چسب سیلیکون و چسب آکواریوم در 24 مدل مختلف با عالی ترین قیمت

فیلتر تخصصی

چسب آکواریوم

چسب سیلیکون ماده‌ ای ژله‌ ای‌ مانند است که بر اساس فناوری الاستومری و با انعطاف‌ پذیری و مقاومت مطلوب ساخته می‌شود. چسب سیلیکن و یا همان چسب آکواریوم خاصیت ارتجاعی و پایداریش را پس از خشک شدن بر روی سطح یا درز در دماهای بسیار بالا و پایین حفظ می‌کند. چسب‌های سیلیکونی در برابر بسیاری از مواد شیمیایی، رطوبت و هوا نیز مقاوم هستند. این ویژگی باعث می‌‌شود تا کاربردهای فراوانی در صنایع برق، الکترونیک، خودرو، هوافضا و ساختمان و شرایط فیزیکی مختلف داشته باشند. یادمان باشد همه انواع و مدل های چسب‌های سیلیکونی برای هر سطحی مناسب نیستند. برای مثال چسب سیلیکون حرارتی با چسب سیلیکون همه کاره کاربردهای متفاوتی دارد.
چسب سیلیکون نوعی چسب است که از پلیمرهای سیلیکونی ساخته شده و انعطاف پذیری بالایی دارند
چسب سیلیکون نوعی چسب است که از پلیمرهای سیلیکونی (فنیل و متیل) ساخته می شود. این نوع چسب با عنوان سیلیکون رابر و سیلیکون کلوژ هم شناخته می شود.
به طور کل چسب سیلیکونی از جمله چسب هاییست که در دسته چسب های پلیمری قرار دارد و به دلیل مقاوم بودن در برابر نفوذ آب و رطوبت به چسب های آکواریوم درزگیر و یا همان چسب درزگیر سیلیکونی نیز شناخته شده است. این نوع چسب های سیلیکون در برابر دمای بالا و پایین با دوام می باشند. از چسب سیلیکون برای درزگیری درب و پنجره ، شیشه های ساختمان ، کاشی های سرویس بهداشتی و... استفاده می شود.
چسب آکواریم کاسپین یکی از  با کیفیت ترین چسب آکواریوم سیلیکون بازار می باشند.

کاربرد چسب سیلیکون

به طور کلی، چسب‌های سیلیکونی به‌ علت مقاومت فوق‌العاده در برابر حرارت ، رطوبت و مواد شیمیایی مختلف، کاربردهای وسیعی دارند. این کاربردها به ویژگی‌های خاص این چسب‌ها در شرایط کاری مختلف مربوط می شود. برای مثال چسب سیلیکون آکواریوم همه کاره برای درزگیری درب و پنجره و در تمام قسمت های ساختمان استفاده می شود. در ادامه به مهم‌ ترین کاربردهای چسب‌های سیلیکونی اشاره می‌کنیم.

چسب های سیلیکون چه کاربردی دارند و برای چه مشاغل هایی بهترین چسب محسوب می شوند

 • تعمیرات و درزگیری در منزل

یکی از رایج‌ ترین کاربرد چسب سیلیکون در تعمیرات اساسی منزل است. برای مثال، از درزگیرهای سیلیکونی می‌توانیم برای درزگیری ترک‌ها استفاده کنیم و برای درزگیری سرامیک می توان از چسب سیلیکون آکواریوم به عنوان بهترین چسب درزگیر سرامیک استفاده کرد. درزگیرهای سیلیکونی مقاوم در برابر آب برای تعمیر نواحی اطراف سینک و محل‌های در تماس با آب بسیار مناسب هستند. البته چسب سیلیکون ماده مناسبی جهت استفاده برای آب‌ بندی‌های همراه با تحمل وزن نیست، چسب‌های سیلیکونی معمولاً برای چسباندن سطوحی مانند پلاستیک، فلز و شیشه استفاده می شوند. از کاربردهای خانگی چسب‌های سیلیکونی می‌ توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 1. آکواریوم‌ها که غالباً با چسب سیلیکون آب‌ بندی می‌شوند.
 2. پنجره‌ها که با چسب‌های سیلیکونی به قاب‌ها متصل می‌شوند زیرا در برابر آب و هوا مقاوم هستند.
 3. چسباندن شیشه و سرامیک، فلزات، پلاستیک، بتن و آجرکاری
 4. آب‌ بندی شکاف‌های اطراف حمام، دوش، پنجره‌ها و میز
 5. نصب آینه یا شیشه روی سطوح کاشی‌کاری شده
 6. آب‌بندی ناودان‌ها و لوله‌ها 
 • خودرو و لوازم خانگی

به‌ منظور محافظت، عایق‌ کاری و حفظ دوام قطعات مختلف الکتریکی، الکترونیکی و مکانیکی استفاده شده در خودرو و لوازم خانگی در برابر حرارت و مواد شیمیایی از چسب‌های سیلیکونی استفاده می‌کنند.ازآنجایی‌ که سیلیکون می‌تواند خاصیت چسبندگی خود را در دماهای بالا حفظ کند، به‌عنوان عامل اتصال قطعات نیز در موتور خودرو به کار می‌رود. از مهم‌ترین کاربردهای این ماده در صنایع خودرو و لوازم خانگی می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم.

 1. عایق‌کاری کابل‌ها و حسگرها
 2. اتصال پوشش سوپاپ، محفظه ترموستات و پمپ‌های سوخت در خودروها
 3. پوشش بردهای الکترونیک
 4. تعمیر تریم لاستیکی خودروها
 5. قالب‌گیری کالاهای لاستیکی نرم
 6. ساخت قالب‌های انعطاف‌پذیر 

چسب سیلیکونی آکواریومی مناسب برای مصرف خانگی و خودرو

 • پزشکی

تجهیزات پزشکی بخش‌های پیچیده‌ ای دارند که باید دائماً به هم وصل و عایق باشند. چسب‌ سیلیکونی به‌علت قابلیت چسبندگی به پلی‌کربنات‌ها کاربرد وسیعی در مهندسی پزشکی دارند. زیرا آن‌ها را به‌ راحتی می‌توانیم شکل بدهیم و قالب‌بندی کنیم. همچنین در چنین تجهیزاتی از پلی‌آمید یا نایلون برای لوله‌ها و تیتانیوم برای ایمپلنت‌هایی مانند ضربان‌ساز، کاشت حلزون، شانت هیدروسفالی و پمپ‌های انفوزیون استفاده می‌کنند. در هر یک از این تجهیزات از چسب‌های سیلیکونی به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌کنند. برخی کاربردهای این مواد در پزشکی به شرح زیر هستند:

 1. چسب‌های پروتز پوست که برای اتصال پروتزهای پوست به کار می‌روند
 2. چسب دندانپزشکی که با داشتن خاصیت ارتجاعی ، چسبی ایده‌آل برای استفاده در دندانپزشکی هستند. ازآنجایی‌که چسب‌های سیلیکونی از نظر شیمیایی بی‌اثر هستند، استفاده از آن‌ها برای قرار دادن دندان مصنوعی در دهان بی‌خطر است.
 • صنایع فضایی

شرایط سخت فضا، فشار اتمسفر و الزامات آب‌بندی، استفاده از مواد چسبنده خاصی را در تجهیزات فضایی ایجاب می‌کند. برای این منظور انواع خاصی از چسب‌های سیلیکونی بهترین گزینه ممکن هستند.

 • اتصال شیشه

شیشه بستری منحصربه‌ فرد و دشوار برای اتصال است. بیشتر اتصالات شیشه‌ای شامل درزهای براب ندارند و به احتمال زیاد، برای استفاده در مجموعه‌ای از شرایط محیطی که نیاز به اتصال نامرئی دارند، طراحی شده‌اند. چسباننده‌های شیشه باید به اندازه کافی قوی باشند تا اتصالات ضدآب ایجاد کنند اما به اندازه‌ای انعطاف‌پذیر باشند که تحت فشار چند جهته نچسبند. به همین دلایل است که چسب سیلیکونی پرکاربردترین چسب برای چسباندن و آب‌بندی شیشه است.

کاربرد چسب سیلیکون به طور گسترده  باعث شده تا این چسب طرفداران خاص خود را داشته باشد و یکی از پرفروش ترین چسب ها در دسته چسب سیلیکونی در بازار قرار بگیرد.

ویژگی چسب های سیلیکونی

در این بخش به ویژگی چسب های سیلیکونی خواهیم پرداخت:

 1. مقاومت در برابر دما: چسب‌های سیلیکونی پیوندهای خود را بدون توجه به تغییرات دما حفظ می‌کنند. این خاصیت یکی از دلایلی است که باعث کاربرد گسترده آن‌ها در صنایع مختلف شده است.
 2. قابل انعطاف: اگرچه چسب سیلیکون چسبی محکم ایجاد می‌کند، اما سفت نمی‌شود. برای بسیاری از کاربردها، انعطاف‌پذیری در یک اتصال ضرورتی حیاتی است. زیرا اکثر مواد با تغییرات محیطی منعطف می‌شوند. چسب سیلیکون ژلی شفاف در هنگام استفاده است و به مرور زمان به چسب انعطاف‌پذیر تبدیل می‌شود.
 3. دوام: همانند سایر ویژگی‌های چسب سیلیکونی ، دوام در شرایط فیزیکی سخت، آن را به گزینه‌ای ایده‌آل به‌ویژه برای کاربردهای هوافضا تبدیل کرده است. برخلاف سایر چسب‌ها، چسب سیلیکون می‌تواند در بسیاری از محیط‌ هایی که چسب‌های دیگر کارایی ندارند مقاومت کند. عملیات تولیدی و صنعتی مستلزم آن است که چسب‌ها بتوانند فرآیند تولید را تحمل کنند و پایدار بمانند.
 4. ظاهر: اگرچه چندین ساعت طول می‌کشد تا چسب سیلیکون خشک شود، اما انواع بی‌رنگ این ماده پس از خشک و سفت شدن، به دلیل شفافیت به‌ سختی قابل تشخیص می‌شود. این ویژگی خاص دلیل استفاده از آن برای چسباندن پنجره‌ها و آکواریوم‌ها است. بنابراین این ماده به زیبایی ظاهری لطمه‌ای نمی‌زند.
 5. دفع آب: چسب‌های سیلیکونی را در تجهیزات دریایی استفاده می‌کنند. هنگامی که چسب سیلیکون اعمال می‌شود، مانند یک درزگیر واکنش نشان داده و تحت تأثیر رطوبت قرار نمی‌گیرد.
 6. کاربر پسند بودن: سمّی نبودن، بی‌بو و سالم بودن از نظر زیست‌ محیطی باعث شده تا چسب‌های سیلیکونی مورد استقبال کاربران در سراسر جهان باشند.

ویژگی بارز چسب های سیلیکونی که باعث شده محبوبیت خاصی بین عموم داشته باشد

انواع چسب های سیلیکونی

چسب های سیلیکونی به دو دسته تقسیم می شوند :
چسب سیلیکونی دو جزئی یا استوکسی :
این نوع چسب سیلیکون پایه اسیدی و بوی تندی شبیه به بوی سرکه دارد. این چسب یک چسب سیلیکون عمومی است و کاربردهای مختلفی دارد. این چسب ها نسبتا دیر خشک می شوند و حالت رنگی دارند. برای کار با چوب، ساخت کابینت، درزگیری وسایل مختلف از آن استفاده می شود. مکانیزم خشک شدن چسب سیلیکونی دو جزئی با واکنش شیمیایی بین دو جزء سازنده آن است و باید حتما تناسب در اختلاط آن ها رعایت شود وگرنه خشک شدن آن زمان بیشتری می برد.
چسب سیلیکونی تک جزئی :
چسب سیلیکون تک جزئی یا خنثی همان چسبی است که به عنوان چسب آکواریوم ماهی نیز شناخته می شود و برای چسباندن و درزگیری قطعات مختلف آکواریوم ماهی استفاده می شود. چسب تک جزئی سیلیکونی برای خشک شدن و محکم شدن به دو عامل دمای 5 تا 40 درجه سانتی گراد و رطوبت 5 تا 95 درصدی نیاز دارد.
نوع دیگری از چسب سیلیکونی ، چسب سیلیکونی حرارتی است که در برابر گرما و حرارت بسیار مقاوم است که در ادامه مطالب به توضیحات بیشتری درباره این چسب آکواریوم می پردازیم. چسب مزدا جزو این دسته از چسب های سیلیکونی می باشد.
 • چسب سیلیکون ماهی

چسب سیلیکون ماهی آکواریوم در دسته چسب سیلیکون قراردارد، این چسب سیلیکونی بسیار سخت است که برای چسباندن و آب‌ بندی شیشه آکواریوم طراحی شده است. از این چسب برای چسباندن سنگ‌ها، گیاهان و تزئینات به داخل آکواریوم نیز استفاده می‌کنیم. به‌ علت بیرنگ بودن‌، این چسب برای استفاده در آکواریوم مناسب است. استفاده از چسب‌های سیلیکونی ساختمانی را برای ساخت مخزن ماهی توصیه نمی‌کنیم. زیرا این چسب‌ها ممکن است در تماس دائمی با رطوبت کپک بزنند.

انواع چسب سیلیکون و اکواریومی با کاربردهای منحصرشان

 • چسب سیلیکون خنثی

چسب سیلیکون خنثی یا چسب آیینه یا آلکوکسی خنثی، چسب‌هایی هستند که به هنگام خشک شدن الکل آزاد می‌کنند. این چسب‌های سیلیکونی تقریباً بدون بو هستند و بر روی بسیاری از مواد نظیر یو پی‌ وی‌ سی، پلاستیک، شیشه، آلومینیوم، سرب و سنگ، خواص چسبندگی بهتری دارند. برخلاف انواع اسیدی، این چسب‌ها بر سطوح چوبی و فلزی آسیبی نمی‌رسانند.

 • چسب سیلیکون اسیدی

این چسب‌های سیلیکونی بر روی سطوح غیرمتخلخل نظیر شیشه و کاشی‌های لعاب‌ دار بهترین کارایی را دارند. اما باعث خوردگی سطوح  فلزی و برخی از انواع پلاستیک می‌شوند. این نوع چسب سیلیکون در هنگام خشک شدن، اسید استیک آزاد می‌کند که بویی سرکه‌ مانند دارد. چنین بویی در محیط‌ های دربسته ممکن است نامطلوب باشد یا این‌ که اسید استیک ممکن است به مواد در حال آب‌بندی، آسیب برساند. مثلاً اسید استیک ممکن است بر روی برخی مواد پلی‌کربنات شفاف لکه‌های جزئی ایجاد کند.

 • چسب سیلیکون حرارتی

انواع چسب سیلیکون حرارتی با برندهای متفاوت در بازار قابل مشاهده است .اما سوال اینجاست که آیا می دانید چسب سیلیکون حرارتی و یا همان چسب سیلیکون نسوز چیست و چه ویژگی هایی از این چسب باعث شده تا فروش چسب سیلیکون نسوز در بازار افزایش یابد و مورد استقبال قرار بگیرد؟

این چسب‌های سیلیکونی برای مقاومت در برابر درجه حرارت بالا یعنی تا 300 درجه سانتیگراد طراحی شده‌اند. چسب نسوز سیلیکونی معمولاً در تجهیزات الکتریکی، صنعتی از جمله خودرو به‌ منظور آب‌بندی بین سطوح با دمای بالا به کار می‌روند. برای خرید چسب سیلیکون حرارتی به ویژگی های چسب حتما توجه کنید و بهترین چسب سیلیکونی حرارتی را بر اساس نیاز کارخریداری نمایید.

یکی دیگر از چسب هایی که در ابتدا به صورت جامد می باشند و برای استفاده به صورت مایع در  می آیند چسب حرارتی است که برای چسباندن موکت روی سرامیک ، چسباندن زیورآلات و موارد بسیار دیگر استفاده می شود.

 • چسب سیلیکون واشر ساز
 چسب سیلیکون  واشرساز (RTV: Room Temperature Vulcanizing) نوعی چسب ملایم است که هنگام چسباندن دو سطح به هم، واشری از چسب به شکل بالشتک ایجاد می‌کند. به‌ علت مقاومت بالا در برابر عوامل جوی و مواد شیمیایی، این چسب را غالباً به‌عنوان عایق الکتریکی به کار می‌بریم. چسب سیلیکون rtv به محض قرار گرفتن در معرض هوا خشک می‌شود لذا مهم است که آن را در ظرفی دربسته نگهداری کنیم.
چسب سیلیکون واشر ساز یکی از انواع بهترین چسب سیلیکون
 • چسب سیلیکون پلی اورتان

چسب‌های سیلیکونی پلی‌اورتان (PUR: Polyurethane Reactive یا PU) دارای ترکیبات آلی کم‌ فرار هستند. این چسب پس از سرد شدن، مانند یک ماده مذاب داغ، جامد شده و به استحکام نگهداری می‌رسد. سپس طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت خشک شده و استحکام ساختاری نهایی پیدا می‌کند. این چسب‌های سیلیکونی در برابر درجه حرارت بسیار بالا مقاوم بوده و در برابر لرزش و ضربه انعطاف‌پذیر هستند. این چسب‌ها به خوبی به فلزات، شیشه، سرامیک، چوب و برخی پلاستیک‌ها نظیر پلی‌استایرن و پلی‌اکریلیک می‌چسبند. PUR را در محصولات پزشکی، تجهیزات نظامی، لمینیت‌های مختلف، پوشاک، الکترونیک، مونتاژ خودرو، مواد زیست‌ پزشکی به کار می‌برند.

برای چسباندن فلزات می توانید از چسب آهن نیز با قدرت چسبندگی بسیار بالا استفاده کنید.

 • چسب سیلیکون الکترونیک

از چسب‌های سیلیکونی الکترونیک در تجهیزات الکترونیکی حساس به خوردگی استفاده می‌کنیم. این چسب‌ها قدرت دی‌ الکتریک زیادی دارند و آن‌ها را به‌عنوان درزگیری بادوام در بسیاری از مصارف الکتریکی و الکترونیکی به کار می‌برند. از کاربردهای آن می‌توانیم به چسباندن درب‌ها و صفحات پایه ماژول، آب‌بندی داخل و اطراف سیم‌ها و منافذ دیگر در ماژول، محافظت از الکترودهای ترمینال و بالشتک یا تثبیت قطعات الکترونیکی شکننده و چسباندن اتصالات آنتن اشاره کنیم.

چسب سیلیکونی در چه رنگ هایی عرضه می شوند؟

چسب‌های سیلیکونی در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند. حتی برخی تولیدکنندگان چسب‌هایی با رنگ سفارشی مشتریان عرضه می‌کنند تا بیشترین هماهنگی را با زمینه کاربرد آن ایجاد کنند اما بیشترین رنگ انواع چسب سیلیکون بی‌رنگ، سفید، مشکی و قرمز هستند. نوع بی‌ رنگ در مصارفی نظیر آکواریوم یا سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود تا به زیبایی ظاهری سطوح مورد استفاده خدشه وارد نکند.

نکته جالب این است که شما می توانید با توجه به رنگ چسب ، به نوع کاربرد آن پی ببرید. پس اگر می خواهید بدانید کاربرد رنگ های مختلف چسب سیلیکون چیست، حتما به دسته بندی زیر توجه کنید :
 1. از چسب قرمز یا چسب واشر به جهت درزگیری سطوحی که با حرارت بالا و مواد شیمیایی سر و کار دارند، استفاده می شود.
 2. از چسب سیلیکون مشکی جهت درزگیری شیشه های خودرو و یا برای چسباندن قطعات در تابلوسازی استفاده می شود.
 3. از چسب سیلیکون سفید برای درزگیری سرویس های بهداشتی استفاده می شود.
 4. از چسب های بی رنگ برای منظور درزگیری سینک، چسباندن قطعات و درزگیری آکواریوم ماهی، و برای درزگیری پنجره و ... استفاده می شود.

این چسب ها ضریب انتقال حرارت بالا (برحسب متر کلوین)، مقاومت حرارتی زیاد، قابلیت کار در دماهای منفی (70- تا 200- درجه سانتی گراد)، توانایی انتقال موثر گرما به هیت سینک، قابلیت کار در بازه دمایی مختلف، پایداری و قابلیت اطمینان بالا و کشش سطحی پایینی دارند. این رنگ ها امکان رنگ پذیری ندارند و از مواد غیرسمی تولید می شوند.

چسب سیلیکون بی رنگ

اگر به دنبال چسب سیلیکون برای شیشه هستید  چسب سیلیکون بی رنگ گزینه مناسبی می باشد با استفاده از این محصول هیچ آثاری از چسب روی شیشه و اینه به جا نمی ماند و از ویژگی های منحصر چسب سیلیکون بی رنگ محسوب می شود.

به طور کلی چسب سیلیکون بی رنگ و یا همان چسب سیلیکون شفاف از دسته چسب هاییست که به دلیل بی رنگ بودن برای چسباندن شیشه های آکواریوم ، آینه های سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شود و هیچ آثاری از چسب بر روی قطعه چسبانده شده به جا نمی ماند .برای خرید بهترین چسب سیلیکون برای شیشه حتما به نوع رنگ چسب سیلیکون و برند آن توجه کنید.

چسب سیلیکون بی رنگ بهترین چسب سیلیکون برای چسباندن شیشه

چسب های سیلیکونی مخصوص آینه و شیشه ، در برابر عوامل محیطی مانند تابش مستقیم نور خورشید ، رطوبت بسیار با دوام هستند و برای درزگیری بر روی سینک ظرفشویی نیز قابل استفاده است . از ویژگی های چسب سیلیکونی شفاف می توان به  تغییر نکردن رنگ چسب ، با تابش مستقیم نور خورشید اشاره نمود و به همین دلیل برای اتصالات لوله در ساختمان سازی چسب سیلیکون بی رنگ کاربرد فراوانی دارد.چسب آکواریوم شفاف به شکل ژله ای می باشد و در قوطی های استوانه ای شکل بسته بندی و عرضه بازار می شوند.

با خرید چسب سیلیکونی بی رنگ دیگر نگران دیده شدن چسب بر روی قطعه نباشید و با خیالی آسوده از این چسب برای درزگیری و اتصالات قطعاتی همچون شیشه و آینه استفاده کنید.

چسب سیلیکون مشکی

چسب سیلیکون مشکی که به چسب آکواریوم مشکی نیز معروف است ، برای نصب شیشه چراغ خودرو ، نصب اینه خودرو بیشترین کاربرد را دارد و برای درزگیری و آب بندی های شیشه های دوجداره هم استفاده می شود. برای نصب شیشه خودرو ، خرید چسب سیلیکون مشکی پیشنهاد می شود و به دلیل ویژگی منحصرش بسیاری از افراد ، از این نوع چسب آکواریوم سیلیکون بسیار استقبال کرده اند و به می توان گفت فروش چسب سیلیکون مشکی در بازار رایج شده است.

چسب سیلیکون مشکی برای نصب شیشه چراغ خودرو و درزگیری شیشه های دو جداره استفاده می شود

چسب سیلیکون سفید

چسب سیلیکون سفید ، بهترین چسب سیلیکون برای چسباندن چینی های سفید رنگ و وان حمام و سرویس های بهداشتی می باشد.

چسب درزگیر سیلیکونی سفید ، از دیگر چسب سیلیکون  پرفروش در بازار است که از رنگ سفید برخوردار است و در وان حمام ، سرویس بهداشتی و همه سطوح سفید مانند چینی بسیار استفاده می شود.قیمت چسب سیلیکون سفید با توجه به برندشان در بازار متفاوت است اما فروشگاه ابزارمیهن به شما کاربران گرامی بهترین چسب سیلیکون درزگیر سفید رنگ را معرفی می کند. چسب سیلیکون آکواریوم سفید کاسپین ، یکی از بهترین چسب سیلیکون کاسپین است که درزگیر عالی برای پر کردن فضاهای خالی مانند کاشی ، سرامیک ، سرویس های بهداشتی می باشد و از رشد قارچ و باکتری در محیط های مرطوب جلوگیری می کند و به این نوع چسب سیلیکون ، چسب آکواریوم آنتی باکتریال نیز می گویند.انعطاف پذیری و خاصیت رنگ پذیری از دیگر ویژگی های منحصر این چسب سیلیکون سفید محسوب می شود.

چسب سیلیکون سفید آکواریوم بهترین چسب برای چسباندن وان حمام

چسب درزگیر سیلیکون ماستیک

ماستیک متریالی است که برای آب بندی کاشی ، سرامیک ، آجر و...استفاده می شود و امروزه انواع چسب سیلیکون ماستیک با کاربردی متفاوت در بازار به فروش می رسند. برخی از ماستیک ها برای آب بندی کانال های آب و فاضلاب مناسب اند و برخی برای درزگیری و آب بندی درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرند .

انواع چسب سیلیکون ماستیک

پلی سولفاید

این نوع ماستیک با ترکیب رزین پلی سولفاید و پلیمر ساخته شده و دوجزئی می باشد و قدرت چسبانندگی بالایی  دارد.

پلی یورتان

پلی یورتان از مواد آلاستیک ساخته می شود که تک جزئی بوده و برای پر کردن درزهای سازه های بتنی بسیار کاربرد دارد.اسپری فوم پلی یورتان سیستا ، بهترین اسپری فوم برای درزگیری و شکاف ساختمان ها می باشد.

سیلیکونی

چسب ماستیک درزگیر ، مناسب برای درزگیری و آب بندی می باشد و علاوه بر قدرت چسبانندگی بالا از رشد قارچ و باکتری در محیط های مرطوب جلوگیری می کند و در برابر فشار و گرما بسیار با دوام است. ترک نخوردن چسب ماستیک از دیگر ویژگی چسب سیلیکون ماستیک محسوب می شود.

قیمت چسب سیلیکون ماستیک با برندهای مختلف بازار متفاوت است اما کارایی این محصول موجب افزایش فروش چسب سیلیکون ماستیک در بازار شده است.

چسب آکواریوم قوی

چسب آکواریوم قوی جزو مصرفی ترین چسب هایی است که در هر خانه ای مورد نیاز می باشد. ابتدا از چسب آکواریوم قوی به دلیل استحکام بالا برای تولید شیشه های آکواریوم استفاده می شد اما با ویژگی های منحصرش کم کم چسب آکواریوم برای مصارف گوناگون نیز مورد استفاده قرار گرقت و طرفداران خاص خود را پیدا کرد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک چسب آکواریوم قوی برخوردار است مقاومت آن در برابر رطوبت و نفوذ آب می باشد و برای درزگیری مصالح های ساختمانی نیز استفاده می شود.

ویژگی چسب آکواریوم قوی به شرح ذیل می باشد:

 • مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی سرما ، گرما و رطوبت
 • خاصیت کشسانی بالا از دیگر مهم ترین ویژگی یک چسب اکواریوم قوی محسوب می شود
 • استفاده به عنوان عایق گیری صدا

تفاوت چسب سیلیکون و چسب آکواریوم

چسب سیلیکون و چسب آکواریوم هر دو از یک خانواده هستند اما با وجود شباهت بسیار این دو چسب از نظر ساختاری و ویژگی متفاوتند. در این صفحه با چند تفاوت چسب سیلیکون و چسب آکواریوم آشنا خواهید شد.

 • ساختار و فرمولاسیون چسب سیلیکون ، تک جزئی و دو جزئی می باشد چسب سیلیکون دو جزئی از سیلیکون اسیدی ساخته شده که به آن چسب اکواریوم می گویند و فرمولاسیون دوم چسب سیلیکون ، دو جزئی می باشد که به عنوان سیلیکون خنثی نیز می شناسند.
 • چسب سیلیکون خنثی نسبت به چسب آکواریوم دیرتر خشک می شود. چسب آکواریوم به دلیل دو جزئی بودن و با واکنش شیمیایی که بین دو ماده ایجاد می شود مکانیزم خشک شدن سریع را دارد.
 • از نظر استحکام و مقاومت ، چسب آکواریوم نسبت به چسب سیلیکون استحکام بیشتری دارد به همین دلیل از چسب آکواریوم برای درزگیری روکش های پی وی سی ، ساخت پنجره های دو جداره استفاده می شود.

با مطالعه تفاوت چسب سیلیکون و چسب آکواریوم به این نتیجه خواهید رسید که نمی توان از چسب سیلیکون به عنوان چسب آکواریوم برای چسباندن و بالعکس استفاده نمود چرا که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارد. چسب آکواریوم برای چسب زدن ، عایق بندی شیشه های اکواریوم مناسب است و چسب سیلیکون برای چسباندن کاشی و سرامیک ، چسباندن شیشه و درزگیری بهترین گزینه برای خرید می باشد.

تفاوت چسب سیلیکون و پلی اورتان

چسب آکواریوم بهترین چسب سیلیکون برای درزگیری محیط های مرطوب مانند سینک ظرفشویی ، شیرآلات حمام و سرویس های بهداشتی می باشد و از خاصیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. ساختار چسب سیلیکون استوکسی و اسیدی می باشد اما چسب پلی یورتان از نظر علمی با علامت pu نمایش داده می شود و ساختار پلیمری دارد.و نسبت به چسب سیلیکون می توان از پلی اورتان در محیط های مختلف استفاده نمود.

بهترین چسب سیلیکون آکواریوم

آب‌ گریزی، استحکام دی‌ الکتریکی مطلوب و مقاومت در برابر حرارت بالا، چسب‌های سیلیکونی را به یکی از پرکاربرد ترین مواد در سراسر جهان تبدیل کرده است. امروزه برای شرایط مختلف دمایی، رطوبتی، فشار و الکتریکی چسب سیلیکون مخصوص عرضه شده است. بنابراین برای حصول بهترین نتیجه از کاربرد چسب‌های سیلیکونی، لازم است آگاهی خود را درباره انواع مختلف این مواد و ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی آن‌ها افزایش دهیم.
به دلیل تولید انواع چسب سیلیکون و آکواریوم انتخاب بهترین چسب آکواریوم ، نیاز به شناخت بیشتر این چسب ها می باشد. اما به طور کلی از نظر کیفیت چسب های سیلیکونی که انعطاف پذیری بالا ، مقاوم در برابر رطوبت ، مقاوم در برابر فشار و چسبندگی خوبی داشته باشند به عنوان بهترین چسب اکواریوم شناخته می شوند همچنین برای این که بتوانید بهترین چسب سیلیکون را انتخاب کنید توجه به برند چسب سیلیکون نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با تولید انواع چسب سیلیکون دقت در انتخاب مارک چسب برای خرید بسیار اهمیت دارد بنابراین برندهایی را انتخاب کنید که معتبر و در بازار شناخته شده باشد و مورد تایید مصرف کنندگان و فروشندگان چسب آکواریوم قرار گرفته باشد.
اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره چسب های پلی اورتان دارید، مقاله چسب پلی اورتان چیست ؟ را مطالعه نمایید.

ترکیب شیمیایی چسب سیلیکون چگونه است؟

ترکیب پایه چسب‌های سیلیکونی برای کاربردهای مختلف تقریباً مشابه است. ماده اولیه چسب سیلیکون، سیلیس است؛ ماده‌ای معدنی که در ماسه، خاک، گرانیت و سنگ‌ها وجود دارد و به دی‌اکسید سیلیکون (SiO2) معروف است. سیلیکون به گروهی از پلیمرها می‌گوییم که دارای پیوند سیلوکسان با ترکیبات آلی هستند. تولید چسب‌های سیلیکونی با جداسازی سیلیکون از سیلیس آغاز می‌شود. در  مطالب ذیل به مراحل تولید چسب سیلیکون اشاره می‌کنیم.

برای استخراج سیلیس، سنگ معدن کوارتز را تا 25 میلی‌متر خرد و سپس آسیاب می‌کنند. برای استخراج سیلیکون ، ماسه خالص‌ شده را تا 1800 درجه سانتیگراد حرارت می‌دهند. در ادامه پس از سرد شدن مخلوط ماسه‌ ای، آن را به پودر تبدیل می‌کنند. پودر سیلیکون ریز را با متیل‌ کلرید مخلوط کرده و حرارت می‌دهند. حرارت باعث واکنش بین ترکیبات و تشکیل متیل کلروسیلان می‌شود، که حاوی دی متیل دی کلروسیلان و جزء اصلی سیلیکون است.این ماده را در دماهای مختلف تقطیر کرده و پس از تقطیر، به آن آب اضافه می‌کنند. این کار آن را به دیسیلانول و اسید هیدروکلریک تفکیک می‌کند. با متراکم شدن دیسیلانول توسط اسید هیدروکلریک، پلی‌دی‌متیل سیلوکسان تشکیل می‌شود. برای ایجاد نوع مناسب سیلیکون، پلی‌دی‌متیل سیلوکسان را پلیمریزه می‌کنند تا آن را به یک چسب مبتنی بر لاستیک تبدیل کنند. چسب‌های سیلیکونی از سیلیکون پلیمریزه ساخته می‌شوند. هنگامی که سیلیکون خشک نشده باشد، یک ژل یا مایع بسیار چسبنده است.

خمیر سیلیکون چیست و چه کاربردی دارد؟

خمیر سیلیکون ماده‌ ای معمولاً سفیدرنگ است که به افزایش دوام اتصالات الکتریکی کمک می‌کند. این ماده با عنوان «گریس دی‌الکتریک» نیز شناخته می‌ شود. تغییرات دمایی تقریباً بر خمیر سیلیکون بی‌ اثر هستند و به‌علت مقاوم بودن در برابر رطوبت و اکسیداسیون، از این ماده برای محافظت طولانی‌مدت از قطعات استفاده می‌کنند. خمیر سیلیکون بی‌بو، دارای سمیّت کم و در برابر تشعشع مقاوم است. در تماس با مواد شیمیایی متعدد بی‌اثر است و در برابر میکروارگانیسم‌ها مقاومت خوبی دارد. از این ماده به‌عنوان روان‌ کننده نیز استفاده می‌کنند. از مهم‌ترین کاربردهای خمیر سیلیکون می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.
 1. به عنوان محافظ در قطعاتی مانند ترمز، بوش‌های تعلیق، پایه‌های شمع و پایانه‌های احتراق
 2.  اتصالات الکتریکی
 3.   محافظت از پایانه‌ها در برابر باران، برف، پاشش جاده، نمک و بخار باتری
 4. کانکتورهای مختلف نورپردازی
 5. کانکتورهای کامپیوتر، حسگرها و محرک‌ها

حلال چسب سیلیکون

جدا کردن چسب سیلیکون و یا همان چسب آکواریوم پس از چسبانده شدن بسیار کار سخت و دشوار است و تنها با حلال های مخصوص چسب سیلیکون جداسازی امکان پذیر می باشد. حلال چسب سیلیکون می تواند ساختار و قدرت چسبانندگی چسب آکواریوم را کم کند و در نهایت باعث جداسازی آسان چسب آکواریوم از روی سطح شود.

استون ، سرکه سفید ، سشوار ، حلال های مخصوص پاک کردن چسب سیلیکون که توسط شرکت های مختلف تولید می شوند حلال هایی هستند که می توان برای جداسازی چسب سیلیکون از روی لباس ، دست استفاده نمود. با خرید حلال چسب سیلیکون و استفاده از آن به راحتی می توانید قدرت چسبندگی چسب را کاهش دهید.

نحوه استفاده از چسب سیلیکون

برای درزگیری و آب بندی حتما نحوه کار با چسب سیلیکون را در این صفحه مطالعه کنید. چسب سیلیکون و یا چسب آکواریوم در قوطی های استوانه ای شکل و برخی دیگر به صورت پمادی تولید می شوند و نحوه استفاده از چسب آکواریوم با توجه به مدل های مختلف متفاوت است. چسب سیلیکون که به صورت استوانه ای شکل هستند بدون استفاده از تفنگ چسب ، درزگیری و آب بندی کار بسیار سخت و شاید غیر ممکن می شود اما در چسب آکواریوم مدل پمادی برای خروج چسب نیازی به تفنگ چسب نمی باشد. بنابراین در اولین مرحله برای استفاده صحیح از چسب سیلیکون مدل سیلندری یک تفنگ چسب با کیفیت تهیه کنید. گان اسپری فوم کالاگان یکی از بهترین گان اسپری فوم وچسب محسوب می شود که برای خروج چسب آکواریوم و اسپری فوم مورد استفاده قرار می گیرد.

 • برای افزایش کیفیت چسب سیلیکون و از دست ندادن خاصیت چسب آکواریوم حتما سطح را برای درزگیری تمیز کنید. سطح مورد نظر برای درزگیری باید عاری از هر گونه چربی ، روغن و آلودگی های باشد و درزگیری های از قبل مانده را توسط کاردک به طور کامل پاک کنید.
 • با یک چاقوی تیز لوله کاتریجی چسب آکواریوم را با زاویه 45 درجه برش دهید و سر کاتریج را به پمپ چسب متصل کنید. چسب سیلیکون باید به گونه ای برش داده شود که به صورت روان برای درزگیری و چسباندن از نوک کاتریج خارج شود. برای جلوگیری از کثیف شدن قسمت های دیگر ، اطراف محل چسب را با چسب نواری عریض پوشش دهید.
 • چسب سیلیکون را در زاویه 45 درجه بر روی شکاف های باز شده تا انتها آغشته کنید. توجه داشته باشید که چسب آکواریوم بدون هیچ توقفی تا انتهای درزگیری باید پوشش داده شود.
 • با ابزاری به نام کاردک شکاف های پوشش داده شده توسط چسب سیلیکون را صاف و یکدست کنید.
 • خشک شدن کامل چسب آکواریوم ، حداقل  6 الی 8 ساعت زمان میبرد.

نکات مهم برای استفاده از چسب سیلیکون

 1. از برخورد چسب سیلیکون آکواریوم به چشم ها اجتناباب شود و در صورت برخورد چسب آکواریوم به چشم ها حتما با آب سرد و صابون شستشو دهید.
 2. برای خرید چسب سیلیکون ، حتما به کیفیت چسب درزگیر سیلیکون توجه کنید و از خرید چسب آکواریوم و یا سیلیکون متفرقه خودداری نمایید.
 3. قبل از استفاده سیلیکون درزگیر، حتما سطح را از هرگونه آلودگی پاک کنید

فروش چسب سیلیکون و آکواریوم عمده

فروش چسب سیلیکون و آکواریوم عمده و تکی در فروشگاه ابزار میهن نمایندگی چسب سیلیکون در تهران با تضمین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می شود. ابزار میهن بهترین چسب سیلیکون آکواریوم با برندهای معتبر و شناخته شده را به مشتریان معرفی می کند و با تاریخ انقضای جدید چسب سیلیکون آکواریوم را به صورت عمده و تکی حضوری و آنلاین به فروش می رساند. هدف این فروشگاه کسب سود آوری کم و رضایت مصرف کنندگان از چسب سیلکون آکواریوم می باشد.

پخش عمده چسب سیلیکون به قیمت عمده  با ارسال فوری به صورت آنلاین در ابزار میهن امکان پذیر می باشد.

قیمت چسب سیلیکون آکواریوم عمده

قیمت چسب سیلیکون آکواریوم ، به چند عوامل مهم مانند حجم چسب آکواریوم ، برند و کیفیت چسب آکواریوم بستگی دارد برای مثال قیمت چسب آکواریوم بزرگ نسبت به چسب آکواریوم کوچک گران تر است. همچنین هرچه کیفیت چسب آکواریوم بالاتر باشد از قیمت بیشتری نیز بر خوردار است بنابراین برای خرید چسب آکواریوم کیفیت را فدای قیمت چسب آکواریوم ارزان نکنید و از مرغوب بودن چسب سیلیکون آکواریوم قبل از خرید اطمینان حاصل نمایید.

در این صفحه انواع چسب آکواریوم با به روز ترین قیمت چسب آکواریوم همراه با مشخصات کامل محصول درج شده است و افراد می توانند با بررسی کامل و مقایسه قیمت چسب سیلیکون با سایر محصولات مشابه در صورت تمایل اقدام به خرید چسب های سیلیکونی نمایند.

ابزار میهن به روز ترین قیمت چسب سیلیکون آکواریوم عمده و تکی را در فروشگاه اینترنتی خود قرار می دهد تا مشتریان گرامی با مطالعه مشخصات و قیمت چسب سیلیکون و مقایسه با سایر محصولات خریدی آسان و مطمعن داشته باشند.

خرید چسب سیلیکون و آکواریوم عمده

برای خرید چسب آکواریوم و انتخاب بهترین چسب سیلیکونی در مورد چسب های سیلیکونی و آکواریومی اطلاعات کاملی کسب کنید و در مرحله آخر با کسب اطلاعات کامل اقدام به خرید چسب سیلیکون و یا آکواریوم نمایید چرا که چسب سیلیکون در انواع و کاربردهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

خرید چسب سیلیکون آکواریوم عمده و تکی به قیمت مناسب در برندهای معتبر و شناخته شده در فروشگاه ابزار میهن موجود است و افراد می توانند برای صرفه جویی در هزینه های اضافه چسب آکواریوم را به صورت اینترنتی به ثبت برسانند و با ارسال فوری محصول را دریافت نمایند.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح