تفاوت منگنه کوب با میخکوب

همانطور که از نام هردوی منگنه کوب و میخ کوب مشخص است میخ کوب برای کوبیدن میخ روی سطحی مانند چوب استفاده می شود اما منگنه کوب به وسیله سوزن منگنه ای که دارد دو قطعه را به یکدیگر اتصال می دهد.این ابزار شاید شبیه به هم باشند اما از نظر و کارایی و کاربرد با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارند .
انواع مختلف میخ کوب مانند میخ کوب بادی ، میخ کوب الکترو مغناطیسی ، میخ کوب گازی در بازار موجود می باشد.در نوع میخکوب بادی با استفاده از فشار بالای هوا میخ بر روی سطوح کوبیده می شود اما در نوع میخکوب الکترو مغناطیسی از طریق شارژ الکترو مغناطیسی میخ به سطوح کوبیده می شود . میخ کوب گازی با استفاده از گازهایی که اشتعال پذیر هستند مانند بوتان یا پروپان ، نیروی انفجار به یمخ وارد می شود و در نهایت میخ کوبیده می شود. در واقع می توان گفت که میخ کوب ها جایگزین چکش ها شده اند .
اگر بخواهید تفاوت کلی میخ کوب را با منگنه کوب بدانید باید بدین صورت گفت که از میخکوب ها بیشتر در کارهای نجاری استفاده می شود اما منگنه کوب در کارگاه های  مبلمان سازی و یا رویه کوبی مورد استفاده قرار می گیرد . میخ نسب به منگنه قطر بزرگتری دارد و می تواند سوراخ بزرگتری را روی سطح ایجاد کند و با سرعت نسبتا بالاتری می توان از میخ کوب استفاده کرد و از نظر وزنی نیز میخکوب ها نسبت به منگنه کوب ها سبک تر هستند .
میخ کوب ها برای کار کردن به یک روغن مخصوص نیاز دارند اما در منگنه کوب نیازی به روغن نیست و می تواند تنها از طریق هوای فشرده کار خود را به خوبی انجام دهد . همانطور که می دانید در مشاغلی مانند  مبلمان سازی منگنه بسیار محکم تر روی سطوح قرار می گیرد به همین دلیل استفاده از منگنه کوب در این نوع مشاغل بسیار زیاد است .
شباهت منگنه کوب ها با میخکوب ها
اگرچه منگنه کوب با میخ کوب تفاوت های زیادی دارد ، اما شباهت های مشترکی نیز در این دو ابزار می توان یافت منگنه کوب و میخ کوب ها هر دو برای اتصال دادن دو قطعه به یکدیگر به کار گرفته می شوند اما در قسمت کارهای مختلفی از این دو ابزار استفاده می شود از میخ کوب برای اتصال دادن در به رویش استفاده می شود و از منگنه کوب برای اتصال دادن رویه مبل به روی آن استفاده می گردد . از دیگر شباهت میخکوب و منگنه کوب داشتن فشار هوا بر روی دو دستگاه است بدین معنا که هردو چه برای کوبیدن میخ و چه برای کوبش منگنه از فشار هوا استفاده می کنند .
نکات بسیار مهمی درباره ی استفاده صحیح منگنه کوب وجود دارد که در لینک ذیل شرح داده شده است . 
نکات مهم درباره استفاده صحیح منگنه کوب
 
 
 
 
ارسال نظر / پرسش در مورد تفاوت منگنه کوب با میخکوب
CAPTCHA
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن علاوه بر فروش انواع ابزارآلات به صورت اینترنتی با ارائه مجموعه ای کامل از انواع چسب های کاربردی ، یک فروشگاه اینترنتی چسب در قلب بازار تهران نیز می باشد و به عنوان فروشگاه تخصصی چسب تهران در زمینه فروش انواع چسب های مصرفی و صنعتی مانند چسب سیلیکون ، چسب 123 ، چسب چوب ، چسب سنگ ، چسب ساختمانی ، اسپری رنگ ، چسب نواری ، چسب آکواریوم و هزاران چسب های مصرفی دیگر فعالیت دارد. چسب فروشی از طریق فروشگاه اینترنتی چسب این امکان را برای کاربر فراهم نموده تا در هر نقاط کشور ایران که هستید به صورت اینترنتی چسب عمده و تکی را خریداری کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.
 اگر در جستجو کامل ترین مجموعه چسب فروشی تهران هستید ابزار میهن یکی از فروشگاه چسب تهران می باشد و انواع مختلف چسب مورد نیاز مشتریان را با کم ترین قیمت به فروش می رساند.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح