شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> سنباده

خرید سنباده و انواع مدل سمباده اصلی + بهترین قیمت

فیلتر تخصصی

سنباده

معمولا سنباده ها برای صاف کردن سطح هایی که صاف نیستند به کار می روند تا برای رنگ کاری آماده شوند اما در برخی مواقع سنباده نیز برای ناصاف کردن سطوح نیز، کاربرد دارند تا آن ها را برای چسب زدن آماده کنند . جنس سنباده ورقه ای از جنس کاغذ ، مقوا و یا پارچه است که دانه های سخت ساینده آن از طریق چسب مخصوص نصب شده و برای ساییدن مواد های مختلفی مانند چوب ، فلزات و گچ و در برخی موارد سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد .

سنباده چیست؟ کاربرد انواع سنباده
ذرات ساینده
مواد سخت مختلفی مانند ذرات سنگ لعل ، اکسید آلومینیوم ، ذرات سیلیسیم ، کوارتز و سنگ چخماق در بیشتر سمباده ها مورد استفاده قرار میگیرند. سمباده ها براساس مواد ساینده و کاربردشان به چند نوع تقسیم می شوند.
ذرات سازنده سنباده ، مواد سازنده سنباده

 

سنباده کاغذی

کاغذ سمباده اغلب برای تمیز کردن زیر کار سطوح گچی استفاده می شوند و در صاف کردن و ساییدن کارهای چوبی نیز کاربرد دارد کاغذ سنباده که به آن سنباده ورقه ای نیز می گویند به صورت زبر و نرم در سایزهای مختلف ساخته می شوند و هرکدام از سنباده ورقی کاربرد خاص خود را دارد. این سنباده کرم رنگ است و به دلیل این که مقاومت زیادی ندارد ، بعد از مدتی دانه های ساینده خود را از دست می دهد.

کاغذ سنباده چیست ؟کاربرد کاغذ سنباده

سنباده پوساب

سنباده پوساب جهت از بین بردن و ساییدن سطح های خش دار فلزی استفاده می گردد و به دلیل این که بسیار سفت و شکننده است قبل از استفاده باید به مدت چند دقیقه آن را در آب خیس کنید تا نرم شود و در حین کار بریده نشود . علت نام گذاری سنباده پوستاب (پوست +آب) ، استفاده آن همراه آب است  به همین دلیل ذرات ساینده این سنباده ، از جنس سیلیسیوم می باشد تا در هنگام تماس با آب دچار زنگ زدگی نشود .
سنباده پوساب برای پاک کردن لکه ، صیقل دادن ، از بین بردن زنگ زدگی فلزات و .... مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین از این سنباده در صنایعی مانند خودرو سازی ، رنگ کاری ، صنایع چوب ، صنایع شیشه و سرامیک و ... استفاده می شود.
سنباده پوستاب چیست؟ سنباده پوساب برای صیقل دادن و از بین بردن زنگ زدگی فلزات استفاده میشود

این سنباده در انواع مختلفی  در بازار موجودند که هرچه شماره آن بالاتر باشد سنباده نرم تر می شود و هرچه شماره کاغذ سنباده پوساب پایین باشد سنباده از زبری بیشتری برخوردار است . به عبارتی به ورقه های برش خورده سنباده ، سمباده پوساب نیز می گویند که برای سنباده زنی و پولیش کاری بسیار استفاده می شود . همچنین در هنگام استفاده از سنباده پوساب ، حتما باید  از ترکیب آب و کف استفاده شود و برای از بین بردن خط و خش بدنه خودرو می توان از این نوع سنباده ضد آب استفاده نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سنباده می توانید مقاله سنباده چیست؟ را مطالعه نمایید.

 

انواع چسب سنباده

از جمله مهم ترین فاکتورها برای خرید سنباده دقت در چسب مصرف شده در سنباده است. همان طور که بیان شد ذرات ساینده به کمک چسب بر روی کاغذ یا الیاف قرار می گیرند و سبب کاربرد راحت تر می شوند. معمولا سنباده ها از دو لایه چسب تهیه می شوند که اولین لایه برای چسباندن دانه ها را به backing می چسباند و لایه بعدی بر روی دانه های ساینده باعث چسبندگی آنها به یکدیگر می شود. مهم ترین نوع چسب های کاربردی در سنباده ها به شرح زیر است.

  • رزین بر روی رزین
  • چسب
  • ضد آب
  • رزین روی چسب

سنباده 2000

سمباده نرم 2000 یکی از مصرفی ترین سنباده برای نقاشی و پولیش کاری خودرو محسوب می شود که به اصطلاح به آن سنباده پوساب نیز می گویند. سنباده پوساب 2000  به صورت ورقه ای ضد آب ساخته شده و برای سایش انواع سطوح رزینی ، چوبی ، شیشه ای و سنگی کاربرد دارد. قبل رنگ کاری با اسپری رنگ برای صاف کردن سطوح می توانید از سنباده 2000 استفاده کنید.

سنباده پارچه ای

سمباده پارچه ای یکی از  پرفروش ترین نوع سنباده های بازار است که به دلیل استفاده از پارچه به سنباده پارچه ای و یا همان سنباده رولی معروف هستند. این نوع سنباده از نظر استحکام نسبت به سنباده های کاغذی مقاوم تراند از این رو در صنعت چوب و نجاری کاربرد بسیاری دارد. سنباده پارچه ای از نظر زبری و نرمی به 4 دسته سنباده پارچه ای نرم ، سنباده پارچه ای خیلی نرم ، سنباده پارچه ای زبر و متوسط تقسیم بندی می شوند.

از این نوع سنباده می توانید برای سطوح گچی ، آهنی و غیر آهنی نیز استفاده کنید و همچنین برای پولیش ماشین تراش ، پرداخت قطعه بعد از عملیات ماشین کاری ، از بین بردن زنگ زدگی و سنباده زنی و پولیش کاری های ظریف استفاده می شود.

سنباده رولی چیست؟

سنباده نواری

ابتدا و انتهای سنباده نواری به هم دوخته شده اند و مورد استفاده برای دستگاه های سنباده زن مانند سنباده تانکی می باشد. سنباده نواری در سایزهای مختلف بر اساس دستگاه های مختلف موجود هستند اما می توانید رول در ابعاد مورد نظرتان را نیز سفارش دهید.

سنباده نواری چیست؟

سنباده دیسکی

سنباده دیسکی که به سنباده دایره ای نیز معروف است در قطرهای مختلف تولید و عرضه بازار می شوند. برای سمباده لرزان که پد سوراخ دار داشته باشد می توانید از سنباده دایره ای استفاده کنید.

سنباده دیسکی چیست؟

تخته پوست سنباده

به دلیل این که کف دست صاف و یکنواخت نیست سطح کار را به آسانی و به صورت یکنواخت نمی توان سنباده زد . وسیله ای به نام تخت پوست می تواند برای سنباده زدن با دست به ما کمک کند ،برخی از تخته های سنباده مجهز به دو سطح از جنس مخالف هستند که یکی پلاستیک برای سطوح صاف و دیگری از اسفنج برای قسمت های مدل دار و قوس دار می باشد.

خرید سنباده پوساب کاغذی

با خرید کاغذ سنباده ، به راحتی می توانید سطح های غیر هموار را صاف و یکنواخت کنید. خرید سنباده در سایزهای مختلف به صورت عمده و تکی در ابزار میهن امکان پذیر است. شما می توانید خرید کاغذ سنباده را به صورت آنلاین در ابزار میهن انجام دهید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه اضافه در کم ترین زمان و با ارسال فوری کاغذ سنباده را تحویل بگیرید

ابزار میهن تمامی سنباده پوساب های موجود را با تضمین کیفیت به فروش می رساند.

قیمت سنباده کاغذی

در خصوص قیمت سمباده کاغذی باید گفت که کاغذ سمباده با توجه به کیفیت ، کاربرد و سایز آن قیمت گذاری می شوند و نمی توان قیمت ثابتی را برای همه سنباده ورقی در نظر گرفت. خوشبختانه در حال حاضر شما می توانید قیمت کاغذ سنباده را در فروشگاه ابزار میهن در سایزهای مختلف مشاهده کرده و با توجه به نیاز کارتان کاغذ سمباده مورد نظر خودتان را خریداری کنید.

پوساب سنگ

پوساب سنگ یک نوع پولیش است که برای اصلاح خط و خش روی سطح سنگ و ایجاد سطح براق سنگ استفاده می شود. به طور کلی استفاده از پوساب سنگ ، سطح سنگ را صیقل می دهد و یک سطح صاف و درخشان روی سنگ ایجاد می کند و کیفیت و زیبایی کار را افزایش می دهد. همانطور که می دانید ساخت قطعات سنگی باید در ابعاد و اندازه مشخص خودش باشد شما می توانید برای اصلاح ابعاد سنگ نیز از پوساب سنگ استفاده کنید.

سنباده آهن

سمباده آهن مته های بزرگتر و جنس خشک تری نسبت به سایر سنباده ها دارند وشکل ظاهری آن ها به صورت دیسکی است که از روکش های سنباده ای اکسید آلومینیوم ساخته می شوند. میزان سختی و زبری سنباده آهن بسیار بالا بوده از این رو برای از بین بردن زنگ زدگی آهن ، حذف رنگ از روی فلز استفاده می شود. همچنین اکسید آلومینیوم یکی از دانه های سنباده بسیار سخت است که در سنباده اهن به کار برده می شوند و برای صیقل کاری انواع فلزات سخت و فولاد مورد استفاده قرار می گیرند.

سنباده حلقه ای

سنباده حلقه ای کیفیت و دوام بیشتری برای سنباده کاری نسبت به سایر سنباده های مشابه دارد. این نوع سمباده حلقه ای در همه صنایع فلزی و غیر فلزی کاربرد دارد و از آن در صنایع خودرو سازی ، اطاق سازی ، چینی ، سرامیک ،  چرم ، چوب ، لاستیک استفاده می شود و برای پرداخت کاری ، از بین بردن رنگ ، تیز کردن ابزارآلات سمباده حلقوی بهترین گزینه برای خرید می باشد.

علت نام گذاری سنباده حلقه ای ، شکل ظاهری آن به صورت استوانه ای شکل است این ساختار به کاربر برای سنباده زنی در بخش هایی که غیر قابل دسترس است را فراهم می کند. این نوع سمباده حلقوی روی پد پلاستیکی قرار می گیرد و از براده برداری بیش از حد روی سطح کار جلوگیری میکند.

انواع سنباده حلقه ای

سنباده حلقه ای از نظر ساختار و کاربرد به سه نوع تقسیم بندی می شوند که به شرح ذیل می باشد:

  • سنباده حلقه ای اکسید الومینیوم : این نوع سنباده دارای رنگ قرمز و قهوه ای است و مناسب برای سنباده کاری روی سطح آلومینیوم ، فولاد و چوب می باشد.
  • سنباده حلقه ای زیرکونیوم : از نظر رنگ این محصول سبز و ابی است و برای سنباده زنی استنلس استیل و الومینیوم استفاده می شود.
  • سنباده سرامیک : این محصول دارای رنگ قرمز است و برای سنباده زنی فولاد های آلیاژی ، فولادهای سخت کاری شده مورد استفاده قرار می گیرند.
پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح