خرید و قیمت منگنه کوب و میخکوب دستی با بهترین قیمت

فیلتر تخصصی

منگنه کوب

میخکوب و منگنه کوب هر دو ابزارآلاتی هستند که برای اتصال دو قطعه چوبی استفاده می شوند. در کارهایی مانند نجاری ، مبلمان سازی ، رویه کوبی ، میخکوب و منگنه کوب یک ابزار ضروری برای اتصال دو قطعه چوبی محسوب می شوند. بسیاری از کسانی که با میخ کوب دستی و منگنه کوب دستی آشنایی کامل ندارند ، کاربرد این دو ابزار را اشتباه میگیرند .اما اگر به طور کلی میخ کوب دستی و منگنه کوب دستی را مورد بررسی قرار دهیم ، به این نتیجه خواهیم رسید که با وجود  شباهت بسیار زیاد میخ کوب و منگنه کوب ، کاربردهای متفاوتی این دو ابزار دارند که در ادامه مطالب توضیحات کامل تری خواهیم داد.
 
معرفی میخکوب و منگنه کوب دستی و استفاده در مشاغل های مختلف
به طور کل معمولا نجارها و مبلمان سازها برای محکم کردن و اتصال دادن دو قطعه ، از ابزاری به نام منگنه کوب و میخکوب استفاده می کنند. دستگاه منگنه زن می تواند روکش هایی مانند پارچه را به چوب متصل کند به همین دلیل کسانی که در شغل مبلمان سازی فعالیت دارند منگنه کوب را به خوبی مشناسند .
انواع منگنه کوب و میخکوب ، با برندهایی متفاوت در بازار به فروش می رسند که با توجه به کیفیتشان از نظر قیمت متفاوت هستند . در این مقاله سعی شده شما را با انواع میخکوب دستی و منگنه کوب و تفاوت میخکوب و مگنه کوب بیشتر آشنا کنیم تا در خرید منگنه کوب و یا میخکوب انتخاب مناسبی داشته باشید بنابراین اگر به یک منگنه کوب و میخکوب دستی  مناسب کار خود  نیاز دارید تا آخرین مطالب با ما همراه باشید .
منگنه کوب و میخ کوب دستی یکی از ابزارآلات دستی پر کاربرد است و با برندهای مختلفی مانند منگنه کوب واستر ، منگنه کوب نووا ، منگنه کوب واتا و .... عرضه بازار می شوند . برای استفاده از منگنه زن دستی از قدرت فیزیکی بدن استفاده می شود . انواع مختلف منگنه کوب و میخ کوب قوی در سایت عرضه شده است.  رویه کوبی ، نصب پشت بند کابینت و .. از کاربرد منگنه کوب دستی می باشد . برای خرید منگنه کوب دستی و یا میخ کوب دستی باید به جنس ، برند و گارانتی آن توجه ویژه ای داشت . چرا که بهترین منگنه کوب و بهترین میخ کوب های دستی از با کیفیت ترین مواد اولیه ساخته شده اند . 

منگنه کوب چیست؟

منگنه کوب ابزاریست پرکاربرد که در صنایع نجاری و کارگاه های مبلمان سازی بسیار استفاده می شود. منگنه کوب برای وصل کردن کف پوش ها تا نصب تاسیسات کاربرد دارد و علاوه بر این موارد برای ساختن قاب عکس یا تعمیر درهای توری و... از منگنه کوب استفاده می شود.بیشترین کاربرد منگنه کوب یا منگنه زن برای وصل کردن دو قطعه چوبی ، روکش پارچه و چرم به چوب مانند پارچه های مبلی می باشد.

منگنه کوب چیست؟ منگنه کوب ابزاریست که برای اتصال قطعات چوبی استفاده می شود

انواع منگنه کوب

امروزه با گسترش روز افزون نیاز افراد به منگنه کوب ، تولید کنندگان منگنه کوب اقدام به تولید انواع منگنه کوب شده اند.
 
انواع منگنه کوب به سه دسته منگنه کوب دستی ، منگنه کوب برقی و منگنه کوب بادی تقسیم بندی می شوند که در ادامه کاربرد هرکدام از منگنه کوب ها را شرح خواهیم داد.
انواع منگنه کوب

منگنه کوب دستی چیست؟

منگنه کوب دستی ، همانطور که از اسمش مشخص است کاربر باید از قدرت دست خود برای منگنه زدن استفاده کند. کار با منگنه کوب دستی بسیار آسان است و فقط کافیست با اعمال کمی فشار به دسته منگنه کوب ، اتصال دو قطعه انجام شود. بهترین منگنه کوب دستی ، باید از قدرت بالایی برای کوبش منگنه برخوردار باشد. به طور کلی منگنه کوب دستی قوی از یک دسته ارگونومیک ساخته می شود که مانع خستگی دست کاربر در حین استفاده طولانی مدت از منگنه کوب دستی می شود.
منگنه کوب دستی چیست؟ منگنه کوب دستی یکی از بهترین منگنه کوب برای کوبش منگنه به قطعات چوبی میباشد
 منگنه کوب دستی ، دارای یک فنر است که  سوزن 6 میلی متری دارد و  در موارد ذیل بسیار پر کاربرد است :
 در هنگام پرس روکش ، گوشه قاب فارسی را ثابت نگه داشته و برای نصب پشت بند کابینت و رویه کوبی مورد استفاده قرار می گیرد . معمولا از منگنه کوب و میخکوب های دستی برای کارهای سبک تر استفاده می شود و از نظر قیمت نیز نسبت به سایر منگنه کوب های حرفه ای ارزان تر هستند .
لیست انواع منگنه کوب های دستی در بازار موجود می باشد و بهتر است قبل از خرید منگنه کوب انواع مختلف منگنه کوب دستی را امتحان کنید تا مطعمن شوید می توانید با یک دست کار را به راحتی انجام دهید .منگنه کوب و میخکوب دستی واستر و منگنه کوب و میخکوب دستی واتا از انواع منگنه کوب دستی قوی هستند که از قیمت مناسبی نیز برخوردارند.

منگنه کوب بادی چیست؟

منگنه بادی از طریق فشار هوا کار می کند و منگنه کردن به وسیله اهرمی که در زیر دستگاه ساخته شده انجام می شود و باید گفت که قدرت منگنه کوب های بادی نسبت به منگنه کوب دستی بسیار زیاد است چرا که می تواند سوزن 8 میلی متری را در یک چوب نرم فرو کند.همانطور که گفته شد قدرت منگنه زن های بادی از طریق هوای فشرده تامین می شود این هوای فشرده ، از طریق شلنگ ها ی تلفنی به دستگاه منگنه کوب انتقال می یابد .

در منگنه زن های بادی ، در ابتدا و انتهای شلنگ بست های مخصوصی  وجود دارد که یکی از آن ها به کمپرسور و دیگری به انتهای ابزار منگنه کوب متصل می شود . دستگاه منگنه کوب پنوماتیک برای ساخت قطعاتی که نیاز به چسب ندارند استفاده می شود. قیمت انواع منگنه کوب بادی بر اساس برند و کیفیتی که دارند در بازار متفاوت می باشند.

از مزایا منگنه کوب بادی می توان به وزن سبکش ، طول عمر بالا و ایمنی بیشتر در حین منگنه زدن اشاره نمود.منگنه کوب بادی چیست؟ منگنه کوب بادی سرعت بالاتری برای کوبش منگنه نسبت به منگنه کوب دستی دارند

منگنه کوب برقی چیست؟

منگنه کوب برقی همانطور که از اسمش مشخص است انرژی مورد نیاز خود را از طریق جریان الکتریسیته تامین می کند و از نظر قدرت مانند منگنه زن دستی می باشد فقط با این تفاوت که این نوع منگنه کوب ها برقی هستند . از ابزار منگنه کوب برقی برای اتصال دادن قطعه هایی که زیر کار هستند و دیدی ندارند استفاده می شوند.

منگنه کوب برقی چیست؟

اجزای دستگاه منگنه

محل قرار گیری منگنه : در این قسمت محل قرارگیری سوزن منگنه می باشد که به صورت کشو از پشت ابزار خارج می شود .
اهرم فشار دهنده منگنه : اهرم فشار دهنده از طریق یک فنر سوزن منگنه را به سمت خروجی هدایت می کند ، این عمل باعث می شود پس از خروج سوزن منگنه سوزن دیگری جایگزین آن شود .
ضامن پیچ تنظیم : با استفاده از ضامن پیچ ، میزان ضربه را کاربر می تواند تنظیم کند که سوزن منگنه با طول های مختلف در چوب کوبیده شود .
اهرم ضربه زن : در این قسمت به سوزن منگنه ضربه وارد می شود و در آخر در چوب فرو می کند و همیشه تحت فشار است ،  لازم به ذکر است در منگنه های بادی تحت فشار هوای فشرده بوده و در منگنه های دستی تحت فشار فنر می باشد .

میخکوب چیست؟

میخکوب ابزاریست که همانند منگنه کوب دستی برای اتصال قطعات چوبی استفاده می شود. با استفاده از میخ کوب به راحتی می توانید در کم ترین زمان میخ را به قطعات چوبی اتصال دهید. میخ کوب و یا همان تفنگ میخ کوب امروزه در دسته ابزارآلاتی قرار دارند که نیاز کاربر را برای اتصال میخ به قطعه چوبی با سرعت بالا را برطرف می کند. در کارهای نجاری باید از یک میخ کوب دستی قوی استفاده کرد تا در حین استفاده های طولانی مدت و روزمره قابلیت کوبش میخ با قدرت و سرعت بالا را داشته باشد. به همین دلیل نجاران قبل از خرید میخکوب دستی ، میخکوب دستی نجاری را از همه لحاظ کیفیت ، جنس و نوع کاربرد میخکوب بررسی می کنند و پس از اطمینان کامل اقدام به خرید تفنگ میخکوب دستی می نمایند. از دیگر انواع میخکوب ها ، میخکوب بادی و میخکوب برقی هستند که هر کدام از آن ها طرفداران خاص خود را دارد و در ادامه مباحث درباره کاربرد انواع میخکوب به طور کامل توضیح داده می شود.

میخکوب بادی چیست؟

میخکوب بادی همانند میخ کوب دستی برای قرار دادن میخ داخل چوب استفاده می شود. ساختار میخکوب بادی بر خلاف سایر میخکوب های برقی و شارژی بسیار ساده است و عمر طولانی تری نسبت سایر انواع میخکوب ها دارد به همین دلیل میخکوب بادی از جمله میخکوب های پرطرفدار بازار محسوب می شود. مهم ترین سوال در این مبحث این است که میخکوب بادی بهتر است یا میخکوب برقی؟ یکی از مزایای میخکوب بادی تنوع بسیار بالا و کم هزینه بودن آن نسبت به میخکوب برقی میباشد و سرعت بیشتری نسبت به سایر میخکوب ها دارد. در کارگاه های نجاری معمولا میخکوب بادی بهترین گزینه برای اتصال میخ به قطعه می باشد.

تفاوت میخکوب و منگنه کوب

شاید بسیاری از کسانی که با میخکوب و منگنه کوب به تازگی آشنا شده اند ، تفاوت میخکوب و منگنه کوب را نمی دانند و این دو ابزار را با یکدیگر اشتباه بگیرند. بیشترین کاربرد میخکوب در نجاری و صنایع چوبی می باشد اما از منگنه کوب ها در مشاغل هایی همچون مبلمان سازی بسیار استفاده می شود.
 
میخکوب ها از نظر سایز ، اندازه بزرگتری نسبت به منگنه کوب ها دارند و سوراخ های بزرگی را برای اتصال میخ به چوب ایجاد می کنند. یکی دیگر از تفاوت میخکوب و منگنه کوب میزان سرعت آن ها در انجام کار می باشد به طور کل میخکوب ها نسبت به منگنه کوب ها سرعت بالاتری دارند. همچنین میخکوب ها برای استفاده نیاز به روغن دارند در صورتی که منگنه کوب از جمله منگنه کوب های بادی برای راه اندازی نیاز به دستگاهی مانند کمپرسور هوا دارند.

خرید منگنه کوب و میخ کوب

خرید منگنه کوب و میخ کوب به نوع شغلی که دارید بستگی دارد معمولا نجاران از میخکوب دستی نجاری  و یا همان میخ زن دستی برای کارهای نجاری استفاده می کنند و مشاغل هایی همچون مبل سازی از منگنه کوب دستی و یا منگنه کوب بادی استفاده می نمایند. همچنین برای خرید منگنه کوب و میخ کوب علاوه بر نوع شغلتان به جنس و برند منگنه کوب و میخکوب توجه کنید.
ابزار میهن بهترین منگنه کوب دستی و میخ کوب دستی را به کاربران با مناسب ترین قیمت معرفی می نماید و مشاوران آنلاین این فروشگاه همواره پاسخگوی کاربران گرامی درباره سوالات متداول منگنه کوب و میخکوب می باشند.
 
قابلیت خرید میخکوب دستی و خرید منگنه کوب در این فروشگاه به صورت اینترنتی نیز وجود دارد.

قیمت میخکوب و منگنه کوب

قیمت میخکوب و منگنه کوب به عواملی مانند انواع میخکوب و منگنه کوب ، برند و کیفیت آن بستگی دارد. همچنین به دلیل نوسانات قیمت در بازار ، قیمت میخکوب دستی و قیمت منگنه کوب دستی نیز متغیر است. قیمت میخکوب دستی قوی را می توانید از طریق چت واتساپ توسط مشاوران انلاین ابزار میهن بپرسید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح