چت در تلگرام
شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> چسب سیلیکونی و آکواریومی

چسب سیلیکون و چسب آکواریوم در 18 مدل مختلف با عالی ترین قیمت

چسب های تک جزئی سیلیکون معمولا به چسب های ولکانیزه شده در دمای اطاقrtv  گفته می شود و شامل پلی دی متیل سیلوکسان (pdms) همراه با جرم های مولکولی در محدود 300-1600با گروه های انتهای استات ،اتر یا کتوکسیم می باشند. این گروه ها از طریق رطوبت اتمسفر،هیدرولیز شده و گروه های هیدروکسیل ایجاد می شوند که با حذف آب متراکم می شوند.جنس چسب های سیلیکونی نرم و مطلوب است و دارای مقاومت محیطی و شیمیایی خوبی می باشند این چسب ها معمولا برای پوشش شکاف ها و درزگیری حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود.
چسب سیلیکون چسب های تک جزئی و نرم هستند که برای درزگیری استفاده می شوند
چسب سیلیکون ازجمله مواد پرکاربرد در زمینه‌ های صنعتی و خانگی است. انواع مختلف این چسب برای سطوح مختلفی مناسب هستند. اگر به دنبال چسب سیلیکون مناسب می‌گردید و به‌رعلت تنوع چسب‌های موجود در بازار نمی‌دانید چه نوعی را انتخاب کنید، با ما همراه باشید. در این مطلب قصد داریم تا آنچه درباره چسب‌های سیلیکون لازم است بدانید اعم از ترکیبات، انواع و کاربردها و ویژگی‌های هر نوع را تشریح کنیم.

تفاوت چسب سیلیکون و چسب آکواریوم

چسب سیلیکون و چسب آکواریوم هر دو از یک خانواده هستند اما با وجود شباهت بسیار این دو چسب از نظر ساختاری و ویژگی متفاوتند. در این صفحه با چند تفاوت چسب سیلیکون و چسب آکواریوم آشنا خواهید شد.

 • ساختار و فرمولاسیون چسب سیلیکون ، تک جزئی و دو جزئی می باشد چسب سیلیکون دو جزئی از سیلیکون اسیدی ساخته شده که به آن چسب اکواریوم می گویند و فرمولاسیون دوم چسب سیلیکون ، دو جزئی می باشد که به عنوان سیلیکون خنثی نیز می شناسند.
 • چسب سیلیکون خنثی نسبت به چسب آکواریوم دیرتر خشک می شود. چسب آکواریوم به دلیل دو جزئی بودن و با واکنش شیمیایی که بین دو ماده ایجاد می شود مکانیزم خشک شدن سریع را دارد.
 • از نظر استحکام و مقاومت ، چسب آکواریوم نسبت به چسب سیلیکون استحکام بیشتری دارد به همین دلیل از چسب آکواریوم برای درزگیری روکش های پی وی سی ، ساخت پنجره های دو جداره استفاده می شود.

با مطالعه تفاوت چسب سیلیکون و چسب آکواریوم به این نتیجه خواهید رسید که نمی توان از چسب سیلیکون به عنوان چسب آکواریوم برای چسباندن و بالعکس استفاده نمود چرا که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارد. چسب آکواریوم برای چسب زدن ، عایق بندی شیشه های اکواریوم مناسب است و چسب سیلیکون برای چسباندن کاشی و سرامیک ، چسباندن شیشه و درزگیری بهترین گزینه برای خرید می باشد.

چسب آکواریوم قوی

چسب آکواریوم قوی ، مصرفی ترین چسب هایی است که در هر خانه ای مورد نیاز می باشد. ابتدا از چسب آکواریوم قوی به دلیل استحکام بالا برای تولید شیشه های آکواریوم استفاده می شد اما با ویژگی های منحصرش کم کم چسب آکواریوم برای مصارف گوناگون نیز مورد استفاده قرار گرقت و طرفداران خاص خود را پیدا کرد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک چسب آکواریوم قوی برخوردار است مقاومت آن در برابر رطوبت و نفوذ آب می باشد و برای درزگیری مصالح های ساختمانی نیز استفاده می شود.

ویژگی چسب آکواریوم قوی به شرح ذیل می باشد:

 • مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی سرما ، گرما و رطوبت
 • خاصیت کشسانی بالا از دیگر مهم ترین ویژگی یک چسب اکواریوم قوی محسوب می شود
 • استفاده به عنوان عایق گیری صدا

یکی از بهترین چسب آکواریوم قوی ، چسب آکواریوم آنتی مولد سیستا و چسب سیلیکون آکواریوم آکفیکس می باشد که به دلیل کیفیت عالی در دسته پرفروش ترین چسب آکواریوم قوی محسوب می شود.

چسب سیلیکون چیست؟

شاید در بسیاری از منازل و یا محیط اطراف خود انواع چسب سیلیکون را مشاهده کرده اید و برایتان سوال باشد که چسب سیلیکون چیست؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت چسب سیلیکون ماده‌ ای ژله‌ ای‌ مانند است که بر اساس فناوری الاستومری و با انعطاف‌ پذیری و مقاومت مطلوب ساخته می‌شود. این چسب خاصیت ارتجاعی و پایداریش را پس از خشک شدن بر روی سطح یا درز در دماهای بسیار بالا و پایین حفظ می‌کند. چسب‌های سیلیکونی در برابر بسیاری از مواد شیمیایی، رطوبت و هوا نیز مقاوم هستند. این ویژگی باعث می‌‌شود تا کاربردهای فراوانی در صنایع برق، الکترونیک، خودرو، هوافضا و ساختمان و شرایط فیزیکی مختلف داشته باشند. یادمان باشد همه انواع چسب‌های سیلیکونی برای هر سطحی مناسب نیستند.برای مثال چسب سیلیکون حرارتی با چسب سیلیکون همه کاره کاربردهای متفاوتی دارد.

چسب سیلیکون چیست؟ چسب سیلیکون عالی ترین چسب برای درزگیری می باشد

به طور کل چسب سیلیکونی از جمله چسب هاییست که در دسته چسب های پلیمری قرار دارد و به دلیل مقاوم بودن در برابر نفوذ آب و رطوبت به چسب های آکواریوم درزگیر نیز شناخته شده است ، این نوع چسب های سیلیکون در برابر دمای بالا و پایین با دوام می باشند. از چسب سیلیکون برای درزگیری درب و پنجره ، شیشه های ساختمان ، کاشی های سرویس بهداشتی و... استفاده می شود.

چسب سیلیکون شفاف کاسپین و چسب سیلیکون انتی مولد سیستا با کیفیت ترین چسب های سیلیکون بازار می باشند.

ترکیب شیمیایی چسب سیلیکون چگونه است؟

ترکیب پایه چسب‌های سیلیکونی برای کاربردهای مختلف تقریباً مشابه است. ماده اولیه چسب سیلیکون، سیلیس است؛ ماده‌ای معدنی که در ماسه، خاک، گرانیت و سنگ‌ها وجود دارد و به دی‌اکسید سیلیکون (SiO2) معروف است. سیلیکون به گروهی از پلیمرها می‌گوییم که دارای پیوند سیلوکسان با ترکیبات آلی هستند. تولید چسب‌های سیلیکونی با جداسازی سیلیکون از سیلیس آغاز می‌شود. در  مطالب ذیل به مراحل تولید چسب سیلیکون اشاره می‌کنیم.

ترکیب شیمیایی چسب سیلیکون چگونه است؟

برای استخراج سیلیس، سنگ معدن کوارتز را تا 25 میلی‌متر خرد و سپس آسیاب می‌کنند. برای استخراج سیلیکون ، ماسه خالص‌ شده را تا 1800 درجه سانتیگراد حرارت می‌دهند. در ادامه پس از سرد شدن مخلوط ماسه‌ ای، آن را به پودر تبدیل می‌کنند. پودر سیلیکون ریز را با متیل‌ کلرید مخلوط کرده و حرارت می‌دهند. حرارت باعث واکنش بین ترکیبات و تشکیل متیل کلروسیلان می‌شود، که حاوی دی متیل دی کلروسیلان و جزء اصلی سیلیکون است.این ماده را در دماهای مختلف تقطیر کرده و پس از تقطیر، به آن آب اضافه می‌کنند. این کار آن را به دیسیلانول و اسید هیدروکلریک تفکیک می‌کند. با متراکم شدن دیسیلانول توسط اسید هیدروکلریک، پلی‌دی‌متیل سیلوکسان تشکیل می‌شود. برای ایجاد نوع مناسب سیلیکون، پلی‌دی‌متیل سیلوکسان را پلیمریزه می‌کنند تا آن را به یک چسب مبتنی بر لاستیک تبدیل کنند. چسب‌های سیلیکونی از سیلیکون پلیمریزه ساخته می‌شوند. هنگامی که سیلیکون خشک نشده باشد، یک ژل یا مایع بسیار چسبنده است.چسب سیلیکونی آکواریوم چسب غفاری ، از دسته چسب های سیلیکونی هستند که نه تنها کیفیت بسیار بالایی دارند بلکه این چسب از ترکیباتی ساخته شده که در برابر حرارت نیز دوام بسیار زیادی دارد.

انواع چسب های سیلیکونی کدام اند؟

 • چسب سیلیکون ماهی

چسب سیلیکون ماهی آکواریوم در دسته چسب سیلیکونی آکواریوم قراردارد، این چسب سیلیکونی بسیار سخت است که برای چسباندن و آب‌ بندی شیشه آکواریوم طراحی شده است. از این چسب برای چسباندن سنگ‌ها، گیاهان و تزئینات به داخل آکواریوم نیز استفاده می‌کنیم. به‌ علت بیرنگ بودن‌، این چسب برای استفاده در آکواریوم مناسب است. استفاده از چسب‌های سیلیکونی ساختمانی را برای ساخت مخزن ماهی توصیه نمی‌کنیم. زیرا این چسب‌ها ممکن است در تماس دائمی با رطوبت کپک بزنند. چسب آکواریوم ماهی سیلیکونی سیستا ترکیه sista و چسب آکواریوم غفاری ویژه ماهی ghaffari aquarium از چسب سیلکون ماهی های با کیفیت است که شرکت سیستا و شرکت چسب غفاری برای تولید این نوع چسب از با کیفیت ترین مواد اولیه استفاده نموده است. همچنین با کلیک بر روی  چسب سیلیکونی آکواریوم کاسپین ، انواع چسب سیلیکونی در رنگ های شفاف و سفید با کاربردهایی متفاوت را مشاهده خواهید کرد.

انواع چسب سیلیکون اکواریومی و کاربردهای منحصر چسب سیلیکون

 • چسب سیلیکون خنثی

چسب سیلیکون خنثی یا چسب آیینه یا آلکوکسی خنثی، چسب‌هایی هستند که به هنگام خشک شدن الکل آزاد می‌کنند. این چسب‌های سیلیکونی تقریباً بدون بو هستند و بر روی بسیاری از مواد نظیر یو پی‌ وی‌ سی، پلاستیک، شیشه، آلومینیوم، سرب و سنگ، خواص چسبندگی بهتری دارند. برخلاف انواع اسیدی، این چسب‌ها بر سطوح چوبی و فلزی آسیبی نمی‌رسانند.

 • چسب سیلیکون اسیدی

این چسب‌های سیلیکونی بر روی سطوح غیرمتخلخل نظیر شیشه و کاشی‌های لعاب‌ دار بهترین کارایی را دارند. اما باعث خوردگی سطوح  فلزی و برخی از انواع پلاستیک می‌شوند. این نوع چسب سیلیکون در هنگام خشک شدن، اسید استیک آزاد می‌کند که بویی سرکه‌ مانند دارد. چنین بویی در محیط‌ های دربسته ممکن است نامطلوب باشد یا این‌ که اسید استیک ممکن است به مواد در حال آب‌بندی، آسیب برساند. مثلاً اسید استیک ممکن است بر روی برخی مواد پلی‌کربنات شفاف لکه‌های جزئی ایجاد کند.

 • چسب سیلیکون حرارتی

انواع چسب سیلیکون حرارتی با برندهای متفاوت در بازار قابل مشاهده است .اما سوال اینجاست که آیا می دانید چسب سیلیکون حرارتی و یا همان چسب سیلیکون نسوز چیست و چه ویژگی هایی از این چسب باعث شده تا فروش چسب سیلیکون نسوز در بازار افزایش یابد و مورد استقبال قرار بگیرد؟

چسب سیلیکون حرارتی مقاومت بالایی در برابر دمای زیاد دارد و در تجهیزات الکتریکی بسیار استفاده میشود

این چسب‌های سیلیکونی برای مقاومت در برابر درجه حرارت بالا یعنی تا 300 درجه سانتیگراد طراحی شده‌اند. چنین چسب‌هایی معمولاً در تجهیزات الکتریکی، صنعتی از جمله خودرو به‌منظور آب‌بندی بین سطوح با دمای بالا به کار می‌روند. برای خرید چسب سیلیکون حرارتی به ویژگی های چسب حتما توجه کنید و بهترین چسب سیلیکونی حرارتی را بر اساس نیاز کارخریداری نمایید.

 • چسب سیلیکون واشر ساز
 چسب سیلیکون  واشرساز (RTV: Room Temperature Vulcanizing) نوعی چسب ملایم است که هنگام چسباندن دو سطح به هم، واشری از چسب به شکل بالشتک ایجاد می‌کند. به‌ علت مقاومت بالا در برابر عوامل جوی و مواد شیمیایی، این چسب را غالباً به‌عنوان عایق الکتریکی به کار می‌بریم. چسب سیلیکون rtv به محض قرار گرفتن در معرض هوا خشک می‌شود لذا مهم است که آن را در ظرفی دربسته نگهداری کنیم. از قیمت مناسب ترین چسب سیلیکون واشر ساز می توان به چسب سیلیکون واشرسازحرارتی ویکتوررینز victor reinz و چسب مزدا غفاری اورجینال 85 گرمی اشاره نمود که علاوه بر قیمت مقرون به صرفه از کیفیت بسیار عالی نیز برخوردار است.
 • چسب سیلیکون پلی اورتان

چسب‌های سیلیکونی پلی‌اورتان (PUR: Polyurethane Reactive یا PU) دارای ترکیبات آلی کم‌ فرار هستند. این چسب پس از سرد شدن، مانند یک ماده مذاب داغ، جامد شده و به استحکام نگهداری می‌رسد. سپس طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت خشک شده و استحکام ساختاری نهایی پیدا می‌کند. این چسب‌های سیلیکونی در برابر درجه حرارت بسیار بالا مقاوم بوده و در برابر لرزش و ضربه انعطاف‌پذیر هستند. این چسب‌ها به خوبی به فلزات، شیشه، سرامیک، چوب و برخی پلاستیک‌ها نظیر پلی‌استایرن و پلی‌اکریلیک می‌چسبند. PUR را در محصولات پزشکی، تجهیزات نظامی، لمینیت‌های مختلف، پوشاک، الکترونیک، مونتاژ خودرو، مواد زیست‌ پزشکی به کار می‌برند. یکی از معروف ترین شرکت هایی که در زمینه تولید چسب سیلیکون آکواریوم فعالیت دارد شرکت سیستا می باشد. این شرکت انواع چسب سیلیکونی و آکواریومی سیستا را به قیمت مناسب عرضه بازار نموده و به دلیل کیفیت مطلوبش بسیاری از مشتریان از چسب سیلیکون آکواریوم سیستا بسیار استقبال نموده اند و خرید چسب سیلیکونی آکواریوم سیستا را به برندهای دیگر بازار ترجیح می دهند.

 • چسب سیلیکون الکترونیک

از چسب‌های سیلیکونی الکترونیک در تجهیزات الکترونیکی حساس به خوردگی استفاده می‌کنیم. این چسب‌ها قدرت دی‌ الکتریک زیادی دارند و آن‌ها را به‌عنوان درزگیری بادوام در بسیاری از مصارف الکتریکی و الکترونیکی به کار می‌برند. از کاربردهای آن می‌توانیم به چسباندن درب‌ها و صفحات پایه ماژول، آب‌بندی داخل و اطراف سیم‌ها و منافذ دیگر در ماژول، محافظت از الکترودهای ترمینال و بالشتک یا تثبیت قطعات الکترونیکی شکننده و چسباندن اتصالات آنتن اشاره کنیم.

چسب سیلیکونی در چه رنگ هایی عرضه می شوند؟

چسب‌های سیلیکونی در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند. حتی برخی تولیدکنندگان چسب‌هایی با رنگ سفارشی مشتریان عرضه می‌کنند تا بیشترین هماهنگی را با زمینه کاربرد آن ایجاد کنند اما بیشترین رنگ انواع چسب سیلیکون بی‌رنگ، سفید، مشکی و قرمز هستند. نوع بی‌ رنگ در مصارفی نظیر آکواریوم یا سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود تا به زیبایی ظاهری سطوح مورد استفاده خدشه وارد نکند.

چسب سیلیکون بی رنگ

چسب سیلیکون بی رنگ و یا همان چسب سیلیکون شفاف از دسته چسب هاییست که به دلیل بی رنگ بودن برای چسباندن شیشه های آکواریوم ، آینه های سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شود و هیچ آثاری از چسب بر روی قطعه چسبانده شده به جا نمی ماند .برای خرید بهترین چسب سیلیکون برای شیشه حتما به نوع رنگ چسب سیلیکون و برند آن توجه کنید.

چسب سیلیکون بی رنگ بهترین چسب سیلیکون برای چسباندن شیشه و سرویس های بهداشتی

چسب های سیلیکونی مخصوص آینه و شیشه ، در برابر عوامل محیطی مانند تابش مستقیم نور خورشید ، رطوبت بسیار با دوام هستند و برای درزگیری بر روی سینک ظرفشویی نیز قابل استفاده است . از ویژگی های چسب سیلیکونی شفاف می توان به  تغییر نکردن رنگ چسب ، با تابش مستقیم نور خورشید اشاره نمود و به همین دلیل برای اتصالات لوله در ساختمان سازی چسب سیلیکون بی رنگ کاربرد فراوانی دارد.چسب سیلیکونی شفاف به شکل ژله ای می باشد و در قوطی های استوانه ای شکل بسته بندی و عرضه بازار می شوند.

با خرید چسب سیلیکونی بی رنگ دیگر نگران دیده شدن چسب بر روی قطعه نباشید و با خیالی آسوده از این چسب برای درزگیری و اتصالات قطعاتی همچون شیشه و آینه استفاده کنید.

بسیاری از شرکت ها چسب سیلیکون بی رنگ را در برندهای مختلف به فروش می رسانند و نمایندگی های چسب سیلیکون ، باکیفیت ترین چسب سیلیکون را با قیمت مناسب عرصه بازار می کند . فروشگاه اینترنتی ابزارمیهن ، انواع چسب سیلیکون مانند چسب سیلیکون غفاری ghaffari مدل multipurpose که از برندهای شناخته شده شرکت غفاری است را با قیمت مناسب به فروش می رساند.

چسب سیلیکون مشکی

چسب سیلیکون مشکی که به چسب آکواریوم مشکی نیز معروف است ، برای نصب شیشه چراغ خودرو ، نصب اینه خودرو بیشترین کاربرد را دارد و برای درزگیری و آب بندی های شیشه های دوجداره هم استفاده می شود. فروش چسب سیلیکون مشکی به دلیل کاربرد و ویژگی های منحصرش رو به افزایش است و مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

چسب سیلیکون مشکی و یا چسب آکواریوم مشکی چیست؟

چسب سیلیکون سفید

چسب درزگیر سیلیکونی سفید ، از دیگر چسب سیلیکون پرفروش در بازار است که از رنگ سفید برخوردار است و در وان حمام ، سرویس بهداشتی و همه سطوح سفید مانند چینی بسیار استفاده می شود.قیمت چسب سیلیکون سفید با توجه به برندشان در بازار متفاوت است اما فروشگاه ابزارمیهن به شما کاربران گرامی بهترین چسب سیلیکون درزگیر سفید رنگ را معرفی می کند. چسب سیلیکون سفید آکواریوم کاسپین caspian ، درزگیر عالی برای پر کردن فضاهای خالی مانند کاشی ، سرامیک ، سرویس های بهداشتی می باشد و از رشد قارچ و باکتری در محیط های مرطوب جلوگیری می کند.انعظاف پذیری و خاصیت رنگ پذیری از دیگر ویژگی های منحصر چسب سیلیکون سفید کاسپین است و به دلیل کیفیت عالی و قیمت مقرون به صرفه اش فروش چسب سیلیکون کاسپین که یک چسب سیلیکون درزگیر ایرانی ارزان قیمت است رواج یابد.

چسب درزگیر سیلیکون سفید آکواریوم بهترین چسب سیلیکون

چسب درزگیر سیلیکون ماستیک

ماستیک متریالی است که برای آب بندی کاشی ، سرامیک ، آجر و...استفاده می شود و امروزه انواع چسب سیلیکون ماستیک با کاربردی متفاوت در بازار به فروش می رسند. برخی از ماستیک ها برای آب بندی کانال های آب و فاضلاب مناسب اند و برخی برای درزگیری و آب بندی درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرند .

انواع چسب سیلیکون ماستیک

پلی سولفاید

این نوع ماستیک با ترکیب رزین پلی سولفاید و پلیمر ساخته شده و دوجزئی می باشد و قدرت چسبانندگی بالایی  دارد.

پلی یورتان

پلی یورتان از مواد آلاستیک ساخته می شود که تک جزئی بوده و برای پر کردن درزهای سازه های بتنی بسیار کاربرد دارد.اسپری فوم پلی یورتان سیستا ترکیه Sista ، بهترین اسپری فوم برای درزگیری و شکاف ساختمان ها می باشد.

سیلیکونی

چسب درزگیر سیلیکون ماستیک ، مناسب برای درزگیری و آب بندی می باشد و علاوه بر قدرت چسبانندگی بالا از رشد قارچ و باکتری در محیط های مرطوب جلوگیری می کند و در برابر فشار و گرما بسیار با دوام است. ترک نخوردن چسب ماستیک از دیگر ویژگی چسب سیلیکون ماستیک محسوب می شود.

قیمت چسب سیلیکون ماستیک با برندهای مختلف بازار متفاوت است اما کارایی این محصول موجب افزایش فروش چسب سیلیکون ماستیک در بازار شده است.

چسب های سیلیکون چه کاربردهایی دارند؟

به طور کلی، چسب‌های سیلیکونی به‌ علت مقاومت فوق‌العاده در برابر حرارت ، رطوبت و مواد شیمیایی مختلف کاربردهای وسیعی دارند. این کاربردها به ویژگی‌های خاص این چسب‌ها در شرایط کاری مختلف مربوط هستند برای مثال چسب های سیلیکون آکواریوم همه کاره برای درزگیری درب و پنجره و در تمام قسمت های ساختمان استفاده می شود. در ادامه به مهم‌ ترین کاربردهای چسب‌های سیلیکونی اشاره می‌کنیم.

چسب های سیلیکونی چه کاربردهایی دارند و برای چه مشاغل هایی بهترین چسب محسوب می شوند

 • تعمیرات و درزگیری در منزل

یکی از رایج‌ ترین کاربرد چسب سیلیکون در تعمیرات اساسی منزل است. برای مثال، از درزگیرهای سیلیکونی می‌توانیم برای درزگیری ترک‌ها استفاده کنیم. درزگیرهای سیلیکونی مقاوم در برابر آب برای تعمیر نواحی اطراف سینک و محل‌های در تماس با آب بسیار مناسب هستند. البته چسب سیلیکون ماده مناسبی جهت استفاده برای آب‌بندی‌های همراه با تحمل وزن نیست، چسب‌های سیلیکونی معمولاً برای چسباندن سطوحی مانند پلاستیک، فلز و شیشه استفاده می شوند. از کاربردهای خانگی چسب‌های سیلیکونی می‌ توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 1. آکواریوم‌ها که غالباً با چسب سیلیکون آب‌ بندی می‌شوند
 2. پنجره‌ها که با چسب‌های سیلیکونی به قاب‌ها متصل می‌شوند زیرا در برابر آب و هوا مقاوم هستند
 3. چسباندن شیشه و سرامیک، فلزات، پلاستیک، بتن و آجرکاری
 4. آب‌ بندی شکاف‌های اطراف حمام، دوش، پنجره‌ها و میز
 5. نصب آینه یا شیشه روی سطوح کاشی‌کاری شده
 6. آب‌بندی ناودان‌ها و لوله‌ها 
 • خودرو و لوازم خانگی

به‌ منظور محافظت، عایق‌ کاری و حفظ دوام قطعات مختلف الکتریکی، الکترونیکی و مکانیکی استفاده شده در خودرو و لوازم خانگی در برابر حرارت و مواد شیمیایی از چسب‌های سیلیکونی استفاده می‌کنند.ازآنجایی‌ که سیلیکون می‌تواند خاصیت چسبندگی خود را در دماهای بالا حفظ کند، به‌عنوان عامل اتصال قطعات نیز در موتور خودرو به کار می‌رود. از مهم‌ترین کاربردهای این ماده در صنایع خودرو و لوازم خانگی می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم.

 1. عایق‌کاری کابل‌ها و حسگرها
 2. اتصال پوشش سوپاپ، محفظه ترموستات و پمپ‌های سوخت در خودروها
 3. پوشش بردهای الکترونیک
 4. تعمیر تریم لاستیکی خودروها
 5. قالب‌گیری کالاهای لاستیکی نرم
 6. ساخت قالب‌های انعطاف‌پذیر 

چسب سیلیکون آکواریومی مناسب برای مصارف خانگی و خودرو

 • پزشکی

تجهیزات پزشکی بخش‌های پیچیده‌ ای دارند که باید دائماً به هم وصل و عایق باشند. چسب‌ سیلیکونی به‌علت قابلیت چسبندگی به پلی‌کربنات‌ها کاربرد وسیعی در مهندسی پزشکی دارند. زیرا آن‌ها را به‌ راحتی می‌توانیم شکل بدهیم و قالب‌بندی کنیم. همچنین در چنین تجهیزاتی از پلی‌آمید یا نایلون برای لوله‌ها و تیتانیوم برای ایمپلنت‌هایی مانند ضربان‌ساز، کاشت حلزون، شانت هیدروسفالی و پمپ‌های انفوزیون استفاده می‌کنند. در هر یک از این تجهیزات از چسب‌های سیلیکونی به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌کنند. برخی کاربردهای این مواد در پزشکی به شرح زیر هستند:

 1. چسب‌های پروتز پوست که برای اتصال پروتزهای پوست به کار می‌روند
 2. چسب دندانپزشکی که با داشتن خاصیت ارتجاعی ، چسبی ایده‌آل برای استفاده در دندانپزشکی هستند. ازآنجایی‌که چسب‌های سیلیکونی از نظر شیمیایی بی‌اثر هستند، استفاده از آن‌ها برای قرار دادن دندان مصنوعی در دهان بی‌خطر است.
 • صنایع فضایی

شرایط سخت فضا، فشار اتمسفر و الزامات آب‌بندی، استفاده از مواد چسبنده خاصی را در تجهیزات فضایی ایجاب می‌کند. برای این منظور انواع خاصی از چسب‌های سیلیکونی بهترین گزینه ممکن هستند.

 • اتصال شیشه

شیشه بستری منحصربه‌ فرد و دشوار برای اتصال است. بیشتر اتصالات شیشه‌ای شامل درزهای براب ندارند و به احتمال زیاد، برای استفاده در مجموعه‌ای از شرایط محیطی که نیاز به اتصال نامرئی دارند، طراحی شده‌اند. چسباننده‌های شیشه باید به اندازه کافی قوی باشند تا اتصالات ضدآب ایجاد کنند اما به اندازه‌ای انعطاف‌پذیر باشند که تحت فشار چند جهته نچسبند. به همین دلایل است که چسب سیلیکونی پرکاربردترین چسب برای چسباندن و آب‌بندی شیشه است.

ویژگی بارز چسب های سیلیکونی

 1. مقاومت در برابر دما: چسب‌های سیلیکونی پیوندهای خود را بدون توجه به تغییرات دما حفظ می‌کنند. این خاصیت یکی از دلایلی است که باعث کاربرد گسترده آن‌ها در صنایع مختلف شده است.
 2. قابل انعطاف: اگرچه چسب سیلیکون چسبی محکم ایجاد می‌کند، اما سفت نمی‌شود. برای بسیاری از کاربردها، انعطاف‌پذیری در یک اتصال ضرورتی حیاتی است. زیرا اکثر مواد با تغییرات محیطی منعطف می‌شوند. چسب سیلیکون ژلی شفاف در هنگام استفاده است و به مرور زمان به چسب انعطاف‌پذیر تبدیل می‌شود.
 3. دوام: همانند سایر ویژگی‌های چسب سیلیکونی ، دوام در شرایط فیزیکی سخت، آن را به گزینه‌ای ایده‌آل به‌ویژه برای کاربردهای هوافضا تبدیل کرده است. برخلاف سایر چسب‌ها، چسب سیلیکون می‌تواند در بسیاری از محیط‌ هایی که چسب‌های دیگر کارایی ندارند مقاومت کند. عملیات تولیدی و صنعتی مستلزم آن است که چسب‌ها بتوانند فرآیند تولید را تحمل کنند و پایدار بمانند.
 4. ظاهر: اگرچه چندین ساعت طول می‌کشد تا چسب سیلیکون خشک شود، اما انواع بی‌رنگ این ماده پس از خشک و سفت شدن، به دلیل شفافیت به‌ سختی قابل تشخیص می‌شود. این ویژگی خاص دلیل استفاده از آن برای چسباندن پنجره‌ها و آکواریوم‌ها است. بنابراین این ماده به زیبایی ظاهری لطمه‌ای نمی‌زند.
 5. دفع آب: چسب‌های سیلیکونی را در تجهیزات دریایی استفاده می‌کنند. هنگامی که چسب سیلیکون اعمال می‌شود، مانند یک درزگیر واکنش نشان داده و تحت تأثیر رطوبت قرار نمی‌گیرد.
 6. کاربر پسند بودن: سمّی نبودن، بی‌بو و سالم بودن از نظر زیست‌ محیطی باعث شده تا چسب‌های سیلیکونی مورد استقبال کاربران در سراسر جهان باشند.

ویژگی منحصر چسب های سیلیکونی که باعث شده محبوبیت خاصی بین چسب ها پیدا کند.

تفاوت چسب سیلیکون و پلی اورتان

چسب آکواریوم بهترین چسب سیلیکون برای درزگیری محیط های مرطوب مانند سینک ظرفشویی ، شیرآلات حمام و سرویس های بهداشتی می باشد و از خاصیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. ساختار چسب سیلیکون استوکسی و اسیدی می باشد اما چسب پلی اورتان از نظر علمی با علامت pu نمایش داده می شود و ساختار پلیمری دارد.و نسبت به چسب سیلیکون می توان از پلی اورتان در محیط های مختلف استفاده نمود.

خمیر سیلیکون چیست و چه کاربردی دارد؟

خمیر سیلیکون ماده‌ ای معمولاً سفیدرنگ است که به افزایش دوام اتصالات الکتریکی کمک می‌کند. این ماده با عنوان «گریس دی‌الکتریک» نیز شناخته می‌ شود. تغییرات دمایی تقریباً بر خمیر سیلیکون بی‌ اثر هستند و به‌علت مقاوم بودن در برابر رطوبت و اکسیداسیون، از این ماده برای محافظت طولانی‌مدت از قطعات استفاده می‌کنند. خمیر سیلیکون بی‌بو، دارای سمیّت کم و در برابر تشعشع مقاوم است. در تماس با مواد شیمیایی متعدد بی‌اثر است و در برابر میکروارگانیسم‌ها مقاومت خوبی دارد. از این ماده به‌عنوان روان‌ کننده نیز استفاده می‌کنند. از مهم‌ترین کاربردهای خمیر سیلیکون می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.
 1. به عنوان محافظ در قطعاتی مانند ترمز، بوش‌های تعلیق، پایه‌های شمع و پایانه‌های احتراق
 2.  اتصالات الکتریکی
 3.   محافظت از پایانه‌ها در برابر باران، برف، پاشش جاده، نمک و بخار باتری
 4. کانکتورهای مختلف نورپردازی
 5. کانکتورهای کامپیوتر، حسگرها و محرک‌ها

حلال چسب سیلیکون

آیا می دانید چگونه چسب سیلیکون را پاک کنیم؟ بهترین حلال چسب سیلیکون روی لباس کدام است؟

جدا کردن چسب سیلیکون و یا همان چسب آکواریوم پس از چسبانده شدن بسیار کار سخت و دشوار است و تنها با حلال های مخصوص چسب سیلیکون جداسازی امکان پذیر می باشد. حلال چسب سیلیکون می تواند ساختار و قدرت چسبانندگی چسب آکواریوم را کم کند و در نهایت باعث جداسازی آسان چسب آکواریوم از روی سطح شود.

استون ، سرکه سفید ، سشوار ، حلال های مخصوص پاک کردن چسب سیلیکون که توسط شرکت های مختلف تولید می شوند حلال هایی هستند که می توان برای جداسازی چسب سیلیکون از روی لباس ، دست استفاده نمود.

نحوه استفاده از چسب سیلیکون

برای درزگیری و آب بندی حتما نحوه کار با چسب سیلیکون را در این صفحه مطالعه کنید. چسب سیلیکون و یا چسب آکواریوم در قوطی های استوانه ای شکل و برخی دیگر به صورت پمادی تولید می شوند و نحوه استفاده هر کدام متفاوت است. چسب سیلیکون که به صورت استوانه ای شکل هستند بدون استفاده از تفنگ چسب ، درزگیری و آب بندی کار بسیار سخت و شاید غیر ممکن می شود اما در چسب آکواریوم مدل پمادی برای خروج چسب نیازی به تفنگ چسب نمی باشد. بنابراین در اولین مرجله برای استفاده صحیح از چسب سیلیکون مدل سیلندری یک تفنگ چسب با کیفیت تهیه کنید. گان اسپری فوم کالاگان kalagan s03 یکی از بهترین گان اسپری فوم وچسب محسوب می شود که برای خروج چسب آکواریوم و اسپری فوم مورد استفاده قرار می گیرد.

 • برای افزایش کیفیت چسب سیلیکون و از دست ندادن خاصیت چسب آکواریوم حتما سطح را برای درزگیری تمیز کنید. سطح مورد نظر برای درزگیری باید عاری از هر گونه چربی ، روغن و آلودگی های باشد و درزگیری های از قبل مانده را توسط کاردک به طور کامل پاک کنید.
 • با یک چاقوی تیز لوله کاتریجی چسب آکواریوم را با زاویه 45 درجه برش دهید و سر کاتریج را به پمپ چسب متصل کنید. چسب سیلیکون باید به گونه ای برش داده شود که به صورت روان برای درزگیری و چسباندن از نوک کاتریج خارج شود.
 • چسب سیلیکون را در زاویه 45 درجه بر روی شکاف های باز شده تا انتها آغشته کنید. توجه داشته باشید که چسب آکواریوم بدون هیچ توقفی تا انتهای درزگیری باید پوشش داده شود.
 • با ابزاری به نام کاردک شکاف های پوشش داده شده توسط چسب سیلیکون را صاف و یکدست کنید.
 • خشک شدن کامل چسب آکواریوم ، حداقل  6 الی 8 ساعت زمان میبرد.

بهترین چسب سیلیکون آکواریوم

آب‌ گریزی، استحکام دی‌ الکتریکی مطلوب و مقاومت در برابر حرارت بالا، چسب‌های سیلیکونی را به یکی از پرکاربرد ترین مواد در سراسر جهان تبدیل کرده است. امروزه برای شرایط مختلف دمایی، رطوبتی، فشار و الکتریکی چسب سیلیکون مخصوص عرضه شده است. بنابراین برای حصول بهترین نتیجه از کاربرد چسب‌های سیلیکونی، لازم است آگاهی خود را درباره انواع مختلف این مواد و ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی آن‌ها افزایش دهیم.
اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره چسب های پلی اورتان نیز هستید مقاله چسب پلی اورتان چیست را مطالعه نمایید.

فروش چسب سیلیکون و آکواریوم عمده

فروش چسب سیلیکون و آکواریوم عمده و تکی در فروشگاه ابزار میهن نمایندگی چسب سیلیکون در تهران با تضمین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می شود. ابزار میهن بهترین چسب سیلیکون آکواریوم با برندهای معتبر و شناخته شده را به مشتریان معرفی می کند و با تاریخ انقضای جدید چسب سیلیکون آکواریوم را به صورت عمده و تکی حضوری و آنلاین به فروش می رساند. هدف این فروشگاه کسب سود آوری کم و رضایت مصرف کنندگان از چسب سیلکون آکواریوم می باشد.

قیمت چسب سیلیکون آکواریوم عمده

قیمت چسب سیلیکون آکواریوم ، به چند عوامل مهم مانند حجم چسب آکواریوم ، برند و کیفیت چسب آکواریوم بستگی دارد برای مثال قیمت چسب آکواریوم بزرگ نسبت به چسب آکواریوم کوچک گران تر است. همچنین هرچه کیفیت چسب آکواریوم بالاتر باشد از قیمت بیشتری نیز بر خوردار است بنابراین برای خرید چسب آکواریوم کیفیت را فدای قیمت چسب آکواریوم ارزان نکنید و از مرغوب بودن چسب سیلیکون آکواریوم قبل از خرید اطمینان حاصل نمایید.

ابزار میهن به روز ترین قیمت چسب سیلیکون آکواریوم عمده و تکی را در فروشگاه اینترنتی خود قرار می دهد تا مشتریان گرامی با مطالعه مشخصات و قیمت چسب سیلیکون و مقایسه با سایر محصولات خریدی آسان و مطمعن داشته باشند.

کاربرد چسب سیلیکون

چسب های سیلیکونی به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت به عنوان چسب درزگیر برای درزگیری و آب بندی محیط های مرطوب مانند حمام و سرویس های بهداشتی استفاده می شود و اصلی ترین کاربرد چسب سیلیکون محسوب می شود. چسب سیلیکون در صنعت ساختمان برای درزگیری درب و پنجره ، جلوگیری از ایجاد رطوبت و برای سطوح های مختلف شیشه ای ، سنگی استفاده می شود. در صنعت پزشکی نیز انواع چسب سیلیکون مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای وسیع چسب سیلیکون باعث شده تا این چسب طرفداران خاص خود را داشته باشد و یکی از پرفروش ترین چسب ها در دسته چسب سیلیکونی در بازار قرار بگیرد.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
ارسال قیمت
خرید تا سقف قیمت
 
تضمین اصالت کالا
کالای اصل و معتبر
 
ضمانت بازگشت
تا 7 روز پس از خرید
 
تضمین قیمت
تضمین مناسب ترین قیمت
 
خدمات پس از فروش
پاسخگویی 24 ساعته
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار

فروشگاه اینترنتی چسب و ابزار میهن یک فروشگاه فعال در ضمینه خرده و عمده فروشی چسب و ابزار الات میباشد که انواع برند های معتبر ابزار از قبیل نووا ، رونیکس ، متابو و ... و انواع برند های چسب از قبیل چسب رازی ، چسب هنکل و چسب غفاری را با نازلترین قیمت عرضه میکند .

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح