شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> چسب پلی اورتان

چسب پلی اورتان

فیلتر تخصصی

چسب یک محصول شیمیایی است که انواع و کاربردهای مختلفی دارد. چسب پلی اورتان نیز یکی از انواع چسب محسوب می شود که یک نوع پلیمر است. چسب پلی اورتان یا همان چسب پلی یورتان هم در صنعت و هم در صنایع دستی کاربرد دارد. چسب پلی اورتان سوسیسی یا کالباسی و چسب پلی اورتان کارتریج از انواع مختلف چسب پلی اورتان هستند که ویژگی های منحصربفردی دارند به همین دلیل بیشتر مردم به دنبال خرید چسب پلی اورتان سوسیسی و یا خرید چسب پلی اورتان کارتریج هستند. در ادامه اطلاعات کامل و جامعی درمورد خرید چسب پلی اورتان در اختیارتان قرار خواهیم داد. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

 

چسب پلی اورتان چیست ؟

پلی اورتان (یا همان پلی یورتان) نوعی پلیمر است که نخستین بار در سال 1937 در آلمان کشف شد. 
اغلب پلی اورتان ها، پلیمرهای گرمازا هستند و در برابر گرما و حرارت ذوب نمی شوند. البته پلی اورتان های ذوب شونده نیز وجود دارند. چسب پلی یورتان از مواد شیمیایی مبتنی بر گروه ایزوسیانات ساخته شده و به عنوان چسب های الاستیک شناخته می شوند، زیرا کشش فوق العاده ای دارند و سفت و مقاوم هستند. همانطور که در تعریف پلیمر پلی اورتان اشاره شد، چسب های پلی اورتان در برابر حرارت مقاوم هستند. انواع چسب پلی اورتان عبارتنداز :
 • چسب صنعتی سبک
 • چسب ژل های پلی اورتانی
 • چسب سنگین که قوی تر است ولی دیرتر خشک می شود.
پرطرفدارترین چسب های پلی اورتانی :
 • چسب پلی اورتان کارتریج 
 • چسب پلی اورتان سوسیسی (کالباسی)
همانطور که پبش تر نیز اشاره شد، پلی اورتان نوعی پلیمر است. بنابراین چسب پلی اورتان که اختصارا PU و PUR نامیده می شوند ترکیب یک جزئی با ترکیب ثابت نیست بلکه از واحدهای زنجیره آلی متصل به اورتان و یا کاربامات ها تشکیل شده اند.
چسب های پلی اورتان با رطوبت هوا و محیط محل استفاده خشک می شوند و نیازی به پرایمر ندارند.

چسب پلی اورتان سوسیسی

چسب پلی یورتان کالباسی (سوسیسی) یک چسب تک جزئی بر پایه پلی اورتان هیدروفیلی است. هیدروفیل در واقع ماده ای است که توسط آب یا رطوبت فعال می شود که اصطلاحا ماده آب دوست نامیده می شود. این دسته از چسب های پلی اورتان وقتی در معرض رطوبت قرار می گیرند نسبتا افزایش حجم پیدا می کنند و همین باعث آب بندی بیشتر درزها می شود. چسب پلی یورتان سوسیسی به عنوان بهترین چسب برای آب بندی و درزبندی سطوح مختلف با طول عمر بالا شناخته می شود.

 

مزایای چسب پلی اورتان سوسیسی

در این بخش چند مزیت مهم چسب پلی یورتان سوسیسی را با هم بخوانیم :
 1. چسب پلی اورتان قدرت چسبندگی زیادی به فلزات، فولاد، پی وی سی، اچ دی پی ای، بتن، سنگ، گچ، آجر و ... دارد.
 2. حجم گسترش عایق این چسب ها بسیار زیاد است.
 3. در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم هستند.
 4. این چسب ها غیرسمی هستند، مخصوصا در محل هایی که آب وجود دارد.
 5. نسبت به بسیاری از مواد شیمیایی مثل هیدروکلریک، کربنات سدیم، هیدروکسید پتاسیم و سایر مواد شیمیایی (به غیر از اسیدها و مواد قلیایی غلیظ) مقاومت بالایی دارند.
 6. چسب پلی اورتان کالباسی نحوه استفاده آسانی دارد. چسب پلی اورتان را می توان ره راحتی در گان تزریق قرار داده و از آن استفاده کرد.

کاربرد چسب پلی اورتان سوسیسی

چسب های مختلف مثل چسب دوقلو، چسب کاشی، چسب آهن و ... کاربردهای متفاوتی دارند. همانطور که گفته شد، چسب های پلی اورتان برای چسباندن متریال هایی با جنس های مختلف کاربرد دارند. در این بخش به کاربرد چسب پلی یورتان سوسیسی که بهترین نوع چسب برای آب بدی و درزگیری محسوب می شود و نوعی از چسب پلی اورتان می باشد، خواهیم پرداخت :
 • قابل استفاده برای چسباندن قطعات بتنی پیش ساخته
 • چسباندن قطعات الکتریکی
 • چسباندن قطعات خودرویی و نصب شیشه خودرو
 • چسباندن فلاشینگ و درزگیری فلاشینگ
 • استفاده در اسکلت و بدنه خودرو، کانتینر و ...
 • آب بندی و درزگیری ورق فلزی و جوش خورده
 • آب بندی نمای خشک سرامیکی
 • آب بندی نمای کرتینوال و شیشه ای
 • آب بندی مکان ها و سطوحی که در معرض آب، هوا، گرد و غبار و گازها قرار دارند.
 • آب بندی و اتصال کانال تهویه صنعتی، کانال تهویه خانگی، زیر سقف سوله، ناودان و...

نحوه استفاده چسب پلی اورتان سوسیسی

در این بخش، نحوه کار با چسب پلی اورتان سوسیسی را گام به گام مرور خواهیم کرد :
 1. برای استفاده از چسب پلی یورتان می بایست از تفنگ چسب پلی اورتان (پلی یورتان) استفاده کنید که هنگام خرید چسب می توانید از فروشنده فروشگاه چسب، تفنگ مخصوص را نیز خریداری کنید.
 2. انگشت شست خود را روی ماشه پیستون تفنگ قرار دهید تا میله پیستون به طور کامل پایین بیاید تا بتوانید چسب سوسیسی پلی اورتان را در محفظه تفنگ تزریق چسب قرار دهید.
 3. پس از انجام مرحله قبلی، چسب پلی اورتان قرار داده شده در تفنگ تزریق را 10 الی 15 سانتی متر بیرون بیاورید و با یک انبردست یا کاتر، گیره چسب پلی یورتان را که به سر فویل آلومینیومی متصل شده، جدا کنید. سپس قیف پلاستیک رت به قسمت بریده شده چسب پلی یورتان بچسبانید و داخل تفنگ تزریق قرار دهید.
 4. یک هولدر فلزی در سر رزوه خودر تفنگ تزریق وجود دارد، آن هولدر را ببندید تا چسب کالباسی پلی اورتان آماده تزریق به سطح مورد نظر گردد.
توجه : پس از اتمام کار حتما ماشه خلاص کردن پیستون گان (تفنگ) تزریق را فشار دهید تا فشار وارد بر پیستون از روی چسب خارج شده و مانع هدر رفتن چسب شود.

چسب پلی اورتان کارتریج

چسب پلی یورتان کارتریجی یکی از انواع چسب های PU (پلی اورتان)  است که در صنایع مختلف، صنایع دستی و ... کاربرد دارد. این چسب بسیار کاربردی هم برای درزگیری و آب بندی، هم در بتونه کاری و هم در کفپوش بتن استفاده می شود.
چسب پلی اورتان کارتریج قابلیت سنباده کشی و رنگ پذیری خوبی دارد. از آن جا که این چسب ها رنگ های مختلفی دارند می توانید با هر رنگ از سطوح مختلف هماهنگ کنید.

کاربرد چسب پلی اورتان کارتریج

این چسب هم برای چسباندن قطعات و هم برای درزگیری و آب بندی مناسب است. برخی از کاربردهای چسب پلی یورتان کارتریج عبارتتداز :
 • درزگیری و آب بندی
 • چسباندن شیشه خودر
 • چسباندن آینه 
 • چسباندن قطعات چوبی و فلزی
 • چسباندن چرم
 • چسباندن سرامیک
 • چسباندن پلاستیک
 • و...

نحوه استفاده چسب پلی اورتان کارتریجی

در این بخش نحوه کار با چسب پلی یورتان کارتریجی را خواهیم آموخت :
 1. در مرحله اول می بایست یک تفنگ (گان) چسب پلی یورتان خریداری نمایید. البته لازم به ذکر است که می توانید از تفنگ تزریق چسب آکواریوم یا همان گان تزریق درزگیر نیز استفاده کنید.
 2. برای شروع به کار سر پلمپ فلزی کارتریج را با استفاده از نازل پلاستیکی سوراخ کنید. پس از سوراخ کردن سر پلمپ فلزی کارتریج، نازل پلاستیکی را روی کارتریج قرار دهید و سپس چسب پلی اورتان را با نازل در داخل تفنگ تزریق قرار دهید.
 3. سپس با فشاری که به دسته تفنگ (گان) تزریق چسب وارد می کنید، می توانید چسب را به مقدار دلخواه بیرون آورده و استفاده کنید.

قیمت چسب پلی اورتان

اگر سری به بازار بزنید، برندهای مختلفی را خواهید دید که اقدام به تولید و عرضه انواع چسب های پلی اورتان مثل چسب سوسیسی پلی اورتان و چسب کارتریجی پلی اورتان کرده اند. به همین دلیل با قیمت های مختلفی مواجه خواهید شد. فروشگاه ابزارمیهن با عرضه بهترین برندهای چسب پلی اورتان با کم ترین قیمت در بازار چسب بی رقیب است. قیمت چسب پلی اورتان سوسیسی و قیمت چسب پلی اورتان کارتریجی در ابزارمیهن بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

خرید چسب پلی اورتان

فروشگاه چسب و ابزار ابزارمیهن انواع چسب پلی اورتان را به صورت تکی و عمده با بهترین عرضه می کند. چنانچه قصد خرید چسب پلی اورتان سوسیسی و یا قصد خرید چسب پلی اورتان کارتریجی را دارید، می توانید به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه نمایید و یا سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت و در کمترین زمان ممکن درب کارگاه یا منزل خود تحویل بگیرید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح