شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> جک سوسماری

جک سوسماری ارزان ترین قیمت + تنوع زیاد + لیست قیمت 1403

فیلتر تخصصی

جک سوسماری چیست؟

جک سوسماری از کاربردی ترین ابزارآلات گاراژی ، برای بالا بردن خودروها استفاده می شود . امروزه با افزایش نیاز تعمیرکاران و مصرف کنندگان ، تولید کنندگان جک سوسماری اقدام به تولید وعرضه  انواع جک های سوسماری در مدل و وزن های مختلف کرده اند.

جک سوسماری چیست؟

جک سوسماری علاوه بر مدل های مختلف دارای وزن های متفاوتی هستند و حتما به این نکته توجه کنید که هر چه وزن جک سوسماری بالاتر باشد تحمل وزن بیشتری برای نگهداری خودرو دارد ، این افزایش وزن به دلیل افزایش قطر ورق استفاده در بدنه جک و افزایش کیفیت پمپ جک می باشد.

البته جک سوسماری 2/5 تن مناسب برای تعمیرگاهان و جک سوسماری 2 تن مانند جک سوسماری 2 تن پرو تک protec مناسب برای مصارف خانگی می باشد که  به عنوان جک سوسماری کوچک خودرو استفاده میشود.

جک سوسماری 2 تن ، جک سوسماری 3 تن ، جک سوسماری 5 تن ، جک سوسماری هیدرولیک ، جک سوسماری بادی از انواع جک سوسماری کوچک می باشد  جک سوسماری بزرگ 2/5 تن وجک سوسماری 3 تن ازجمله انواع جک های سوسماری هستند که در تعمیرگاه ها و نمایندگی های خدمات پس از فروش خودرو کاربرد دارند.


فروشگاه ابزار میهن برای کسب اطلاعات بیشتر مشتریان گرامی ، درباره انواع جکهای سوسماری و کاربرد جک سوسماری در این صفحه توضیحات بیشتری ارائه داده است تا مشتریان با کسب اطلاعات کافی از خرید جک سوسماری برای کار مورد نظر خود رضایت کامل داشته باشند. به همین دلیل پیشنهاد می شود تا پایان این مطلب با ما همراه باشید .

انواع جک های سوسماری

امروزه انواع جک های سوسماری در وزن های مختلف تولید شده اند و عملکردهایی متفاوت برای بلند کردن خودرو دارند. در این جا انواع جک سوسماری و نحوه عملکرد جک سوسماری را به طور کامل توضیح خواهیم داد. انواع جک های سوسماری به شرح ذیل می باشد:

 • جک سوسماری کورسی
 • جک سوسماری بادی
 • جک سوسماری پایه بلند

انواع جک های سوسماری

جک سوسماری کورسی

جک سوسماری کورسی مدل خوابیده جک سوسماری ماشین می باشد و برای بالا بردن ماشین های اسپرت و کسانی که ارتفاع ماشین را پایین آورده اند مناسب است و در حالت خوابیده جک سوسماری کورسی محدوده 7 سانت است و در بازار با وزن های 2 تا 3 تن موجود می باشد.

یکی از بهترین جک سوسماری کورسی ، جک سوسماری نووا 2.5 تن دسته گردان کورسی nova ntf 2201 است که یک جک سوسماری ارزان قیمت با کیفیت عالی می باشد.

جک سوسماری کورسی چیست؟


جک سوسماری را کجای ماشین بزنیم؟ سوال مهم بسیاری از مصرف کنندگان جک سوسماری که فروشگاه ابزار میهن پاسخ می دهد. اگر قصد بالا بردن دو چرخ جلوی لاستیک خودروهایی مانند پراید ، پژو و دیگر خودروهای سواری را دارید جک سوسماری را زیر وسط رام قرار دهید و برای بالا بردن چرخ های عقب خودرو جک سوسماری را زیر وسط اکسل عقب خودرو قرار دهید.

جک سوسماری بادی

نحوه عملکرد جک سوسماری بادی با جک سوسماری کورسی متفاوت است . عملکرد جک سوسماری بادی از طریق باد می باشد همانطور که می دانید داخل همه جک ها برای بالا بردن خودرو باید روغن باشد این برای همه جک های خودرویی و جک سوسماری بادی صدق می کند.

جک سوسماری بادی

جک سوسماری بادی دارای یک دکمه و یک شیر خلاص مانند سوپاپ اطمینان دارد و وقتی سوپاپ را بکشیم  باد را تخلیه می کند و هرچه باد بیشتری قرار بگیرد روی قدرت و بالا بردن جک تاثیر گذار است. برای بالا بردن خودروهای سنگین خرید جک سوسماری بادی با ظرفیت های 22 تن ، 35 تن و 50 تن پیشنهاد می شود.

 فروش جک سوسماری بادی در فروشگاه ابزار میهن ، با تضمین اصالت کالا  به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود.

جک سوسماری پایه بلند

جک سوسماری پایه بلند نیز از پرفروش ترین جک سوسماری در بازار است که در تعمیرگاه ها ، لاستیک فروش ها از این نوع جک سوسماری پایه بلند استفاده می کنند چرا که با داشتن طول بلند و افزایش نقطه اتک اقابلیت بلند کردن دو لاستیک را دارد و در دو وزن با وزن های 3 تن و 5 تن با برندهای مختلف به فروش می رسند.

جک سوسماری پایه بلند

مقایسه جک سوسماری دو پمپ و جک سوسماری تک پمپ

جک سوسماری تک پمپ و جک سوسماری دو پمپ چه تفاوتی دارند؟ چه جک هایی تک پمپ و دو پمپ هستند؟ سوال بسیاری از مصرف کنندگان که در ادامه پاسخ خواهیم داد.

جک سوسماری ساخت ایران معمولا از یک پمپ برخوردارند اما جک های چینی دارای دو پمپ می باشند مقایسه جک سوسماری دو پمپ و جک سوسماری تک پمپ در این است که وقتی دسته جک سوسماری را بالا پایین می کنید در جک های سوسماری تک پمپ ، یک پله حرکت می کند اما در جک سوسماری دو پمپ ، جک دو پله حرکت می کند و این ویژگی در بالا بردن سرعت جک تاثیر گذار می باشد اما در قدرت جک بالابر هیچ تاثیری ندارد. قیمت جک سوسماری ایرانی با جک سوسماری چینی نیز متفاوت است.


نمونه دیگری از جک ها در بازار قابل مشاهده اند که به جک روغنی معروفند و تفاوت آن با جک سوسماری در این است که جک سوسماری به راحتی می تواند کل خودرو را بدون آسیب به خودرو بلند کند اما جک های روغنی فقط قابلیت بلند کردن یک محدوده ای از خودرو را دارد به همین دلیل بهترین جک تعمیرگاه ماشین ، جک سوسماری می باشد.

همچنین قیمت انواع جک سوسماری نیز بر اساس وزن ، برند ، نوع جک سوسماری ( جک سوسماری پایه بلند ، جک سوسماری بادی ، جک سوسماری کورسی ) متفاوت است.

کاربرد جک سوسماری

اصلی ترین کاربرد جک سوسماری برای تعمیر و تعویض تایر خودرو می باشد ، جک سوسماری قابلیت بلند کردن هر نوع خودرویی را دارد چرا که وزن های سنگین خودرو را نسبت به جک های دیگر به راحتی می تواند تحمل کند.
کاربرد جک سوسماری
مهم ترین کاربرد جک سوسماری به شرح ذیل می باشد:
 1. جک سوسماری مناسب برای بلند کردن خودروهای سنگین و نیمه سنگین می باشد
 2. قابلیت بلند کردن خودرو تا 1 متر با استفاده از جک سوسماری هیدرولیک
 3. مناسب برای بیرون آوردن خودرو از چاله
 4. جک سوسماری ، بهترین جک خودرویی برای مسافرت وپنچر گیری در جاده می باشد

نحوه کار با جک سوسماری

برای استفاده از جک سوسماری ، باید از نحوه کار جک سوسماری اطلاعات کامل داشته باشید. طرز کار جک سوسماری برای بالا بردن خودرو بسیار آسان است فقط باید دقت لازم در انجام قرارگیری جک سوسماری داشته باشید.

نحوه کار با جک سوسماری

چرا جک سوسماری بالا نمی رود؟ جک سوسماری چگونه کار می کند؟  بسیاری از کسانی که از عملکرد جک سوسماری و نحوه کار با جک سوسماری اطلاعات کامل ندارند این سوال برایشان پیش می آید که در ادامه پاسخ این سوالات داده می شود.


همه جک های سوسماری برای حرکت نیاز به چرخ دارند به همین دلیل دارای چرخ هایی به شکل بلبرینگی و یا چدنی می باشند و با استفاده از چرخ ها به راحتی حرکت می کنند. برخی از جک های هیدرولیک سوسماری علاوه بر دسته یک پدال نیز روی جک تعبیه شده و زمانی که برای بالا بردن جک زیر ماشین قابلیت استفاده از دسته را نداشته باشیم از پدال جک سوسماری استفاده می کنیم. سر دسته حالت چرخندگی دارد زمانی که سر دسته را شل کنید پمپ آزاد می شود و جک به سمت پایین هدایت می شود و زمانی که سر دسته را محکم کنیم راه سیلندر بسته می شود و سر جک برای بالا رفتن هدایت می شود.

راهنمای خرید جک سوسماری

توضیحات کامل راهنمای خرید جک سوسماری به شما کمک می کند تا بهترین جک سوسماری بر اساس نیاز کار خود خریداری نمایید. برای خرید جک سوسماری ابتدا باید نوع کار خود را در رابطه با جک سوسماری مشخص کنید؟ برای مثال جک سوسماری هیدرولیک برای تعمیرگاهتان نیاز دارید یا برای گذاشتن در صندوق عقب جهت پنچر گیری در جاده ها؟ جک سوسماری هیدرولیک وزن های مختلفی دارند ، جک سوسماری 2 تن مانند جک سوسماری 2 تن رابین به عنوان جک خانگی و یا همان جک بالابر برای پنچر گیری در جاده ها مناسب است و جک سوسماری 2/5 تن مناسب برای تعمیرگاه ها می باشد. البته لازم به ذکر است که قیمت جک سوسماری 2 تن رابین با قیمت جک سوسماری 5 تن و یا 2/5 تن بر اساس وزنی که دارند متفاوت می باشند.

راهنمای خرید جک سوسماری


 جک سوسماری هیدرولیکی دارای دو نوع دسته ثابت و دسته گردان 360 درجه می باشند که دسته گردان 360 درجه قابلیت پمپ کردن در هر جهت را دارد به همین دلیل خرید جک سوسماری دسته گردان 360 درجه پیشنهاد می شود.

چگونه جک سوسماری را تعمیر کنیم؟

چگونه جک سوسماری را تعمیر کنیم؟ بسیاری از افراد برای تعمیر جک سوسماری ، جک سوسماری را به دست تعمیرکاران می سپارند غافل از این که تعمیر جک سوسماری کار چندان سخت و دشواری نیست.

چگونه جک سوسماری را تعمیر کنیم؟

اولین نکته برای تعمیر جک سوسماری استفاده از بهترین روغن برای جک سوسماری می باشد. بنابراین از روغن مناسب برای جک سوسماری استفاده کنید.

 1. اولین مرحله برای تعمیر جک سوسماری این است که ، همه اجزای آلوده و کثیف جک سوسماری را با یک پارچه تمیز کتید چرا که وجود گرد و غبار درون سیلندر ، صدمه به جک سوسماری وارد می کند و حتی طول عمر جک سوسماری را کاهش می دهد.
 2. در بیشتر مواقع که عملکرد جک سوسماری به مشکل برمی خورد ، اصلی ترین دلیل آن خراب شدن در پوش سیلندر می باشد. در قسمت بالایی سیلندر یک در پوش پلاستیکی قرار داده شده و شما با یک عدد پیچ گوشتی به راحتی می توانید آن را بیرون بیاورید  اگر در حین باز کردن ، در پوش آسیب دید یک درپوش جدید خریداری نمایید.
 3. خالی کردن مایع هیدرولیک از سومین مرحله ای است که باید انجام شود. برای این کار یک سطل زیر جک سوسماری قرار دهید و سپس جک سوسماری را برعکس کنید تا همه مایع هیدرولیک داخل جک سوسماری ، خارج شود. برای کامل تمیز شدن این مرحله می توانید از کمپرسور پمپ باد فندکی کمک بگیرید و با فشار هوای زیاد داخل سیلندر به طور کامل تمیز می شود.
 4. وقتی سیلندر به کمک کمپرسور هوا فندکی به طور کامل تمیز شدن مایع جدید هیدرولیک را با قیق داخل سیلندر بریزید. در مواقعی که به روغن هیدرولیک دسترسی ندارید می توانید از روغن موتور 30 استفاده کنید اما در اولین فرصت ، حتما اقدام به تعویض روغن برای جک سوسماری کنید.
 5. در پوش پلاستیکی را از بالای سیلندر جدا کنید و کاملا در پوش را بررسی کنید که گرد و غبار و خوردگی نداشته باشد. درپوش را تمیز کنید و با قرار دادن روی سیلندر آن را در جای خود محکم کنید. نحوه قرار گیری درپوش روی سیلندر بسیار مهم است چرا که اگر به درستی در جای خود محکم بسته نشود هوا وارد سیلندر می شود و موجب از کار افتادن جک می گردد.

نکات استفاده جک سوسماری

برای قرار دادن جک سوسماری زیرخودرو ، حتما جک خودرو باید در سطح صاف قرار بگیرد. با قرار گیری جک سوسماری هیدرولیک در سطح شیب دار امکان در رفتن خودرو از زیر جک وجود دارد. صفحه های روی جک دارای سطحی صاف هستند و یک لایه لاستیکی روی آن قرار دارد و وقتی زیر خودرو قرار می دهیم به بدنه خودرو آسیبی وارد نمی کند اما مدل هایی به صورت شیار دار هستند و معمولا برای زیر ماشین های دوبله استفاده می شود ، اگر در محل های دیگر ماشین از صفحه های شیار دار استفاده شود امکان آسیب به ورقه های خودرو وجود دارد.

از جک سوسماری برای مدت زمان زیاد بدون خرک استفاده نکنید چرا که بسیاری از خرابی های جک های سوسماری به دلیل:

 1. استفاده در محل شیب دار
 2. قرار گیری جک زیر خودرو در مدت زمان زیاد می باشد این کار سیلندر را تحت فشار قرار می دهد و باعث خرابی پمپ می شود.

برای جلوگیری از روغن ریزی جک ، جک سوسماری را به همان حالت که زیر خودرو قرار دارد داخل خودرو قرار دهید و همیشه به حالت ایستاده باشد.

نمایندگی جک سوسماری

فروشگاه ابزار میهن نمایندگی جک سوسماری ، انواع جک سوسماری کوچک و بزرگ با وزن های مختلف و برندهای شناخته شده بازار را موجود دارد و بهترین جک سوسماری برای ماشین را به مشتریان گرامی معرفی می کند.

 یکی از مرکز فروش جک سوسماری در تهران فروشگاه ابزار میهن است که با مناسب ترین قیمت انواع جک های سوسماری را به صورت آنلاین و حضوری به فروش می رساند.

همچنین برای اطلاع از قیمت انواع جک سوسماری ،  قیمت جک سوسماری کوچک ، قیمت جک سوسماری 3 تن ، قیمت جک سوسماری 5 تن از طریق چت واتساپ با همکاران آنلاین ابزار میهن در ارتباط باشید.

قیمت انواع جک سوسماری

قیمت انواع جک سوسماری ، بر اساس وزن جک سوسماری ، کاربرد جک سوسماری و برندشان متفاوت است . برای مثال قیمت جک سوسماری 5 تن نسبت به قیمت جک سوسماری 3 تن گران تر می باشد. فروشگاه ابزار میهن همواره سعی دارد بهترین جک سوسماری را با مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی به مشتریان گرامی معرفی نماید.

برای اطلاع از لیست قیمت جک سوسماری ، از طریق چت واتساپ با همکاران ابزار میهن در ارتباط باشید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح