شما اینجا هستید : ابزار میهن  -> ناهید

اسپری کنتاکت شور ناهید + کاربرد اسپری خشک و روغنی ناهید و ویژگی ها

یکی از عواملی که در افزایش طول عمر تجهیزات الکترونیکی تاثیر گذار است پاکسازی قطعات داخلی لوازم های الکترونیکی می باشد. اسپری ناهید یکی از اسپری های شناخته شده بازار است که در دو نوع اسپری ناهید چرب و اسپری ناهید خشک تولید و به بازار عرضه می شوند که ویژگی مشترک هر دوی این دو نوع اسپری ناهید تمیز کننده قطعات الکترونیکی بدون آسیب به قطعه می باشد. اسپری ناهید چرب که به اسپری ناهید آبی نیز معروف است شاید با اسپری ناهید خشک ویژگی های مشترکی داشته باشند اما اساسا این دو نوع اسپری ناهید با تمام ویژگی های مشترک تفاوت هایی نیز دارند که در ادامه به طور کامل در مورد ویژگی و کاربرد اسپری ناهید و تفاوت هایشان توضیح داده می شود. 

اسپری کنتاکت شور ناهید یکی از بهترین اسپری کنتاکت شور های بازار می باشد شرکت اسپری ناهید دارای چند نمایندگی فروش برای فروش اسپری ناهید است که به خرید و فروش عمده اسپری ناهید اشتغال دارند اسپری ناهید جهت شستشوی ماشین ریش تراش و به عنوان اسپری تمیز کننده قطعات کامپیوتر ، اسپری تمیز کننده وسایل برقی ، اسپری تمیز کننده ولوم ، اسپری تمیز کننده قطعات الکترونیکی و ... شناخته شده و استفاده می شود که دارای خاصیت ضد چربی فوق العاده می باشد.

اسپری کنتاکت شور ناهید خشک و چرب

از این اسپری کنتاکت شور ارزان می توانید برای لوازم الکترونیکی خود با خیال آسوده جهت شستشو استفاده کنید و به جرات می توان گفت با استفاده از اسپری تمیز کننده قطعات الکترونیکی و یا همان اسپری کنتاکت شور طول عمر قطعات الکترونیکی را افزایش می دهید . این محصول در حجم 300 میلی لیتر در بازار موجود می باشد.اسپری کنتاکت شورهای دیگری با برند اوکی در بازار موجودند که با برند ناهید هم رقیب می باشند. 

با آموزش استفاده از اسپری ناهید ، به طور صحیح می توانید از اسپری ناهید برای شستشو برد الکترونیکی ، تمیز کردن وسایل برقی و موارد دیگر استفاده نمایید.

معرفی اسپری کنتاکت شور

پاک‌ کننده‌ی تماسی یا اسپری کنتاکت شور، که به‌عنوان پاک‌ کننده‌ی سوئیچ نیز شناخته می‌شود، اصطلاحی برای یک ماده شیمیایی یا مخلوطی از مواد شیمیایی است که برای حذف یا جلوگیری از تجمع اکسیدها یا سایر مواد ناخواسته بر روی سطوح رسانای کانکتورها، سوئیچ‌ها و سایر قطعات الکترونیکی با تماس‌های سطحی متحرک، و در نتیجه کاهش مقاومت تماس استفاده می‌شوند.
معرفی اسپری کنتاکت شور اسپری پاک کننده تماسی
اگر به‌ طور متناوب با دستگاه الکتریکی خود سروکار دارید، ممکن است مشکوک شده باشید که در سطوح الکتریکی آن آلودگی وجود دارد. گرد و غبار، خاک، گریس و آلودگی اکسیداسیون می‌تواند مقاومت الکتریکی را در مناطق تماس افزایش دهد. این بدان معناست که جریان به‌طور بالقوه کاهش می‌یابد یا قطع می‌شود که بر عملکرد دستگاه تأثیر می‌گذارد و به‌طور بالقوه منجر به خطرات ایمنی می‌شود. آنچه که در ادامه‌ی این مطلب عنوان شده است، تمام نکاتی است که قبل از انتخاب و استفاده از اسپری کنتاکت شور باید بدانید.
همچنین شما می توانید برای تست و عیب یابی قطعات الکترونیکی از پرفروش ترین اسپری به نام اسپری فریز استفاده نمایید.

اسپری کنتاکت شور چیست؟

پاک‌ کننده‌ی تماسی یا اسپری کنتاکت شور یک نوع پاک‌ کننده‌ی حلال است که به‌ منظور ازبین‌ بردن آلودگی از سطوح الکتریکی، سطوح رسانای کانکتورها، سوئیچ‌ها و سایر وسایل الکتریکی و قطعات با تماس‌های سطح متحرک الکترونیکی طراحی شده است و به‌ کار می‌رود. هدف استفاده از اسپری کنتاکت شور حذف سریع آلودگی‌های عایق در سریع‌ترین زمان ممکن است. با این حال، در صورت امکان باید از پاک‌ کردن و شست و شوی زیاد سطوح الکتریکی اجتناب شود. حلال‌های تمیزکننده‌ی تماسی معمولاً در بسته‌بندی‌های آئروسل تحت فشار برای سهولت در استفاده و ارائه‌ی یک اسپری قوی، که به تمام شکاف‌های کانکتورها می‌رسد، عرضه می‌شوند.
اسپری کنتاکت شور چیست؟ اسپری کنتاکت شور پاک کننده حلال لوازم الکترونیکی بدون آسیب به قطعات می باشد
نمونه‌ ای از پاک کننده‌های تماسی یا همان اسپری کنتاکت شور، ایزوپروپیل الکل است. برخی از پاک‌ کننده‌های تماسی طوری طراحی شده‌اند که به‌ طور کامل و سریع تبخیر می‌شوند و هیچ اثری باقی نمی‌گذارند. برخی دیگر ممکن است حاوی روان‌ کننده باشند.
شرکت ناهید بهترین انواع اسپری کنتاکت شور خشک و چرب ناهید را تولید نموده و این نوع اسپری کنتاکت شور به عنوان بهترین اسپری تمیز کننده برد ماینر ، اسپری شستشوی برد الکترونیکی ، اسپری تمیز کننده ولوم در بازار با کیفیت عالی شناخته شده است.

موارد استفاده از اسپری کنتاکت شور

انواع مختلف اسپری کنتاکت شور بر اساس نیاز در بردهای مدار الکتریکی، قطعات الکتریکی، پرینترها و دستگاه‌های کپی، سوئیچ‌ها و کنترلرها، شمع‌ها و مجموعه‌های برقی، سر شیر استفاده می‌شوند. آیا می دانید اسپری ناهید برای ماینر چه کاربردی دارد؟ اسپری کنتاکت شور برای ماینر با هدف تمیزکردن و شستشوی قطعات آن استفاده می‌شود.

کاربرد اسپری تمیز کننده قطعات الکترونیک

گرد و غبار، خاک، گریس و آلودگی اکسیداسیون می تواند مقاومت الکتریکی را در مناطق تماس افزایش دهد. این بدان معناست که جریان به‌طور بالقوه کاهش می‌یابد یا قطع می‌شود که بر عملکرد دستگاه تأثیر می‌گذارد و به‌طور بالقوه منجر به بروز خطرات ناایمن می شود (یعنی مناطق با مقاومت بالا می توانند شروع به گرم‌شدن کنند یا آلودگی رسانا می‌تواند کوتاهی ایجاد کند). وجود هرگونه آلودگی در ناحیه‌ی تماس، چالش‌های اتصال را که از قبل از مقاومت هر اکسیداسیون سطحی و ناحیه تماس محدود وجود دارد، کاهش می‌دهد.
کاربرد اسپری تمیز کننده قطعات الکترونیکی
اسپری کنتاکت شور می‌تواند برای ایجاد یک مانع رسانای الکتریکی استفاده شود که از رطوبت، اکسیداسیون و سایر خطرات محیطی محافظت می‌کند. برخی از انواع اسپری پاک‌کننده‌ی تماسی که رسانای الکتریکی نیز هستند، از روان‌کننده‌های سیلیکونی پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند که با فلز، لاستیک و پلاستیک سازگار است. از آن برای پرکردن شکاف‌های کانکتور، فراهم‌کردن زمینه‌ برای بستن مدارها استفاده می‌شود.

نحوه‌ی عملکرد اسپری تمیز کننده قطعات الکترونیک

هنگام ترکیب‌ شدن با اکسیژن و تشکیل اکسیدهای فلزی، یک تماس الکتریکی می‌تواند به‌ دلیل وجود جو در اطراف ما خطرزا باشد. این موضوع می‌تواند منجر به بروز برخی اشکالات شود، زیرا اکسیدها به اندازه‌ی فلزات پایه رسانا نیستند. بنابراین، می‌توانند اثربخشی آن‌ها را کاهش دهند. هدف اصلی استفاده از اسپری تمیز کننده قطعات الکترونیک حذف اکسیداسیون و جلوگیری از بروز آن است. همچنین در شرایط محیطی مرطوب، پاک‌کننده‌های تماسی می‌توانند تراکم رطوبت را از بین ببرند تا عملکرد اجزای الکتریکی مؤثر باقی بمانند. ساخت اسپری تمیز کننده قطعات الکترونیکی ، بر روی طول عمر قطعات نیز بسیارتاثیر گذار است .

کاربرد اسپری خشک و روغنی ناهید

کاربرد اسپری ناهید بستگی به نوع اسپری کنتاکت شور خشک و چرب ناهید دارد که در این صفحه توضیحات کامل درباره کاربرد اسپری ناهید شرح داده شده است:
  • اسپری روغنی ناهید
اسپری روغنی و یا اسپری چرب ناهید ، یک اسپری روان کننده و تمیز کننده سطوح برای مواردی چون تجهیزات الکترونیک ، سوییچ ها ، کلیدها و ولوم ها ، سلکتورها ، موتورهای ظریف الکتریکی ، قطعات متحرک کوچک و ابزارهای گوناگون است . این اسپری افزون بر خاصیت روان کنندگی خود ، که آن را از اسپری خشک ناهید مجزا می کند دارای توانایی ایجاد پوشش در برابر زنگ زدگی و اکسیداسیون سطوح می باشد. به طور کل اسپری ناهید چرب نسبت به سایر اسپری کنتاکت شورهای چرب بازار قدرت فوق العاده عالی برای روان سازی قطعات الکترونیکی و پاک سازی گرد و غبار داخل قطعات الکترونیکی را دارد و بدون آسیب به قطعات شما می توانید برای روان سازی و تمیز شدن داخل قطعات از اسپری ناهید آبی و یا همان اسپری ناهید چرب استفاده کنید.
  • کاربرد اسپری چرب ناهید
کاربرد اسپری ناهید همانطور که گفته شد بر اساس نوع اسپری کنتاکت شور بستگی دارد.
باید دانست که یکی از موارد مهم در ابزارها و وسایل الکترونیکی و الکتریکی صنعتی و نیمه صنعتی و گاه خانگی در کارایی تجهیزات تمیز بودن و تمیز نگه داشتن  قطعات گوناگون این ابزارها است ، این قطعات به دلیل گذر جریان الکتریکی از مدارهای خود باید دارای دقت و حساسیت بالایی باشند . قطعات گوناگون ممکن است نیاز به روان بودن داشته باشند تا اصطکاک یا نیروی مقاومتی کم تری در میان آن ها به وجود آمده و از اتلاف نیرو و انرژی جلوگیری شود.
کاربرد اسپری چرب ناهید
اسپری چرب مخصوص تعمیرکاران و تکنسین های الکترونیک ، مخابرات و سخت افزار و ... می باشد.
اسپری روغنی ناهید و یا اسپری چرب ناهید ، یک اسپری روان کننده و تمیز کننده سطوح برای مواردی چون تجهیزات الکترونیک ، سوییچ ها ، کلیدها و ولوم ها ، سلکتورها ، موتورهای ظریف الکتریکی ، قطعات متحرک کوچک و ابزارهای گوناگون است که علاوه بر این که یک تمیز کننده عالی بر روی تجهیزات الکترونیکی محسوب می شود بلکه به عنواتن روان سازی قطعات نیز می توان از اسپری ناهید چرب استفاده کرد.
انواع اسپری کنتاکت شور چرب با قیمت و کیفیت هایی متفاوت به فروش می رسند اگر به اسپری کنتاکت شور چرب با قیمت ارزان تر از اسپری چرب ناهید نیاز دارید خرید اسپری کنتاکت شور چرب اوکی پیشنهاد می شود که از لحاظ کارایی همانند اسپری چرب ناهید عمل می کند.
  • اسپری تمیز کننده خشک ناهید
شاید با چربی و ناپاکی های معمول در دستگاه های الکترونیکی و الکتریکی آشنا باشید . چربی و رسوبات کنار قطعات حساس الکترونیکی با روش های فیزیکی کم و بیش سخت و ناممکن است ، در نتیجه باید از اسپری های تمیز کننده بهره برد . بهترین مواد های پاک کننده برای دستگاه های الکترونیکی ، برای از بین بردن اکسید و رسوبات در سیستم های الکتریکی که می تواند بدون آسیب رساندن به قطعات الکترونیکی لکه های چربی و گرد و غبار را از بین ببرد. بنابراین یکی از بهترین اسپری تمیز کننده قطعات الکترونیکی ، اسپری خشک ناهید می باشد.
کاربرد اسپری خشک ناهید ، پاک سازی و تمیز کننده قطعات الکترونیکی می باشد و بر خلاف اسپری چرب خاصیت روان کاری قطعات را ندارد.

 

ویژگی های اسپری خشک ناهید

ویژگی های اسپری خشک ناهید به شرح ذیل می باشد:

  • پاک کننده قطعات با جنس پلاستیک های حساس مانند رله ، سوئیچ ، خازن ، ترانزیستور و ....اسپری خشک ناهید
  • چربی زدایی دکمه های دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن ، هدهای مغناطیسی و سنسورها
  • پاک کننده رسوبات و چربی های سخت شده بر روی ریبون دستگاه های چاپگر
  • پاک کننده بقایای روغن لحیم بر روی برد و روغنی که مانع کار موتور و وسایل الکترونیکی می شود.

ویژگی اسپری خشک ناهید

نکته : باید به خوبی در هنگام کار با این اسپری دقت لازم را داشته باشید و از خشک شدن مایع در نقاطی که پایه های IC  و ترانزیستورها اطمینان یابید ، این مواد به سرعت قابل اشتعال است بنابراین هنگام استفاده از آن نکات ایمنی را حتما رعایت نمائید .
فروشگاه ابزار میهن نمایندگی اسپری ناهید در تهران می باشد و برای دریافت قیمت عمده اسپری خشک ناهید کاربران می توانند با دفتر یا واتساپ فروشگاه در ارتباط باشند.
ابزار میهن خرید اسپری خشک ، را به کسانی که به یک تمیز کننده حرفه ای برای قطعات الکترونیکی ، وسایل برقی ، برد ماینر ، قطعات کامپیوتر نیاز دارند پیشنهاد می کند.
 

تفاوت اسپری کنتاکت شور خشک و چرب

اسپری کنتاکت شور چرب در بازار با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسد. این محصول در برخی موارد برای روان‌ کردن ولوم‌ها، قسمت‌هایی از بالا و پائین مدار موتور مانند فن‌ها و در مدا‌رهای صنعتی و به‌خصوص قطعاتی که در مناطق آب و هوایی شرجی و گرم مشغول به کار هستند، به‌ کار می‌رود. مواردی که به آن‌ها اشاره شد تنها برخی از مصارف اسپری کنتاکت شورچرب هستند. موارد دیگری نیز به‌ عنوان کاربرد این محصول وجود دارد که بر مبنای نیاز و تصمیم تکنسین، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسپری کنتاکت شور چرب با توجه به عملکرد آن نام‌ گذاری شده است. زیرا بعد از استعمال یک لایه ی چربی را برای زمانی نسبتاً طولانی بر روی مدار و یا قطعه‌ی استفاده‌ شده به جای می‌گذارد.
گاهی اوقات، کاربران اسپری کنتاکت شور چرب بدون دانستن عواقب و مضرات این محصول، با تصور اینکه در حال تمیز‌کردن برد هستند، این اسپری را بر روی مادربرد و قطعات اصلی کامپیوتر استفاده می‌کنند. استفاده از اسپری کنتاکت شور، به‌ غیر از برخی موارد ضروری و محدود، عواقب جبران‌ ناپذیری به همراه دارد به همین دلیل باید اطلاعات کافی درباره تفاوت اسپری خشک و چرب را بدانند.
تفاوت اسپری کنتاکت شور خشک و چرب
اسپری کنتاکت شور چرب با ورود به قطعاتی مانند پتانسیومتر و لایه‌های زیرین IC ها، باعث از کارافتادن چنین قطعاتی می‌شود. نقص دیگری که در اثر استفاده از اسپری‌های کنتاکت شور چرب در قطعات نامناسب پدید می‌آید، جذب غبار است. مواد چرب به‌ کار رفته در این محصول به دلیل خواص شیمیایی، گرد و خاک را جذب می‌کنند.نمونه حرفه ای اسپری کنتاکت شور چرب که برای تمیز کردن و روانسازی قطعات استفاده می شود اسپری کنتاکت شور حرفه ای چرب ولف استار است که کیفیت عالی برای چربی زدایی و روان سازی دارد و نسبت به اسپری چرب ناهید نیزاز نظر قیمت کمی گران تر است. برای روان سازی قطعات ، چربی زدایی و گریس زدایی از اسپری wd40 نیز می توانید استفاده کنید که کاربردهای گسترده دیگری نیز در صنایع مختلف دارد.
اسپری کنتاکت شور خشک، یکی از انواع اسپری‌های پاک‌ کننده‌ی تماسی است که استفاده از آن در میان تعمیرکاران رواج دارد. در ساخت این نوع از اسپری‌ها از مواد فرار و تینر استفاده می‌شود. اسپری کنتاکت شور خشک با هدف تمیزکاری انواع سرها، پینج و رله، ولوم‌های رسانا و نیمه‌رسانا، کنترلر سلکتورها ،پتانسیومتر و شستشوی برد، و برای جلوگیری از تجمع سولفید و اکسید به‌کار گرفته می‌شود. از دیگر مصارف این نوع اسپری‌ها، می‌توان به چربی‌زدایی اشاره کرد.
اغلب، تعمیرکاران اسپری کنتاکت شور خشک را برای پاک‌ کردن برد و یا قسمت‌هایی از آن، که در معرض قلع‌ کاری قرار داشته است، به‌ کارمی‌برند. البته برخی دیگر استفاده از تینر را ترجیح می‌دهند. در صورت بروز هرگونه اختلال در قطعات می‌توانید، از اسپری کنتاکت شور خشک با مقدار محدود برای رفع مشکل استفاده کنید. با وجود اینکه که این نوع از اسپری‌های تماسی خاصیت فراربودن دارد، اما در زمان استفاده از آن باید دقت کافی داشته باشید و از خشک‌ شدن اسپری مایع استعمال‌ شده در بخش‌های مهم، مانند پایه‌های مدار مجتمع (IC) و ترانزیسوترها اطمینان حاصل کنید. به این نکته توجه داشته باشید که چنین محصولاتی قابل اشتعال هستند، لذا، هنگام استفاده از اسپری کنتاکت شور حتما نکات ایمنی را رعایت کنید.
اسپری کنتاکت شور خشک و چرب ناهید نیز مشابه توضیحات بالا دارای تفاوت هایی هستند که با کسب اطلاعات کامل درباره تفاوت اسپری چرب و خشک ناهید می توانید بهترین اسپری کنتاکت شور را بر اساس نیاز کار خود خریداری نمایید.

نمایندگی اسپری ناهید

فروشگاه ابزارمیهن نمایندگی اسپری ناهید در تهران می باشد و انواع اسپری کنتاکت شور ناهید را به قیمت عمده به صورت آنلاین و حضوری به فروش می رساند. اگر به تعداد زیادی اسپری خشک ناهید نیاز دارید ، خرید عمده اسپری خشک ناهید پیشنهاد می شود چرا که قیمت عمده اسپری خشک ناهید نسبت به قیمت تکی اسپری خشک ناهید ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

ابزار میهن نمایندگی اسپری ناهید ، امکان خرید عمده و تکی اسپری ناهید را به صورت اینترنتی فراهم نموده تا با کم ترین هزینه اسپری ناهید را با تضمین کیفیت و ارسال فوری درب منزل و یا کارگاهتان تحویل بگیرید.

اسپری ناهید قیمت عمده

پخش عمده اسپری ناهید در فروشگاه ابزار میهن نمایندگی اسپری ناهید در تهران انجام می شود و قیمت اسپری عمده خشک ناهید و چرب در این فروشگاه نسبت به قیمت تکی اسپری ناهید ارزان تر می باشد و کسانی که به تعداد زیادی از اسپری کنتاکت شورناهید نیاز دارند ابزار میهن ، خرید عمده اسپری ناهید را پیشنهاد می کند.

مشتریان گرامی می توانند قیمت عمده اسپری خشک ناهید و اسپری چرب ناهید را  با سایر محصولات مشابه مقایسه کرده و کیفیت آن را نیز مورد بررسی قرار دهند و پس از بررسی کامل اسپری ناهید ، در صورت تمایل اقدام به خرید اسپری ناهید به صورت عمده و تکی از فروشگاه ابزار میهن نمایندگی اسپری ناهید نمایند.

پیشنهاد ویژه
فیلتر بر اساس قیمت
از قیمت
تا قیمت
گروه بندی کالا ها
فیلتر بر اساس قیمت
تماس با ابزار میهن
فروش حضوری - تهران ، میدان امام خمینی (ره ) ، خیابان فردوسی ، پلاک 68 ، فروشگاه ابزار میهن
66716625
فروشگاه ابزار آلات صنعتی، ساختمانی و چسب میهن ابزار
فروشگاه اینترنتی ابزار میهن با موضوع فروش انواع ابزار و چسب ، یک فروشگاه اینترنتی در قلب بازار تهران با تنوع حدود 3000 محصول می باشد. لذت خرید اینترنتی را با ما تجربه کنید.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت ، متعلق به فروشگاه ابزار ، ابزار میهن می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح