انواع سه نظام و کاربردهای سه نظام

سه نظام قطعه ای است که بر روی دریل نصب می شود تا انواع مته و سری روی آن بسته شود و می توان گفت که آچار سه نظام ، یک رابط بین دریل و مته می باشد و با بستن مته های گوناگون می توانید سوراخکاری روی سطح های مختلف را انجام دهید . سنگ سمباده زنی ، مته ، انواع بکس ، سری پیچ گوشتی و ... سری هایی هستند که به راحتی می توان روی سه نظام نصب کرد  همچنین از سه نظام می توان برای بستن قطعات گرد یا چند ضلعی روی ماشین تراش استفاده نمود .

آچار سه نظام چیست؟

دریل ها برای سوراخکاری نیاز به ابزارآلاتی دارند تا بتوانند سطوح را سوراخکاری کنند.یکی از ابزارآلات مهم دریل ، آچار سه نظام است . سه نظام بر روی دریل نصب می شود تا انواع مته و سری روی دریل بسته شود . به طور کل بدون آچار سه نظام ، کار سوراخکاری با دریل انجام نمی شود.امروزه انواع سه نظام ،سه نظام اتوماتیک ، سه نظام آچاری در سایزهای مختلف به فروش می رسند یکی از بهترین انواع سه نظام ها ، سه نظام اس تی ای می باشد که علاوه بر کیفیت عالی از قیمت مناسبی نیز برخوردار است . در این مقاله به کاربرد انواع سه نظام و ویژگی های سه نظام می پردازیم بنابراین تا آخرین مطالب با ما همراه باشید. 

آچار سه نظام چیست؟

سه نظام آچاری چیست؟

سه نظام آچاری برای باز و بسته کردن ، به آچار مخصوص خود نیاز دارد که این آچار در جعبه های دریل قرار دارد ، معمولا از سه نظام آچارخور برای  مصارف سنگین و صنعتی استفاده می شود و برای کسانی که سرعت تعویض سه نظام برایشان مهم نیست کاربردی تر است .سه نظام آچارخور 1/5تا13 اس تی ای مدل sta j3513l ، از بهترین سه نظام آچاری می باشد که قابلیت نصب روی دریل برقی و حتی دریل شارژی را نیز دارد.

سه نظام آچار خور چیست

 

سه نظام اتوماتیک چیست؟

نحوه باز و بسته شدن سه نظام اتوماتیک به صورت دستی است و برای کسانی که سرعت تعویض مته برایشان مهم است کاربرد دارد و دارای سه  نوع پلاستیک ، نیمه فلزی و فلزی می باشد.
سه نظام اتوماتیک چیست؟
سایزهای این سه نظام از 6.5 تا 16 میلی متر تقسیم می شوند ، که نوع 13 میلی متر از همه نوع آن ها کاربرد بیشتری دارد و سایزهایشان روی بدنه آن ها نوشته شده ، سه نظام سایز 1.5 تا 13 میلی متر به این معنا است که توانایی قرار گیری و استفاده از مته 1.5 تا 13 میلی متر را دارد و معمولا سه نظام های اتوماتیک برای مصارف سبک ترو سوراخکاری چوب کاربرد دارد .

تفاوت سه نظام دستی و اتوماتیک

تنها تفاوت سه نظام آچاری با سه نظام اتوماتیک در نوع بسته شدن مته می باشد.برای قرارگیری مته درون سه نظام آچاری باید از آچار مخصوص برای باز و بسته کردن استفاده کنید اما در سه نظام اتومات نیازی به آچار نمی باشد و در اتلاف زمان نیز صرفه جویی می شود.

تفاوت سه نظام دستی و سه نظام اتوماتیک

تعویض سه نظام دریل

جهت تعویض سه نظام، ابتدا باید به سایز سه نظام توجه کنید ،  سپس از متصل نبودن دریل به برق و یا باطری مطمئن شوید و سه نظام قبل را تا بیش ترین حدی که امکان دارد باز کنید پیچی که به سه نظام دریل متصل است را جهت ساعتگرد باز نمائید. لازم به ذکر است که بعضی از پیچ ها با آچارآلن و بعضی دیگر با پیچ گوشتی باز می شوند و وقتی که سه نظام شل شد آن را از دریل جدا کنید ، سپس سه نظام جدید را روی دریل قرار دهید و برای این که کامل محکم شود جهت عقربه های ساعت آن را بچرخانید و از سفت شدن سه نظام دریل مطمعن شوید.

تعویض سه نظام دریل

دهانه سه نظام را تا انتها باز کنید و از طریق پیچ سه نظام آن را به دریل محکم کنید .اگر در حین کار با دریل ، احساس لرزش کردید امکان دارد  که پیچ سه نظام شل شده باشد .

اگر علاقه مند به مطالعه مقالات دیگر هستید ، مقاله آشنایی با انواع مته و کاربردهای آن پیشنهاد می شود.

ارسال نظر / پرسش در مورد انواع سه نظام و کاربردهای سه نظام
CAPTCHA
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن علاوه بر فروش انواع ابزارآلات به صورت اینترنتی با ارائه مجموعه ای کامل از انواع چسب های کاربردی ، یک فروشگاه اینترنتی چسب در قلب بازار تهران نیز می باشد و به عنوان فروشگاه تخصصی چسب تهران در زمینه فروش انواع چسب های مصرفی و صنعتی مانند چسب سیلیکون ، چسب 123 ، چسب چوب ، چسب سنگ ، چسب ساختمانی ، اسپری رنگ ، چسب نواری ، چسب آکواریوم و هزاران چسب های مصرفی دیگر فعالیت دارد. چسب فروشی از طریق فروشگاه اینترنتی چسب این امکان را برای کاربر فراهم نموده تا در هر نقاط کشور ایران که هستید به صورت اینترنتی چسب عمده و تکی را خریداری کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.
 اگر در جستجو کامل ترین مجموعه چسب فروشی تهران هستید ابزار میهن یکی از فروشگاه چسب تهران می باشد و انواع مختلف چسب مورد نیاز مشتریان را با کم ترین قیمت به فروش می رساند.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح