چت در تلگرام

در فصل گرما باغبان چه نکاتی را باید رعایت کند؟

اغلب برای باغبانان در فصل تابستان به علت گرمای زیاد ، مشکلات ابیاری به وجود می اید و این باعث می شود که  برای باغبان و باغچه طاقت فرسا و سخت باشد . همچنین هر باغبانی ،  باید اطلاع داشته باشد که چه زمانی و از چه طریقی گیاه را ابیاری دهد  که در این مقاله به چند مورد از نحوه نگهداری گیاهان توضیحاتی خواهیم داد :
باغبان باید نحوه نگهداری گل و گیاه را در فصل تابستان بلد باشد تا
1-باغبان باید گیاهان را کامل ابیاری دهد که با خشکی عمق خاک مبارزه کند تا  ریشه آن ها در مقابل افت های گیاهی ، مقاوم شود. قبل از ابیاری اجازه دهید تا چند سانتی متر روی خاک نیز کامل خشک شود.
2-از ابیاری های زیاد و سطحی بپرهیزید زیرا وقتی ریشه ها به کم عمق شدن مشوق شوند به راحتی می توانند خشکی را تحمل کنند ، همین امر باعث می شود گیاه به افت و حشرات مختلف مبتلا شود .
3-باغبان می تواند از یک تقویت کننده با نیتروژن پایین استفاده کند تا مواد مغذی به گیاه برسد ، این تقویت کننده ی نیتروژن ارگانیک ،  باعث می شود که گیاه رشد بیشتری داشته باشد .
4-علف های هرز در فصل تابستان ، می تواند از یک گیاه کوچک تبدیل به  علف های بزرگ شود . این علف های هرز را باغبان باید از بین ببرد زیرا با وجود آن ها رطوبت و مواد غذایی مورد نیاز گیاه را می گیرد و افت های زیادی در گیاه شما ایجاد می کند البته  از طریق سم علف کش با رعایت احتیاط های لازم می توان این افت ها را از بین برد .
5-باغبان باید در تمام طول سال از گیاهان خود به خوبی مراقبت کند تا دچار افات و بیماری ها نشود در فصل تابستان ، یکی از مهمترین زمان ها برای این نوع مراقبت ها می باشد .
برخی از مشکلات که در این بازه از زمان برای مراقبت از گیاهان متداول است به شرح ذیل می باشد :
  • سوسک خیار
  • ملخ
  • لکه سیاه
  • سفیدک پودری
  • سوسک ژاپنی
  • کرم شاخ دار گوجه فرنگی
  • کنه
  • زنگ
در فصل گرم تابستان علاوه بر حفظ و چگونگی نگهداری گیاهان ، باغبان باید در رابطه با  ایمنی خود ، در برابر گرما نکاتی را رعایت  کند تا دچار گرما زدگی و بیماری های دیگر نشود که برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد :
داشتن دستکش ایمنی و لباس مناسب ضروری است زیرا با پوشیدن دستکش ، دست شما در برابر بریدگی ها ، مواد الوده کننده و محرک پوست ایمن می ماند .
جهت جلوگیری از گزیده شدن حشرات موذی،  حتما از شلوار های بلند و پیراهن های استین بلند استفاده کنید .
کنه ها معمولا در نزدیکی زمین تکثیر می شوند و برای جلوگیری از گزیده شدن کنه ها ، می توانید از چکمه های ساق بلند استفاده کنید .
وقتی از ابزار و لوازم های برقی استفاده می کنید حتما از عینک های ایمنی ، کفش های محکم ، محافظ گوش استفاده نمایید و قبل از کار مطعمن شوید که ابزار به درستی کار می کند .
باغبان ها مراقب علایم های بیماری که  مربوط به گرمای زیاد می شود مانند سرگیجه ، سردرد ، فشار خون بالا و... باشند و معمولا کسانی که سنشان بیشتر از 65 سال است بیشتر در گرما مبتلا به بیماری می شوند .
ارسال نظر / پرسش در مورد در فصل گرما باغبان چه نکاتی را باید رعایت کند؟
CAPTCHA
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار

فروشگاه اینترنتی چسب و ابزار میهن یک فروشگاه فعال در ضمینه خرده و عمده فروشی چسب و ابزار الات میباشد که انواع برند های معتبر ابزار از قبیل نووا ، رونیکس ، متابو و ... و انواع برند های چسب از قبیل چسب رازی ، چسب هنکل و چسب غفاری را با نازلترین قیمت عرضه میکند .

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح