چت در تلگرام

ce certificate استاندارد اتحادیه اروپا

چگونه استاندارد واحد اتحادیه اروپا شکل گرفت؟
اتحادیه اروپا بعد از جنگ جهانی دوم کشورهایی در حوزه جغرافیایی اروپا با کسب این تجربه که اگر با هم همکاری داشته باشند،جنگ جدیدی رخ نخواهد داد.شروع بر ایجاد بازار مشترک در حوزه بازار فولاد و ذغال سنگ کردند. اما در ابتدا شش کشور به این بازار پیوستند ،کشورهایی با علم به اینکه ذغال سنگ و فولاد مواد اولیه مهمی برای تجهیز زرادخانه ها و صنایع نظامی میباشند.از این رو اگر کشوری قصد این داشت که شروع به تجهیز صنایع نظامی خود یا صنایع وابسته آن کند سایر کشورها هم در جریان قرار میگرفتند تا از این رویداد جلوگیری نمایند.شاید همین بازار مشترک را بتوان نخستین گام در پیدایش اتحادیه اروپا دانست.
شش سال بعد از این همکاری که در سال 1952شروع شده بود ، این همکاری شکل گسترده تری به خود گرفت و کالاهایی دیگر همچون خدمات و سرمایه نیز تحت پوشش این همکاری قرار گرفتند.همکاری که،بازار مشترک نام گرفت و با رشد و توسعه خوبی همراه شد و در زمان کوتاهی با همکاری هایی در حوزه محیط زیست ترابری و کشاورزی را در برگرفت.
تا در سال 1993 دیگر نام بازار مشترک به این حجم از همکاری همه جانبه اروپایی مناسب نبود،و نام اتحادیه بیشتر می توانست شرحی برای این همکاری باشد که هر روز شکل گسترده تری به خود می گرفت.که خود نه تنها معلولی از اتحادیه ماستریخت بود ،بلکه دلیل محکمی به گسترش روز افزون همکاری در اتحادیه اروپا و کشورهای دارای منافع مشترک می باشد.
2-استاندارد CE
نماد CE تطبیق محصولات را با قوانین و مشخصات تعریف شده طبق استاندارد CEدر اتحادیه اروپا نشان می دهد.
محصولی که بتواند نماد استاندارد CE اروپا را کسب کند.در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و اتحادیه تجارت ازاد ،قابل فروش در بازار را دارا می باشد.و میتواند در بازار اتحادیه اروپا خرید و فروش شود.البته کشورهای دیگری همچون کشورمان ایران نیز که دارای استاندارد مدرن و با سابقه ای است ،استاندارد اروپایی را به رسمیت میشناسد و محصولاتی که دارای این استاندارد هستند قابلیت خرید و فروش درکشور را داشته و نیازی به استاندارد موسسه،استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران را ندارد.البته کشورهای دیگری در خارج از اتحادیه اروپا قرار دارند که استاندارد CEرا با استاندارد های داخلی خود تطبیق داده اند که در ذیل نام برده می شود:
ایران
کشورهای اسیایی میانه
سوییس
آفریقای جنوبی
کشورهای حوزه خلیج فارس
ایالات متحده آمریکا
ترکیه
ژاپن
کانادا
استرالیا
نیوزلند
اسرائیل
3-هدف استاندارد CEچیست؟
همانطور که از اسم استاندارد نمایان است،استاندارد یعنی نظم و قانون دادن و هر کاری که دارای اصول منظم و قانونی ،برای نظم دادن است.
استاندارد CEباعث قانون گذاری واحد در همه مناطق اتحادیه می نمود و همینطور بالابردن ایمنی محصولات،ایجاد سرمایه ذخیره ای برای تولید محصولات،امکان نظارت با روند یکسان از سری مدیریتی بالا دستی و نشان دادن عزم و اراده برای حفظ ایمنی و سلامت فرد مصرف کننده و محیط زیست که همه موارد مذکور باعث مزایایی میشود که تولید در اتحادیه اروپا روز به روز تقویت شود اگر چه هزینه کیفیته بالای اروپایی ،بر دوش تولید کنندگان سنگینی میکرد.
مزایای CE برای تولیدات تحت استاندارد CEتاریخچه استاندارد ce و مزایای استاندارد ce
1-محصول تولید شده تحت استاندارد در اتحادیه اروپا ،در منطقه تجاری ازاد اروپا به صورت قانونی فروش و جابه جا می شود.
2-امکان صادرات به سایر کشورهایی که استاندارد CE را به عنوان یک استاندارد مرجع به رسمیت می شناسند وجود دارد.
3-ایجاد  اطمینان در مصرف کنندگان محصول
4-ایجاد اعتباری مضاعف برکیفیت و ایمنی محصول
5-تضمین رعایت حقوق مصرف کننده
6-ایجاد مزیت تبلیغاتی و رقابتی در بازار هدف
7-ایجاد دیدگاهی مثبت در نمادهای قانونی
8-امکان شرکت در مناقصات بین المللی دولت ها
روش های اخذ گواهینامه با انطباق الزامات CE
برای دریافت استاندارد CE  دوروش وجود دارد:
1-ممیزی
2-خود اظهاری(خودارزیابی)
-دریافت استاندارد CEبا روش ممیزی:
1-شناسایی راهنمایی ها و دایرکیتیوها (عمدتا انچه در این دایرکتیوی ها بیان می شود الزامات اساسی در مورد ایمنی و سلامت کاربرومحیط زیست می باشد.)
2-بازشناسی نیاز های ضروری
3-تهیه لیست استانداردهای واحد CE
4-استفاده از ابزارهای ارزیابی و تهیه گزارش بر اساس استاندارد مربوطه
5-اجرای ازمون های مربوطه و ممیزی
6-گرد اوری پرونده اطلاعات فنی technical fileو ارائه در دفترچه فنی محصول
7-اظهار دریافت استاندارد CEوضمیمه به محصول و دفترچه محصول
-دریافت استاندارد CE  با روش خود اظهاری:
این روش دارای مزیت و ریسک پایین می باشد
1-استعلام هزینه زمان و نوع گواهی مورد نیاز از مشاور مورد وثوق
2-عقد قرارداد با مشاور
3-شناسایی دایرکتیوها و راهنمایی ها جهت اطلاع از قوانین  ایمنی و سلامت کاربر و محیط زیست
4-تهیه و اماده سازی مدارک موجود در ارتباط با کیفیت بالا
5-اظهار کتبی تولید کننده جهت رعایت قوانین و الزامات
6-تاییدیه مراجع مربوطه جهت رعایت قوانین و الزامات
7-اظهارنامه انطباق و ضمیمه CE به دفترچه راهنمای محصول و بسته بندی
4-CE شماره دار چیست؟
این شماره مربوط به notify bodyمی باشد.اتحادیه اروپا بعضی از محصولات را برحسب ریسکی که ایجاد می کنند ملزم به لیست یک کد 4 رقمی کرده که آن ها را به راحتی بتواند شناسایی کند،اما بعضی از محصولات که عموما در ضمره محصولات کم خطر هستند از این سری شماره ها معاف،و فقط باید نشان CE را ثبت نمایند.
ارسال نظر / پرسش در مورد ce certificate استاندارد اتحادیه اروپا
CAPTCHA
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن علاوه بر فروش انواع ابزارآلات به صورت اینترنتی با ارائه مجموعه ای کامل از انواع چسب های کاربردی ، یک فروشگاه اینترنتی چسب در قلب بازار تهران نیز می باشد و به عنوان فروشگاه تخصصی چسب تهران در زمینه فروش انواع چسب های مصرفی و صنعتی مانند چسب سیلیکون ، چسب 123 ، چسب چوب ، چسب سنگ ، چسب ساختمانی ، اسپری رنگ ، چسب نواری ، چسب آکواریوم و هزاران چسب های مصرفی دیگر فعالیت دارد. چسب فروشی از طریق فروشگاه اینترنتی چسب این امکان را برای کاربر فراهم نموده تا در هر نقاط کشور ایران که هستید به صورت اینترنتی چسب عمده و تکی را خریداری کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.
 اگر در جستجو کامل ترین مجموعه چسب فروشی تهران هستید ابزار میهن یکی از فروشگاه چسب تهران می باشد و انواع مختلف چسب مورد نیاز مشتریان را با کم ترین قیمت به فروش می رساند.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح