شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> انبردست

خرید انبردست انواع انبردست با عالی ترین قیمت | 16 مدل | آپدیت خرداد 1403

فیلتر تخصصی

انبردست چیست؟

طیف وسیع و گوناگونی از انبرآلات تولید می شوند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارد. در این صفحه ابزار میهن سعی دارد درباره انبردست و وظایف انبردست که یکی از مهم ترین ابزارهای دستی در هر خانه و مشاغل های مختلف محسوب می شود توضیحات تکمیل تری را ارائه دهد. انبردست ، ابزار دستی کاربردی برای نگه داشتن و گرفتن اجسام مختلف و حتی برای خم کردن و برش سیم استفاده می شود البته برای جداسازی سیم می توان از انبر مخصوص خود مانند سیم چین نیز استفاده کرد. انبردست جزء ضروری ترین ابزار در هر جعبه ابزار می باشد زیرا انواع انبردست کاربردهای زیادی در خانه و صنایع گوناگون دارد بنابراین برای انتخاب بهترین انبر دست باید درباره انبردست و این که انبردست چیه تحقیقات لازم انجام شود چرا که انبردست درجه یک برای کار مناسب باعث بهبود عملکرد در حین کار می شود.

انبردست چیست؟انبردست ابزاریست برای نگه داشتن اشیا و خم کردن و برش سیم

واژه انبردست در انگلیسی plires  است و کاربرد انبردست می تواند برای شل کردن و یا سفت کردن پیچ ها ، ثابت نگه داشتن اجسام و یا برداشتن میخ ها از روی سطح باشد.

همانطور که در مطالب بالا گفته شد انبردست برای نگه داشتن ، خم کردن قطعات استفاده می شود اما برای اتصال دو قطعه می توانید از دستگاه پرچ استفاده کنید.

کاربرد انبردست

کاربرد انبردست چیست؟ آیا وظایف انبردست فقط برای نگهداری اجسام می باشد؟ انواع انبردست در مدل های مختلف تولید شده اند و می توان گفت فواید انبردست تنها برای نگهداری اجسام نمی باشد بلکه بیرون کشیدن میخ از روی سطح دیوار ، محکم و یا شل کردن پیچ ها ، نگهداری فلزات داغ و یا حتی برش برخی از سیم ها از کاربرد انبردست محسوب می شود. همچنین می توان از انبردست برای خم کردن و یا صاف کردن برخی از قطعات مانند میخ استفاده کرد. بهترین انبردست فک های قدرتمندی دارند که خم کردن و پیچاندن ورق های فلزی ، میخ و سیم ها را برای کاربر فراهم می کند.
برای نگهداری قطعات و یا برش سیم می توانید از دم باریک نیز که از هم خانواده های انبردست است استفاده کنید.
کاربرد انبردست چیست
قدمت ساخت انبردست به سه هزار سال پیش برمیگردد درآن زمان کاربرد انبردست در شغلی مانند اهنگری بسیار زیاد بود در آن زمان برای نگهداری فلزات داغ از انبردست استفاده می کردند. امروزه انواع انبردست در سایزهای مختلف تولید شده اند که کاربرد آن در مکانیکی ، برقکاری ، تاسیساتی ، لوله کشی به وفور دیده می شود و شما می توانید انبردست های کوچک و بزرگ را با توجه به نیاز کارتان خریداری کنید البته قبل استفاده از انبردست باید درباره نحوه کار انبردست اطلاعات کامل تری را کسب نمایید.

اجزای انبردست

انبردست با مکانیزم اهرمی که دارد شامل سه قسمت می شود:
 1. دسته انبردست ، دسته انبردست یکی از بخش هایی است که برای ساختن انبردست نقش مهمی دارد. دسته انبردست باید به صورت ارگونومیک ساخته شود و دارای عایق پلاستیکی باشد تا در حین کار با برق این دسته مانع برق گرفتگی کاربر در حین کار شود. 
 2. دومین بخش اهرم یک محور اصلی در مرکز انبر قرار گرفته که در سهولت باز و بسته کردن انبر دست نقش مهمی دارد.
 3. فک انبردست برای نگه داشتن اجسام استفاده می شود که در ساخت انبردست فک انبردست مهم ترین بخشی است که باید از بهترین آلیاژ مانند کروم وانادیوم استفاده شود تا در برابر زنگ زدگی و شکنندگی دوام زیادی داشته باشد.

اجزای انبردست چند قسمت دارد

نحوه ساخت انبردست

 • نوک انبردست
نوک انبردست معمولا باریک تر از بقیه فک انبردست می باشد و به کاربر کنترل بیشتری برای مانور در فضاهای کوچک میدهد.
 • قسمت فک دندانه دار انبردست
این ناحیه از فک انبردست از دندانه های کوچکی ساخته شده که به گرفتن اجسام کمک می کند و در انتهای فک انبردست قسمتی به صورت تیز ساخته شده که برای برش سیم و کابل و از بین بردن غلاف پلاستیکی استفاده می شود. فک انبردست از نظر اندازه متفاوت است و انتهای کاری انبر برای گرفتن استفاده می شود. معمولا برای ساختن انبردست از فک هایی با بهترین آلیاژ استفاده می شود که در برابر زنگ زدگی نیز مقاومت بالایی داشته باشند.
 • نقطه محوری
نقطه محوری همان تکیه گاه انبردست است که یک نقطه اهرمی را برای سهولت در بازو بسته کردن دسته های انبردست فراهم می کند.
 • دسته انبردست
دسته انبردست بخش مهم دیگر ساختار انبردست است که در دست می گیرید. دسته انبردست معمولا باید به صورت ارگونومیک ساخته شود تا مانع سر خوردن دست درحین کار شود. عکس از انبردست در این صفحه قسمت های تشکیل شده انبردست را نشان میدهد

راهنمای خرید انبردست

برای خرید انبردست ابتدا باید نوع کار خود را مورد بررسی قرار دهید و این که بهترین سایز انبردست را برای کار انتخاب کنید چرا که انواع انبردست ها سایز کوچک و بزرگ دارند و هر کدام برای کاری خاص ساخته شده اند.
راهنمای خرید انبردست و انتخاب بهترین انبردست مورد نیاز
امروزه انبردست چینی ، انبردست ساخت آلمان ، انبردست ساخت ایران به بازار عرضه می شوند و نکته مهم در این است که انبردست ساخت کدام کشور و چه برندی را برای خرید انبردست انتخاب کنیم. تحقیق راجع انبردست شما را در خرید بهترین انبردست نزدیک می کند.
 • جنس انبردست
آیا می دانید آلیاژ چیست ؟ آلیاژ چه ارتباطی در ساخت انبردست دارد ؟ جنس انبردست مهم ترین نکته برای خرید بهترین انبردست است که باید توجه ویژه ای به آن داشت. فک انبردست باید از مرغوب ترین آلیاژ کروم وانادیوم ساخته شود تا استحکام بالایی در برابر فشار و ضربات احتمالی در حین کار داشته باشد و در حین استفاده های طولانی مدت از انبردست ، فک انبردست دچار خوردگی و سایش نشود.
 • وزن انبردست
وزن انبردست شاید برای کسانی که استفاده زیادی از انبردست ندارند و شاید سالی یک یا دوبار از انبردست استفاده می کند مهم نباشد. اما کسانی که به صورت طولانی مدت با انبردست سر و کار دارند وزن انبردست از اهمیت بالایی برخوردار باشد. جنس بدنه انبردست در وزن انبردست تاثیر گذار است. بنابراین انبردستی را خریداری کنید که وزن مناسب و ایده آلی داشته باشد و در استفاده های طولانی مدت دچار خستگی دست نشوید. انبردست های ضد لغزش دست با وزن ایده آل بهترین انبردست در انجام کار محسوب می شود.
 • دسته انبردست
برای خرید انبردست حرفه ای به دسته انبردست نیز توجه کنید. چرا دسته انبردست از پلاستیک است؟ دسته انبرباید به صورت عایق لاستیکی و پلاستیکی و ارگونومیک ساخته شود تا قابلیت استفاده بدون خستگی دست کاربر در استفاده طولانی مدت را داشته باشد. همچنین دسته هایی که با روکش عایق ساخته می شوند مانع برق گرفتگی در حین کار می شود و برای برقکارانی که هر روزه با برق سر و کار دارند مناسب است.

فروش عمده انبردست

فروش عمده انبردست در سایز و برندهای مختلف در فروشگاه ابزار میهن به صورت اینترنتی و حضوری انجام می شود. ابزار میهن یک فروشگاه کاملا مجهز به انواع انبردست با کیفیت و قیمت مناسب است و بهترین انبردست را با توجه به نیاز کاربر معرفی می کند. انبردست واستر ، انبردست نووا یکی از انواع بهترین انبردست هایی هستند که فروش آن به دلیل کیفیت عالی که دارند نسبت به سایر انبردست ها بیشتر است. شما می توانید گرانترین انبردست را در فروشگاه ابزار میهن به قیمت مناسب خریداری کنید و محصول را با ارسال فوری درب منزل و یا کارگاهتان تحویل بگیرید.

بهترین مارک انبردست

انبردست با نیروی اعمال فشار می تواند میخ را از داخل دیوار به بیرون بکشد و کاربردهای دیگری در صنایع مختلف داشته باشد. بنابراین انتخاب بهترین مارک انبردست یکی از فاکتورهایی است که در خرید انبردست باید دقت شود چرا که بهترین مارک انبردست ، فک های قدرتمند با آلیاژهای مرغوب ساخته می شوند و طول عمر بالاتری نسبت به سایر انبرآلات دارند.
امروزه با تولید انواع انبردست در مدل های مختلف شاید کارتان را برای انتخاب بهترین مارک انبردست سخت کرده باشد. انبردست واستر ، انبردست آلمانی ، انبردست ساخت ژاپن ، بهترین انبردست های موجود در بازار می باشند.
انتخاب بهترین مارک انبردست
انبردست چندکاره و یا همان انبردست همه کاره نیز یکی از بهترین انبردست ها هستند که بر خلاف انبردست های معمولی کاربردهای متعددی دارند این نوع انبردست ها دارای سیم چین ، چاقو و موارد دیگر نیز می باشند و به انبردست همه کاره نیز معروف هستند. ساخت انبردست همه کاره بدین صورت است که چندین ابزار کاربردی در یک محصول قرار گرفته  و می توان به عنوان یک ابزار حرفه ای و همه چی تمام به کاربر معرفی کرد. خرید انبردست همه کاره را به کسانی که به چند ابزار مانند سیم چین ، چاقو ، انبردست و پیچ گوشتی نیاز دارند پیشنهاد می شود.

نکات کلیدی حین کار با انبردست

 1. به هیچ عنوان از انبردست به عنوان چکش برای ضربه زدن قطعه استفاده نکنید زیرا به فک انبردست به مرور زمان آسیب وارد خواهد کرد.
 2. در حین کار با انبر دست به هیچ عنوان مچ دست را کج نکنید تا از آسیب به مچ دست جلوگیری شود.
 3. از انبردست دست دوم و یا انبردست هایی که فک های آن ها فرسوده و دچار سایش شده اند استفاده نکنید.
 4. برقکارانی که با برق سر و کار دارند به هیچ عنوان از انبردست معمولی برای کار استفاده کنند. انبردست های عایق دار برای کسانی که برقکار هستند بسیار مناسب است.
 5. برای برش سیم بهتر است از انبر مخصوص مانند سیم چین استفاده کنید. 

قیمت انبردست

قیمت انواع انبردست به عواملی همچون سایز انبردست ، برند انبردست ، کیفیت انبردست بستگی دارد. برای مثال قیمت انبردست آلمانی با قیمت انبردست چینی متفاوت است  و نمی توان یک قیمت ثابت برای انبردست در نظر گرفت. همچنین با توجه به نوسانات قیمت در بازار ، قیمت انبردست همچون سایر ابزارآلات ثبات ندارد و همواره در حال تغییر قیمت است. فروشگاه ابزار میهن لیست قیمت انبردست با برندهای شناخته شده بازار را در سایت اینترنتی خود قرار داده تا کاربر با بررسی مشخصات انبردست و مقایسه قیمت انبردست معمولی و اورجینال بتواند بهترین مارک انبردست را انتخاب کند.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح