شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> پیچ گوشتی آلنی

پیچ گوشتی آلن ژاپنی و آلمانی در کاملترین مجموعه

فیلتر تخصصی

پیچ گوشتی آلن

نوع خاصی از پیچ‌ ها تحت عنوان پیچ آلن شناخته شده‌اند. این نوع از پیچ‌ها برای باز شدن به پیچ‌ گوشتی‌ های مخصوصی نیاز دارند که به آنها پیچ‌ گوشتی آلنی می‌گویند. یک پیچ‌ گوشتی آلنی به شکل حرف L بوده و مقطع آن ۶ ضلعی است. زمانی که پیچ آلن را می‌خواهید باز کنید،‌ باید سری پیچ‌ گوشتی آلنی در داخل حفره  شش‌ ضلعی پیچ قرار گیرد. از پیچ‌ گوشتی آلنی می‌توانید برای مصارف خانگی مانند تعمیر لوازم الکتریکی، مصارف صنعتی و تعمیرات خودرو استفاده کرد. به دلیل تنوعی که سایزهای آن دارد، می‌تواند انواع پیچ‌های آلنی را از کوچک تا بزرگ باز کند. دسته بلندی که پیچ‌ گوشتی آلنی دارد، باعث می‌شود گشتاور بیشتری در حین باز یا بسته کردن پیچ ایجاد شود.

پیچ گوشتی آلن چیست؟ پیچ گوشتی آلنی نوعی پیچ گوشتی برای باز کردن پیچ آلن می باشد

پیچ گوشتی آلنی و پیچ گوشتی ستاره ای شکل ساختاری آن شبیه یک پیچ گوشتی معمولی است با این تفاوت که نوک این پیچ گوشتی برای باز و بسته کردن پیچ های آلن و ستاره استفاده می شود و مناسب برای کارهایی می باشد که پیچ داخل یک سوراخی قرار گرفته که با آچارهای معمولی نمی توان به آن دسترسی پیدا کرد . همچنین آچار آلن و ستاره ای دارای مدل هایی هستند که برای پیچ های ریز مورد استفاده قرار می گیرند که کار کردن با آن ها را راحت تر می کند.

یکی دیگر از خانواده پیچ گوشتی ها ، پیچ گوشتی موبایلی می باشد و کاربردش با پیچ گوشتی النی بسیار متفاوت است و  برای باز و بسته کردن پیچ های ریز و درشت موبایل و لب تاپ استفاده می شود.


آیا تا به حا به دسته آلن پیچ گوشتی دقت کرده اید؟ دسته این نوع پیچ گوشتی در انواع و شکل و طرح های مختلفی ساخته می شوند و می توان گفت دسته پیچ گوشتی آلنی ازنظر جنس و ساختاری برای کاربردی خاص طراحی شده است. برای مثال دسته پیچ گوشتی آلن هایی که جنس پلاستیک سخت دارند برای مشاغل هایی همچون مکانیکی و تجهیزات مهندسی کاربرد دارد. وجود روغن و گریس در این نوع دسته پیچ گوشتی به راحتی پاک می شود. دسته پیچ گوشتی آلن هایی که از جنس پلاستیک نرم ساخته شده اند قدرت بیشتری برای چرخش دارند از این رو در کارهای نجاری از دسته پیچ گوشتی جنس پلاستیک نرم بسیار استفاده می شود.

میله آلن پیچ گوشتی دومین بخش تشکیل شده ساختار آلن پیچ گوشتی می باشد. جنس میله آلن پیچ گوشتی برای وارد کردن فشارف جهت چرخش بسیار مهم است.بهترین آلیاژی که برای میله پیچ گوشتی استفاده می شود کروم وانادیوم می باشد این نوع آلیاژ استحکام بالایی در برابر فشار زیاد نسبت به کروم مولیبدن در حین کار دارد. کروم مولیبدن چیست؟ این آلیاژ نیز همانند الیاژ کروم وانادیوم در ساخت الن پیچ گوشتی و سایر آچارآلات استفاده می شود.

سر پیچ گوشتی که به آن نوک پیچ گوشتی نیز می گویند آخرین قسمت شکل ساختاری پیچ گوشی آلن می باشد و انواع مختلفی مانند دوسو ، چهارسو ، ستاره ای دارد استحکام سرپیچ گوشتی نیزبه فشاری که در حین کار وارد می شود بستگی دارد.

برای مکان هایی که پیچ قرار گرفته و غیر قابل دسترس است می توانید از پیچ گوشتی بکسی نیز استفاده کنید.

کاربرد پیچ گوشتی آلنی

پیچ گوشتی آلن سهولت استفاده آسان جهت باز و بسته کردن پیچ های آلنی شش ضلعی را برای کاربر فراهم نموده است. کاربرد پیچ گوشتی آلن تنها برای باز و بسته کردن پیچ های خاص می باشد و نمی توان هر نوع پیچی را با این نوع پیچ گوشتی باز و بسته کرد.

کاربرد پیچ گوشتی آلنی برای باز و بسته کردن پیچ های شش ضلعی

کاربرد پیچ گوشتی آلن در تعمیرات لوازم الکترونیکی و تعمیرات خودرویی به وفور قابل مشاهده است و می توان گفت که کاربرد آن با توجه به سری پیچ گوشتی آلنی متفاوت می باشد چرا که سری پیچگوشتی آلنی به چند نوع مختلف تقسیم بندی می شود. پیچ گوشتی آلن علاوه بر مصارف های صنعتی استفاده های گوناگونی در منازل نیز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پیچ گوشتی ها مقاله پیچ گوشتی چیست؟ را مطالعه نمایید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح