چت در تلگرام

معرفی تراز لیزری و کاربردهای آن

یکی از ابزارآلات دستی پر کاربرد در کارهای عمرانی و ساختمانی تراز لیزری است که برای عمودی کردن سطوح ، ایجاد شیب و تراز کردن استفاده می شود . شاید در بازار ترازهایی با برندهایی متفاوت مانند تراز لیزری دیوالت و ... دیده باشید که با قیمت هایی متفاوت به فروش می رسند ما در این مقاله سعی داریم کاربرد تراز لیزری و نحوه استفاده صحیح این ابزاردستی را با مطالبی مفید ارائه دهیم . بنابراین اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربرد تراز لیزری را دارید تا آخرین مطالب با ما همراه باشید .
تراز لیزری چیست ؟
تراز لیزری یک ابزار دقیقیست که با وجود لیزری که دارد بدون نیاز به نخ و یا سیم ، تراز کردن سطوح را در کم ترین زمان ممکن انجام می دهد . به دلیل پیشرفته شدن تراز لیزری این نوع ترازها ، جایگزین ترازهای قدیمی شده است . شاید این سوال در ذهن شما پیش آمده باشد که تراز لیزری چگونه کار می کند ؟  خط تراز با استفاده از نشاگر لیزری در راستای خط قائم و افق x y  تراز اتوماتیک و خودکار را انجام می دهد .
نور لیزر پس از این که از دستگاه تراز لیزری خارج می شود به شکل دو خط عمود است که یکی به شکل افقی و دیگری در راستای عمودی قرار دارد که یک زاویه قائم 90 درجه را ایجاد می کند . دو خط عمود با یکدیگر و با خط افق 3 نقطه شاقولی ایجاد می شود و نقطه چهارم در پایین تراز لیزری تشکیل می شود . دستگاه تراز لیزری می تواند یک خط در جهت عمود و یا افق را نیز نمایش دهد . اغلب ترازهای لیزری مجهز به یک سیستم پیشرفته خود تراز اتومات هستند بدین معنی که ، اگر محل قرارگیری تراز با یکدیگر هم تراز نباشند این سیستم ، به صورت خودکار تراز می کند اما اگر تراز لیزری شما این سیستم را در اختیار نداشت می توانید با استفاده از حباب های تراز ، که در ترازهای بنایی استفاده می شوند این کار را به آسانی انجام دهید .
معمولا ترازهای لیزری امکان نصب بر روی پایه های دوربین عکاسی و یا فیلمبرداری را دارند و علاوه بر آن با داشتن پایه های مگنتی امکان نصب بر دیواره های فلزی نیز وجود دارد .
کاربرد تراز لیزری
همانطور که گفته شد از تراز لیزری برای کارهای عمرانی ، معماری داخل و خارج ساختمان استفاده می شود . بیشترین کاربرد تراز لیزری در کارهای معماری به شرح ذیل است :
  • فعالیت های دکوراسیون های داخلی ( چسباندن کاغذ دیواری ، پارتیشن بندی و دیوارهای کاذب )
  • نصب و تراز کردن ستونس
  • نصب کلید و پریز
  • استفاده در تاسیسات برقی و مکانیکی
  • نصب کاشی و سرامیک و نصب کابینت ها
نکات خرید تراز لیزری
 
قبل از خرید ترازلیزری ابتدا باید به برخی از نکات توجه کنید تا بهترین تراز لیزری را بتوانید خریداری نمائید ما به چند نکته مهم برای خرید بهترین تراز لیزری اشاره نموده ایم :
1-دارا بودن پایه آهنربایی قوی
2-تعداد محورهای افقی و یا عمودی که می توانید پیاده سازی کنید
3-دارا بودن سیستم هشداردهنده به صورت نوری و یا صوتی که در حین تراز نبودن دستگاه به کاربر اطلاع می دهد
4- وزن سبک نکته مهمیست چرا که کاربر باید بتواند به راحتی آن را حمل کند
5-دارا بودن سیستم تراز اتوماتیک
6-امکان استفاده درحالت غیر تراز برای پیاده سازی محورهای مختلف
فواید استفاده از تراز لیزری
با استفاده از تراز لیزری سرعت در انجام کار بسیار افزایش می یابد
دقت تراز لیزری بالا بوده به همین دلیل از خطای انسانی جلوگیری می کند
باعث جلوگیری از مصرف بی مورد مصالح ساختمانی می شود .
ترازلیزری ابزاریست که درکارهای عمرانی برای اندازه گیری دقیق استفاده می شود
ارسال نظر / پرسش در مورد معرفی تراز لیزری و کاربردهای آن
CAPTCHA
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار

فروشگاه اینترنتی چسب و ابزار میهن یک فروشگاه فعال در ضمینه خرده و عمده فروشی چسب و ابزار الات میباشد که انواع برند های معتبر ابزار از قبیل نووا ، رونیکس ، متابو و ... و انواع برند های چسب از قبیل چسب رازی ، چسب هنکل و چسب غفاری را با نازلترین قیمت عرضه میکند .

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح