شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> جعبه بکس و ست بکس

خرید جعبه بکس و ست بکس و آچار بکس + قیمت عالی

فیلتر تخصصی

جعبه بکس

وقتی حرف از جعبه بکس می شود یعنی مجموعه ای از ابزارآلاتی همچون آچار بکس ، سر بکس ، بکس ، پیچ گوشتی بکسی و اتصالات مربوطه در یک جعبه فلزی ، پلاستیکی و یا چوبی به طور منظم در سایز و مدل های مختلف کنار هم قرار گرفته اند. نگهداری ابزارآلات مربوط به بکس و قطعات آن باعث شده تا به جعبه آچار بکس ، ست جعبه بکس نیز بگویند. در ابتدا برای تولید جعبه بکس تنها بکس و چند سری بکس در سایزهای مختلف داخل جعبه قرار داده می شد اما امروزه با توچه به نیاز مصرف کنندگان تولید کنندگان با ایده ای بسیار عالی اقدام به تولید ست جعبه بکس کامل که شامل بکس ، سری بکس و سایز درایوهای مختلف ، لقلقه ، تبدیل و... نموده اند. برخی دیگر از ست بکس ها وجود دارد که به صورت جعبه بکس کوچک و بزرگ تولید و به بازار عرضه می شوند.

جعبه بکس چیست؟ چه ابزاری در جعبه بکس نگهداری می شود

این مثال تعریف جعبه بکس را کامل می کند. جعبه بکس 24 پارچه 1/2اینچ  ، یعنی این جعبه بکس شامل 24 عدد قطعات بکس و اتصالات مربوط به آن را دارد که همه درایو آن ها در سایز 1/2 اینچ می باشد که به آن جعبه بکس چند پارچه نیز می گویند. با استفاده از جعبه بکس از خرید بکس های تکی و قطعات مربوطه با هزینه های بالاتر جلوگیری می شود و با داشتن یک ست کامل جعبه بکس می توانید به هر بکس و آچار بکس که در سایز مختلف نیاز دارید در دسترس داشته باشید که یکی از مزایای جعبه بکس محسوب می شود


به طور کل ست آچار بکس یک ست ابزار کامل است که انواع بکس و آچار بکس ها در داخل آن قرار دارد معمولا جعبه بکس ها از یک دسته جغجغه 90 درجه و تعدادی سری درسایزهای مختلف ساخته شده که هر کدام برای باز و بسته کردن پیچ و مهره ها با شکل های خاص کاربرد دارد.همچنین به جعبه بکس ها ست جعبه بکس نیز می گویند و علاوه بر آن برخی از ست های جعبه بکس دارای یک دسته ی کمکی هندلی و t شکل هستند که سهولت کاربر را برای دسترسی به نقاط های غیر قابل دسترس فراهم می کند .

درایو بکس چیست ؟

درایو بکس چیست؟ بکس دارای درایو با سایز های مختلف 1.2 ، 1.4 و 3.4 اینچ است و به دو صورت بکس بلند و بکس کوتاه تولید می شوند . کاربرد بکس بلند برای مهره هایی که بلند و یا پیچ هایی که فرو رفتند می باشد که تقسیم بندی آن ها به صورت 6 پر و یا 12 پر است.
بر روی دسته جغجغه یک ضامن قرار دارد که باز و بسته کردن مهره ها را برای کاربر فراهم می کند و ضامن آن ، جهش چرخش گیربکس را تغییر می هد.
درایو بکس چیست؟بکس درایو در سایزهای مختلف به صورت بکس کوتاه و بکس بلند می باشد
بکس های جغجغه ای انعطاف پذیری بسیار زیادی دارند و با متصل شدن به آچار بکس در فضاهایی که دسترسی دشواری دارند به کار گرفته می شوند همچنین بکس های جغجغه ای به صورت لقلقه ای و مفصل دار کاربرد دارند.
بکس شمع که برای بدنه شمع خودرو است یک نوع بکس بلند  و دارای یک واشر می باشد و از طریق آن می توان شمع خود را به راحتی بیرون کشید

آچار بکس

آچار بکس یکی از قطعات های پر کاربردیست که داخل هر جعبه بکسی قرار دارد و هر نوع بکسی به آن متصل می شود نکته : در حین استفاده از اچار بکس ، به سایز سری بکس و با مهره یا پیچ توجه ویژه ای داشته باشید. با استفاده از آچار بکس جغجغه ای ، سرعت کار افزایش می یابد و انرژی منتقل شده به پیچ نیز بیشتر می شود ، چرا که آچار بکس جغجغه ای ، دارای یک جغجغه است. از دیگر سوالاتی که بسیار پرسیده می شود این است که e بکس چیست؟ در پاسخ باید گفت که این ابزار در واقع یک بکس به شکل ستاره‌ای یا E شکل است که دارای 6، 8 و 12 پر ساخته شده و مخصوص باز و بستن کردن انواع مهره‌های ستاره‌ای است.

آچار بکس چیست؟ آچار بکس مهم ترین قطعه ای است که داخل هر جعبه بکسی قرار دارد

تبدیل بکس چیست ؟

تبدیل بکس یک ابزار کارایی است که می توان یک بکس با سایز مختلف با درایو دسته بکس جغجغه ای استفاده نمود . برای مثال ، یک بکس چهار گوش را می توان از طریق تبدیل 6 پر به درایوهای ضربه ای تطابق داد.
تبدیل بکس چیست؟کاربرد تبدیل بکس
یک نوع دیگر از تبدیل بکس وجود دارد که به آن تبدیل لقلقه ای می گویند . تبدیل لقلقه ای به صورت خم شو است و آچار بکس را به یک بکس جغجغه ای تبدیل می کند . به طور کار برای کار در زوایای مختلف از طریق این تبدیل انجام می شود .

کاربرد رابط بکس

رابط بکس همانطور که از اسمش مشخص است ما بین آچار بکس و بکس جغجغه ای قرار می گیرد و باعث می شود که این دو به یکدیگر متصل شوند. از طریق رابط بکس پیچ های فرو رفته به راحتی می چرخند. رابط بکس و یا همان دسته کمکی را می توان این گونه تعریف کرد که یک میله فلزی کوتاه و یا بلند است که هر دو سر آن چهار گوش نری و مادگی می باشد و کاربرد اصلی آن دسترسی آسان به نقاط سخت و غیر قابل دسترس است. انواع بکس به راحتی به رابط بکس متصل می شود.
دسته کمکی با طول 50 تا 300 میلی متر در داخل جعبه اچار قرار دارد. لقلقه مفصلی یکی از تبدیل بکس ها می باشد که کاربرد فراوانی دارد.
 

کاربرد دسته بکس سر لقلقه ای

برای آزاد شدن پیچ و مهره های گیر کرده از دسته بکس سر لقلقه ای استفاده می شود. دسته بکس سرلقلقه ای مجهز به گشتاور می باشد و هرچه بزرگ تر باشد ، گشتاور آن افزایش می یابد .
در جعبه بکس های استاندارد مشاهده خواهید کرد که یکی دیگر از قطعه ها نوک پیچ گوشتی بکس است و برای پیچ های ستاره ای ، شش گوش و سر تخت استفاده می شود .

ترکمتر چیست ؟

برای پیچاندن آچار بکس در کارها ترکمتر ابزاری مناسب است ، چرا که پیچ و مهره ها با استفاده از ترکمتر محکم می شود و مقدار گشتاور را تنظیم می کند . بنابراین اگر از ترکمتر استفاده می کنید خیالتان آسوده باشد زیرا پیچ را بیش تر از حد ممکن محکم نمی کند .
ترکمتر چیست؟ برای پیچاندن آچار بکس ترکمتر بهترین ابزار است

نکات مهم برای خرید جعبه بکس

انواع  جعبه بکس با برند های مختلفی مانند جعبه بکس فلگ ، جعبه بکس نووا ، جعبه بکس واستر و ... در بازار موجودند که به فروش می رسند اما  برای خرید جعبه بکس ، به نوع آلیاژ به کار برده شده ، سایز سری ها ، جنس روکش و نوع برند و جدول سایز آچار بکس حتما دقت نمائید زیرا با کیفیت ترین آلیاژ از جنس کروم وانادیوم  crv می باشد که روکش آیینه ای کروم دارد .

بکس

ست بکس و آچار بکس یکی از مهم ترین ابزارالاتی است که کاربرد بسیاری دارد. آچار بکس جهت باز و بسته نمودن پیچ و مهره‎ها‎یی که در هنگام باز و بسته کردن آن ها توسط آچار تخت به هر دلیلی امکان پذیر نیست یا سبب شکستگی و خراب شدن سر پیچ و مهره‎ها‎ می شود. بکس ها دارای انواع مختلف و همچنین دارای سایز ها و انواع مختلفی است.

انواع سایز درایو بکس

درایو بکس ها دارای انواع مختلفی هستند که سایزهای متفاوتی دارند  ؛ اما معمولا سایز درایو بکس ها از 1/2 شروع می شود. ساییزهای این ابزار به شرح زیر است.

  • جعبه بکس 1/2
  • جعبه بکس 1/4
  • جعبه بکس 3/4
  • جعبه بکس 3/8

راهنمای خرید جعبه بکس

در هنگام خرید جعبه بکس باید به نکات مهمی دقت کنید ؛  برای مثال بهتر است که در هنگام خرید حتما از یک فروشگاه معتبر خرید نمایید. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که متناسب با نیاز خود خرید نمایید تا کارایی متناسبی با نیاز شما داشته باشد. نکته دیگری در هنگام خرید جعبه بکس وجود دارد این است که بکس هایی را انتخاب نمایید که از یک شرکت معتبر و شناخته شده باشد که دارای کیفیت بسیار عالی و کاربردی باشد. ما در مجموعه ابزار میهن همواره در تلاشیم تا جعبه بکس هایی را عرضه نماییم تا کاربردی و کیفیت عالی داشته باشد.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح