چت در واتساپ
شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> چسب حرارتی

خرید چسب حرارتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب

معمولا اتینل وینیل استات (eva) ماده اولیه چسب حرارتی هستند که از ابزار تفنگ شکل خارج می شود. این نوع چسب ها در جعبه های مقوایی،اتصالات حرارتی،صفحه کتاب و نئوپان به کار می رود. از دیگر چسب های ذوبی می توان چسب های پلی اورتان ، چسب های ذوبی پلی امیدی ، پلی استر،استر های الیفاتیک نام برد.پس از خروج چسب از دستگاه تفنگ چسب حرارتی این مواد به سرعت جامد می شود فردی که از این نوع چسب استفاده می کند باید مهارت های لازم راداشته باشد تا بتواند با سرعت بالا قطعات را به هم بچسباند.

چسب حرارتی چیست؟

چسب حرارتی به صورت لوله ای و جامد می باشد و بدون استفاده از دستگاه تفنگ حرارتی هیچ کاربردی ندارد.برای چسباندن مقوا ، کاغذ و... با چسب حرارتی که به چسب گرم نیز معروف است ابتدا باید میله چسب ، داخل تفنگ چسب حرارتی گذاشته شود سپس با داغ شدن چسب ، چسب حرارتی به صورت مایع از دستگاه تفنگ حرارتی خارج می شود و پس از خارج شدن با گذشت چند دقیقه به حالت اولیه خود یعنی چسب جامد در می آید.

بیشترین چسب های گرم بر پایه اتینل وینیل استات کوپلیمر (eva) پلی پروبلین اتاکتیک (app) فرموله می شوند.برخی از کمپانی های بزرگ شیمیایی جهان نظیر دو پانت،سامیتوموانواع متفاوت با درصد های مختلف از وینیل استات و a.p.pجهت مصرف به عنوان چسب تولید و عرضه می کنند.براساس این تنوع می توان نقاط ذوب متفاوتی را از eva یا a.p.p به دست آورد و آن ها را برای کاربردهای متفاوت استفاده نمود.چسب های بر پایه e.v.a و a.p.p با افزودنی هایی از جمله پرکننده ها،صمغ ها ،واکس ها و بازدارنده های اکسیداسیون فرموله می شوند.پلی استرها و پلی آمیدها هم دو نوع دیگر از ترموپلاستیک ها می باشند که به صورت چسب گرم استفاده می شوند. چسب های گرم ساخته شده با پلی استرها و پلی آمید ها بدون مواد افزودنی است.چسب حرارتی جانسون janson با قطر 7 میلی متر ، چسب حرارتی جانسون janson قطر 12 میلی متری از مقاوم ترین چسب های حرارتی با قطرهای مختلف می باشند.

مزایا چسب حرارتی

  1. با صرفه بودن ، به کار بردن چسب حرارتی سرعت زیادی در روند چسب کاری، در تولید انبوه ایجاد می نماید و به این ترتیب زمان زیادی برای تولید اتلاف نمی گردد.زمان خشک شدن نیز بر اساس نوع انتخاب چسب معمولاً از چند ثانیه تا دهها ثانیه طول می کشد.روش تولید و محیط عمل بر مقدار این زمان تاثیر می گذارند در این گونه چسب ها به دلیل عدم وجود حلال ، نیازی به خارج کردن بخار حلال نیست ،بنابراین به وجود سیستم های تهویه هوانیز ضرورتی نمی باشد ،این چسب ها را به راحتی می توان در سیستم های اتوماتیک شده تولید انبوه استفاده نمود  بنابراین به کارگر کمتری نیاز دارد و قیمت تمام شده نهائی بسیار کاهش می یابد و از طرف دیگر در مقایسه با ماشین آلات لازم برای کاربرد چسب های دو جزئی ،این چسب ها توسط ماشین های ساده تری انجام می شود لذا در هزینه های مربوط به خرید ماشین آلات نیز صرفه جوئی می گردد. مواد ضایعاتی در روند کار،چسب های گرم را به راحتی می توان دوباره مورد استفاده قرار داد این ا مر باعث صرفه جوئی در هزینه ، به خصوص در مقایسه با چسب های ترموستی می شود.
  2. نیاز به فضای کمتر در خط تولید دارد،این گونه چسب ها به ماشین آلات خشک کن نیز نیازی ندارند.همچنین به انبارهای میانی هم برای خشک شدن تدریجی  نیازی نیست. بنابراین مقدار زیادی از فضای کارخانه نیز صرفه جویی می شود.
  3. عدم آلودگی محیط و خطر آتشگیری، در فرمولاسیون این چسب ها قبل و بعد از عمل چسباندن هیچگونه تغییری نمی کند بنابراین مشکل چسب های ترموپلاست چسب فوری ) دیگر ( که با روند از دست رفتن حلال روبه رو هستند) را ندارند . به این ترتیب نه محیط را آلوده  می کنند و نه باعث ایجاد آتش سوزی ( ناشی از تبخیر حلال های آتش زا ) می شوند.

مزایا چسب حرارتی ، بدون حلال ، صرفه جویی در هزینه ، عدم ایجاد آلودگی

  1. استحکام اتصال و دوام آن،با وجود اینکه توان اتصال در این چسب ها در برابرحرارت و ماده شیمیایی بستگی به نوع ترکیب و اجزاء تشکیل دهنده آنها دارد ،اما چسب های حرارتی به علت نداشتن حلال در فرمول خود چسب های غیر قابل ریزش بوده ، شکاف ها و درزها را بدون اینکه چروک شوند پر می کنند و به چسب حرارتی قوی معروف هستند. بنابراین با انتخاب فرمول مناسب برای یک کاربرد میتوان از استحکام اتصال چسبی خوبی برخوردار شد. فروش عمده چسب حرارتی دربازار به دلیل کارایی بسیارش پیوسته رو به افزایش است.امروزه تولید انواع مختلف.e.v.a پلی آمیدها و پلی استرها کاربردهای جدید تری را امکان پذیر کرده اند.به طوری که  با چنین کاربردهائی می توان اتصالات بسیار مقاوم و پایداری ایجاد کرده و اجسام مختلفی را به یکدیگرچسباند.
چسب گرم در صنایع بسته بندی ، صحافی و کفش سازی بسیار استفاده می شوند. در صنایع ساختمانی جهت اتصال الیاف معدنی به ورقه های آلومنیوم به منظور عایق بندی  مورد استفاده قرار می گیرند.در صنایع چوبی ، صنایع فلزی و صنایع الکترونیک هم از این چسب ها استفاده می شود.به طور کلی برای اتصال شیشه ، فلز ، پلاستیک و چوب به یکدیگر می توان از چسب ها گرم استفاده کرد. چسب حرارتی جانسون ، یکی از بهترین انواع چسب حرارتی است که از قیمت مقرون به صرفه ای نیز برخوردار است .
جهت نشان دادن میزان مصرف چسب های گرم در جهان کافیست به رشد مصرف این چسب ها در آمریکا توجه کرد. در فاصله سالهای 1946 تا 1976 میزان مصرف این قبیل چسب ها از حدود 5/3 میلیون کیلوگرم به حدود 100 میلیون کیلوگرم افزایش پیدا کرده است.

مواد تشکیل دهنده فرمول چسب گرم بر پایه e.v.a یا a.p.p

1- نوع مشخصی از پلیمر پایه با توجه به دو عامل ریزش در حال ذوب و ثابت بودن حرارتی پلیمر
2-افزاینده چسبندگی : این ترکیب باید با پلیمر مخلوط شود تا چسبندگی را بتواند افزایش دهد . نوع و مقدارآن بر اساس اختلاط پذیری با پلیمر ، گرانروی مخلوط انعطاف پذیری و مقاومت ضربه ای لایه چسب مشخص می شود. این مواد شیمیایی نقطه ذوب پلیمر را پایین می آورد و خصلت ، تر کنندگی سطوح را آسان می نماید. رزین و مشتقات آن ، رزین فنلی ، رزین کومارون از جمله این مواد ها می باشند
3-نرم کننده برای  تامین انعطاف پذیری مورد استفاده قرار می گیرد.
برای  مقاومت ضربه ای در درجه حرارت های کم از نرم کننده استفاده می شود. دی بوتیل فتالیت و دی اکتیل فتالیت نمونه هایی از نرم کننده هامی باشند ، اگر از یک نرم کننده زیادتر از مقدار لازم به فرمول چسب اضافه شود عوارضی از قبیل کم شدن چسبندگی ایجاد می کند.
4- پرکننده برای  کم کردن انقباض  و جلوگیری از نفوذ زیاد چسب به درون مواد استفاده می گردد،همچنین از پرکننده ها برای کم ترشدن هزینه مصرف می کنند. کربنات کلسیم خاک ،دی اکسیدتیتانیم نمونه هائی از پرکننده هستند.
مواد تشکیل دهنده فرمول چسب گرم
5- ضد اکسایش برای جلوگیری از تخریب حرارتی و اکسیداسیون پلمیر افزودنی می باشد.
ضد اکسایش های فنلی نظر2 و 6 دی تر سری بوتیل -4 متیل فنل و سولفوردار(نظیر دی لوریل دی تیوپروپیونات) از جمله این مواد ها هستند. قبل از فرموله نمودن چسب و انتخاب مواد افزودنی پارامترهای زیرباید مد نظر بوده و مورد بررسی و تعدیل قراربگیرند. برای ایجاد اتصال ابتدا چسب را باید ذوب نمود که این عمل اغلب در یک تفنگ مخصوص حرارتی انجام می شود. سپس باید مایع چسب گرم را به منطقه عمل منتقل کرد تا متناسب با شرایط عمل ،از نازل خارج شده و یا بر روی غلطک ها به کاربرده شود، تا تمام سطح جسم را آغشته سازد مرحله بعد رسیدن به درجه حرارت معمولی و خشک شدن چسب است. معمولا با یک چسب حرارتی یکی از دو سطح و یا هر دو را آغشته میکنند و سپس آنها را به هم وصل می کنند و بعد چسب را به حال خود می گذارند تا به پایین ترین درجه حرارت نقطه نرم شدن خود برسد.
در این حالت دو سطح بر اثر اتصالات حاصل از چسب شکل محکمی به خود می گیرند ، در چنین فر آیندی تبخیر حلال وجود ندارد و واکنش شیمیایی هم صورت نمی گیرد .
از دست دادن حرارت به تنهایی باعث خشک شدن و تشکیل اتصال می شود.

چسب حرارتی از کجا بخریم؟

چسب حرارتی از کجا بخریم ؟ این سوال بسیاری از افرادیست که در جستجو خرید چسب حرارتی می باشند است.برای خرید چسب حرارتی باید به نمایندگی چسب حرارتی مراجعه نمایید . فروشگاه ابزار میهن یکی از نماینده فروش چسب حرارتی در تهران است وانواع چسب حرارتی با کیفیت را به صورت عمده و جزیی به صورت آنلاین و حضوری به فروش می رساند.یکی از باکیفیت ترین چسب حرارتی این فروشگاه ، چسب حرارتی جانسون می باشد قیمت چسب حرارتی جانسون نسبت به سایر چسب حرارتی در بازار با توجه به کیفیت مطلوبش مناسب تر است .

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
ارسال قیمت
خرید تا سقف قیمت
 
تضمین اصالت کالا
کالای اصل و معتبر
 
ضمانت بازگشت
تا 7 روز پس از خرید
 
تضمین قیمت
تضمین مناسب ترین قیمت
 
خدمات پس از فروش
پاسخگویی 24 ساعته
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار

فروشگاه اینترنتی چسب و ابزار میهن یک فروشگاه فعال در ضمینه خرده و عمده فروشی چسب و ابزار الات میباشد که انواع برند های معتبر ابزار از قبیل نووا ، رونیکس ، متابو و ... و انواع برند های چسب از قبیل چسب رازی ، چسب هنکل و چسب غفاری را با نازلترین قیمت عرضه میکند .

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح