شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> سیم چین

خرید سیم چین به قیمت مناسب و تنوع زیاد + کیفیت عالی و اورجینال

فیلتر تخصصی

سیم چین چیست؟

سیم چین ابزاریست کاربردی که در زیر مجموعه انبرآلات قرار دارد و در ساخت جواهرات و تعمیرات کاربرد بسیار زیادی دارد و بسیار شبیه به انبردست است اما از نظر کاربرد با یکدیگر متفاوتند. به طورکل اصلی ترین وظیفه سیم چین ،  برش و قطع کردن سیم و کابل های مختلف است و سیم و یا کابل را به راحتی جدا میکند. امروزه با تولید انواع سیم چین ، کاربرد سیم چین در مشاغل های گوناگون گسترش یافته و با تحقیق سیم چین می توانید بهترین سیم چین را برای شغل مربوطه خریداری کنید. به عنوان مثال سیم چین در جواهر سازی برای برش و شکل دادن جواهرات مورد استفاده قرار می گیرد و در حوزه برق و الکترونیک نیز برای قطع اضافه های سیم های الکترونیکی استفاده می شود. 
سیم چین چیست؟ سیم چین ابزاری برای برش سیم و کابل می باشد
درصنعت خودروسازی سیم چین ، دم باریک ،  انبردست ابزارآلات ضروری محسوب می شوند که برای برش سیم و کابل های برق خودرو استفاده میشود و می توانید سیم چین را برای برش با اندازه قطر سیم تنظیم کنید البته تنظیم سایز برش سیم چین ، به نوع سیم چین و مارک آن بستگی دارد.
فروشگاه ابزار میهن در این صفحه سعی دارد شما را با انواع سیم چین ، کاربرد سیم چین ، نحوه ساخت چین و هر آنچه که در مورد سیم چین می باشد آشنا کند تا بتوانید با راهنمای خرید سیم چین ، بهترین سیم چین مورد نیاز خود را با توجه به نوع شغلتان انتخاب و خریداری کنید.

کاربرد سیم چین

کاربرد سیم چین با توجه به انواع سیم چین هایی که امروزه تولید و بازار عرضه می شوند متفاوت است برخی از سیم چین ها مناسب برای تکنسین کارها می باشد و دارای دو عملکرد برای برش و بستن سیم است و دو کاربرد در یک ابزار سیم چین قرار دارد. سیم چین ها با لبه های تیز و برنده ای که دارند با سرعت بالایی می توانند انواع سیم و کابل را برش دهند. کاربرد سیم چین در مصارف خانگی گرفته تا مصارف عمومی و صنعتی قابل مشاهده است و به طور کل یک ابزار ضروری در هر جعبه ابزاری محسوب می شود. برای این که درک بهتری از سیم چین داشته باشید پیشنهاد می شود با انواع سیم چین در ادامه مطالب بیشتر آشنا شوید.

کاربرد سیم چین در صنایع و مشاغل های مختلف

انواع سیم چین

اسم انواع سیم چین  با توجه به نوع ساخت سیم چین و عملکردشان متفاوت است. سیم چین ها به چند بخش که به شرح ذیل می باشد تقسیم بندی می شوند:
  1. سیم چین کابل بر
  2. سیم چین کله گاوی
  3. سیم چین الکترونیکی

انواع سیم چین بر اساس کاربرد و نوع ساخت سیم چین

  • سیم چین کابل بر
سیم چین کابل بر ، یکی از انواع سیم چین برق است که از عایق بسیار ضخیمی ساخته شده اند و از انتقال جریان برق جلوگیری میکند این نوع سیم چین در مشاغل هایی همچون برقکاری بسیار کاربرد دارد.
سیم چین کابل بر چیست؟ کابل بر یکی از انواع سیم چین ها می باشد برای برش سیم و کابل
  • سیم چین کله گاوی
سیم چین کله گاوی پرفروش ترین سیم چین در بازار است که از تیغه های بسیار ضخیم  و برنده ساخته شده و برای برش سیم و کابل هایی که دارای قطرهای زیادی هستند کاربرد دارد. سیم چین کله گاوی برای برش فشار کمی به دست وارد می کند اما به تیغه به دلیل برش سیم های قطور فشار زیاد وارد می شود. خرید سیم چین کله گاوی را به کسانی که برای برش سیم و کابل های قطور نیاز به سیم چین قوی دارند پیشنهاد می شود.
  • سیم چین الکترونیکی
سیم چین الکترونیکی که به سیم چین مینیاتوری نیز معروف است بر خلاف سایر سیم چین ها بسیار ظریف و کوچک است و برای برش سیم های اضافه قطعات الکترونیکی استفاده می شود.
همچنین حداقل ولتاژعایقی دسته سیم چین مانند سیم چین فشار قوی 1000 ولت می باشد. بسیاری از افراد سوالاتی همچون محل تکیه گاه سیم چین کجاست؟ را دارند در پاسخ به این سوال باید گفت که اهرم سیم چین در تکیه گاه بین وزنه و مکان اعمال نیرو قرار دارد و در حالتی که تکیه گاه به محل قطعه سیم چین نزدیک تر است جسم در فاصله کمتری به حرکت در می اید.

آیا نوک سیم چین نوعی گوه محسوب می شود؟

سوال دیگری که پاسخ به آن را ضروری می دانیم این است که آیا سیم چین گوه است؟ گوه به معنای این است که یک لبه آن نازک تر از لبه دیگر باشد. بنابراین سیم چین یک نوع اهرم محسوب می شود و لبه های نازک ندارد.سیم چین چه نوع ماشینی است؟ گوه در دسته ماشین های ساده قرار دارد اما سیم چین اهرم است و در ضمره ماشین های ساده قرار ندارد.

نحوه استفاده از سیم چین

آموزش کار با سیم چین شما در برش سیم کمک می کند. در مرحله اول اگر قصد برش سیم و کابل را دارید ابتدا باید سیم را ازکلید پریز برق جدا کنید و توصیه می شود برای خرید سیم چین ، سیم چین هایی که دارای دسته عایق هستند انتخاب کنید تا ایمنی بیشتری در حین کار داشته باشید.
برای استفاده از سیم چین ، زاویه درستی را برای برش سیم انتخاب کنید. انتخاب زاویه درست برای برش سیم چین بسیار مهم است. سیم را محکم نگه دارید و سیم چین را به سمت خود کج نگه دارید و توصیه می شود سیم چین را نزدیک بدن خود نگه دارید تا نیروی بیشتری برای برش سیم و کابل اعمال شود.
دسته های سیم چین را به طور کامل باز نگهدارید . البته  باز نگهداشتن تیغه سیم چین به ضخامت سیم بستگی دارد و برای برش سیم های نازک بهتر است از نوک سیم چین استفاده نمایید.
نحوه استفاده از سیم چین

خرید سیم چین

اگر برای خرید سیم چین شک و تردید دارید و نمی دانید چگونه سیم چین درجه یک را انتخاب کنید. ابتدا بهتر است نوع شغلتان را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که به چه نوع سیم چین برای برش سیم و کابل نیاز دارید. سپس باید جنس سیم چین را از همه نظر مورد بررسی قرار دهید. بهترین سیم چین از دسته های ارگونومیک و ضد تعریق دست ساخته شده اند که برای استفاده های طولانی مدت مناسب اند.
تیغه سیم چین دومین نکته ای است که برای خرید سیم چین باید به آن توجه ویژه داشت. انواع فولاد برای ساخت سیم چین استفاده می شود بنابراین سیم چینی را بخرید که تیغه های تیز و برنده داشته باشد و ازفولاد مرغوب ساخته شود تا در استفاده دراز مدت خراب نشود و دسته سیم چین را به صورت عایق دار خریداری کنید تا ایمنی بیشتری در حین کار داشته باشید مخصوصا برقکارانی که هر روزه با انواع سیم و کابل برای برش نیاز به سیم چین دارند.
وزن سبک و خوش دست بودن سیم چین از دیگر نکات مهم در خرید سیم چین محسوب می شود.
با تولید گسترده سیم چین شما می توانید بهترین سیم چین برای برش سیم انتخاب کنید. سیم چین چندکاره یکی از انواع سیم چین هایی می باشد که قابلیت برش سیم و کابل در سایزهای مختلف را دارد و نیاز بسیاری از مصرف کنندگان برش سیم و کابل را برطرف می سازد.

فروش سیم چین

فروش سیم چین در فروشگاه ابزار میهن در مدل و سایزهای مختلف با عالی ترین قیمت به صورت اینترنتی و حضوری امکان پذیر می باشد. ابزار میهن در مورد سیم چین و کیفیت هر کدام از  سیم چین های موجود در فروشگاه اینترنتی خود توضیحات کاملی را ارائه داده تا مشتریان با تحقیق سیم چین در این فروشگاه بتوانند خریدی مطمعن و آسان به همراه داشته باشند. این فروشگاه بهترین سیم چین آلمانی ، سیم چین چینی در برندهای مختلف را به کاربران معرفی می نماید. سیم چین واستر ، سیم چین نوا یکی از انواع سیم چین های پرفروش بازار می باشد.

قیمت سیم چین

قیمت سیم چین بستگی به نوع ساخت سیم چین و کیفیتش دارد. برای مثال قیمت سیم چین تایوانی و قیمت سیم چین آلمانی متفاوت است. همچنین سیم چین ها با توجه به نوع سایزی که دارند قیمتشان متغیر است. قیمت سیم چین کوچک نسبت به قیمت سیم چین بزرگ ارزان تر است. شما می توانید قیمت سیم چین ارزان و با کیفیت را در این فروشگاه با سایر قیمت سیم چین ها مقایسه کرده و در صورت تمایل اقدام به خرید سیم چین نمایید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح