید می شوند و براساس نیاز کار باید قلاویز مناسب را خریداری نمایید.
 
ابزارمیهن انواع قلاویز با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را به مصرف کنندگان قلاویز ماشینی معرفی می کند و برای خرید انواع قلاویز و استعلام لیست قیمت قلاویز ماشینی می توانید با دفتر فروشگاه تماس حاصل نمایید.

تفاوت قلاویز دستی با قلاویز ماشینی

قلاویز ماشینی سرعت بالاتری در قلاویزکاری نسبت به قلاویز دستی دارد و به صورت تکی می باشد و نیازی به سه قلاویز متفاوت نیست و این یکی از مهم ترین تفاوت قلاویز ماشینی با قلاویز دستی است و قلاویزهای ماشینی به راحتی روی دستگاه های مختلف مانند دریل و دستگاه تراش بسته می شود و به راحتی می توانید سوراخ موردنظر را قلاویز کاری نمایید.

تفاوت قلاویز دستی با قلاویز ماشینی

تفاوت قلاویز با حدیده

مهم ترین تفاوت قلاویز با حدیده این است که قلاویز برای رزوه کاری داخل مهره ها مورد استفاده قرارمیگیرد اما حدیده برای رزوه کاری روی سطوح خارجی پیچ استفاده می شود. در واقع زمانی که حدیده برای رزوه کاری روی سطوح خارجی پیچ و مهره استفاده می شود به آن کار رزوه تراشی و یا پیچ تراشی نیز می گویند.

تفاوت قلاویز با حدیده

خرید قلاویز ماشینی و قلاویز دستی

برای خرید قلاویز ابتدا باید به نوع قلاویز دقت کنید یعنی آیا به قلاویز دستی نیاز دارید یا به قلاویز ماشینی ؟ قلاویزهای ماشینی در سایزهای مختلف مانند قلاویز ماشینی سایز m3 ، قلاویز ماشینی سایز m4 ، قلاویز ماشینی سایز m5 و... به فروش می رسند . همچنین قلاویز دستی نیز همانند قلاویز ماشینی در سایزهای مختلف مانند قلاویز دستی سایزm4 ، قلاویز دستی سایزm5 ، قلاویز دستی سایزm6 و... به فروش می رسند و حتما باید به سایز قلاویزی که نیاز دارید دقت نمایید.

خرید انواع قلاویز دستی و قلاویز ماشینی

ابزارمیهن انواع قلاویز ماشینی و قلاویز دستی را با قیمت مناسب به مصرف کنندگان قلاویز معرفی می کند و برای خرید قلاویز و استعلام لیست قیمت قلاویز با دفتر فروشگاه تماس گرفته و یا از طریق واتساپ مکاتبه نمایید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
ارسال قیمت
خرید تا سقف قیمت
 
تضمین اصالت کالا
کالای اصل و معتبر
 
ضمانت بازگشت
تا 7 روز پس از خرید
 
تضمین قیمت
تضمین مناسب ترین قیمت
 
خدمات پس از فروش
پاسخگویی 24 ساعته
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار

فروشگاه اینترنتی چسب و ابزار میهن یک فروشگاه فعال در ضمینه خرده و عمده فروشی چسب و ابزار الات میباشد که انواع برند های معتبر ابزار از قبیل نووا ، رونیکس ، متابو و ... و انواع برند های چسب از قبیل چسب رازی ، چسب هنکل و چسب غفاری را با نازلترین قیمت عرضه میکند .

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح