چت در تلگرام

آشنایی بیشتر با سمباده لرزان

سمباده لرزان چیست ؟
سمباده لرزان ابزاری رایج برای مبل سازها ، نجارها و همه کسانی که در صنف کارهای چوبی مشغول هستند می باشد و با تبدیل حرکت چرخشی موتور به حرکات لرزشی  ، سمباده کاری را انجام می دهد . در این مقاله سعی داریم شما را با ویژگی های سمباده لرزان و انواع سمباده لرزان بیشتر آشنا کنیم.
با استفاده از سمباده لرزان سطح ناصاف و ناهموار اف و یکدست می شود
به وسیله سمباده لرزان سطح ناصاف و ناهموار چوب را به راحتی می توانید صاف کنید و با پرز برداری با این سمباده ، سطح چوب برای رنگ آمیزی آماده می شود . با داشتن یک سمباده لرزان مناسب ، پرداخت مبلمانی که ممکن است مشغول ساخت آن باشید را آسان تر  کند. کار با سمباده زنی بسیار آسان است و حتی کسانی که تازه کار هستند به سرعت می توانند کار را یاد بگیرند.
سمباده لرزان از وزن بسیار سبکی برخوردار است اما در مقایسه با نوع نواری توانایی  براده برداری زیاد را ندارد ولی وزن سبکش باعث کنترل بیشتر کاربر می شود و بهتر است این دستگاه کیسه جمع کننده دستگاه چوب را داشته باشد تا محل کار همیشه تمیز بماند لازم به ذکر است این سمباده با ایجاد لرزش به شکل دایره ای و موجی انجام می شود و کاربر می تواند آن را به هر سمتی که می خواهد حرکت دهد .
انواع سمباده لرزان
دو نوع سمباده لرزان وجود دارد که به صورت جداگانه هر کدام را شرح می دهیم.
سمباده لرزان تخت
بیش از 50 سال است که سمباده لرزان وجود دارد و برای پرداخت در پروژه های ساخت و ساز استفاده می شود . با سمباده لرزان تخت به راحتی می توانید کار کنید و از ویژگی های زیادی از جمله : کنترل الکترونیکی سرعت ، حذف خاکه ، صدای کم موتور ، انواع مختلف دسته و ارتعاش کم تر برخوردار است . هنگام استفاده از سمباده لرزان تخت ، باید در مسیر رگه های چوب حرکت کنید نه از میان آن ها در غیر این صورت اثراتی باقی می گذارد که به قطعه ای که بر روی آن کار می کنید آسیب می زند .
سمباده لرزان گرد
سمباده لرزان گرد سمباده زنی را به شکل تصادفی روی قطعه انجام می دهد . با این روش پرداخت بسیار صافی را می توانی داشته باشیم و آن اثراتی که یک سمباده نواری معمولی دارد را بر جای نمی گذارد . این سمباده مجهز به یک بلبرینگ انحرافی می باشد که صفحه سمباده لرزان را  به دو شکل بیضی و دایره ای به حرکت در می آورد.
سمباده لرزان گرد توانایی این را دارد که قطعات را در تمام جهت های مختلف سمباده بزند و با این ویژگی یک پرداخت خوبی را به ما ارائه می دهد .
انواع سمباده لرزان گرد
یک دستی
این نوع سمباده برای پرداخت چارچوب پنجره و سطح هایی که ظریف هستند مناسب است.
با این سمباده کاربر کنترل بیشتری دارد و بسیار خوش دست می باشد حتی جهت پروژه های خیلی باریک سمباده دستی انجام پروژه را برای شما راحت می کند چیزی است که کاربران به آن علاقه مند هستند .
زاویه قائمه
این نوع از سمباده لرزان ، قدرت زیادی را برای کاربر ایجاد می کند و با چرخ دنده های این دستگاه صفحه سمباده به موتور وصل می شود . سرعت در سمباده زاویه قائمه پایین تر می باشد ولی می توان بدون ایجاد صدمه آن را محکم تر بر روی قطعه فشار داد که برای برداشتن رنگ و چسب از روی قطعه عالی می کند.
سمباده خطی بزرگ
سمباده خطی برای انجام پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد موتور های این سمباده بسیار قوی هستند و کاربر جهت کار با آن باید از دو دست خود استفاده کند و برای کنترل بیشتر کاربر ، از سرعت متغیری برخوردار است .
خصوصیات مهم سمباده لرزان
 • دارای تعویض سریع کاغذ سمباده
 • مجهز به سرعت متغیر
 • وجود گزینه جارو برقی
 • دسته های سمباده
 • کابل برق با طول زیاد
 • کلید درگیری شده
 • توازن
 • قفل سوییچ
 • قابلیت جابه جایی
 • ترمزهای صفحه سمباده
 • تنظیمات فاصله دهی

نکات مهم قبل از استفاده سمباده لرزان 

مانند دیگر ابزارها باید روش استفاده درست سمباده لرزان را بدانید و به کودکان اجازه استفاده از سمباده را ندهید.
حتما هنگام استفاده از این ابزار، از ماسک و عینک ایمنی استفاده کنید  تا خاک اره به چشمتان نفوذ نکند .
بعد از هر بار کار کردن دستگاه را باد بگیرید و فشار بیش از حد به دستگاه وارد نکنید .
زمانی که سمباده روشن است روی میز کار قرار ندهید و سمباده را هنگام کار محکم نگه دارید .
هنگام بستن کاغذ سمباده ، کاغذ هم از طول و هم از عرض سایز کفی دستگاه باشد.
سمباده ها ضد آب نمی باشند ،آن ها  را در محیط های مرطوب و خیس نگهداری نکنید.
کاغذ سمباده را محکم به پد ببندید در غیر این صورت به کار آسیب خواهد رساند .
هنگامی که دستتان خیس است از سمباده لرزان استفاده نشود و حتما محیط کارتان تهویه داشته باشد .
 
 
 
ارسال نظر / پرسش در مورد آشنایی بیشتر با سمباده لرزان
CAPTCHA
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار

فروشگاه اینترنتی چسب و ابزار میهن یک فروشگاه فعال در ضمینه خرده و عمده فروشی چسب و ابزار الات میباشد که انواع برند های معتبر ابزار از قبیل نووا ، رونیکس ، متابو و ... و انواع برند های چسب از قبیل چسب رازی ، چسب هنکل و چسب غفاری را با نازلترین قیمت عرضه میکند .

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح