شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> کاتر

خرید کاتر ، انواع کاتر با مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی

فیلتر تخصصی

کاتر چیست ؟

کاتر ابزاریست کوچک که در صنعت و حتی مصارف خانگی کاربرد بسیار زیادی دارد. این ابزار برش دهنده با نام های مختلفی مانند کاتر موکت بری ، کاتر شیشه پاک کن و... با توجه به کاربردشان در بازار شناخته شده اند و با استفاده از تیغ کاتر کار برش را انجام می دهند. واژه کاتر به انگلیسی cutter یا cutter knife می باشد. انواع کاتر با توجه به نوع کاربردشان می توانند کاغذ ، موکت ، مقوا ، چرم و... را برش دهند. کاتر طراحی چیست ؟ برخی از کاترها کاربرد صنعتی ندارند و فقط به عنوان استفاده در لوازم های تحریر مانند برش کاغذ و مقوا استفاده می شود به این نوع کاترها ، کاتر مخصوص لوازم تحریر می گویند.

کاتر چیست؟ کاربرد کاتر در کارگاه و مصارف خانگی برای برش اجسام مختلف

امروزه انواع کاتر در سایز و مدل های مختلف از مصارف صنعتی گرفته تا مصارف خانگی تولید و به بازار عرضه شده اند که نیاز کاربر را برای برش اجسام مختلف تامین نموده است. بسیاری از افراد برای خرید کاتر به جنس تیغ کاتر توجه می کنند اما برای انتخاب بهترین کاتر باید به موارد مهم دیگر مانند جنس دسته ، نوع دسته تیغ کاتر توجه کرد. در ادامه به انواع کاتر و کاربرد کاتر بیشتر می پردازیم.

کاربرد کاتر

کاتر با توجه به نوع تیغ کاتری که دارند برای برش اجسامی خاص کاربرد دارند. برای مثال برخی از مدل های کاتر مانند کاتر تیغه متحرک برای برش چرم ، کاغذ ، مقوا طراحی شده اند و برخی دیگر مانند کاتر موکت بری برای برش اجسام ضخیم تر مانند برش موکت ساخته شده اند بنابراین کاربرد کاتر برای برش سطح های مختلف به نوع تیغه ای که در آن به کار برده شده بستگی دارد.

کاربرد کاتر با توجه به انواع کاتر به شرح ذیل می باشد:

 • برای برش پیتزا و برش در کارهای صنعتی کاتر غلطکی کاربردی ترین کاتر است که تیغه آن به صورت دایره ای شکل ساخته شده و دارای تیغه گردان 360 درجه می باشد.
 • کاربردی ترین کاتر برای برش موکت و کاغذ های ضخیم کاتر موکت بری است ، موکت و کاغذهای ضخیم با توجه به این که بافت ضخیمی دارند باید از کاتر مخصوص موکت بر استفاده شود.
 • برای مونتاژ و بسته بندی و ایجاد برش روی بسته بندی ها بدون آسب به داخل کارتن می توان از کاتر بسته بندی استفاده کرد.
 • برای برش لمینت ، پلکسی و پلاستیک کاتر پلکسی بر کاربردی ترین کاتر محسوب می شود که با قرار گرفتن نوک تیغه روی سطح و چندبار خز انداختن به راحتی سطح را برش می دهد.

به طور کلی در هر خانه و یا کارگاهی کاربرد کاتر برای برش سطح های مختلف به وفور دیده می شود. بنابراین وجود یک کاتر مخصوص در یک جعبه ابزار خانگی و کارگاهی لازم و ضروری است.

کاتر کوچک

کاتر کوچک نوع دیگری از کاترهای پر مصرف است که بیش تر برای مصارف خانگی استفاده می شود. جنس این محصول نیز از استیل می باشد.کاتر به طور کلی در دو اندازه کاترکوچک و بزرگ و در دو رنگ مشکی و براق روشن تولید می شوند که با توجه به اندازه  دسته کاتر باید اندازه  مناسب آن انتخاب شود. کاربرد این نوع از کاترها با توجه به اندازه ای که دارند بیش تر برای انجام کارهای کوچک و سبک می باشد.

کاتر نقاشی

کاتر نقاشی همانطور که از نامش پیداست ارگونومی آن شبیه به مداد و قلم است و به راحتی در کیف و جیب قرار می گیرد. این کاتر که به آن کاتر مقوا نیز گفته می شود ؛  برای کارهای سنگین مناسب نیست و برای مدل سازی شابلون و ماکت سازی و نقاشی کاربرد دارد. جنس بدنه این کاتر معمولا از استیل ضد زنگ می باشد و برندهای مختلفی دارد. تیغ نقاشی این کاتر معمولا مناسب برای انواع کاغذ یا مقوا است.

 

موکت بر

موکت بر و یا همان کاتر تیغه فلزی بسیار تیز و برنده ای دارد که برای برش موکت ، پلاستیک ، کاغذ ، مقوا ، چرم و... استفاده می شود. موکت بر یک ابزار دستی بسیار کاربردی است که در جعبه ابزار هر خانه و کارگاهی لازم می باشد. تیغ موکت بری به گونه ای ساخته شده که در صورت کند شدن کاربر می تواند تیغ موکت بر را از فاصله خط نشانی که دارد به راحتی بشکند و از تیغ موکت بر جدید استفاده کند.

موکت بر و یا همان کاتر بهترین ابزار برای برش موکت های ضخیم

موکت بر با دارا بودن تیغه فلزی بسیار تیز و برنده در حین برش باید با دقت و با احتیاط بیشتری انجام بگیرد. چرا که کوچک ترین اشتباه در حین برش ممکن است به دست شما آسیب وارد کند. البته امروزه موکت بر و کاترهایی که تولید می شوند دارای یک قفل مکانیزه هستند که تیغ کاتر را در جای خود برای برش ثابت نگه می دارد این ویژگی ایمنی کاربر را تا حدود زیادی افزایش می دهد. تیغه موکت بر به دلیل برش موکت های ضخیم از مقاومت بیشتری برخوردارند.

انواع کاتر

کاتر ابزاریست که می تواند اجسام مختلف را با توجه به نوع کاتر و کاربردش برش دهد. امروزه با پیشرفت علم و نیاز افراد در کارگاه ها و منازل انواع کاتر تولید شده اند که هر کدام ویژگی های منحصر خود را دارد. در این صفحه به کاربردی ترین انواع کاتر صنعتی و خانگی می پردازیم.

انواع کاتر با توجه به نوع کاربردشان

 • کاتر تیغه متحرک

کاتر تیغه متحرک یکی از انواع کاتر است که به دلیل ایمنی و سهولت استفاده طرفداران بسیار زیادی دارد. تیغه این مدل کاتر به راحتی بالا و پایین می شود و کاربر می تواند با توجه به نیاز کارش سایز تیغه کاتر را برای برش تنظیم و ثابت نگه دارد. کاتر تیغه تحرک نسبت به کاترهای ساده ایمنی بیشتری را در حین برش برای کاربر فراهم می سازد. از این مدل کاتر می توان برای برش کاغذ ، مقوا ، چرم ،و باز کردن کارتن های چسب زده استفاده کرد.

 • کاتر موکت بری

کاتر موکت بری به دلیل این که قابلیت برش موکت در سایزهای مختلف را داشته باشند از جنس فلز ساخته می شوند تا در حین برش مقاومت کافی داشته باشند. تیغ موکت بری در کاترهای موکت بری قابل تنطیم است و برای ایمنی بیشتر قابلیت قفل شدن را نیز دارد و به هیچ عنوان در حین کار تیغ موکت بری جا به جا نمی شود.

 • کاتر قلمی

کاتر قلمی همانطور که از نامش پیداست شبیه به یک قلم است و بدنه ای باریک و ظریفی دارد و برای طراحی با ظرافت و دقت بالا از کاتر قلمی استفاده می شود. کاتر قلمی به دلیل ظرافت بالا به هیچ عنوان برای استفاده صنعتی کاربرد ندارد و از این مدل کاتر می توان برای کارهای طراحی ، مدل سازی ،ساخت شابلون ، خطاطی روی چوب استفاده کرد. کاتر قلمی به کاتر طراحی نیز در بازار شناخته شده است.

 • کاتر شیشه پاک کن

کاتر شیشه پاک کن بر خلاف کاترهای برش دهنده برای برش اجسام استفاده نمی شود. کاربرد کاتر شیشه پاک کن برای نظافت شیشه می باشد و برای پاک کردن و از بین بردن رنگ و لکه از روی شیشه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 • کاتر کاغذی

کاتر کاغذبر در صحافی ها و کتاب فروشی ها برای برش دستی کاغذ استفاده می شود و برای برش کاغذ می توان از کاتر کاغذبر دستی استفاده کرد.

 • کاتر غلطکی

کاتر غلطکی که نام های دیگری مانند کاتر دیسکی و یا کاتر چرخان دارد بر خلاف سایر کاترها که به صورت مستقیم هستند کاتر غلطکی به صورت دایره ای و دوران شکل ساخته شده و تیغه 360 درجه آن می تواند قطعه را به راحتی برش دهد. یکی از کاربردی ترین کاترهای تیغه گرد ، کاتر پیتزا و یا کاتر خمیر بر است که در رستوران ها بسیار قابل مشاهده می باشد و نسبت به کاتر غلطکی صنعتی قطر بزرگ تر و تیغه کند تری دارد در صورتی که کاتر غلطکی صنعتی از جنس فولاد ساخته می شود و تیغه تیز و برنده ای دارد.

راهنمای خرید کاتر

برای خرید کاتر ابتدا باید جنس قطعه ای را که قصد برش آن با کاتر را دارید مشخص کنید تا بتوانید در میان انواع کاتر ، بهترین کاتر مورد نیاز خود را خریداری کنید. این اولین اقدام در خرید کاتر می باشد اما برای خرید کاتر باید به مواردهای مهم دیگر نیز توجه کنید:

 1. قبل از خرید کاتر به مکانیزم قفل شدن کاتر توجه کنید کاتر باید از مکانیزم قفل با کیفیتی برخوردار باشد تا بتواند تیغ کاتر را در جای خود ثابت نگه دارد ، در غیر صورت ممکن است در حین کار به دست آسیب وارد کند.
 2. کاترهایی که از بدنه فلزی ساخته شده اند دوام بیشتری نسبت به سایر کاترها دارد.
 3. کاتری را انتخاب کنید که  محفظه برای نگهداری تیغ زاپاس کاتر را داشته باشد.
 4. دسته کاتر باید ارگونومیک ساخته شود تا در حین کار از دست کاربر سر نخورد.

راهنمای خرید کاتر و انتخاب بهترین کاتر

قیمت کاتر

قیمت کاتر با توجه به نوع کاتر و جنس کاتر متفاوت است بنابراین قیمت یکسانی ندارند همچنین با توجه به تورم قیمت کاتر نیز همچون سایر ابزارآلات متغیر است. فروشگاه ابزار میهن انواع کاتر با کیفیت عالی را موجود دارد این فروشگاه قیمت کاتر با مشخصات کامل کاتر را در فروشگاه اینترنتی خود قرار داده تا مشتریان با مشاهده و بررسی کامل درباره انواع کاتر بتوانند بهترین مارک کاتر را به قیمت مناسب خریداری کنند.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
کاتر (60)
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح