جعبه ابزار فلزی و پلاستیکی + 32 مدل جدید - قیمت 1403

فیلتر تخصصی

جعبه ابزار و یا همان کیف ابزار ، وسیله ایست که داشتن آن در هر خانه و کارگاهی ضروری است. جعبه ابزار قابلیت نگهداری انواع ابزارآلات کوچک و بزرگ انبردست ، دریل ، متر ، چکش و.. را دارد . یک مجموعه کامل ابزار ، می تواند برای نگهداری و حمل ، در جعبه ابزار قرار بگیرد. در گذشته جعبه ابزار قدیمی از جنس چوب ساخته می شدند و طول عمر کم تری نسبت به جعبه ابزارهای امروزی داشته اند به همین دلیل با توجه به نیاز مصرف کنندگان ، بسیاری از سازندگان جعبه ابزار ، اقدام به تولید انواع جعبه ابزار در جنس و سایز های مختلف جعبه ابزار فلزی و پلاستیکی نموده اند. در این صفحه شما را با انواع جعبه ابزار و ویژگی جعبه ابزار حرفه ای و مناسب بیشتر آشنا می کنیم بنابراین تا آخرین مطالب با ما همراه باشید.

جعبه ابزار چیست و چه کاربردی دارد؟

بررسی انواع جعبه ابزار

انواع جعبه  ابزار به چند دسته متفاوت تقسیم بندی می شوند و هر کدام از آن ها برای نگهداری ابزارآلات خاص طراحی شده اند که به شرح ذیل می باشد.

 1. جعبه ابزار دستی ( جعبه ابزار فلزی و جعبه ابزار پلاستیکی )
 2. جعبه ابزار چرخ دار
 3. جعبه ابزار قفسه دار
 4. کیف ابزار

جعبه ابزار دستی

جعبه ابزار دستی ، شامل جعبه ابزار فلزی و جعبه ابزار پلاستیکی می شود حمل هر دو آن ها به صورت دستی بوده اما از نظر کیفیت و جنس با یکدیگر متفاوتند. شاید برایتان سوال باشد بهترین جعبه ابزار بازار کدام جعبه ابزار است؟ آیا جعبه ابزار فلزی نسبت به جعبه ابزار پلاستیکی کیفیت بالایی دارد؟ کاربرد این دو جعبه ابزار مشترک است یعنی هر دو جعبه ابزار پلاستیکی و فلزی وظیفه نگهداری ابزارآلات را به عهده دارند اما چه نوع ابزارآلاتی را می توان در جعبه ابزار پلاستیکی و فلزی قرار داد؟ 
 
جعبه ابزار پلاستیکی به دلیل جنس پلاستیکی که دارند نسبت به جعبه ابزار فلزی در برابر وزن سنگین ابزارآلات مقاوم نیستند و ممکن است با فشار زیاد دچار شکستگی شوند بنابراین ابزارآلات خیلی سنگین و بزرگ را نمی توان در جعبه ابزار پلاستیکی قرار داد. معمولا جعبه ابزارهای پلاستیکی به عنوان جعبه ابزار خانگی و یا جعبه ابزار ماشین مورد استفاده قرار می گیرد.
جعبه ابزار فلزی ، مقاوم ترین جعبه ابزارها در بازار هستند که با ساخته شدن ورق های فلزی قابلیت تحمل وزن بالا را دارند و در سایز و برندهای مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. تنها معایب جعبه ابزار فلزی در این است که نسبت به جعبه ابزار پلاستیکی از وزن بالایی برخوردار است.
انواع ابزارآلات در جعبه ابزار دستی به راحتی قرار می گیرد و می توان ابزارالات کوچک مانند پیچ و مهره را در محفظه های کوچک جعبه ابزار دستی قرار داد.
به طور کل برای نگهداری ابزارآلات به صورت منظم نیاز به یک جعبه ابزار مناسب و کارآمد است. جعبه ابزارها از لحاظ نوع جنس همانطور که گفته شد به دو دسته جعبه ابزارفلزی و جعبه ابزارپلاستیکی تقسیم بندی می شوند که هرکدام برای نگهداری ابزارآلات خاص طراحی شدند برای مثال برای نگهداری ابزارآلات سنگین کارگاهی کیف ابزار گزینه مناسبی نمی باشد و بهتر است از جعبه ابزار فلزی استفاده شود. انواع جعبه ابزارفلزی ایرانی تولید و به بازار عرضه می شوند که بسیاری از این جعبه ابزارها نه تنها از لحاظ کیفیت نسبت به جعبه ابزارفلزی خارجی بهتر می باشند بلکه از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه تر هستند.بنابراین برای نگهداری ابزارآلات سنگین و نیمه سنگین خرید جعبه ابزارفلزی گزینه مناسبی است چراکه جعبه ابزار فلزی قابلیت تحمل وزن زیاد را دارد و این یکی از ویژگی های جعبه ابزار فلزی محسوب می شود.
جعبه ابزار فلزی مقاوم ترین جعبه ابزار برای نگهداری ابزارالات
 

 

تفاوت جعبه ابزار فلزی با جعبه ابزار پلاستیکی

جعبه ابزار فلزی به دلیل جنس فلزی که دارد در برابر ضربه ، خراشیدگی و حتی تحمل وزن زیاد دوام بسیار زیادی دارد به طوری که می توان ابزارآلات سنگین را داخل جعبه ابزار فلزی قرار داد بدون نگران شدن شکستگی جعبه ابزار و تنها معایب جعبه ابزار فلزی وزن سنگینش نسبت به جعبه ابزار پلاستیکی است . از جعبه ابزارپلاستیکی برای قرار دادن ابزارآلات خودرویی و خانگی می توان استفاده نمود چرا که نسبت به جعبه ابزار فلزی تحمل وزن زیاد را ندارد و با قرارگیری ابزارآلات زیاد داخل جعبه ابزار، باعث شکسته شدن و یا خراش برداشته شدن جعبه ابزار می شود بنابراین هر جعبه ابزاری مناسب برای کاری خاص می باشد.

تفاوت جعبه ابزار فلزی با جعبه ابزار پلاستیکی

نوع دیگری از جعبه ابزار وجود دارد که مخصوص نگهداری ابزارآلات کوچک مانند رولپلاک ، پیچ و مهره می باشد این نوع جعبه ابزارها از گم شدن ابزارآلات کوچک نیز جلوگیری می کند . یکی از بهترین جعبه ابزار ارگانایزر ، جعبه ابزار ارگانایزر مهر org4 می باشد که از قیمتی مناسب نیز برخوردار است.

جعبه ابزار فلزی بر اساس سایز و طبقه

معمولا جعبه ابزارهای فلزی در سایز و طبقه بندی هایی گوناگونی تولید و عرضه بازار می شوند برای کارگاه های کوچک و تازه تاسیس نیاز به یک جعبه ابزار فلزی سایز کوچک مانند جعبه ابزارفلزی304 ایرانی می باشد که دارای سایز 30 سانت و 4 طبقه است که کاربر می تواند ابزارآلات را داخل طبقات جعبه ابزار قرار دهد اما برای کارهای تاسیساتی و کارگاه های بزرگ و پیشرفته نیاز به جعبه ابزارهای بزرگ تر مانند جعبه ابزار فلزی 404 ایرانی می باشد که دارای 4 طبقه برای نگهداری ابزارآلات و سایز بزرگ 40 سانتی متری است . بنابراین برای خرید جعبه ابزار براساس ابزارآلاتی که دارید سایز مناسبی را انتخاب کنید.

سایز و تعداد طبقات جعبه ابزار فلزی

کاربرد جعبه ابزار فلزی

 • نگهداری ابزارآلات به صورت منظم
 • جلوگیری از گم شدن ابزارآلات
 • با دوام در برابر ضربه و خراشیدگی
 • قابلیت تحمل وزن زیاد نسبت به سایر جعبه ابزارها

کاربرد جعبه ابزار فلزی

خرید جعبه ابزار فلزی

فروشگاه ابزارمیهن همواره سعی دارد بهترین جعبه ابزار فلزی را با مناسب ترین قیمت به مصرف کنندگان جعبه ابزار معرفی کند . این فروشگا اینترنتی ، انواع جعبه ابزار فلزی را با نازل ترین قیمت به صورت آنلاین و یا حضوری به فروش می رساند و برای خرید اینترنتی جعبه ابزار فلزی ، علاوه بر تضمین کیفیت ، با ارسال فوری جعبه ابزار را درب منزل و یا محل کار به راحتی تحویل بگیرید.

جعبه ابزار چرخ دار

جعبه ابزار چرخ دار از انواع جعبه ابزار محسوب می شود و با دارا بودن چرخ قابلیت حمل آسان را دارد و برای جابه جایی ابزارآلات بزرگ و سنگین از جعبه ابزار چرخ دار استفاده می شود.

جعبه ابزار قفسه دار

جعبه ابزار قفسه دار ، جعبه ابزار بزرگ محسوب می شود که در کارگاه های بزرگ و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت قفسه ای شکل طراحی شده و کاربر می تواند ابزارآلات بسیار زیادی را در جعبه ابزار قفسه ای قرار دهد. قفسه های این نوع جعبه ابزار به صورت طبقه بندی شده و تفکیک شده می باشد و با توجه به اندازه محیط کارگاه اندازه گیری و ساخته می شود

کیف ابزار

کیف ابزارها نیز ، زیر مجموعه جعبه ابزار قرار دارد و بر خلاف جعبه ابزار پلاستیکی و فلزی از پارچه برزنتی ساخته می شوند و برای نگهداری ابزارآلات خانگی و ابزارآلات سبک مورد استفاده قرار می گیرند. کیف ابزارها قابلیت حمل ابزارآلات تیز و برنده را ندارند.
 
ابزار میهن بهترین جعبه ابزار کامل خانگی برای نگهداری ابزارالات ، کیف ابزار و جعبه ابزار پلاستیکی را پیشنهاد می کند.

نکات مهم برای خرید جعبه ابزار حرفه ای

جعبه ابزار حرفه ای و مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟ امروزه جعبه ابزارهای حرفه ای با کیفیت و با برندهایی متفاوت مانند جعبه ابزار پلاستیکی ، جعبه ابزار فلزی و ... در بازار موجودند که به فروش می رسند قبل از خرید جعبه ابزار به برند و نوع جنس جعبه ابزار دقت کنید چرا که جعبه ابزارهایی که با برندهای متفرقه وارد بازار می شوند کیفیت مناسبی نداشته و پس از چند بار استفاده می شکنند.

جعبه ابزار حرفه ای و مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای خرید جعبه ابزار به چندین نکات مهم باید توجه کرد. ابتدا باید نوع ابزار و تعداد ابزارآلاتی که قصد نگهداری آن ها در جعبه ابزار را دارید را مشخص کنید. ابزار آلات سبک و تعداد کم را می توانید در کیف ابزار و جعبه ابزار پلاستیکی قرار دهید. انواع جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار در سایزهای مختلف به فروش می رسند و برای خرید جعبه ابزار کوچک از سایز کوچک جعبه ابزار استفاده نمایید.قفل جعبه ابزار

 • قفل جعبه ابزار

مهم ترین موارد برای خرید جعبه ابزار حرفه ای می باشد. حتما قبل از خرید جعبه ابزار کیفیت قفل جعبه ابزار را بررسی کنید. جعبه ابزار خوب ، از قفل محکم برخوردار است و مانع باز شدن جعبه ابزار در حین حمل و جابه جایی می شود. قفل های جعبه ابزار نیز به صورت پلاستیکی و یا فلزی ساخته می شوند.

 • محفظه جعبه ابزار برای نگهداری ابزارآلات

بهترین جعبه ابزار ، جعبه ابزاری است که محفظه های زیادی برای نگهداری ابزارآلات داشته باشد و به صورت طبقه بندی شده و تفکیک شده باشند تا ابزارآلات به صورت منظم داخل جعبه ابزار قرار بگیرند. به طور کل جعبه ابزار استاندارد و حرفه ای باید فضای کافی برای قرار دادن ابزارآلات را داشته باشد که یکی از ویژگی مهم یک جعبه ابزار مناسب محسوب می شود و باید جعبه ابزار حرفه ای به گونه ای طراحی شود که همه ابزارآلات کاربردی به صورت منظم و به ترتیب کنار هم قرار بگیرند . 

 • کیفیت و جنس جعبه ابزار
جنس جعبه ابزار همانطور که قبلا هم گفته شد برای خرید بسیار حائز اهمیت است ابتدا باید این مورد را بررسی کنید که جعبه ابزار را برای مصارف خانگی می خواهید و یا برای مشاغل چرا که برای مشاغل و کسانی که هر روز با جعبه ابزار سرو کار دارند جعبه ابزارهای فلزی بسیار مناسب است جعبه ابزار فلزی دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به جعبه ابزارهای پلاستیکی دارند اما برای مصارف خانگی جعبه ابزار پلاستیکی گزینه مناسبی می باشد .
دومین نکته برای خرید جعبه ابزار داشتن برند معتبر است حتما به برند چاپ شده بر روی جعبه ابزار توجه نمایید. جعبه ابزار با کیفیت ، در برابر ضربه دوام بسیار زیادی دارد و باید تحمل وزن ابزارآلات قرار داده شده داخل جعبه ابزار را داشته باشد جعبه ابزارهای فلزی بسیار مقاومند اما یکی از معایب جعبه ابزار فلزی وزن سنگین آن می باشد . جعبه ابزارهای پلیمری به دلیل دارا بودن وزن بسیار سبک و استحکام بالا توجه بسیاری از کسانی که به یک جعبه ابزار حرفه ای نیاز دارند جلب نموده است.
کسانی که با جعبه ابزار بسیار سر و کار دارند باید جعبه ابزاری را انتخاب کنند که به راحتی قابل حمل باشد و دسته آن به صورت ارگونومیک ساخته شود که از خستگی دست کاربر در استفاده های طولانی مدت جلوگیری کند . البته به غیر از جعبه ابزارهای پلاستیکی و فلزی کیف ابزارهای پارچه ای با کیفیتی مانند کیف ابزار زارا و ... در بازار موجودند که از مرغوب ترین پارچه برزنتی ساخته شده و علاوه بر طراحی حرفه ای قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارند .

خرید انواع جعبه ابزار در فروشگاه ابزار میهن با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود.

 

بهترین مارک جعبه ابزار

فروشگاه ابزار میهن با معرفی بهترین مارک جعبه ابزار از جمله جعبه ابزار پلاستیکی مهر ، کیف ابزار زارا ، جعبه ابزار فلزی ایرانی همواره سعی دارد رضایت مشتریان را به همراه داشته باشد. این فروشگاه جعبه ابزار مهر را به عنوان بهترین جعبه ابزار ایرانی تایید می کند.

قیمت جعبه ابزار

یکی از مهم ترین عواملی که در تعیین قیمت جعبه ابزار ، حتی جعبه ابزار دست دوم تاثیر گذار است جنس جعبه ابزار ، برند تولید کننده جعبه ابزار است. مسلم است هر چه کیفیت جعبه ابزار بالاتر باشد از قیمت بالاتری نیز برخوردار است.
برای کسب اطلاع از قیمت جعبه ابزار پلاستیکی ، فلزی و دیگر جعبه ابزارها کافیست با جستجو جعبه ابزار در فروشگاه اینترنتی ابزار میهن قیمت و مشخصات انواع جعبه ابزار را مشاهده کنید.
پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح