شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> بست کمربندی

خرید بست کمربندی + لیست قیمت فروش عمده

فیلتر تخصصی

بست کمربندی

بست کمربندی یک نوار نایلونی از جنس فلزی و یا پلاستیکی انعطاف پذیر است که برای بسته بندی منظم کابل با تعدادهای بالا و یا راه اندازی شبکه های کامپیوتری در مواقعی که کابل ها منظم نباشند استفاده می شود. زمانی که نوار نایلونی شکل برای بسته شدن از دور حلقه بست کمربندی رد می شود یک اتصال قوی و با دوام روی کابل ها ایجاد می کند. به طور کلی بست کمربندی دارای شکل ظاهری نایلونی چند سانتی منعطف با دندانه هایی می باشد که در انتهای یک محور برای قفل شدن و باز نشدن آن ایجاد شده است.
امروزه انواع بست های کمربندی که شامل بست کمربندی پلاستیکی و بست کمربندی فلزی است در سایزهای مختلف تولید شده اند که نیاز بسیاری از افراد را برای بسته بندی منظم کابل ها فراهم نموده است.

بست کمربندی پلاستیکی

واژه بست کمربندی پلاستیکی به انگلیسی Plastic cable tie است . استفاده از این مدل بست کمربندی پلاستیکی کار بسیار ساده ای می باشد و تنها کافیست با قرار گیری کابل ها دور بست کمربندی پلاستیکی و عبور دندانه ها درون ضامن بست ، به راحتی بست کمربندی از نوع پلاستیکی را قفل ومحکم کنیم. بست پلاستیکی همانطور که از نامش مشخص است جنسی از نوع پلاستیک فشرده دارد و از نظر استحکام می توان گفت که این نوع بست ها مقاومت بالایی در برابر کشش و پارگی دارد و در صورت استفاده از بست کمربندی پلاستیکی قابلیت استفاده مجدد را ندارد و تنها می توانید برای محکم تر شدن لوازم ها از یک بست پلاستیکی دیگر استفاده کنید. بست های کمربندی در سایزهای مختلفی تولید می شوند و افراد برای بسته بندی های کوچک می توانند از بست کمربندی با ضخامت کم مانند بست کمربندی 10 سانتی استفاده کنند و برای بسته بندی هایی با ضخامت بزرگ جهت عدم پاره شدن از بست کمربندی بزرگ مانند بست کمربندی 30 سانت استفاده نمایند. بست کمربندی پهن مناسب برای بسته بندی با ضخامت بالا می باشد. علاوه بر سایزبندی های مختلف در بست کمربندی این اتصالات در برابر مواد شیمیایی ، گریس ، و روان کننده های دیگر مقاومت بالایی دارد البته همه این ها نیز به تولید کننده بست کمربندی نیز بستگی دارد.
طراحی بست کمربندی با قابلیت اتصال به خود و غیر قابل تخریب تقریبا مشکل پیچیده را با یک ایده ساده حل می کند و محصولی عالی به عنوان نظم دهنده کابل ها می باشد.

انواع بست کمربندی پلاستیکی با توجه به نوع جنسشان به دو دسته تقسیم بندی می شوند. بست کمربندی پلاستیکی از جنس پلی امید 66 یا نایلون 6.6 و دیگری از جنس پلی آمید 64 یا نایلون 6.4 می باشد که هر کدام در مواردهای گوناگونی استفاده می شوند. بست های کمربندی که از جنس پلی آمید ساخته می شوند در برابر عوامل محیطی مقاوم نیستند و باید در محیط های خشک و دمای پایین نگهداری شود. به این نکته توجه کنید  قبل استفاده از بست کمربندی به هیچ عنوان بسته بندی آن را باز نکنید و در صورت استفاده و باز شدن از بست کمربندی پلاستیکی باید تا مدت 30 روز استفاده شود.

  • بست کمربندی پلاستیکی پلی آمید 66 یا نایلون 6.6
بست پلاستیکی پلی آمید 66 کاربردهای وسیعی در مصارف عمومی و صنعتی دارند این نوع بست ها اگر در مقابل نور خورشید و یا اشعه ماورابنفش قرار بگیرند پوسیده می شوند بنابراین در مکان هایی که در معرض نور خورشید نباشند استفاده می شود. رنگ بست پلی آمید 66 شیری مایل به سفید است که به بازار عرضه می شود.
  • بست کمربندی پلاستیکی پلی آمید 64 یا نایلون 6.4
این نوع بست پلاستیکی در رنگ های مشکی به بازار عرضه می شوند و بر خلاف بست پلاستیکی سفید در برابر اشعه ماورابنفش و تابش نور مستقیم خورشید مقاومت زیادی دارد از این رو  بست کمربندی پلاستیکی مشکی ، در محیط های باز قابلیت استفاده را دارد. بست پلاستیکی مشکی از استحکام کششی بالایی برخوردار است و در برابر عوامل محیطی و روغن و گریس مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.
  • بست کمربندی رنگی پلاستیکی
بست پلاستیکی در رنگ بندی های مختلفی ساخته شده اند که به خصوصیات بست پلاستیکی سفید و بست پلاستیکی مشکی پرداخته شد اما تولید کنندگان بست کمربندی طیف گسترده ای از رنگ های بست پلاستیکی مانند قرمز ، زرد ، آبی را تولید نموده اند هدف آن ها از رنگ بندی بست کمربندی این است که افراد بتوانند محصولات و یا دسته بندی به خصوصی را مطابق با رنگ بندی که دارند متمایز کنند و قابل تشخیص باشند. در برخی از صنایع های مختلف از رنگ های مخصوص بست کمربندی استفاده می کنند.

بست کمربندی فلزی

بست کمربندی استیل و یا به اصطلاح بست کمربندی فلزی بر خلاف بست کمربندی پلاستیکی در برابر عوامل محیطی تابش نور خورشید ، رطوبت ، نوسانات مقاومت بسیار بالایی دارد و مقاومت کشسانی آن باعث شده تا از بست فلزی برای اتصال و نظم دهی لوازم های سنگین و خوشه کردن کابل برق استفاده کرد. همچنین بست کمربندی استیل غیر قابل اشتعال است و در محیط هایی که امکان آتش سوزی وجود دارد از بست کمربندی فلزی استفاده می کنند. قیمت بست کمربندی فلزی به دلیل مزیت و کاربردهای وسیعش در صنعت کمی گران تر از بست کمربندی پلاستیکی می باشد. تولید کنندگان بست کمربندی فلزی برای محافظت بیشتر روکش را نیز به این نوع بست اضافه کرده و تحت عنوان بست کمربندی فلزی روکش دار به بازارعرضه می کنند.
یست فلزی در جاهایی استفاده می شود که به استحکام ، امنیت و دوام بیشتری نیاز باشد و معمولا بست کمریندی  استیل در صنایع خودرویی ، هوافضا و دریایی کاربرد بسیار زیادی دارد.
بست کمربندی فلزی به دلیل داشتن بدنه ای صاف و صیقلی به هیچ عنوان بر روی دست کاربر خراش ایجاد نمی کند و قفل آن ها به صورت تیوپی بوده بدین معنی که ساچمه ای از جنس استیل درون محفظه قفل قرار دارد و بست را در یک نقطه قفل می کند.

کاربرد بست کمربندی

  1. در صنعت برق و الکترونیک از بست کمربندی برای نظم دهی و ایمن سازی کابل ها ، سیم ها و قطعات استفاده می شود این محصولات نظم دهی کابل ها را تضمین می کند و از گره خوردن و آسیب به آن ها جلوگیری می شود.
  2. در ساخت و ساز های مهندسی و پروژه های ساختمانی بست های کمربندی نقش مهمی دارند و از آن ها برای محکم کرن و بسته بندی کابل ها ، شلنگ ها و لوله ها استفاده می شود.
  3. خودرو و هوافضا صنایع هایی هستند که معمولا از بست کمربندی فلزی روکش دار استفاده می کنند که ضد حریق اند از ایمن سازی سیم کشی گرفته تا تا شلنگ ها و کابل ها در وسایل نقلیه و هواپیما این نوع بست کمربندی بسیار کاربرد دارد و در محیط های سخت بهترین گزینه است.
  4. در کارهای باغبانی برای نگهداری و دسته بندی شاخه ها بست کمربندی کاربرد دارد. بست کمربندی یک روش آسان و کارامد برای نظم دهی گیاهان است و از افتادن گیاه جلوگیری می کند.
  5. از بست کمربندی برای مصارف خانگی نیز به عنوان بسته بندی کارتن ها در اسباب کشی و سایر موارد استفاده می شود.

قیمت بست کمربندی

آن چیزی که بر روی قیمت بست کمربندی تاثیر گذار است ، جنس بست کمربندی و سایز آن می باشد همانطور که می دانید قیمت بست کمربندی فلزی به دلیل کاربرد وسیعش در صنایع مختلف و ویژگی های منحصرش گران تر از بست پلاستیکی می باشد. البته سایز بست کمربندی نیز بر روی قیمت آن تاثیر گذار است . قیمت بست کمربندی 30 سانتی را نمی توان با قیمت بست کمربندی 10 سانتی یکسان دانست.

خرید بست کمربندی عمده

برای خرید بست کمربندی ابتدا به نوع محصولی که قصد بسته بندی آن را با بست کمربندی دارید توجه کنید و با دقت لازم برای خرید بست کمربندی در انواع مختلف اقدام کنید. خرید بست کمربندی عمده و تکی را می توانید در ابزار میهن در سایزهای مختلف به صورت اینترنتی و یا حضوری انجام دهید.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح