چت در تلگرام
شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک پودری و خمیری - ( شهریور 1402 ) - قیمت عالی

چسب کاشی و چسب سرامیک یکی از جدیدترین و مصرفی ترین چسب ها برای مصارف ساختمانی می باشد و امروزه چسب کاشی به دلیل استفاده آسان و سریع در صنعت ساختمان و دکوراسیون ، نصب انواع کاشی روی دیوار و حتی نصب سنگ ها کاربرد دارد. بسیاری از کاشی کاران استفاده از چسب کاشی را نسبت به روش های قدیمی مانند ترکیب ماسه و سیمان ترجیح می دهند اما سوال اینجاست ، چسب کاشی از چه ویژگی هایی برخوردار است که جایگزین روش های قدیمی همچون دوغاب شده است ؟ فروشگاه ابزار میهن در این صفحه در مورد انواع مختلف چسب کاشی توضیحات بیشتری ارائه می دهد تا با توجه نوع کار ، چسب کاشی مورد نیاز را خریداری کنید.

چسب کاشی پرطرفدارترین چسب ساختمانی است که در دو نوع چسب کاشی پودری و خمیری تولید می شوند.

چسب کاشی پرفروش ترین چسب ساختمانی محسوب می شود که از نظر استحکام و مقاومت و نحوه اجرای آسان حرف اول را نسبت به روش های قدیمی می زند. چسب های کاشی به صورت پودری و خمیری با نام های چسب کاشی و سرامیک پودری و چسب کاشی و سرامیک خمیری به بازار عرضه می شوند. چسب کاشی پودری  بر پایه سیمان و مواد معدنی ساخته شده و با ترکیب آب برای چسباندن انواع کاشی ، سرامیک و... استفاده می شود. چسب کاشی خمیری  ، نه تنها برای ایجاد استحکام ، بلکه زیبایی و ظرافت بیشتری به کاشی و سرامیک می بخشد.همچنین به دلیل سهولت اجرا ، بسیاری از کاشی کاران از چسب کاشی خمیری برای چسباندن سرامیک بیشتر استفاده می کنند. به طور کل چسب کاشی و چسب سرامیک ، جدیدترین چسب های ساختمانی محسوب می شوند که در کارهای دکوراسیون و نمای سنگ های ساختمانی برای چسباندن کاشی و سرامیک استفاده می شوند و قدرت چسبانندگی عالی چسب کاشی باعث شده تا جایگزین عالی برای روش های قدیمی از جمله دوغاب و شن و ماسه باشند. در این مطلب قصد داریم چسب‌های کاشی را بررسی کنیم و به ترکیبات و ویژگی‌های آن‌ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

چسب کاشی چیست؟

چسب کاشی با ترکیب آماده و چسبندگی فوق العاده بالا می تواند کاشی ها را روی دیوار ، کف و استخر بچسباند و درزهای خالی بین کاشی و موزاییک را به راحتی پر کند. چسب کاشی معمولا به صورت کیسه ای در وزن های مختلف و آماده مصرف تولید و به بازار عرضه می شوند. این چسب‌ها عمدتاً بر پایه سیمان پرتلند و پلیمرهایی مانند اپوکسی و ذرات سنگدانه هستند که آن‌ها را می‌توانیم بر روی سطوح سیمانی، چوبی یا شیشه‌ ای استفاده کنیم. حتی گاهی برای بازسازی ساختمان، کاشی‌ کاری بر روی کاشی‌های قدیمی انجام می‌شود.

به طور کلی چسب کاشی و سرامیک از دیگر چسب های ساختمانی فوق العاده پر مصرف و کاربردی هستند که به دو نوع چسب کاشی و سرامیک پودری و چسب کاشی و سرامیک خمیری تقسیم بندی می شوند. امروزه با تولید انواع چسب کاشی و سرامیک این چسب ها جایگزین مناسبی برای روش های سنتی مانند ماسه و سیمان همان دوغاب شده است با استفاده از این نوع چسب ها ،  کاشی و سرامیک با ظرافت بیشتری به یکدیگر می چسبند.از چسب کاشی برای تثبیت کاشی روی دیوارها ، کف استخرها و حتی روی سطوح سیمانی و چوبی نیز می توان استفاده نمود.

چسب کاشی چیست؟ چسب کاشی و چسب سرامیک مخلوطی آماده برای تثبیت کاشی ها روی دیوار استفاده می شود

انواع چسب کاشی کدامند؟

انواع چسب کاشی از نظر مواد سازنده 

انواع چسب کاشی از نظر مواد تشکیل دهنده و نوع کاربرد به دو دسته چسب کاشی و سرامیک خمیری ، چسب کاشی و سرامیک پودری تقسیم بندی می شوند و هر کدام از این نوع چسب کاشی و چسب سرامیک کاربردهای خاصی را در صنعت ساختمان سازی اجرا می کنند.

شرکت چسب کاشی شیمی ساختمان توانسته با تولید بهترین چسب کاشی و سرامیک پودری و خمیری محبوبیت و شهرت خاصی در بازار بین طرفداران خود پیدا کند.

برای اتصال کاشی و سرامیک علاوه بر چسب کاشی و سرامیک ، چسب فوری مانند چسب 123 میتراپل نیز قابلیت اتصال کاشی و سرامیک را دارد.

چسب کاشی پودری چیست؟

چسب کاشی پودری برای استفاده روی سطوح صاف مانند دیوارهای آجری ، کاشی کاری های قدیمی بهترین گزینه می باشد. چسب کاشی و سرامیک پودری مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و رطوبت دارد و از این نوع چسب کاشی می توان در محیط های مرطوب مانند سرویس های بهداشتی و حمام استفاده کرد و به دلیل ضد آب بودن به چسب کاشی ضدآب  نیز شناخته شده است. چسب کاشی و سرامیک پودری ، بهترین چسب کاشی و چسب سرامیک می باشد که به دلیل استحکام بالا برای نصب کاشی روی دیوار ، اتصال سنگ های مصنوعی و طبیعی ، موزاییک ها استفاده می شود و بهترین چسب برای چسباندن کاشی های استخر نیز محسوب می شود.

این چسب‌های کاشی برای اکثر کارهای کاشی‌ کاری و انواع کاشی‌ها از جمله سرامیک ، چینی و سنگ طبیعی و نیز کاشی‌های بزرگ ، مناسب هستند. از چسب کاشی پودری می‌توانیم در محل‌های مرطوب نظیر حمام یا استخر استفاده کنیم. کاربران از چسب‌های کاشی پودری نسبت به انواع خمیری بیشتر استفاده می‌کنند. چسب‌های پودری در گریدهای مختلف تولید می‌شوند. استفاده از چسب کاشی پودری بسیار آسان است؛ زیرا این محصول  فقط باید با آب مخلوط شود تا قابل استفاده شود.

چسب کاشی پودری چیست؟ چسب کاشی پودری پرفروش ترین چسب کاشی از نوع پودری است که با ترکیب آب قابلیت استفاده را دارد


با تولید انواع چسب کاشی کیفیت اتصال کاشی ها افزایش یافته و موجب سهولت کار کاشی کاران در کاشی کاری شده است. ساختار چسب کاشی و چسب سرامیک  از نوع پودری به صورت دانه های سیمان و پلیمری است و قدرت چسبانندگی عالی برای چسباندن کاشی و سرامیک دارد. اگر قصد چسباندن کاشی روی کاشی زیرین دارید چسب کاشی و سرامیک پودری  بهترین گزینه برای چسباندن روی کاشی زیرین می باشد و حتی در محیط های مرطوب و محیط هایی که در معرض آب قرار دارند این مدل چسب کاشی و چسب سرامیک به دلیل خاصیت ضد آب قابلیت استفاده را دارند.

برای درزگیری و پر کردن شکاف های ساختمانی نیز می توانید از انواع اسپری فوم استفاده نمایید

چسب کاشی پودری چیست؟

مزایا چسب کاشی و سرامیک پودری

از مزایای مهم چسب کاشی و سرامیک پودری ، مقاومت چسب در برابر نفوذ آب و رطوبت می باشد به همین دلیل چسب کاشی و سرامیک پودری ، کاربردی ترین چسب ساختمانی در محیط های مرطوب مانند نصب کاشی برای سرویس های بهداشتی ، حمام و حتی استخرها می باشد. برای تولید چسب های کاشی و سرامیک پودری از ماده ای به نام پرایمر استفاده شده ، این ماده میزان جذب آب را کاهش می دهد و مانع نفوذ آب می شود. به طور کل چسب کاشی پودری پس از ترکیب با آب، به ماده‌ ای انعطاف‌ پذیر تبدیل می‌شود که در اثر تغییرات رطوبت و دما، منقبض نمی‌شود و ترک نمی‌خورد. این چسب برای جلوگیری از افتادگی و ریزش کاشی‌ها، بهترین گزینه است. در موارد ذیل به مهم‌ ترین مزیت‌های استفاده از چسب‌های کاشی خمیری و پودری اشاره می‌کنیم.

 • چسب کاشی و سرامیک پودری با گذشت زمان قدرت چسبانندگی و استحکام خود را از دست نمی دهد.
 • چسب های کاشی پودری قابلیت نصب کاشی روی کاشی های زیرین را دارد و هیچ آسیبی به کاشی زیری نمی رساند.
 • چسب های کاشی و سرامیک پودری نسبت به چسب های کاشی دیگر از قیمت ارزان تری برخوردار است و در عین حال کاربردی ترین چسب کاشی در ساختمان سازی محسوب می شوند.
 • حجم کم چسب کاشی نسبت به دوغاب های قدیمی که به روش سنتی درست می شد باعث افزایش فضای داخلی می شود.
 • چسب های کاشی و سرامیک پودری دررنگ های مختلف تولید می شوند و نیاز مصرف کننده را بر اساس رنگ مور نیاز تامین می کند.
 • چسب کاشی و سرامیک پودری از رشد کپک و قارچ در محیط های مرطوب جلوگیری می کند.

مزایا چسب کاشی و چسب سرامیک پودری

 • کاربری آسان: استفاده از چسب کاشی بسیار آسان است. نوع پودری پس از مخلوط کردن با آب و نوع خمیری به‌ صورت آماده، قابل استفاده است.
 • سرعت در کار: ماله شانه‌ ای معمولاً برای اِعمال مخلوط چسب کاشی در مساحتی حدود یک متر مربع استفاده می‌شود. سپس کاشی‌ها به‌ طور پیوسته روی چسب دارای سطح شیاردار گذاشته می‌شوند و به سرعت در خطوط تنظیم می‌شوند.
 •  کیفیت کار: زمان گیرش بهینه چسب کاشی و سرامیک باعث می‌شود تا کاشی‌ها به راحتی در مدت زمان معینی تنظیم شوند. کاشی‌ها را در یک ردیف قرار می‌دهیم و خیالمان از زیبایی ظاهری نتیجه کار راحت خواهد بود. استفاده از چسب کاشی با ماله شانه‌ ای باعث پخش شدن کامل آن پشت کاشی‌ها می‌شود. تماس کامل چسب با پشت و زیرلایه کاشی‌ها نیز باعث استحکام اتصال می‌شود.
 • تنوع کار: چسب‌های کاشی با توجه به کاربردهای خاصی مانند نصب موزاییک‌های شیشه‌ای و گرانیتوی سایز بزرگ (از 60 در 60 سانتی‌متر)، کاشی‌ کاری روی بسترهای صیقلی، دیوار خشک و کاشی‌های قدیمی بدون برداشتن آن‌ها، با انتخاب گریدهای مختلف، قابل تنظیم است.
 • دلایل اقتصادی: کاشی‌ کاری با استفاده از چسب کاشی و چسب سرامیک با ماله شانه‌ ای به مواد کمتری نیاز دارد. لایه چسب بسیار نازک‌ تر از مخلوط ماسه و سیمان است و این کار منجر به بار سبک‌ تر سازه ساختمان می‌شود. به‌ طور میانگین، از یک کیسه چسب کاشی 20 کیلوگرمی می‌توانیم برای کاشی‌کاری مساحتی برابر با 4 تا 5 مترمربع استفاده کنیم. به همین ترتیب، از یک کیسه چسب 25 کیلوگرمی نیز می‌توانیم برای کاشی‌کاری 6 تا 7 مترمربع استفاده کنیم.
  از بهترین چسب های کاشی که در بازار با تضمین کیفیت به فروش می رسند چسب کاشی و سرامیک چسب غفاری و چسب کاشی و سرامیک سرزیت هنکل می باشد این چسب ها در انواع مختلف با قیمت مناسب عرضه بازار شده اند.

نحوه استفاده چسب کاشی پودری

برای چسباندن هر سطحی باید سطح مورد نظر عاری از هرگونه کثیفی و آلودگی باشد.کثیفی روی سطح باعث دیر چسبانده شدن و حتی نچسبیدن دو سطح به یکدیگر می شود بنابراین اولین نکته مهم استفاده از چسب کاشی تمیز کردن سطوح می باشد.همچنین برای استحکام بیشترچسب می توانید از موادی به نام پرایمر و چسب بتن نیز استفاده نمایید.چسب را به مقدار تعیین شده آب ترکیب کرده سپس با استفاده از کاردک چسب خمیری شکل را روی سطح مورد نظر بمالید و با اعمال فشار روی کاشی یا سرامیک چسب روی سطح می چسبد البته برای خشک شدن کامل نیاز به زمان کافی دارند .توصیه می شود حتما قبل استفاده از چسب کاشی طرز استفاده روی بسته را مطالعه نمایید.

کاربرد چسب کاشی پودری

کاربرد چسب کاشی پودری که یکی از مصرفی ترین چسب کاشی و چسب سرامیک در صنایع ساختمان سازی می باشد به شرح ذیل است:

 • چسب کاشی پودری ، علاوه بر چسباندن کاشی برای اتصال سنگ های مصنوعی و طبیعی ، موزاییک نیز استفاده می شود و به دلیل دوام بسیار زیاد در برابر رطوبت به چسب کاشی پودری ضد آب معروفند و برای چسباندن سرامیک داخل حمام و سرویس های بهداشتی عالی ترین چسب کاشی و چسب سرامیک محسوب می شود.
 • از چسب کاشی و سرامیک پودری به دلیل استحکام بالا می توان برای نصب کاشی روی دیوار نیز استفاده نمود.
 • با چسب کاشی پودری ، دیگر نیاز به جدا کردن کاشی قدیمی از روی دیوار نیست و به راحتی می توانید کاشی جدید را روی کاشی قدیمی نصب کنید.

توجه داشته باشید که از چسب کاشی پودری ، روی سطوح گچی استفاده نکنید. برای نصب کاشی استخرها از چسب کاشی پودری می توان استفاده نمود.

همه موارد پرکاربرد چسب کاشی پودری  باعث شده تا محبوبیت خاصی بین مصرف کنندگان چسب کاشی قرار بگیرد.

کاربرد چسب کاشی پودری ، نصب کاشی استخرها نصب کاشی روی دیوار

چسب پرسلان چیست؟

چسب پرسلان چیست؟ چسب پرسلان ، کاربردی ترین چسب هایی است که در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. چسب پرسلان ، مخصوص چسباندن کاشی و سرامیک های پرسلان است و بدون استفاده از چسب کاشی پرسلان به هیچ عنوان کاشی های پرسلان با چسب های ساختمانی دیگر چسبانده نمی شوند از این  رو چسب هایی با استحکام بسیار بالایی به نام چسب پرسلان ساخته شده اند. چسب پرسلان از سیمان ، رزین های ترکیبی ، سنگندانه ها و مواد افزودنی های دیگر جهت چسبانندگی و انعطاف پذیری بیشتر ساخته شده همچنین ساختار چسب پرسلان به گونه ای است که در پروژه های ساختمانی علاوه بر چسباندن کاشی های پرسلان از آن می توان برای نصب کاشی و سرامیک های معمولی نیز استفاده کرد.

چرا از چسب پرسلان برای نصب کاشی های پرسلان و سایر کاشی و سرامیک ها در ساختمان سازی استفاده می شود؟ چسب های ساده برای چسباندن کاشی و سرامیک امروزه با برندهای مختلف ساخته شده اند این نوع چسب ها مقاومت بسیار کمی در برابر وزن زیاد سرامیک و کاشی های پرسلان دارند و در مدت زمان کوتاهی استحکام و چسبندگی خود را از دست می دهند به همین دلیل چسب هایی به نام چسب پرسلان و یا همان چسب کاشی پرسلان با برندهای مختلف تولید و روانه بازار شده اند که نسبت به چسب های معمولی استحکام و طول عمر بالاتری دارند و از ترک خوردگی کاشی جلوگیری می کند.

استفاده آسان ، کاهش ضخامت در کاشی کاری ، انعطاف پذیری بالا از دیگر مزایای چسب پرسلان محسوب می شود.

چسب پرسلان

کاشی های پرسلان رطوبت کم تری را به خود جذب می کنند به همین دلیل همانطور که در مطالب قبل گفته شد هر چسبی نمی تواند این نوع کاشی ها را بچسباند. با پیشرفت علم وتوسعه فناوری چسب پرسلان برای نصب کاشی های پرسلان ساخته شد. چسب پرسلان با کم ترین میزان آب ، کاشی و سرامیک را می چسباند و نیازی به افزودن مواد دیگری ندارد. چسب پرسلان یکی از قوی ترین چسب کاشی محسوب می شود که دوام عالی در برابر عوامل محیطی مانند سرما ، گرما ، تابش نور خورشید و.. دارد و در برابر نفوذ آب نیز مقاوم است.

شما می توانید با کم ترین هزینه چسب پرسلان را تهیه کنید و برای چسباندن کاشی روی کاشی ، قرار دادن سرامیک روی آسفالت ، چسباندن کاشی روی سطح گچ کاری شده ، قرار دادن کاشی پرسلان روی سطوح ضد آب و موارد بسیار دیگری که قابلیت چسبانده شدن با چسب پرسلان دارد را استفاده کنید. هیچ گونه مواد سمی داخل چسب پرسلان استفاده نشده از این رو برای نصب کاشی کف حمام و دیوار بهترین چسب برای چسباندن ، چسب کاشی پرسلان است. استفاده از چسب هایی که با مواد سمی ساخته می شوند ممکن است برای نصب کاشی در حمام به دلیل مرطوب بودن و ترکیب شدن مواد سمی با بخار آب برای انسان خطر ساز باشد. چسب پرسلان یک چسب ایمن و غیر سمی است که به سلامت انسان هیچ آسیبی وارد نمی کند و قدرت چسبندگی عالی روی کف و دیوار دارد و از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد و با کم ترین هزینه می توانید بهترین چسب پرسلان را برای نصب کاشی و سرامیک خریداری کنید.

چسب کاشی خمیری چیست؟

چسب کاشی خمیری یا آماده : چسب کاشی خمیری مخلوطی آماده است که از آن می‌توانیم بلافاصله پس از باز کردن درب ظرف، برای کاشی‌ کاری استفاده کنیم. این نوع چسب معمولاً برای کاشی‌ کاری محل‌های دارای رطوبت کم مناسب است.

برای ساخت و سازهای کوچک می توان از مخلوط آماده چسب کاشی خمیری استفاده نمود. این نوع چسب ها از مواد اکرلیک بر پایه آب ساخته شده و تنها معایب آن مقاومت کم در برابر رطوبت و حرارت است و آن ها را نمی توان با کاشی های شیشه ای استفاده نمود.بسیاری از افراد واژه چسب پلیمری را به جای چسب کاشی و سرامیک خمیری استفاده می کنند.برای تمام سطوح داخلی و خارجی ساختمان از چسب کاشی خمیری می توان استفاده نمود.

چسب‌ های کاشی خمیری برای پروژه‌های کوچک مناسب هستند زیرا بدون نیاز به صرف وقت زیاد می‌توانیم کار را انجام دهیم. این نوع چسب کاشی و چسب سرامیک به‌ راحتی تمیز می‌شود. چسب‌های کاشی خمیری در برابر رطوبت یا حرارت مقاوم نیستند. همچنین این چسب‌ها زمان ماندگاری طولانی دارند. اما نقطه ضعف آن‌ها این است که آن‌ها را نمی‌توان با کاشی‌های شیشه‌ ای استفاده کرد.

چسب کاشی خمیری چیست؟چسب خمیری از آن دسته چسب های کاشی آماده مصرف و بدون نیاز به اب برای کاشی کاری هستند.


در گذشته برای چسباندن کاشی ، از سیمان و دوغاب استفاده می کردند اما این کار معایبی همچون ترک خوردگی سطح ، دیر خشک شدن ، خاصیت نگهداری ضعیف آب ، عدم خاصیت انعطاف پذیری را به همراه داشت به همین دلیل امروزه انواع چسب های کاشی مانند چسب کاشی و سرامیک پودری ، چسب کاشی و سرامیک خمیری و...تولید و عرضه بازار شده اند که استقبال خوبی نیز از این نوع چسب ها شده است .چسب کاشی خمیری ، بر پایه رزین اکرلیک و مواد معدنی ساخته شده و از واژه چسب پلیمری نیز برای این نوع چسب استفاده می شود.از چسب کاشی خمیری برای تمام سطوح داخلی و خارجی ساختمان می توان استفاده نمود وبرای چسباندن کاشی، سرامیک ، سنگ های مصنوعی و طبیعی مناسب است.

چسب کاشی خمیری چیست؟

کاربرد چسب کاشی خمیری

اصلی ترین کاربرد چسب کاشی خمیری موارد ذیل می باشد:

 • چسباندن سطوح سنگی ، کاشی ، سرامیک ، موزاییک
 • قابل استفاده در محیط داخل و خارج ساختمان
 • قابلیت چسباندن کاشی در محیط های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی

مزایا چسب کاشی خمیری

مزایا چسب کاشی خمیری به شرح ذیل میباشد:
 • قدرت چسبانندگی بالا ،  برای افزایش چسبندگی می توانید از چسب بتن نیز استفاده کنید
 • عدم نفوذ آب
 • با دوام در برابر عوامل محیطی سرما و گرما 
 • افزایش سرعت کار نسبت به روش های سنتی
 • با دوام در برابر تنش های ساختمانی مانند زلزله ، نشست ساختمان

مزایا چسب کاشی خمیری

 

نحوه چسباندن چسب کاشی خمیری بر روی کاشی و سرامیک

برای چسبانده شدن هرشیء ، ابتدا سطح کار باید تمیز شود و این نکته بسیار مهم و قابل توجهی است چرا که با کثیف بودن سطح میزان چسبندگی بسیار کاهش می یابد . در چسب های کاشی خمیری مایعات پلیمری وجود دارد به همین دلیل باید عایق رطوبتی بین سطح و چسب ایجاد کرد.میزان مصرف چسب کاشی خمیری ، بستگی به سطح زیر کار دارد . چسب کاشی را روی سطح قرار دهید و با اعمال فشار روی سطح بچسبانید.سپس با یک فرچه روی سطح را تمیز کنید.
هر سطل 12 کیلوگرمی چسب ، قابلیت پوشاندن سطح به ابعاد 3 تا 6 متر مربع در ضخامت 2 -3 میلیمتر را دارا می باشد.

تفاوت چسب کاشی خمیری و پودری چیست؟

تفاوت چسب‌های کاشی خمیری و پودری به فرآیند خشک شدن آن‌ها مربوط می‌شود. خشک شدن چسب‌های خمیری از طریق تبخیر صورت می‌گیرد. فرآیند تبخیر چسب‌های کاشی خمیری کمی کندتر از انواع پودری انجام می‌شود. ازآنجایی‌ که خشک شدن به هوا متکی است فرآیند خشک شدن برای کاشی‌ کاری روی زمین یا کاشی‌های چینی کمی دشوار است. چسب‌های کاشی پودری سیمانی به‌ صورت شیمیایی خشک می‌شوند. این چسب‌ها را می‌توانیم برای کاشی‌ کاری کف استفاده کنیم و برای استفاده در فضای باز مناسب هستند. به این معنی که می‌توانیم سنگ‌ فرش یا پاسیو را نیز با آن کاشی‌کاری کنیم. بنابراین، فرآیند خشک شدن در نوع پودری نسبت به نوع خمیری با سرعت بهتری صورت می‌گیرد. بسیاری از کاشی کاران برای گیرایش و چسبندگی بیشتر کاشی ها از چسب بتن نیز استفاده می کنند.

تفاوت چسب کاشی خمیری و پودری در چیست؟


چسب های کاشی پودری از طول عمری بیشتری نسبت به چسب های کاشی خمیری برخوردارند و دلیلش این است که چسب های خمیری از قبل با آب ترکیب شده اند و به دلیل ترکیبات شیمیایی تاریخ مصرف کم تری دارند. در صورتی که چسب کاشی پودری در حین استفاده با آب ترکیب می شوند و تاریخ انقضای بیشتری نسبت به چسب خمیری پیدا می کنند و حداقل تا دو سال قابلیت استفاده را دارند. بنابراین یکی از مزایا چسب کاشی پودری نسبت به خمیری و یا همان تفاوتشان، به طول عمر این دو چسب کاشی مربوط می شود.

شما می توانید از چسب کاشی پودری برای هر یک متر مربع کاشی 3 تا 5 کیلوگرم چسب استفاده کنید. در صورتی که میزان استفاده چسب خمیری برای همین متراژ حدود 5 تا 7 کیلوگرم می باشد. اگر برای شما کاربران گرامی ،  میزان مصرف چسب برای کاشی کاری مهم است استفاده از چسب کاشی پودری بسیار به صرفه تر از چسب کاشی خمیری می باشد.

چسب کاشی پودری نسبت به چسب کاشی خمیری از قیمت ارزان تری برخوردار است و برای استفاده مقرون به صرفه تر از چسب خمیری می باشد.

مزایا چسب کاشی و سرامیک پودری باعث شده تا  نسبت به چسب های خمیری جایگاه ویژه ای در دسته چسب های کاشی قرار بگیرد و بسیاری از مصرف کنندگان چسب کاشی ، خرید چسب کاشی پودری را به چسب کاشی خمیری ترجیح دهند.

مواد تشکیل‌ دهنده چسب‌های کاشی پودری و خمیری چیست؟

فارغ از نوع چسب کاشی پودری یا خمیری، مواد اصلی تشکیل‌ دهنده آن‌ها مشابه هستند. پلیمرهای مختلفی مانند اکریلیک، لاتکس و اپوکسی برای بهبود خاصیت چسبندگی در ترکیبات آن‌ها به کار می‌روند. اکریلیک چسب کاشی و سرامیک را در برابر رطوبت مقاوم می‌کند. لاتکس چسب کاشی را انعطاف‌پذیرتر می‌کند که برای استفاده در جایی مثل راهرو مناسب است که حرکت وجود دارد. اپوکسی نیز به افزایش سختی و استحکام چسب‌ها کمک می‌کند. چسب‌های اصلاح‌ شده اپوکسی در برابر روغن‌ها، آب، اسیدهای رقیق، قلیاها و اکثر حلال‌ها مقاوم هستند. این چسب‌های کاشی کاربردهای صنعتی دارند، مانند کاشی‌های ثابت که در برابر مواد شیمیایی و خوردگی مقاوم هستند.

مواد تشکیل دهنده چسب های کاشی پودری و خمیری چیست؟

معایب مخلوط سیمان و ماسه یا روش سنتی چیست؟

در روش سنتی معمولاً از مخلوط سیمان پرتلند معمولی (OPC) و ماسه برای کاشی‌ کاری استفاده می‌شود. در این روش کنترل اندازه دانه ، تمیزی و کیفیت ترکیب دشوار است. در ادامه به معایب این روش اشاره می‌کنیم.
 1. کاربری دشوار: در ترکیب سیمان و ماسه، مقادیر زیادی ماسه باید تهیه شود. این ترکیب باید از قبل آماده شود که با کثیف‌ کاری نیز همراه است.
 2. زمان‌ بری و ناکارآمدی: کاشی‌ کاری با روش سنتی ماسه و سیمان به این صورت است که مخلوط ماسه و سیمان را باید به صورت توده‌ ای در پشت کاشی بمالید. بنابراین این کار باید برای هر کاشی انجام شود که زمان‌بر است.
 3. مشکل زیبایی‌ شناختی و پیوند زدایی : مخلوط ماسه و سیمان به‌ سرعت خشک می‌شود و سپس تنظیم کاشی‌ها پس از چیدمان دشوار است. چنین اتفاقی در صورت عدم دقت کافی منجر به خدشه‌ دار شدن زیبایی خط کاشی‌ها و استحکام ضعیف اتصال آن‌ها می‌شود. کاشی‌کاری به روش سنتی با استفاده از مخلوط شن و سیمان باعث ایجاد فضای خالی در زیر کاشی‌ها می‌شود و آب می‌تواند در آن نفوذ کند. این مشکل ممکن است باعث ایجاد لکه‌های سفید بر روی کاشی شود.
 4. محدودیت کاربری: استحکام پیوند ضعیف مخلوط ماسه و سیمان از ناخالصی ماسه و نسبت نامشخص مخلوط ایجاد می‌شود. همچنین، محدودیت‌هایی برای استفاده از این مخلوط برای برخی کاشی‌ها نظیر موزاییک شیشه‌ای و گرانیتو نیز وجود دارد.
 5. هدررفت مواد: برای چیدن کاشی یا تنظیم سطح کف باید لایه ضخیم مخلوط ماسه و سیمان را به صورت توده‌ای استفاده کنیم تا مکانیزم اتصال به دست آید. این کار باعث هدررفت مواد می‌شود.

معایب مخلوط سیمان و ماسه یا روش سنتی چیست؟

معایب چسب کاشی

به‌ طور کلی، معایب چسب‌های کاشی زیاد نیستند. از مهم‌ ترین معایب این چسب‌ها می‌توانیم به قیمت نسبتاً زیاد برخی انواع چسب، به‌ ویژه انواع دارای استحکام زیاد و نیاز به تراز بودن لایه زیرین اشاره کنیم. در صورتی‌که بستر زیرین کار تراز نباشد، به‌علت عدم جبران ناهمواری توسط چسب، سطح کاشی‌کاری زیبایی لازم را نخواهد داشت.

مهم ترین معایب چسب کاشی قیمت نسبتا زیاد نسبت به سایر چسب ها میباشد

انواع چسب کاشی از نظر کاربری

چسب‌های کاشی با توجه به نوع کاربری و درجه چسبندگی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. به درجات مختلف این چسب‌ها «گرید» می‌گویند. چسب‌های کاشی در انواع پودری و خمیری در گریدهای زیر عرضه می‌شوند.
 1.  گرید C: این گرید چسب کاشی در انواع سیمانی (C1) و بهبودیافته (C2) تولید می‌شود. نوع C2 چسب‌های کاشی پودری دارای استحکام بیشتری هستند.
 2. گرید D: این درجه‌ بندی به میزان پراکندگی چسب کاشی خمیری مربوط می‌شود. نوع معمولی D1 و نوع بهبودیافته D2 است که استحکام بیشتری دارد.
 3. گرید E: این درجه‌ بندی بر اساس زمان لازم برای سفت شدن چسب کاشی تعیین شده است. گرید E به انواعی از چسب‌های کاشی اطلاق می‌شود که پس از پخش شدن با ماله شانه‌ ای یا دندانه‌ دار خیلی سریع شروع به سفت شدن نمی‌کنند. این چسب‌ها برای کارهای بزرگ مناسب هستند.
 4. گرید F: این درجه‌ بندی مربوط به چسب‌هایی است که اصطلاحاً آن‌ها را «سریع‌گیر» می‌نامیم. برای کاشی‌ کاری در دماهای پایین و شرایطی که ممکن است فرآیند گیرش چسب طولانی‌تر باشد این چسب مناسب است. بنابراین این گرید برای مواقعی انتخاب مناسبی است که مهلت زیادی برای تکمیل کار نداشته باشیم.
 5. گرید S: این درجه‌ بندی به میزان انعطاف‌ پذیری چسب کاشی مربوط می‌شود. درجه انعطاف‌پذیری چسب از نوع S1 (بهبودیافته) یا S2 (بسیار انعطاف‌پذیر) تعیین می‌شود. این گریدها بسته به شرایط برای زیرلایه‌هایی مناسب هستند که در معرض انحراف و حرکت باشند. چسب‌های کاشی دارای گرید T به‌ویژه برای نصب کاشی‌های بزرگتر یا سنگین‌تر روی دیواره‌ها مناسب هستند و آن‌ها را در طول فرآیند کاشی‌کاری در جای خود محکم نگه می‌ دارند.برای بندکشی کاشی ها نیز می توانید از پودربندکشی استفاده کنید.

انواع چسب کاشی از نظر کاربری

نحوه کار با چسب کاشی

برای استفاده از چسب کاشی و سرامیک باید نحوه کار با چسب کاشی را آموزش دیده باشید. با آموزش صیحیح و کسب اطلاعات در مورد نحوه استفاده از چسب کاشی ، شاهد نتیجه دلخواه پس از نصب کاشی و سرامیک می شود.
برای کاشی‌کاری با استفاده از چسب کاشی مراحل زیر را انجام دهید.
 1. آماده سازی سطح: کاشی و سرامیک ممکن است بر روی اکثر بسترهای ساختاری سالم نصب شوند. اطمینان حاصل کنید که تمام سطوحی که قرار است کاشی شوند، تمیز، صاف، خشک و عاری از موم، کف صابون و چربی باشند. هر ناحیه آسیب‌ دیده، شل یا ناهموار باید تعمیر، وصله و تراز شود. تمام قالب‌ها، تزئینات، لوازم خانگی و غیره را که ممکن است در نصب اختلال ایجاد کنند، بردارید.
 2. چیدمان: هنگام کاشی‌ کاری دیوارها، وان‌ها یا حمام، با پیدا کردن نقطه مرکزی دیوار شروع کنید. از یک سطح برای کشیدن یک خط شاقول در مرکز دیوار استفاده کنید. یک ردیف کاشی شل را در پایین دیوار از خط مرکزی تراز کنید و اتصالات یکنواختی بین کاشی‌ها باقی بگذارید. اکنون با استفاده از یک سطح، پایین‌ت رین نقطه کف (یا وان) را تعیین کنید. دو کاشی را در آنجا روی هم قرار دهید و در بالا یک خط افقی روی دیوار بکشید. با یک تراز، خط را در اطراف تمام دیوارهای جانبی ادامه دهید تا کاشی شوند. این خط راهنمایی برای اولین ردیف کاشی است که در بالا تنظیم می‌شود. شروع به نصب کاشی‌ها در مرکز دیوار بالای خط راهنمای افقی کنید و این روند را ادامه دهید.
 3. تنظیم کاشی: تنوع در سایه و بافت یکی از ویژگی‌های ذاتی کاشی و سرامیک است. برای جلوه‌ای ترکیبی، کاشی‌های چند کارتن را همانطور که تنظیم می‌کنید، مخلوط کنید.
 4. کار با چسب: استفاده از چسب مناسب برای سطحی خاص به‌ منظور اطمینان از چسبندگی مناسب بسیار مهم است. قبل از تنظیم کاشی‌های خود، چسب مناسب را انتخاب کنید. چسب پودری را صرفاً به اندازه‌ای مخلوط کنید که ظرف 30 دقیقه استفاده شود. چسب‌های کاشی دیواری خمیری را می‌توانید مستقیماً از قوطی بدون اختلاط اعمال کنید. برای این کار از ماله شانه‌ ای استفاده کنید. 
 5. دوغاب‌ کشی: دوغاب را آماده کنید و روی سطح کاشی شده پخش کنید، دوغاب را با یک شناور یا آبگیر لاستیکی به داخل درزها فشار دهید. برای کمک به عمل فشرده‌سازی، شناور را با زاویه 45 درجه کج کنید. دوغاب اضافی را بلافاصله با لبه شناور از سطح جدا کنید. شناور را با زاویه 90 درجه کج کنید و آن را به صورت مورب روی کاشی‌ها بکشید. زمانی که مخلوط شروع به سفت شدن کرد، مخلوط دوغاب سفت‌شده را دور بریزید و مراحل پاکسازی را شروع کنید.

نحوه کار با چسب کاشی ، آموزش کار با چسب کاشی و سرامیک

چسب‌های کاشی با توجه به نوع کاربرد، با ترکیبات و درجه‌ بندی‌های مختلفی عرضه می‌شوند. قبل از شروع کاشی‌ کاری باید محیط را از نظر رطوبت، تأثیر جاذبه و حرکت بر روی کاشی‌ها بررسی کنیم تا بتوانیم مناسب‌ ترین چسب کاشی و چسب سرامیک را با شرایط موجود انتخاب کنیم. مزایای فراوان چسب‌های کاشی در برابر معایب اندک آن‌ها باعث شده است که امروزه این نوع اتصال‌ دهنده‌های کاشی و سرامیک در سراسر جهان بسیار متداول و محبوب باشند. 
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بندکشی کاشی و سرامیک وارد لینک ذیل شوید:
اگر علاقه مند به مطالعه انواع دیگر چسب ساختمانی هستید، مقاله چسب عایق دو جزیی برپایه سیمان چه کاربرد و مزایایی دارد را مطالعه نمایید.

 

ویژگی های چسب های کاشی

 • چسب های کاشی چسبندگی فوق العاده بالایی دارند و در برابر آب و رطوبت مقاومند به همین دلیل از چسب کاشی برای محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی استفاده می شود.
 • چسب های کاشی پس از سخت شدن و گذشت زمان دچار ترک خوردگی نمی شوند
 • با استفاده از چسب کاشی سرعت بالاتری در انجام کار خواهید داشت
 • چسب سرامیک و کاشی در برابر لغزش با دوام است.

ویژگی های چسب های کاشی و سرامیک

انتخاب بهترین چسب کاشی و سرامیک

بهترین چسب کاشی چیست؟
بهترین چسب کاشی وسرامیک ، چسب هایی هستند که به مرور زمان دچار ترک خوردگی نشوند و در محیط های مرطوب قابلیت استفاده را داشته باشند و به عنوان یک چسب کاشی ضد آب بتوان از آن استفاده نمود. یکی از بهترین چسب کاشی ضد آب ، که قابلیت استفاده در کف استخرها  را دارد ، چسب کاشی هنکل سرزیت cm9 می باشد که از نظر انعطاف پذیری و چسبندگی و ضد آب بودن بسیار قدرتمند و با دوام است.
انتخاب بهترین چسب کاشی و سرامیک
برای این که در خرید چسب کاشی دچار اشتباه نشوید باید به یک سری نکات توجه ویژه ای داشته باشید :
نکته اول این است که باید مقدار مصرف چسب برای مصارف سنگین و یا سبک را مشخص کنید و باید چسبی که میزان چسب مورد نیاز را فراهم می کند خریداری کنید .
نکته دوم محل مورد نظر ، که آیا مرطوب است و یا خیر را مشخص نمائید چرا که باید بدانید که به چسب ضد آب نیاز دارید یا خیر ؟ برای مثال مکان هایی مانند حمام و دستشویی مرطوب هستند اما آشپزخانه مکانی خشک محسوب می شود .
نکته سوم باید به موادی که کاشی به آن متصل می شود دقت کنید چرا که چسب کاشی با ترکیب بعضی مواد عملکرد بهتری دارد.

 

کاربرد چسب کاشی در ساختمان سازی

در بازار دو نوع چسب های کاشی مختلف وجود دارد که برای کارهایی خاص ساخته شده اند :
 • چسب کاشی پودری
 • چسب کاشی خمیری
چسب کاشی پودری یک نوع ملات خشک بر پایه سیمان است که برای استفاده باید به میزان لازم با آب ترکیب شود .
چسب کاشی خمیری برای نصب کاشی و سرامیک در بازسازی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و مخصوص دیوارهای گچی و بتنی می باشد.
معمولا کاشی کاران برای نصب کاشی و سرامیک خرید چسب کاشی پودری را به چسب کاشی خمیری به دلیل سهولت در استفاده ترجیح می دهند.
کاربرد چسب کاشی در ساختمان سازی

نحوه چسباندن کاشی روی دیوار گچی

برای چسباندن کاشی روی دیوار گچی ، سیمان گزینه مناسبی نمی باشد و بهتر است از چسب کاشی و سرامیک پودری برای نصب کاشی روی دیوار گچی استفاده کنید. ابتدا آن را با پرایمر ترکیب کنید این کار دوام گچ را در برابر رطوبت افزایش می دهد و میزان جذب آب را کاهش می دهد. چسب کاشی و سرامیک پودری دربرابر نفوذ آب بسیار مقاوم است به همین دلیل برای چسباندن کاشی روی دیوارهای گچی نیز از چسب کاشی پودری استفاده می کنند.

پس از تهیه چسب کاشی و سرامیک برای چسباندن کاشی روی گچ به تجهیزات دیگر مانند ماله دندانه دار ، مداد ، کاشی بر ، دوغاب ، غلطک و... نیاز دارید و با تهیه تجهیزات کامل و طی مراحل های مختلف که در این صفحه توضیح داده می شود شروع به چسباندن کاشی روی گچ کنید.

 برای نصب کاشی روی دیوار گچی اگر گچ کاری به تازگی انجام شده حداقل باید دو هفته صبر کنید و پس از آن نسبت به نصب کاشی با چسب کاشی و سرامیک پودری اقدام کنید و حتما توجه داشته باشید که دیوار گچی باید خشک و عاری از هرگونه رطوبت باشد.

اولین مرحله ابتدا باید دیوار را اندازه گیری کنید تا میزان کاشی و چسب کاشی و سرامیک پودری برای استفاده مشخص شود. سپس با آماده سازی چسب کاشی و سرامیک پودری با استفاده از یک ماله دندانه دار ، روی چسب کاشی و چسب کاشی با زوایه مشخص 45 درجه شیارهایی ایجاد کنید تا پس از نصب کاشی روی دیوار گچی  چسبندگی خوبی را ایجاد کند.

توجه داشته باشید چسب کاشی پودری به دلیل خشک شدن سریع ،  کاشی و سرامیک باید روی دیواری گچی به سرعت نصب شود. مرحله آخر یک لایه از چسب کاشی و سرامیک پودری را روی لایه کناری کاشی بکشید و کاشی بعدی را روی دیوار گچی بچسبانید.

چسباندن کاشی روی دیوار گچی با چسب کاشی و سرامیک پودری بهترین انتخاب می باشد.

نکات ایمنی استفاده از چسب کاشی

هنگام استفاده از چسب کاشی حتما به دو نکته مهم که در این صفحه توضیح داده می شود توجه کنید.
 1. چسب کاشی نباید به چشم و یا پوست صورت برخورد کند در صورت تماس با چشم ، با صابون شستشو دهید.
 2. چسب کاشی پودری خاصیت قلیایی دارد و بهتر است برای استفاده از آن دستکش و عینک مناسب استفاده کنید.

خرید چسب کاشی

ابزار میهن انواع چسب کاشی پودری و خمیری با کیفیت را به قیمت عمده به مشتریان چسب کاشی معرفی می کند هدف اصلی این فروشگاه ، کسب رضایت مشتریان است به همین دلیل قیمت چسب کاشی را همراه با مشخصات کاملش داخل صفحه ابزار میهن در اختیارمشتریان قرار داده تا با مقایسه انواع چسب کاشی ، بهترین چسب کاشی پودری و خمیری را انتخاب و خریداری نمایند. با خرید چسب کاشی پودری و خمیری به صورت آنلاین از ابزار میهن ، در اتلاف هزینه و زمان صرفه جویی نمایید و چسب کاشی مورد نظر را با ارسال فوری تحویل بگیرید.

برای چسباندن سنگ نیز می توانید از چسب سنگ های مخصوص سنگ استفاده نمایید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
ارسال قیمت
خرید تا سقف قیمت
 
تضمین اصالت کالا
کالای اصل و معتبر
 
ضمانت بازگشت
تا 7 روز پس از خرید
 
تضمین قیمت
تضمین مناسب ترین قیمت
 
خدمات پس از فروش
پاسخگویی 24 ساعته
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن علاوه بر فروش انواع ابزارآلات به صورت اینترنتی با ارائه مجموعه ای کامل از انواع چسب های کاربردی ، یک فروشگاه اینترنتی چسب در قلب بازار تهران نیز می باشد و به عنوان فروشگاه تخصصی چسب تهران در زمینه فروش انواع چسب های مصرفی و صنعتی مانند چسب سیلیکون ، چسب 123 ، چسب چوب ، چسب سنگ ، چسب ساختمانی ، اسپری رنگ ، چسب نواری ، چسب آکواریوم و هزاران چسب های مصرفی دیگر فعالیت دارد. چسب فروشی از طریق فروشگاه اینترنتی چسب این امکان را برای کاربر فراهم نموده تا در هر نقاط کشور ایران که هستید به صورت اینترنتی چسب عمده و تکی را خریداری کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.
 اگر در جستجو کامل ترین مجموعه چسب فروشی تهران هستید ابزار میهن یکی از فروشگاه چسب تهران می باشد و انواع مختلف چسب مورد نیاز مشتریان را با کم ترین قیمت به فروش می رساند.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح