شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> آچار فرانسه

آچار فرانسه با عالی ترین قیمت و بهترین کیفیت + 20 مدل

فیلتر تخصصی

آچار فرانسه

آچار فرانسه چیست و چگونه کار می کند؟ آچار فرانسه یکی از مصرفی ترین آچارآلات محسوب می شود که داشتن آن در هر جعبه ابزار و کیف ابزاری لازم و ضروری است و اصلی ترین کاربرد آچار فرانسه می توان به باز و بسته کردن پیچ و مهره های شش گوش و چهار گوش اشاره نمود. شکل ظاهری و نوع ساخت آچار فرانسه از یک فک ثابت ، فک متحرک ، پیچ تنظیم و یک دسته تشکیل شده است.

آچار فرانسه چیست و چگونه کار میکند؟ آچار فرانسه مصرفی ترین ابزار برای بازو بسته کردن پیچ مهره

آچار فرانسه با داشتن یک پیچ تنظیم که در وسط دسته آچار فرانسه قرار گرفته است اندازه فک دهانه اچار فرانسه را تنظیم می کند و با قرارگیری مهره مابین فک ثابت و فک متحرک اچارفرانسه کاربر می تواند از پیچ تنظیم برای محکم نگه داشتن مهره استفاده کند. توجه داشته باشید برای باز کردن و رها سازی پبچ ومهره از داخل دهانه اچار فرانسه ، حتما از پیچ تنظیم برای این کار استفاده کنید. فولاد s2 نیز یکی از مرغوب ترین آلیاژها در ساخت آچار فرانسه می باشد که مقاومت آچار فرانسه را در برابر خوردگی و سایش بیشتر می کند.

امروزه با توجه به نیاز مصرف کنندگان انواع آچار فرانسه در سایزهای مختلف تولید و به بازار عرضه شده اند و هر چه سایز آچار فرانسه بزرگ تر باشد یعنی از فک و دهانه بزرگتر و دسته بلند تر برخوردار است و معمولا برای کارهای سنگین و صنعتی از آچار فرانسه سایز بزرگ بیشتر استفاده می کنند. فروشگاه ابزار میهن در این صفحه شما را با تاریخچه آچار فرانسه و هر آنچه که درباره انواع آچار فرانسه باید بدانید بیشتر آشنا می کند تا با توضیحات کامل بتوانید بهترین آچار فرانسه مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

تاریخچه آچار فرانسه

با توضیحات کامل درباره تاریخچه آچار فرانسه و سیر تکاملی آن می توانید درک بهتری از آچار فرانسه داشته باشید. بسیاری از افراد شاید در ذهن خود فکر کنند که آچار فرانسه به دلیل نامی که دارد در کشور فرانسه تولید شده است اما باید گفت که این طور نیست. در واقع تاریخچه آچار فرانسه و ساخت آچار فرانسه در سال 1843 در کشور انگلیس توسط ریچارد کلابرن مخترع اولین آچار فرانسه صورت گرفته است و در سال 1891 توسط یک شخص سوئدی به نام جان پتر جانسون ، نمونه پیشرفته تر و کامل تر آچارفرانسه ساخته شد.

تاریخچه آچار فرانسه و اولین تولید کننده آچار فرانسه به عنوان یک ابزار پرکاربرد

جالب است بدانید که اچارفرانسه در هر کشوری نام های مختلف خود را دارد برای مثال در کشورهایی مانند فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا و ترکیه به دلیل اولین ساخت آن در انگلیس این ابزار را به نام آچار انگلیسی می شناسند و حتی در کشور دانمارک به آچار سوئدی شناخته شده است. شاید برایتان سوال باشد چرا در کشور ایران این ابزار به آچار فرانسه معروف است؟ علت در این است که اولین آچار فرانسه ای که به کشور ایران وارد شد توسط کشور فرانسه بود و از همان ابتدا به آچار france معروف شد.


سیر تکاملی آچار فرانسه بدین صورت شکل گرفت که ابتدا در سال 1843 به صورت ابتدایی و بسیار ساده ساخته شد ، سپس در سال 1910 با کمی تغییر و دسته اصلاح شده به بازار عرضه شد و پس از گذشت زمان و پیشرفت علم در سال 1954 آچار فرانسه جدیدتر با دسته اصلاح شده و زاویه فک 15 درجه اختراع شد و در سال 1984 اولین آچار فرانسه با دسته ارگونومیک وارد بازار گردید و در عصر جدید شاهد متنوع ترین آچار فرانسه در بازار هستیم.

کاربرد آچار فرانسه چیست؟

کاربرد آچار فرانسه در صنایع های مختلف باعث شده تا این ابزار در دسته مصرفی ترین آچارآلات خانگی و صنعتی قرار بگیرد. وقتی سوال از آچار فرانسه چیست؟ شروع می شود باید از کاربرد آچار فرانسه نیز توضیحات کامل تری ارائه داده شود.

کاربرد آچار فرانسه در صنایع مختلف برای باز و بسته کردن مهره

برای باز و بسته کردن انواع پیچ نیاز به یک آچار مخصوص است. آچار فرانسه به راحتی می تواند پیچ و مهره های کوچک و بزرگ را با استفاده از دو فک بالا و پایین باز و بسته کند و هر چه پیچ و مهره بزرگ تر باشد به آچار فرانسه با دهانه سایز بزرگ تر نیاز پیدا خواهید کرد.آچار فرانسه برای مصارف خانگی تا مصارف صنعتی از جمله خودروسازی ، لوله کشی و هزاران موارد دیگر کاربرد دارد و با پیچ تنظیمی که وسط آچار فرانسه قابل مشاهده است به راحتی می توانید دهانه آچارفرانسه را نسبت به اندازه پیچ مهره تنظیم نمایید. استفاده از اچار فرانسه بسیار کار ساده ای می باشد.

انواع آچار فرانسه

آچار فرانسه با توجه به نیاز مصرف کننده انواع مختلفی دارد که به شرح ذیل می باشد:

 • آچار فرانسه منحنی و یا S شکل

آچار فرانسه انحنادار ، به صورت منحنی شکل ساخته شده این مدل اچار برای زمانی مناسب است که هیچ فضای قابل دسترسی برای باز و بسته کردن پیچ و مهره وجود نداشته باشد در این مواقع استفاده از آچار فرانسه انحنادار بهترین گزینه برای انجام کار است.

کاربرد آچار فرانسه منحنی و یا s َکل


 • آچار فرانسه جغجغه ای

آچار فرانسه جغجغه ای ، یکی از پرطرفدار ترین آچارفرانسه هاییست که سهولت و سرعت کار را برای کاربر فراهم می کند و به دلیل حالت خم شوندگی برای فضاهای غیر قابل دسترس مناسب است ، آچار فرانسه جغجغه ای جایگزین مناسبی برای آچار فرانسه منحنی نیز می باشد.


 • آچار فرانسه قفلی

آچار فرانسه قفلی برای کسانی که طولانی مدت با آچار سر و کار دارند مناسب می باشد چرا که آچار فرانسه قفلی همانطور که از نامش مشخص است از شل شدن مهره در حین کار جلوگیری می کند و مانع تغییر اندازه دهانه آچار در حین کار می شود.

آچار فرانسه قفلی مناسب برای کسانی که طولانی مدت با آچار فرانسه کار می کنند


 • آچار فرانسه عایق برق

آچار فرانسه عایق برق ، معمولا برای کسانی که با برق سروکار دارند استفاده می شود یک روکش عایق پلاستیکی روی دسته آچار فرانسه تعبیه شده که در حین استفاده ایمنی فرد را برای جلوگیری از برق گرفتگی تضمین می کند.

آچار فرانسه عایق برق مناسب برای کسانی که با برق سرو کار دارند


 • آچار فرانسه مدرج

آچار فرانسه مدرج نمونه دیگر از انواع آچار فرانسه های بازار است که یک خط کش مدرج روی آچار ساخته شده و کاربرد آن برای تنطیم دهانه آچار برای پیچ و مهره ها در سایز مشخص می باشد.


 • آچار فرانسه لبه باریک

ویژگی آچار فرانسه لبه باریک که باعث شده تا با آچار فرانسه های دیگر متمایز سازد در این است که دسته آن به صورت ارگونومیک قابل تعویض ساخته شده و به دلیل آلیاژ کروم وانادیوم دوام و مقاومت بیشتری نسبت به سایر اچارفرانسه ها در برابر ضربه دارد. آچار فرانسه صنعتی نیز تقریبا ویژگی های مشابه آچار فرانسه لبه باریک را دارد.

نکات کلیدی برای خرید آچار فرانسه

برای خرید آچار فرانسه به چند نکات مهم توجه کنید تا بتوانید بهترین آچار فرانسه را خریداری نمایید.

 • اولین نکته برای خرید آچار فرانسه ، دقت در جنس آچار فرانسه می باشد. آچار فرانسه ای را انتخاب کنید که از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد تا در برابر عوامل محیطی دچار زنگ زدگی نشود و در برابر ضربه و فشارهای احتمالی با دوام باشد.
 • بر اساس بزرگ ترین پیچ ، سایز آچار فرانسه را انتخاب کنید.
 • دسته آچار فرانسه باید ارگونومیک ، ضد لغزش و ضد تعریق دست باشد تا در حین کار آچار سر نخورد بنابراین برای خرید اچارفرانسه به جنس دسته اچار دقت کنید.
 • پیچ قابل تنظیم دهانه آچار باید بسیار روان باشد.

نکات مهم برای خرید آچار فرانسه

خرید انواع آچار فرانسه با برندهای شناخته شده بازار در فروشگاه ابزار میهن و در سایز های مختلف موجود می باشد.

قیمت آچار فرانسه

قیمت آچار فرانسه در فروشگاه ابزار میهن به جنبه های مختلفی از جمله برند آچار فرانسه ، سایز کوچک و بزرگ آچار فرانسه بستگی دارد.برای مثال قیمت آچار فرانسه آمریکایی با قیمت آچار فرانسه آلمانی متفاوت است. این فروشگاه همواره سعی دارد با کیفیت ترین اچار فرانسه را با مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه دهد.

بهترین آچار فرانسه

بهترین آچار فرانسه باید از با کیفیت ترین آلیاژ مانند آلیاژ کروم وانادیوم ساخته شود این نوع آلیاژ اچار فرانسه را در برابر سایش ، خوردگی و حتی زنگ زدگی نیز محافظت می کند. بنابراین برای خرید آچار فرانسه حتما به جنس آچار فرانسه توجه ویژه ای داشته باشید.
فروشگاه ابزار میهن بهترین مارک آچار فرانسه از جمله آچار فرانسه تیل ، آچار فرانسه واستر را در سایزهای مختلف موجود دارد و با عالی ترین قیمت به فروش می رساند. ابزار میهن همواره به کاربران این نکته را تاکید می کند که برای صرف هزینه کم تر اقدام به خرید آچار فرانسه دست دوم نکنند با این کار نه تنها در هزینه ها صرفه جویی نمی شود  بلکه آچار فرانسه های دست دوم طول عمر کم تری دارند و کاربر در این صورت باید هزینه ای دوباره برای خرید آچار فرانسه و یا تعمیر آچار فرانسه پرداخت نماید.
 
پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح