شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> صفحه برش فیبری

خرید صفحه برش فیبری ، انواع مدل با ارسال فوری

فیلتر تخصصی

صفحه برش همانطور که از اسمش مشخص است برای برش و یا ساییدن سطوح به کار گرفته می شود . صفحه ها به تنهایی هیچ کاربردی ندارند و باید به دستگاه هایی مانند دستگاه فرز ، پروفیل بر و ... متصل شوند تا بتوانند سطوحی را برش و یا سایش دهند . صفحه برش در استفاده های طولانی مدت باید تعویض شوند زیرا زمانی که از صفحه ها به مدت طولانی برای سایش و برش استفاده کنید متوجه کم شدن قطر صفحه خواهید شد به همین دلیل هر چند وقت یکبار پس از استفاده باید یک صحفه برش سالم و نو خریداری کنید .هنگامی که قصد دارید قطعات سخت مانند آهن، بتن، فلز و سنگ را برش دهید، تنها یک برش‌ دهنده‌ی دستی کافی نخواهد بود. استفاده از صفحه‌ برش راه حل ایده‌آلی برای ایجاد برش‌های باکیفیت در طیف گسترده‌ای از مواد سخت است.

صفحه برش چیست؟ صفحه برش ابزاریست که برای برش و ساییدن سطوح استفاده می شود

به طور کل تعریف صفحه برش ، بدین معناست که صفحه‌ برش به‌عنوان بخشی از ابزارهایی مانند آسیاب زاویه‌ ای برای برش مواد سخت و ضخیم استفاده می‌شود. این صفحه‌های مسطح، نازک و گرد از نظر شکل شبیه به DVD یا دیسک‌های فشرده هستند. صفحه‌های برش می‌توانند چوب، بتن، سنگ و انواع فلزات مانند آهن و فولاد را برش دهند. انواع صفحه برش با برندهای مختلف امروزه در بازار به فروش می رسند که هرکدام از صفحه برش ها برای برش سطحی خاص طراحی شده اند. آن چیزی که در صفحه برش از اهمیت بالایی برخودار است علائم روی صفحه برش است که باید توجه ویژه ای به این علائم ها داشت.

دراین صفحه سعی شده شما را با انواع صفحه برش ، کاربرد صفحه برش ، سایز ، ضخامت و جنس صفحه برش بیشتر آشنا کنیم زیرا صفحه بر ها براساس اندازه ، نوع کاربرد ، ضخامت و جنس به چند دسته تقسیم بندی می شوند وبا توجه به کارایی هایشان طراحی های متفاوتی نیز دارند .

صفحه برش بر اساس کاربرد

صفحه برش ها بر اساس کاربرد و نوع قطعاتی که قابلیت برش را دارند به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. برای مثال صفحه مینی فرز برای کارهای کوچک تر کاربرد دارد.

شرکت مولیتال ، تولید کننده انواع صفحه برش ، صفحه سنگ ساب و... با کیفیت عالی می باشد و با مناسب ترین قیمت صفحه برش مولیتال را به بازار عرضه می نماید.

کاربرد صفحه الماسه ام دی اف

صفحه الماسه ام دی اف ، از نظر ظاهری با مقایسه با صفحه الماسه چوب بسیار مشابه یکدیگرند این صفحه ها در سایزهای 250 ، 300 ، 350 می باشد و از نظر جنس همانند صفحه چوب می باشد . اما تفاوت صفحه الماسه ام دی اف با صفحه الماسه چوب چه می تواند باشد که این دو را از یکدیگر مجزا کرده است ؟ با تمام شباهت های این دو محصول تعداد دندانه های صفحه الماسه ام دی اف از صفحه الماسه چوب بیشتر است و می تواند برش ظریف تری را روی قطعه ایجاد کند.

کاربرد صفحه الماسه ام دی اف

صفحه برش چگونه استفاده می شود؟

صفحه برش قبل از استفاده ، به‌ سادگی روی یک آسیاب زاویه‌ای یا یک دستگاه برش ثابت نصب می‌شوند. صفحه‌ها معمولاً هزاران بار در دقیقه می‌ چرخند و به همین دلیل می‌ توانند سرعت و کارایی عمل برش را افزایش دهند.در استفاده از صفحه‌های برش باید دقت داشته باشید که این صفحه‌ ها اصطکاک زیادی ایجاد می‌ کنند که منجر به تشکیل دماهای بالا در نقطه‌ی برش می‌شود. اگر یک فرد غیر حرفه‌ ای برش را انجام دهد، ممکن است باعث تاب‌ برداشتن یا بد شکل‌ شدن قطعه در هنگام برش شود. بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که فرایند برش را با دقت انجام دهید.

همچنین، استراحت‌های کوتاه هنگام برش می‌تواند از گرم‌ شدن سریع قطعه جلوگیری کند.

اهمیت ضخامت صفحه برش

ضخامت صفحه برش در ایجاد برش‌های دقیق و مناسب نقش مهمی دارد. قاعده‌ی کلی این است که هرچه صفحه برش سنگ فرز نازکتر باشد، می‌توانید فرایند برش را سریع تر و دقیق‌ تر انجام دهید. اگر از صفحه‌های نازک‌ تر استفاده کنید، می‌توانید مطمئن باشید که دمای نقطه‌ی برش کم‌ تر خواهد بود و جرقه‌ های کم‌ تری تولید می‌شود.

اهمیت ضخامت صفحه برش برای برش دقیق

طی سال‌های گذشته، ضخامت استاندارد صفحه‌های برش ۳ میلی‌متر بود. زیرا برای حفظ الزامات ایمنی و ایجاد یک برش کارآمد، صفحه برش باید به اندازه‌ی کافی ضخیم باشد. امروزه، با پیشرفت فناوری، ضخامت صفحه‌های برش به‌طور پیوسته از 3 میلی‌متر به حدود 1 میلی‌متر کاهش یافته است.

امروزه انتخاب‌های متنوع‌ تری از صفحه‌های برش در بازار موجود است. این تنوع باعث می‌شود به نتیجه‌ی دلخواهتان در فرایند برش برسید یکی از بهترین صفحه های برش ، صفحه برش مولیتال می باشد و شرکت آن ،  انواع صفحه برش استیل بر در سایزهای مختلف و صفحه سنگ ساب را با کیفیت عالی تولید و با مناسب ترین قیمت عرضه بازار می کند.

اجزای تشکیل دهنده صفحه برش و مواد تشکیل دهنده صفحه سنگ فرز

صفحه‌ های برش معمولاً از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود:

 •   دانه‌هایی که عمل برش را انجام می‌دهند.
 •  پیوندهایی که دانه‌ها را در جای خود نگه می‌دارند.
 •     فایبرگلاسی که صفحه برش را تقویت می‌کند.

دانه‌های صفحه برش ذراتی هستند که عمل برش را انجام می دهند. این دانه‌ها انواع مختلفی دارند. انواع رایج دانه‌های درون صفحه برش شامل سرامیک اکسید آلومینیوم، اکسید آلومینیوم و زیرکونیوم، اکسید آلومینیوم و کاربید سیلیکون است که مواد تشکیل دهنده صفحه سنگ فرز را تشکیل می دهند.

اجزای تشکیل دهنده صفحه برش و مواد تشکیل دهنده سنگ فرز

سرامیک اکسید آلومینیوم: آلومینیوم سرامیکی در برش قطعاتی مانند فولاد، فولاد ضد زنگ، تیتانیوم و فولاد زرهی عملکرد فوق العاده‌ای دارد. در صورت استفاده و نگهداری مناسب، طول عمر بالایی دارد و نتیجه‌ی بسیار خوبی در برش ارائه می‌دهد.

اکسید آلومینیوم و زیرکونیوم: اکسید آلومینیوم و زیرکونیوم برش بهتری را برای فولاد، آهن و سایر فلزات فراهم می‌کند و برای برش ریل و سایر کاربردهای سنگین ایده‌آل است. فرایند برش با سنگ فرز با این نوع از صفحه حاوی این نوع دانه بسیار سریع است. همچنین عمر طولانی دارد و فشار‌های شدید را تحمل می‌کند.

اکسید آلومینیوم: اکسید آلومینیوم یکی از رایج‌ترین دانه‌های ساینده است. سرعت برش اولیه‌ی بالایی دارد و برش یکنواختی را برای فولاد و سایر فلزات فراهم می‌کند.

کاربید سیلیکون: کاربید سیلیکون یک دانه‌ی بسیار سخت است که برش‌های بسیار تیز و سریع ایجاد می‌کند. اما شکننده است و به سختی دانه‌های دیگر نیست.

lمواد تشکیل دهنده صفحه برش اکسید الومینیوم و زیرکونیوم و کاربید سیلیکون می باشد

پیوند صفحه برش

پیوند صفحه برش ماده‌ای است که دانه‌های ساینده را در جای خود نگه می‌دارد. درجه‌ی سختی یک صفحه معمولاً بر روی آن درج شده است. درجه نشان‌دهنده‌ی سختی خود دانه‌های ساینده نیست، بلکه نشان‌دهنده‌ی سختی پیوندی است که آن‌ها را در جای خود نگه می دارد.

به‌طور کلی، در شرایط یکسان، هرچه اتصال دانه‌های یک صفحه برش سخت‌تر باشد به این معناست که صفحه طول عمر بیشتری خواهد داشت. البته، دانه‌هایی با اتصال نرم‌تر مزایای به‌خصوصی دارند. برای مثال، در پیوندهای نرم دانه‌ها سریع‌تر می‌ریزند تا برش سریع‌تری ایجاد کنند. در حالی که اگر اتصال دانه‌ها محکم‌تر باشد، ممکن است دانه‌ها را پس از فرسوده‌شدن در جای خود باقی بمانند.

یکی از پیوندهایی که معمولاً برای اتصال دانه‌های ساینده در صفحه برش فرز استفاده می‌شود رزینوئید است. پیوندهای رزینوئیدی حاوی ترکیبات آلی هستند. آن‌ها نسبت به سایر انواع پیوندها مقاومت ضربه‌ای بهتری دارند و می‌توانند در سرعت‌های بالا مقاومت کنند. پیوندهای رزینی مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و گرما دارند.

فایبرگلاس

صفحه‌ های برش حاوی فایبرگلاس هستند که باعث تقویت عملکرد صفحه برش می‌شود. استفاده از یک لایه فایبرگلاس در ساختار صفحه برش، باعث بالارفتن سرعت برش و در عین حال کاهش احتمال تاب‌برداشتن قطعه‌ی در حال برش می‌شود. تقویت‌کننده‌های دوگانه و سه‌ گانه از چندین لایه‌ی فایبرگلاس برای ارائه پشتیبانی بیشتر در برش‌های صنعتی با لرزش بالا استفاده می‌شوند.

صفحه های برش حاوی فایبرگلاس هستند که باعث تقویت عملکرد صفحه برش می شود.

صفحه برش بر اساس اندازه

صفحه های برش بر اساس اندازه معمولا در چندین سایز صفحه برش 115 میلی متری ، صفحه برش 125 میلی متری ، صفحه برش 180 میلی متری ، صفحه برش 210 میلی متری ، صفحه برش230  میلی متری، صفحه برش250 میلی متری ، صفحه برش300 میلی متری ، صفحه برش 350 میلی متری تولید می شوند . اما پر فروش ترین سایز صفحه برش در بازار 115 ، 180 و 230 میلیمتر است البته سایزهایی مانند 300 و 350 نیز در دستگاه هایی مانند پروفیل بر کاربرد دارد.

صفحه برش بر اساس اندازه و کاربردهایشان

انواع صفحه برش

صفحه برش بر اساس کاربرد و جنس قطعاتی که می‌تواند برش دهد به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. همه صفحه برش ها نمی توانند هر سطحی را برش دهند به همین دلیل باید در مورد انواع صفحه برش و کاربرد هر کدام از صفحه برش ها آشنا شوید تا بتوانید صفحه برش مورد نیاز کار خود را خریداری کنید. البته ذکر این نکته ضروری است که قیمت انواع صفحه سنگ برش با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به معرفی انواع آن می پردازیم.

انواع صفحه برش به چند بخش تقسیم بندی می شود:

 • صفحه برش آهن
 • صفحه برش استیل بر
 • صفحه برش سنگ
 • صفحه برش پروفیل بر
 • صفحه ساب
 • صفحه برش سرامیک بر
 • صفحه برش گرانیت بر

مینی فلاپ

کاربرد مینی فلاپ
مینی فلاپ ،  یک نوع صفحه ای است که از چندین سنباده تشکیل شده که به صورت مورب روی یکدیگر قرار می گیرند . مینی فلاپ ها قابلیت نصب بر روی دستگاه های فرز و مینی فرز را دارند و در مش ها و سایزهای متفاوتی به فروش می رسند و می توانند به راحتی سنباده کاری روی قطعه را انجام دهند.
مینی فلاپ چیست؟ مینی فلاپ صفحه ای که از چندین سنباده تشکیل شده و برای سنباده کاری روی قطعه کاربرد دارد

صفحه سنباده چیست و چه کاربردی دارد؟

صفحه سنباده صفحه‌ ای است که در دستگاه‌های سنباده‌ زنی و برای سنباده‌کردن لبه‌های برش استفاده می‌شود. صفحه‌های سنباده از ترکیبات ساینده تشکیل شده‌اند.

صفحه‌ سنباده معمولاً با مواد کامپوزیت ساخته می‌شود. این مواد شامل ذرات درشت است که به‌هم متصل شده‌اند و یک شکل جامد و دایره‌ای تشکیل می‌دهند.

صفحه سنباده صفحه ای است که در دستگاه سنباده زنی برای سنباده کردن لبه های برش استفاده می شود.

کاربرد صفحه سنباده

صفحه های سنباده که در مش ها متفاوتی وجود دارند با بزرگ تر شدن عدد مش آن ها ذرات ریزتر و در کل نرم تر می شوند و امکان نصب روی ابزارآلاتی مانند فرز و مینی فرز را دارد کاربرد صفحه سنباده می تواند برای سنباده کاری روی سطوح مختلف باشد .

تفاوت صفحه فلاپ با صفحه سنباده

آیا تفاوت صفحه فلاپ با صفحه سنباده را می دانید؟ صفحه فلاپ صفحه ساینده‌ای است که از صفحه سنباده‌های کوچک، که روی هم قرار گرفته‌اند و به شکل یک صفحه ساخته شده است. صفحه‌های فلاپ هنگام استفاده کارآمدتر از صفحه‌ی سنباده معمولی هستند. زیرا صفحه فلاپ از لبه‌ی بیرونی سایش را انجام می‌دهد و سایش را به‌طور مساوی در کل صفحه توزیع می‌کند.

بر خلاف صفحه سنباده معمولی، که پس از فرسوده‌ شدن حتی قسمت کوچکی از آن باید دور انداخته شود، طول هر فلاپ را می‌توان قبل از نیاز به تعویض صفحه فلاپ به‌ طور کامل استفاده کرد.

پد پولیش چیست و چه کاربردی دارد؟

پد پولیش صفحه ایست که در اندازه های مختلفی وجود دارند و با الیافی مثل پشم  ، پوست بره پوشانده شده اند . کاربرد پد پولیش چیست ؟ از پد پولیش برای پولیش کردن خودرو و یا هر وسیله دیگری استفاده می شود و برخی از این مدل پد پولیش ها باید بر روی صفحه پشتیبان سوار شوند و برخی دیگر نیاز به صفحه پشتیبان ندارند.

پد پولیش چیست و چه کاربردی دارد؟

اهمیت جنس صفحه برش

جنس صفحه برش برای کار بسیار حائز اهمیت است و با توجه به کاربردی که دارند دارای جنس هاس متفاوتی می باشند. برای خرید صفحه برش ، به کیفیت صفحه دقت داشته باشید چرا که صفحه فرز باید از جنس قطعه سخت تر باشد تا بتواند به راحتی قطعه مورد نظر را برش داده و یا بسابد. علاوه بر جنس و کیفیت صفحه برش باید حتما به اندازه آن نیز دقت شود و با توجه به اندازه کار از صفحه برش مناسب آن استفاده شود برای مثال از صفحه برش بزرگ برای قطعات کار بزرگ تر استفاده می شود.

نکات ایمنی نگام استفاده از صفحه برش

بیش‌تر حوادث هنگام استفاده از آسیاب زاویه‌ ای و صفحه‌های برش به دلیل استفاده‌ی نادرست از این محصولات رخ می‌دهد. به همین دلیل، باید قبل ازبه‌ کاربردن ابزار برش و سایش نحوه‌ی صحیح استفاده از آن‌ها را بیاموزید. همچنین به نکات ایمنی زیر دقت داشته باشید:

 • صفحه‌های برش را در محیط خشک و تحت آب و هوای کنترل‌ شده نگهداری کنید.
 •  از تجهیزات ایمنی و حفاظتی مناسب هنگام کار با دستگاه و صفحه برش استفاده کنید.
 •    پیش از استفاده به اخطارها و نمادهای حک‌ شده بر روی صفحه برش دقت کنید.
 • همیشه پیش از شروع فرایند برش ، صفحه را بازرسی کنید.
 • در صورت شکستگی یا وجود ترک در صفحه برش آن را استفاده نکنید و دور بیاندازید.

نکات ایمنی هنگام استفاده از صفحه برش

در فرایند ایجاد برش در قطعات سخت مانند قطعات فلزی، بتنی و سنگی، انتخاب صفحه برش متناسب با جنس هر قطعه بسیار اهمیت دارد. اگر ازصفحه مناسب برای برش استفاده کنید، به نتیجه‌ ای مطلوب‌تر دست خواهید یافت. توصیه می‌کنیم که پیش از انتخاب صفحه مورد نظرتان حتماً درباره‌ی انواع موجود صفحه برش در بازار و کاربردهای آن مطالعه کنید.

قیمت صفحه برش

همان طور که تاکنون بیان شد صفحه برش در صنایع مختلف برای ساییش و یکدست نمودن انواع سطوح کاربردی فراوان دارد.  صفحه برش ها معمولا بر روی انواع دستگاه فرز و مینی فرز قرار می گیرند و عمل سایش و براده برداری انجام می شود. قیمت صفحه سنگ از طریق موارد مختلفی تعیین می شود که از مهم ترین آن ها می توان به کشور سازنده ، قطر صفحه سنگ ، تعداد ، کاربری آن و ... اشاره نمود. برای مثال قیمت صفحه برش مینی نسبت به سایر صفحه برش ها قیمت متفاوت تری دارد ؛ برای مثال قیمت صفحه سنگ فرز بزرگ بیش تر از صفحه برش کوچک است.

خرید صفحه برش

قبل از خرید صفحه برش ، حتما به جنس و کارایی صفحه برش دقت کنید چرا که انواع صفحه برش هر کدام برای برش قطعاتی با جنس های مختلفی ساخته شده اند و نمی توان از یک نوع صفحه برش برای برش همه قطعات استفاده کرد بنابراین جنس قطعه مورد نظر در انتخاب صفحه برش اهمیت بسیار بالایی دارد.

با خرید صفحه برش در ابزار میهن به صورت اینترنتی می توانید صفحه برش را در کم ترین زمان با ارسال فوری دریافت نمایید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح