چت در تلگرام
شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> آچار آلن و ستاره ای T

خرید آچار آلن و آچار ستاره ای + قیمت عالی + 120 مدل متنوع

معرفی آچار آلن و آچار ستاره ای

آچار آلن یکی از زیر مجموعه های آچارآلات محسوب می شود که شکل ظاهری آن شبیه به حروف  انگلیسی L با سطح شش ضلعی می باشد.اچار الن برای باز و بسته کردن پیچ های معمولی هیچ کاربردی ندارد ، از آچار آلن L شکل می توان برای باز و بسته کردن پیچ های آلنی که سطح شش ضلعی دارند استفاده نمود و معمولا برای تعمیرات لباسشویی ، لب تاب ، صنایع خودرو سازی از انواع آچار آلن استفاده می شود.

آچار الن ابزاریست برای باز و بسته کردن پیچ های آلن شکل

طراحی دسته آلن که به صورت L شکل است دلایل خاص خود را دارد و یکی از مهم ترین دلایل نوع ساختار این نوع آلن باز و بسته کردن پیچ هایی که در سوراخ های بلند و غیر قابل دسترس قرار دارند می باشد. به طور واضح می توان گفت از قسمت کوتاه آچار آلن برای باز و بسته کردن پیچ های آلنی قابل دسترس استفاده می شود و از قسمت بلند دسته آچار آلن برای باز و بسته کردن پیچ های آلنی در سوراخ های بلند استفاده می شود.

آچار آلن به ابزاری گفته می شود  که برای بازو بسته کردن پیچ های آلن مورد استفاده قرار می گیرد و پیچ آلن نیز پیچی می باشد که یک حفره شش ضلعی ته آن قرار گرفته است .
اسم آلن برای اولین بار در سال 1910 از یک شرکت امریکایی گرفته شد که چنین پیچ و آچارهایی را طراحی کردند . پیچ آلن در دو مدل به نام متریک با اندازه های استاندارد براساس میلی متر و مدل های غیر متریک بر اساس واحد اینچ ساخته می شوند .
پیچ وآچارهای آلن مزایایی داشتند که استفاده آن به مرور زمان گسترش پیدا کرد و به یکی از مهم ترین دسته ابزارآلات تبدیل شد . یکی از مزایای پیچ آلن ، محل اچار خور پیچ ، داخل حفره بود که امکان ضربه خوردن و تغییر شکل دادن آن را کمتر می کرد . سطح تماس بین آچار و پیچ ، یک سطح شش ضلعی می باشد که باعث می شود امکان لیز خوردن آچار و خراب شدن دندانه به دلیل فشار زیاد ، کم تر شود زیرا آچار داخل پیچ می رود و کار کردن با آن راحت تر است . شکل این آچارها شبیه حروف L انگلیسی می باشد و دسته این آچار به علت این که طول بلندی دارد باعث افزایش گشتاورش می گردد.
هردو سر این آچار برای باز و بسته کردن پیچ مورد استفاده قرار می گیرد . از سر بلند آن در فضاهای باریک تر و جاهایی که پیچ ، داخل سوراخ بزرگ قرار گرفته استفاده می شود. علاوه بر آن اندازه کوچک این آچار ،  باعث شده آچارهای دیگر را با سایزهای مختلف بتوان با خود حمل کرد ولی چون سایزهای کوچکی دارند ممکن است به راحتی گم شوند به همین خاطر این آچارها داخل یک بسته بندی متصل به هم در بازار عرضه می شوند همچنین جنس فولاد می تواند از بهترین نوع آچارها باشد.

یکی از مصرفی ترین انواع آچار آلن ، آچار ستاره ای است. شکل آچار ستاره ای همانطور که از نامش مشخص است الگویی به شکل ستاره دارد و به اصطلاح آچار خورشیدی نیز می گویند. این مدل آچار ستاره ای برای باز و بسته کردن پیچ های ستاره ای کاربرد دارد و معمولا تعمیرکاران موتور سیکلت ، دوچرخه و صنایع خودرو سازی از آلن ستاره ای بسیار استفاده می کنند. امروزه جهت رفع نیاز مصرف کنندگان انواع آچار ستاره ای در مدل و سایزهای مختلف مانند آچار آلن ستاره ای چاقویی ، آچار آلن کارتی ستاره ای بلند ، فوق بلند و کوتاه ، آچار الن کیفی ستاره ای که مجموعه ای از آچار ستاره ای به طور منظم در سایزهای مختلف کنار یکدیگر قرار گرفته اند تولید و به بازار عرضه شده اند.

آچارهای ستاره ای در مقایسه با آچار آلن ها ، با سایز شبیه آن گشتاور بیشتری دارند و خوردگی در پیچ ایجاد نمی کنند به همین علت برای گوشی همراه بسیار پر کاربرد است .
آچار آلن و ستاره ای را نیز کاربر می تواند به صورت تکی هم سفارش دهد اما اغلب ، آن ها را به صورت مجموعه ای در اندازه مختلف می فروشند این آچارها به شکل l  می باشند که به صورت گیره یا حلقه به هم وصل می شوند.
  • آچار کوتاه
آچار کوتاه با آچار معمولی هیچ تفاوتی ندارد فقط دسته ی آن کوتاه تر می باشد تا بتواند در فضاهای کم ارتفاع ،  دسترسی یابد .
  • آچار دسته t
اچار دسته T شبیه حروف انگلیسی t  می باشد که در هر سه سر این ابزار، آچار قرار گرفته شکل دسته t این آچار باعث می شود آن را راحت تر و سریع تر چرخاند. جنس اکثر این آچارالات از کروم وانادیوم ساخته شده تا  از طول عمر و مقاومت بیشتری برخوردار شود .
  • آچار دسته p
این آچار ترکیبی از آچارl و t می باشد و ساختار آن شبیه آچارlاست فقط با این تفاوت که یک دسته ارگونومیک دارد که گرفتن آن را ، برای کاربر راحت تر می کند و باعث می شود زمانی که کاربر به پبچ نیرو وارد می نماید  فشار کمتری به دستش منتقل شود . همچنین آچارهای دسته p بزرگ تر از آچارهای l  می باشند که باعث می شود  باز و بسته کردن با این ابزار بسیار راحت تر شود.
  • آچار سه راهی
این آچار دارای سه سر است که هر کدام سایزهای مختلفی دارد و به علت این که دارای شکل مثلثی است برای هر کاری نمی توان از آن استفاده کرد ، علاوه بر آن  چون سایز کوچکی دارد بیشتر برای تعمیرات دوچرخه استفاده می گردد و معمولا دوچرخه سواران از این آچار با خود به همراه دارند .

آچار آلن ستاره ای که به اصطلاح اچار خورشیدی می گویند برای تعمیر موتور سیکلت ، دوچرخه بسیار کاربرد دارد

در این صفحه سعی داریم شما را با کاربرد آچار ستاره ای بیشتر آشنا کنیم بنابراین تا آخرین مطالب با ما همراه باشید.

ویژگی و کاربرد آچار ستاره ای

اصلی ترین کاربرد آچار ستاره ای برای باز و بسته کردن پیچ های ستاره ای شکل می باشد و امروزه به عنوان کاربردی ترین انواع آچار آلن در کارخانه و کارگاه ها محسوب می شود. تعمیرکاران لب تاپ ، موبایل از آچار ستاره ای برای پیچ های آلنی ستاره ای بسیار استفاده می کنند و آچار ستاره ای در ضمره کاربردی ترین و ضروری ترین آچارها برای این نوع تعمیرکاران است.

ویژگی و کاربرد آچار آلن ستاره ای

ویژگی آچار آلن ستاره ای

  • آچار ستاره ای طوری طراحی شده که در حین تماس با پیچ های ستاره ای به هیچ عنوان سر نمی خورد و همانند قفل و کلید به یکدیگر چفت می شوند و بدین ترتیب عمل باز و بسته کردن پیچ ستاره ای با آچار آلن ستاره ای بسیار آسان می شود.
  • دسته آلن ستاره ای به صورت L شکل است و نسبت به آچارهای دیگر از نیروی کم تری برای باز و بسته کردن پیچ آلنی استفاده می شود و در نهایت فشارکم تری به دست وارد می کند.
  • اچاره ستاره ای را می توان برای باز و بسته کردن انواع پیچ استفاده نمود.
  • از دیگر مزایا آچار آلن ستاره ای مواقعی است که یک پیچ در حفره کوچک و باریک قرار گرفته باشد و امکان باز و بسته شدن پیچ توسط آچارهای معمولی وجود نداشته باشد در این مواقع استفاده از آچار ستاره ای کمک شایانی به شما خواهد کرد.
  • آچار آلن ستاره ای در سایزهای کوچک و بزرگ برای کاربردهایی خاص جهت رفع نیاز مصرف کنندگان با برندهای متفاوت تولید و به بازار عرضه شده اند.

تفاوت آچار آلن و ستاره ای

یکی از مهم ترین تفاوت آچار آلن و ستاره ای که باعث می شود این دو آچار آلن را از یکدیگر متمایز سازد. شکل متفاوت انتهایی آچار آلن و ستاره ای است. به طور کل آچار آلن و ستاره ای شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند اما سطح انتهایی آچار آلن به صورت شش ضلعی ساخته شده در صورتی که آچار آلن ستاره ای شبیه به یک ستاره شش پر است.

تفاوت آچار آلن و ستاره ای

بهترین مارک آچار ستاره ای

آچار آلن و ستاره ای واستر یکی از بهترین مارک آچار ستاره ای و آلن محسوب می شود که از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت واستر با تولید بهترین آچار آلن و آچار ستاره ای واستر شهرت و محبوبیت خاصی بین طرفداران خاص خود پیدا کرده است و برند واستر به عنوان بهترین مارک آچار ستاره ای در بازار شناخته شده است.


آچار ستاره ای واستر از باکیفیت ترین آلیاژ کروم وانادیوم و s2 ساخته شده ، این نوع آلیاژ آچار آلن را در برابر ضربه ، فشار ، سایش و خوردگی مقاوم می سازد و در نهایت طول عمر بالاتری نسبت به سایر آچار آلن های بازار دارد.

شرکت واستر تولید کننده باکیفیت ترین انواع آچار آلن و آچار ستاره ای در بازار است و تمامی ابزارآلات را مطابق با استانداردهای مشخص تولید نموده است.

ابزار میهن یکی از نمایندگی فروش ابزار واستر انواع آچارآلن و آچار ستاره ای واستر اصل تایوان را موجود دارد و با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت به فروش می رساند.

قیمت آچار ستاره ای و آلن

قیمت آچار ستاره ای و آلن با توجه به جنس آچار آلن ، برند ، نوع آچار متغیر است. برای مثال قیمت آچار ستاره ای از جنس فولاد بسیار ارزان تر از قیمت آچار ستاره ای جنس کروم وانادیوم می باشد. همچنین قیمت آچار آلن هایی که به صورت کارتی و یا جعبه ای هستند با قیمت آچار ستاره ای تکی نیز متفاوت است و قطعا مجموعه آچار های ستاره ای قیمت بیشتری نسبت به آچار آلن تکی دارند.

فروشگاه ابزار میهن جدیدترین قیمت آچار آلن ستاره ای با برندهای معتبر و شناخته شده را در صفحه خود قرار داده تا مشتریان با مشاهده قیمت آلن ستاره ای و دیگر آچار آلن های موجود امکان مقایسه با سایر آچارآلن های دیگر را داشته باشند و با اطمینان کامل خرید خود را به ثبت برسانند.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
بر اساس برند
گروه های مشابه
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
ارسال قیمت
خرید تا سقف قیمت
 
تضمین اصالت کالا
کالای اصل و معتبر
 
ضمانت بازگشت
تا 7 روز پس از خرید
 
تضمین قیمت
تضمین مناسب ترین قیمت
 
خدمات پس از فروش
پاسخگویی 24 ساعته
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار

فروشگاه اینترنتی چسب و ابزار میهن یک فروشگاه فعال در ضمینه خرده و عمده فروشی چسب و ابزار الات میباشد که انواع برند های معتبر ابزار از قبیل نووا ، رونیکس ، متابو و ... و انواع برند های چسب از قبیل چسب رازی ، چسب هنکل و چسب غفاری را با نازلترین قیمت عرضه میکند .

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح